Bácsmegyei Napló, 1927. augusztus (28. évfolyam, 212-242. szám)

1927-08-15 / 226. szám

4. oldal fiiCSMEUTta NAPLÓ 1927. augusztus 15 — Áthelyezik a noviszadi Szenthárom­ság szobrot. Noviszadról jelentik: A no­viszadi uj közúti hid felépítése szüksé­gessé fogja tenni a főterén levő. Szent­háromság-szobor. nemkülönben a szerb püspöki palota előtt levő kereszt áthe­lyezését. A város! tanács legközelebb érintkezésbe lép ebben az ügyben a ka­tolikus és görögkeleti egyházakkal. — A Duna áldozata. Noviszadról j«' lentik: Krecher János tizenhat éves növi­­szadi fiú szombaton délután Noviszadon a vashid mellett fürdőt! A fiút az ör­vény elkapta és a víz alá rántotta, ahon­nan többé nem bukkant fel. A szerencsét­lenül járt fiú holttestét még nem sikerült megtalálni. A szerencsétlenségről értesí­tették a fiú szüleit. SPORT Újpest pompás játékkal lehen­gerelte a szuboticai kombináltat A BSK és a spliti Hajdúk vereséget szenvedtek a közép­európai kupában — Ismét a SAND kapott többséget a szuboticai alszövetség közgyűlésén — Hétfőn negyed hatkor : Újpest—SAND UjpenlSpori-ZsAK kornb. 12: 0 (5: 0) Körülbelül ezer főnyi közönség nézte végig Újpest proficsapatának első szu­boticai szereplését. A lilafehérek játéka várakozáson felül is kielégített, mert az újpestiek az eddig ittjárt magyar proficsapatok közül a legszebb, legagilisabb és leg­komolyabb játékot produkálták. A szuboticai kombinált, amely meglehe­tősen rosszul volt összeállítva, egy pil­lanatig sem volt komoly ellenfele a bu­dapestieknek, mégis a vendégcsapat be­csületes komolysággal játszotta végig a mérkőzést és olyan iramot diktált, hogy állandó nyomasztó fölénye ellenére sem volt a mérkőzés egy pillanatig sem unal­mas. Újpest vasárnapi nagyszerű játéka után a Vajdaság egész srortközönsége a legnagyobb érdeklődéssel várja a hétfői Újpest—SzAND-mérközést, mert“ bizonyos, hogy ezen a mérkő­zésen kivételes attrakcióban lesz a '■'"k közönségnek része. A vendégcsapat minden egyes tagjáról csak dicsérettel lehet megemlékezni. Új­pest az erős, gyors és szép kombinációs játékot kultiválja és nem annyira az egyéni munkát, mint inkább az egész csapat összrrrükcdését igyekszik kiemel­ni. A felesleges sallangoktól megszabadí­tott, egj^szerü profiiskolát mutatták be végig lelkes ambícióval az újpestiek és a közönség hálásan tapsolta meg cgy­­egy különösen szép akciójukat. Egyénileg a csatársorban . Jakube center és a két szélső tiint ki, akik közül különösen P. Szabó nagy tu­dása emelkedett ki, bár a második fél­időben keveset foglalkoztatták. Mindkét összekötő is jó munkát végzett és valamennyien kitűnő lövők és nagy­szerű fejjátékuk van. Schaller, aki a második félidőbén játszott, P. Szabóval néhány nagyon szép akciót produkált. A halfsor könnyen rombolta szét a szuboticai támadásokat és úgy a két Lutz, mint Szadecki kifogástalan munkát végzett. A Eogloknak nem sok alkalmuk nyilt kivételes tudásukat kimutatni, de mindent felhasználtak, hogy legalább izelitőt adjanak. Beneda csak néhány labdát kapott, de azokat jól fogta. A szuboticai csapat gyengén állt ki és nagyon rosszul szerepelt. Különösen a halfsor volt nagyon gyen­ge. Itt csak Falatkó állta meg valameny­­nyire a helyét és a második félidőben Szilágyi, Nem volt semmivel sem jobb. a csatársor, ahol Varga feltűnően gyenge, kapkodó játéka keltett visszatetszést, Dcnegri szintén nagyon rossz volt. Ta­kács nem kapott labdát, csak Csete és Oabrics tudták néha veszélybe hozni Új­pest kapuját. A közvetlen védelem kitünően dol­gozott. Nagykanász egész sor bombát tett ár­talmatlanná és Csisztai is nagy bizton­sággal dolgozott. Cvetkovics a második félidőben mint hátvéd szintén jól - meg­állta helyét. A két csapat a következő»éssáeáflitáé» ban szerepelt: Újpest: Beneda —• Sternberg.- (Vogl II.), — Vogl 111. — Szadecki, Lutz Hl.. Lutz II. — Strock, Wilhelm II., Jakube Sager (Schaller), P. Szabó. Kombinált: Nagykanász — Ilgen, Csisz­­tay — Cvetkovics, Falatkó, Miatovics. (Szilágyi) — Csete, Varga, Oabrics, Denegri, Takács. . A kombinált kezd, de Újpest már az első perctől kezdve nagy irammal tá­mad és szép, gyors játéka teljesen meg­bénítja a szuboticai csapatot. Mire a szuboticaiak a labdára akarnak menni, a pompásan startoló újpestiek már bizo­nyosan elfogták. Az első gólt a tizenötö­dik percben Jakube szerzi meg Sager beadásából és ezzel megkezdődött a gól özön. A huszadik percben Sager húsz méteres bombája ér hálót, majd Wilhelm II. lő gólt, azután két ofsied gól követ­kezik. A harmincnegyedik percben szer­zi meg Sager a negyedik gólt, utána Wilhelm II. az ötödiket. A második félidőben egyre nyomasz­tóbb Újpest fölénye és a fáradt szuboti­cai csapat lassan kilenc emberre fogy le A gólokat Jakube, Schaller, Jakube, Wil­helm II., Ströck és P. Szabó érik el. Újpest hétfőn délután negyedhatkor a SAND-pályán játszik a SAND ellen. SAND I R - Fér rum 1:0, (2:0). »apid (Bécs)—Hajdúk (Split) 8:1 ( Bécsből jelentik: A középeurópai kn- I pamérkőzések során a spliti Hajdúk csapata vasárnap a bécsi Rapiddal ke­rült szemben. A két csapat küzdelmét tizenhatezer ember nézte végig. Az első féildőben a Rapid óriási erő­vel fekszik bele a játékba és a heves iramú támadásai már a 3-ik percben gólt eredményeznek. A Hajdúk csapata az első negyvenöt percben állta az öldöklő iramot és sikerült a félidő vége felé PRÁGA Sparta—Admira 5:1 (3:1). A közép­európai kupamérkőzésen szép játék után biztosan győzött a cseh, csapat. SZOMBATHELY Sabaria—Slavia (Prága) 4:1 (1:1). Az első félidőben hullámzó játék. A vezetőgólt a Slávia éri el, de a 25-ik percben Stoffián kiegyenlít. A második félidőben a Sabaria hatalmas lendületű támadásai alatt a vendégcsapat megtö­rik és SzWovics, Stoffián és Buresch góljaival győz.. MISKOLC Attila—Simmering 4:] (1:0) BECSKEREK Obifics—ZsAK 4:4 (3:2). Barátságos mérkőzés. Az eredmény nagy meglepe­tést keltett, mert mindenki a ZsAK nagy­arányú győzelmét várta. Á ZsAK az el­ső félidőben állandó fölénnyel, de kisebb szerencsével játszott, mint ellenfele. A második félidőben ismét ZsAK-fölény, de Jankovics bíró hibás ítéletei miatt a vas­utascsapat eredményt nem tudott elérni. A magyar válogatott birkozóverseny rik és Sziadovics, Stoffián és Buresch ged között futottak, halálos szerencsét­lenség történt Budapesten száz motoros indult' et: köztük Kepes Ferenc buda­pesti detektivfeliigyelő, KcpcsKcpes gu n­­midefekt miatt lezuhant gépéről és ko­ponyatörést szenvedett. Budapestig vit­ték a Szent István kórházba, ahol azon­ban meghalt. . - u .. , egyenlíteni. A második félidőben a Hajdúk csapa­ta az előző félidő heves iramú játéka után egészen visszaesett és fáradtan mozgott. A Rapid könnyen törte át a Hajdúk kifárasztott védelmét és bét gólt ért el. A bécsi csapatnak minden játé-­­kosa jó volt. a Hajdúk csapatából csak a kapus játéka elégített ki. A bíró a második félidőben a spliti csapat egyik játékosát durva játék miatt kiállította. Hungária—B. S. K. 4:2 (2:0) Beogradból jelentik: A két csapat ta­lálkozását a közép európai kupa első fordulója óriást érdeklődéssel várta Bco­­rad sportközönsége. A pályán életveszé­lyes volt a tolongás. A mérkőzést hat­ezer ember nézte végig és zajosan ün­nepelte a pályára lépő csapatokat. A Hungária tartalékokkal állt ki. de igy is fölényesen nyerte ti mérkőzést, a mely mindvégig izgalmas és változatos volt. A BSK lelkesedéssel játszott, de csak kitűnő kapusának köszönhette, hogy nem súlyosabb vereséggel hagyta el a pályát. * A Hungáriának a halfsora volt ki­tűnő. A három liaJf játéka elragadtatta a közönséget, amely gyakran zajos taps­orkánnal nyilvánította tetszését. A pesti csatársor legjobb embere Skyarek cen­ter volt. mellette még a két szélső emel­kedett ki. Opata fáradtan mozgott. A BSK-ból hiányzott Rodin és Dragis­­scvics. A két kitűnő játékos hiánya na­gyon megérzett a csapaton, amely lel­­liesedéssel igyekezett ellensúlyozni a magyar csapat technikai fölényét, de törekvése csak részben sikerült. A BSK mindkét gólját a második fél­időben tizenegyesből érte el. A Hungária góljai szép akciók eredményei voltak. A mérkőzés végig heves iramú, helyen­ként durva volt. Halálos szerencsétlenség a Budapest— Szeged közötti motorversenyen. Buda­pestről jelentik: A FTC propaganda mo­torversenyén, amelyet Budapest -Sze­ged között futottak halálos szerencsétlen­ség történt. Budapestség történt. Buda­pesten száz motoros indult el, köztük Ke pcs Ferenc budapesti detektivfeliigyelő Kepes gummdeíekt miatt lezuhant gépé­ről és koponyatörést szenvedett. Bu­dapestre vitték a Szent Isván kórházba, ahol azonban meghalt. Nemzetközi atlétikai verseny Budapesten Budapestről jelentik: A BBTE nem­zetközi atlétikai versenyén a következő főbb eredményeket érték el: 100 méteres síkfutás: I. Maíitz 10.7 nip., 2. Schlösske 10.9 mp., 3. Rózsahe­gyi 11 mp. 800 méteres síkfutás: 1. Magdics 1 perc 59 mp., 2. Rózsa 2 perc 02 mp.. 3. Farkas 2 perc 38 mp. 400 méteres gátfutás: 1. Somfay 57.9 mp., 2. Karlovics 60.8 mp., 3. Ferenczi 65.6 mp. f tOO méteres stafétafutás 1. BSC (Berlin), 42.8 mp,, 2. KAOE 43 mp., 3. BBTE 43.6 mp. Uj magyar Ifjúsági diszkoszvető re­kord. Budapestről jelentik: Az FTC ifjú­sági versenyén Balázs 42.60 méteres do­bással uj ifjúsági rekordot állított fel. Magyar uszóbajnokságok. Budapest­ről jelentik: A MUSz bajnoki viadalán a következő bajnoksági számokat bo­nyolították le: ion m. hölgy mellúszás. I. Benkő 1 p. 36.2 mp. 2. Molnár Ella 1 p. 38.2 mp. 3. Gruber 1 p. 42.8 mp. 10Ó m. hölgy hátuszás: 1. Szőke Kató 1 p. 38.2 mp. 2. Bence I p. 41.2 mp. 3. Vermes 1 p. 43 mp. 400 in. gyors­­úszás: 1. Fehér II. 5 p. 25.6 mp. 2. Van nie 5 p. 28.8 mp. 3. Ta rrodi 5 p. 53 mp. 3X100 m. staféta: I. NSC 3 p. 5.7 mp. 2. MTK 4 p. 0.3 mp. Vizipóló kuoa elődöntő: FTC—MAC 5:3 (2:2). A magyar válogatott birkozóverseny győztesei. Légsuly; Szombori és Tus­nádi. pehelysúly Kárpáti és Károlyi, könnyüsuly Zólyomi és Nemes, kisközép­­suly Privalcsik, nagyközépsuly Jenő, ne­hézsúly Adorján. A noviszadi lóverseny Noviszadról jelentik: Vasárnap tar­totta legsikerültebb lóversenyét a no­­vtiszadi tovaregylet. A lóversenyen nagy­számú közönség vett részt. Részletes eredmények: Félvérüek versenye: Marinkovics Lab­­radia (Hudfles), 2. .Táncsics Arijana, 3, Gróf Schönborn Atma 10:20. Handicap: Dungyerszki Gyóka Bosa­­nac (Wondra). 2. Lelbach Györgyike, 3. Dundjergyeszki Gyóka Moja Draga, 10:13. Jugoszláv kancadij: 1. Dundjerszki Gyóka Szremica (Wondra), 2. Lelbach Édesem. 10:13. Petrovaradin város dija: Dundjerszki Gyóka Carte Manche (Wondra), 2. Dr. Dundjerszki Gedeon Atlantic, 3. Lelbach Rádió. 10:17. Nemzetközi verseny: Flics Vláda Ka­liber (Hudfles), 2. Dundjerszki Olga Crnogorka, 3. Dr. Dungyerszki Gedeon Szkupocena. 10:19. Zsoké akadályverseny: . Gróf Schön« born Útmutató, 2. Milosevics Riadó. 3, Ilics Vláda Moja lutka 10:17. Gazdák versenye: Boskovics 1. Fenék, 2. Szkenderovics Vilma, 3. Dulics Dur­­cds 10:14. Az ellenzék távol maradt a szuboticai alszövetség köz­gyűlésétől Vasárnap délelőtt tartotta meg a szu­boticai alszövetség évi rendes közgyű­lését. A közgyűlésen harmincegy egye­sület közül huszonhárom küldötte el de­legátusait. A Bácska, a Szuboticai Sport, Szombori Sport és az Amatőr távol ma­radtak a gyűlésről és igy a közgyűlés a legcsendesebb hangulatban folyt 1c és ejtette meg a tisztujitást. Minthogy az elnökségnek azok a tag­jai is lemondtak. akiknek mandátuma nem járt le. az egész elnökséget és igaz­gatótanácsot újra választották. Az uj tisztikar a következő: Elnök: Rénis Simon (SzAND), alelno­­kök: Glavina (ZsAK). Gregaries (ZsAK). T. titkár: Szegertinszki (SzAND). 11. tit­kár: Mitrovics (SzAND), pénztáros: Ra­jivs (Bunjevac). ellenőrök: Nacsics (Pos­tás). Varga (ZsAK). Az igazgatótanács tagjai lettek: Heckinger (ZsAK), Krausz (Ferrum), Sztojanovics (SzAND), Niko­­lics (Szombori ZsAK), Milovancsev (Vrbaszi SC). Figura (Csantaviri AC), dr. Keceli (Szcntai AC), Vermes (Szu­boticai Sport), Nagy (SzMTC), Halni (Hakoah), Teniunovics (Sport), Brajko­­vics (Ferrum). ízlés, kivitel és ol­csóság tekintetében Gayer Jakab és fiai bútorgyára vezet Novivrbason t szerkesztésén telelői dr. FENYVES FERF.AC Suboiica. Nyomatott a Idái álulaidonos Minerva r -t-nál. QelelOs kledé- FFNYVFS IMPS Rühmten