Bácsmegyei Napló, 1925. október (26. évfolyam, 263-291. szám)

1925-10-19 / 279. szám

4. oldal, BACSMEGYEI NAPLÓ 1925. október 19. SPORT A Bácska kikapott Vrbaszon A Sand megverte az SzMTC-ét — A Sub. Sport döntetlenül végzett a vasutasokba! A hatodik forduló meghozta a Bácska és az SMTC első vereségét A bajnokcsapattól a ióképességü Vrbaszi SC vitte el a két bajnoki pontot, mig az SMTC-t a SAND kényszeritette megadásra. A szubo­­ticai kék-fehérek a vasutasokkal megosztoztak a pontokon. A szom­­bori Amateur Kulán megérte az el­ső győzelmét. Sub. Sport—ŽAK 3:3 (3:0) Bajnoki. Biró: Szcgedinszki. A Sport Csisztai és Takács nélkül vette fel a küzdelmet, de az első félidőben tartalé­kosán is oly jól játszott, hogy minden­ki a vasutasok katasztrofális vereségé­re számított, amikor a szünet után vá­ratlan megfordult a kocka és a már el­­parentált ŽAK nagyszerű finissel egyen­lített. A mérkőzés két fázisra osztható: az első félidő teljesen a Sporté volt, a ŽAK csak szórványosan támadott. A kék-fehérek a vezetőgólt már a hatodik percben megszerezték Mészáros révén, akinek negyvenméteres magas labdá­ját a vasutaskapus beejtette (1:0). Lany­ha. unalmas mezőnyjáték után néhány veszélyes Sport-akció következett. A 16-ik percben Iuotai gyönge lapos lö­vése a ŽAK-kapus hasa alatt gurult a hálóba. Igazi potya-gól volt. A vasuta­sok még most sem szedték össze ma­gukat, a Sport játszva terelte a játé­kot az ellenfél térfelére. A 30-ik percben kavarodás támadt a vasutas-kapu előtt, a labda Jagicához került, aki a sarokba helyezte (3:0). A második félidőben mintha kicserélték volna ZAK-ot, fris­sen, lendületesen dobta magát a küzde­lembe. A 7-ik percben Roglics tiszta helyzetből gyöngén lőtt, Nagykanász, akár csak előbb a 'kollégája, a gurulós labdát szépen beverte a hálóba (3:1). A játék most felélénkült, a vasutasok mindenáron kiegyenlítésre törekedtek. A 26-ik percben a vasutasok kornert ér­tek el, melyből Katrinka ritkán látott szép fejessel megszerezte a második gólt (3:2). A kék-fehér halfsor erősen visszaesett és úgyszólván szabad utat nyitott a vasutas-csatároknak. A 3S-ik percben Katrinka védhetetlen saroklö­véssel váratlanul kiegyenlített. A góul titán mindkét csapat megpróbálta a győztes gólt megszerezni, az időből azoabau már nem futotta. A kék-fehé­rek csak az első félidőben elégítettek ki, a szünet után kissé elbizakodottan játszottak. A csapat ereje a csatársor­ban vau, melyben főleg a két szélső: Jagica és Csete veszélyesek. A belső trió csak agilis volt. minden különö­sebb kvalitás nélkül. A halfsorban a bal­oldali volt a legjobb; Mészáros is ered­ményesebb játékot nyújtott. A köz­vetlen védelem nem csinált hibát. A ŽAK az első osztály legszeszélyesebb csapata, Az első félidőben szánalmas volt nézni vergődésüket, a másodikban azonban már jóval többet nyújtottak. A csatársor darabokra szakadva nem igen. csinált életrevaló akciót. Roglics­­nak nem volt jó napja, égett. A hálfsör­­ban a centerfedezetet játszó Budanovics 'égig szivvel-lélekkel dolgozott. A két szélsőbalt a helyezkedésben gyönge. A két hátvéd dicséretreméltó munkát vég­zett. A kapus két gólt könnven védhe­tett volna. Szegedinszki néhány durva faultot elnézett; egyébként jól vezette a mérkőzést. Sand—SzMTC 2:1 (1:0) Bajnoki. Biró: Sztipics. A szimpatikus vasasok első vereségüket szenvedték a Sandtói. amely Beiddel megerősödve valóban rászolgált a győzelemre. A két jótechnikáju csapat küzdelme mindvé­gig nívós és változatos volt. Az első félidő elején tapogatódzó mezőnyjáték, amelyből a 6-ik percben az SMTC in­dította meg az első komoly akciót, de Svrakát Ördög a tizenhatos előtt sze­relte. A 8-ik percben a piros-fekete csa­társor próbálkozott előretöréssel* Kra­­usz el is szaladt halijától. beadása azofiban a vonalon túl ért földet. A Sand-halfsor kompletten nagyszerűen tartotta a vasas-csatársort, amely egyébként is igen respektálta az ellen­fél védelmét. A 10-ik percben Horváth szöktette Karipot, akinek iveit beadá­sát Damjanovics ügyetlenül emberbe lőtte. Az SMTC a jobboldalon kezdett formás akciót, Svraka—Barna I. átját­szotta a Sand-védelmet. az utóbbi azon­ban kitűnő helyzetben addig tétová­zott, mig Beleszlin leszerelte. A 16-ik percben esett az első gól: Krausz ol­dalról félmagas labdát küldött az SMTC kapujára, Horváth beleszaladt és a jól helyezkedő kapus mellett balról becsa­varta a labdát a hálóba (1:0). A gól után a vasas-csapat nagy lelkesedéssel feküdt a küzdelembe, pár jó helyzetet dolgozott ki, de a pompásan védő Siflis tudásán megtört minden igyekezetük. A 31-ik percben újból a Sand nyomult föl, Karip—Damjanovics-szárny átve- I rekedte magát a tömörülő védelmen, Damjanovics Horváthoz passzolt, aki fölé lőtt. A következő percben a vasas­csatárok visszaadták a vizitet. Marko­­vicsot azonban a lövés pillanatában Be­leszlin szabályosan elnyomta. A szünet után az első negyedóra az SMTC-é volt; a Sand-halfsor ingadozott, csak a közvetlen védelem működött feltűnő biz­tonsággal. A 8-ik percben Siflis egy .kor­nert gyönyörű stílusban »húzott lé«, a következő pillanatban pedig Beleszlin tisztázott szépen egy veszélyes helyze­tet. A Sand szélsői révén próbálkozott feljutni a vasas-kapuig. A 10-ik perc­ben Krausz beadását mindenki kihagy­ta, a labda Kariphoz került, aki öt lé­pésről egészen tisztán állva a léc mellé gurította. A helyzet a 11-ik percben megismétlődött, most azonban a szem­füles Horváth volt soron, aki -a bekkek közt védhetetlen gólt lőtt (2:0). Az SMTC nem csüggedt, kezébe kaparin­totta a játék irányítását és egymásután vezette a veszélyesnél veszélyesebb tá­madásokat. A 22-ik percben Barna II. saroklövését Siflis csak komerra tudta védeni. Svraka két Ízben tálalt jó lab­dát a belsőknek, akik azonban ahelyett, hogy lőttek volna, csak cicáztak a ka­pu előtt. A 24-ik percben végre a kis Barna megeresztett egy hatalmas bom­bát, de Siflis ritka bravúrral komerra tolta. A vasas-ostrom a 26-ik percben hozott eredményt: Barna II. hosszú dribli után átkerült a jobboldalra és onnét váratlan éles, félmagas lövést adott le, melyre Siflis hiába vetette magát (2:1). A gól után a Sand finisbe fegott; a nagyszerűen játszó Held ve­tette frontba a csatársort, amely egy­másután két korenrt ért eL Az utolsó percekben történt az a sajnálatos sze­rencsétlenség, amelyről lapunk más he­lyén számolunk be. A 42-ik percben egy magas labdára Mihalik. az SMTC kapusa és Damjanovics egyszerre ug­rottak föl és oly hevesen összeütköz­tek, hogy mindkét játékos diulian te­rült cl a földön. A győztes csapat eb­ben a szezónban legjobb játékát produ­kálta. A csapat gerince a halfsor volt, amelyből egyénileg a pompás formában levő Held vált ki. Beretka kezd össze­szokni Beleszliunel, csak kár. hogy ru­gótechnikája fogyatékos. A csatársor­ban a két szélső: Krausz és Karip tet­szettek legjobban. Krausz lassan a régi félelmetes csatárrá fejlődik. A vasasok nem váltották be a hozzájuk fűzött re­ményeket. A csatársor a mezőnyben szépen és okosan játszott, a kapu előtt azonban csődöt mondott a tudományuk. Egyénileg Rucskai voLt a legjobb. A halfsor is szürkén játszott. Besirovics nem elég gyors, bár nagyszerű tech­nikája sokszor kisegítette a bajból. A közvetlen védelmet nem érheti gáncs a vereségért; mindent megtett, ami meg­tehető. A kapus biztosan látta el felada­tát. Vrbaszi SC—Bácska 1:0 (0:0) Bajnoki. Biró: Krausz. A hazai pá­lyán rendkívül veszélyes vrbaszi csa­pat a Sand után a Bácskát is megver­te. A bajnokcsapat melynek ez az első veresége, a kis pályán nem tudta ki­fejteni tudását, de a játék nagy részé­­; ben igy is fölényben volt és csak bal­­szerencsével vesztette el a mérkőzést. Az első félidőben változatos, heves já­ték, mindkét kapu előtt több gólhelyzet­tel. A 18-ik percben Slezák tisztára ját­szotta Marcikicset, aki tiszta helyzetből mellé lőtt, A VSC csatársora nehéz dolgot adott a Bácska-védelemnek, mely azonban biztosan látta el feladatát. A szünet után a Bácska fokozta az iramot, de az erélyes vrbaszi védelem nagy lel­kesedéssel, verte vissza a veszélyes os­tromot. A 20-ik percben a vrbaszi csa­társor indított támadást, a labda Szép­hez került, aki védhetetlenül a hálóba helyezte. A gól után hatalmas Bácska­­finis következett, a védelembe vonuló I vrbasziak azonban megakadályozták I eredmény elérésében. A győztes csapat I dicséretreméltó lelkesedéssel küzdött. A csapat legjobb része a halfsor volt, I amely nagyszerű romboló munkát vég­zett. A Bácska csatársora lélek nélkül I játszott. A halfsor csődöt mondott. Somb. Amateur—Kula SC 5:1 (2:1) Bajnoki. Bíró: Fischer. A Kulán le­játszott mérkőzés meglepetést hozott. A szombori Amateur, melynek ez az el­ső győzelme, biztosan verte a feltűnően gyöngén játszó kulai csapatot. A vezető gólt Kula érte el az első félidő 10-ik percében Vukovics (Amateur) öngóljá­val. Az Amateur ettől kezdve lelkes, szép játékkal mindvégig fölényben vdt. A 14-ik percben Hay egyenlített, majd a 20-ik percben ugyan ö megszerezte a második gólt is. A szünet után a szom­­boriak tovább támadtak és Listyevics (2) és Mandics révén ötre szaporítot­ták a gólok számát. A győztes csapat minden tagja jó játékot nyújtott. A csa­társorban Hay és Listyevics váltak ki. Csillag betegsége miatt nem játszott. A kulai csapat, ha csak sürgősen át nem szervezik, biztosan vissza kerül a má­sodik osztályba. Sz6QÍ3 • Szcntai AK—Topolai SC 1:0 (1:0) II. oszt bajnoki. A szentai csapat erős küzdelem után Mezei góljával győzött. Szombor: Szomb. Sport—STK 7:0 (3:0) Az STK kapusa Sulyok III. a mérkőzés kereté­ben ünnepelte századik szereplésének jubileumát. A mérkőzést a Sport köny­­nyen nyerte. A gólokat Kaics (3), Spit­zer (2), Popov és Sulyok II. rúgtak. A mezőny legjobb embere Sulyok I. cen­­teríedezet volt. Az STK-ban csupán Pest játszott jól. Sztaribecsej; Sztaribecseji Soko—Kanizsai AC 5:1 (1:1). II. oszt. bajnoki. Becskerek: Schwäbische—Vrsaci Viktoria 2:2 (1:1) II. oszt. bajnoki. Erős küzdelem. A becskerekiek góljait Karácsonyi és Schuller, a vrsaciakét Csurcsics és Jung lőtték._________________________ Novisad: OSKV—NAK 5:4 (4:0) Bajnoki. Biró: Jaksics (Beograd). Az OSKV az első félidőben egymásután négy gólt ér el, amit a NAK bár a szünet után fölénybe kerül, nem tud behozni. Zagreb: WAC (Bécs)—Jugoszláv válogatott 3:3 (1:1) A jugoszláv válogatott jelöltek szombaton a bécsi WAC-al próbamérkő­zést játszottak. A mérkőzés mindvégig heves és izgalmas volt. Az első félidőben a bécsiek voltak többször frontban, de a válogatott védelem kitünően funkcio­nált. A szünet után a bécsiek fölénye to­vább tartott egész az utolsó negyedóráig amikor a válogatottak kerekedtek felül és az utolsó percben Bencsics révén tizenegyesből döntetlenné tették az eredményt. A jugoszláv csapat góljait Bencsiesen kívül Radics és Petkovics lőtték. A válogatott halfsorban Premlt Hitrec gyöngén helyettesiteíte. WAC—Gradjanski 5:1 (4:1) A bécsi csapat kitűnő játékkal biztosan verte a horvát bajnokcsapatot, melynek egyetlen gólját tizenegyesből Dasovics lőtte. A WAC-ban a magyar Schlosser nagysze­rűen játszott és két gólt lőtt. BASK—Croatia 4:0 (0:0). Brjjnoki. Vasutas—Concordia 2:2 (2:1). Baj­noki. Meglepetés. A Concordia öngólok­kal egyenlített. SZÓFIA: Beogradi SK—FC1913 6:4. Lefski SK—BSK 1:0 (0:0). A beogradi csapat balszerencsével vesztette el a mérkőzést. BUDAPEST FTC—III. kér. 7:2 (3:0) A ferencváro­siak, akiknek csatársorát Pataki irányí­totta, szép játékkal biztosan nyerték a mérkőzést. A gólokat Sándor (2), Ste­­covics (2), Kohut és M ácsai lőttek. A III. kér. góljait Skovarck és Szabó ré­vén érte el. Vasas—MTK 2:0 (2:0) A vasasok megérdemelten győztek. A 16. percben Takács kapufát lőtt. A 20-ik percben Hinner közelről megszerezte a vezetést A 31-ik percben, egyéni játékból ugyanő rúgta a második gólt is. A második fél­időben az MTK irtózatos iramot dik­tált, a Vasasak elszántan védekeztek. A 26-ik percben Molnár megsérült és ki­állt A játék MTK támodásokkal ért véget. UTE—NSC 0:0. Durva, kíméletlen já­ték. Az első félidőben az újpestiek tá­madtak többet, az NSC-védeletn azon­ban jól funkcionált. A 36-ik percben dur­va játékért a bíró Kelecsényit (UTE) ki­állította. A második félidőben változa­tos, heves küzdelem — eredmény nél­kül. 33FC—BEAC 1:1 (1:1). A vezetést a BEAC szerzi meg Kertész révén. Pipa szabadrúgásból egyenlít. A szünet után az egyetemisták kerekedtek felül, de gólt elérni nem tudtak. KAC—VAC 2:0 (1:0). A VAC-ot csak Fischer önfeláldozó védése mentette meg a nagyobb arányú vereségtől. A gólokat Szabó rúgta. Törekvés—ETC 1:0 (0:0). Erős küz­delem, az erzsébetfalvaiak balszeren­csével játszottak. A KAOE nyerte a 4X400 méteres sta­fétát. Budapestről jelentik: A 4X400 méteres stafétát Valkowerben a KAOE nyerte. A MAC Rózsahegyi betegsége miatt nem indult. Postás—Tipograf 9:0 (5:0). ÜZLETÁTHELYEZÉS! STEIN i DRUG esernyőkészitő és VIRÁG LEONTIN füzőszalonját ÁTHELYEZTÉK til’«» 6. al4 Kpmióa k ziznunkauztCt melle i őzbe. A szerkesztésért felelős dr. FENYVES FERENC Subotica. ——maBBW—agg—■MBMiin unni »■ign—wi——aiiwiumJiJ Nyomatott a kiadótulajdonos Minerva r.-t.-nál. Felelős kiadó: FENYVES LAJOS Subotica.