Petőfi Népe, 2011. november (66. évfolyam, 256-280. szám)

2011-11-21 / 272. szám

PETŐFI NÉPE - 2011. NOVEMBER 21., HÉTFŐ SPORT 15 Többen voltak a szegediek kosárlabda Két furcsa bírói döntés megsegítette a házigazdákat Thomas Kelley (is) (11) nagy küzdelmet folytatott a tegnapi mérkőzésen az ellenfél magas emberei ellen Naturtex-SZTE-Szedeák - Kecskemét SE 77-71 (14-23,18-19, 19-19,26-10) Csorvási Milán és Gruda Gergely egész héten az ágyat nyomta, Wittmann Krisztián pedig szomba­ton lázasodott be. De nem ezért kapott ki a Kecske­mét tegnap Szegeden. Rajtmár István Nemes egyszerűséggel „három hülyének” titulálta a mérkőzés után öltözőbe vonuló játékveze­tőket a kecskeméti szurkolótá­bor. A szegedi sportcsarnokot szép számmal megtöltő vendég­hívek elégedetlenségének bőven szolgáltattak alapot Kapitányék! A mérkőzés 33. percéig nem volt különösebb gond a pályán, mind a vendégjátékosok, mind pedig a bírák jól látták el a fel­adatukat. Persze, az egy kicsit elgondolkodtató, hogy a szegedi center Nebojsa Dukicsnak két fa­ultja volt, miközben az ellennél Bencze és Csorvási már a har- “ madik negyed elején 4-4 szemé- F lyi hibával rendelkezett... De ezt is elbírta a Kecskemét, köszönhetően Wittmann Kriszti­án fantasztikus játékának! A mérkőzés előtt egy nappal még lázasan ágyat nyomó irányító a hátán vitte a csapatot, s amikor a hajrára elfáradt, akkor léptek a bírák: két érthetetlen döntéssel megsegítették a lelkes házigaz­dákat. Előbb egy technikait, majd egy sportszerűtlent adtak a hazaiaknak, mindkét alkalom­mal a Kecskemét birtokában volt a labda... Komoly hálával tartoz­nak a bíráknak a meccset meg­fordító szegediek! Férfi kosárlabda NB /., 7. forduló, Szeged, újszegedi sportcsarnok. Vezette: Kapitány G., Török R., Vétek E. szedeáK: Drahos 7, Levy 12, KissZs. 4, IVOSEV 25/9, DUKICS 19/9. Csere: Vida 5, Molnár M. 5/3. Vezetőedző: Fodor Péter KECSKEMÉT: Kelley 13/3, WITTMANN 29/18, RADONJICS 11/9, Dénes 5/3, Bencze 1. Csere: Vukadinov 3, Csorvási 3, Hegedűs 6/6. Szakmai igazgató: Sztojan ívkovics. AZ EREDMÉNY ALAKULÁSA, 1. negyed: 4. perc: 0-13, 7. perc: 6-18, 9. perc: 9-21. 2. negyed: 13. perc: 18-27, 15. perc: 22- 29, 16. perc: 27-31, 18. perc: 27-36. 3. negyed: 23. perc: 36­47, 25. perc: 40-47, 27. perc: 42-52. 4. negyed: 32. perc: 56-61, 35. perc: 60-64, 37 perc: 68-68, 39. perc: 76-71. MESTERMÉRLEG: Fodor Péter: - Rossz kezdés után, keményen küzdve', egyre jobban játszva, ledolgoztuk a tekintélyes hátrányunkat. Sztojan ívkovics: - Aki itt volt, látta, mi történt. Elmaradt a bajnoki mérkőzés Kölnben tragédia Felvágta ereit a kádban a találkozó játékvezetője, Bábák Rafati Biztos kecskeméti vízipóló-győzelem a Vásárhely elleni csoportrangadón az ob i/B-s vízilabda-bajnokság rangadóján az esélyesebb haza­iak Varga I. büntetőjével szerez­tek vezetést, de vendégelőny után Hajdú J. góljával jött is a vá­lasz, és Heródek, valamint Kiss Á. gólja után is előnyből HVSC- gól következett. A félidőt Jenei szép megúszásgólja zárta. A har­madik negyedben aztán bein­dult a kecskeméti gépezet, Har- kai remek védései mellett Kiss Á., Bajáki, Varga I. góljaival hí­zott az előny, és a tetszetős, jó já­ték az utolsó negyedben is foly­tatódott. A vásárhelyiek csak az utolsó két percben és az utolsó másodpercben tudtak kozmeti­kázni az eredményen. Miután a csoportriválisoknak nem sikerült győzni, így a Kecs­keméti SI a harmadik helyen zárta az őszi idényt. KECSKEMÉTI SPORTISKOLA -HÓDMEZŐVÁSÁRHELYI VSC 13-7 (2-1, 2-1, 5-1, 4-4) Kecskemét, 200 néző. Vezette: Dalmády, Tóth S. KÉSI: HARKAIJ. - Varga I. 2, HARTMAN J. 1, KISS Á. 4, JENEI V. T. 4, HERÓDEK B. 1, Varga B. Csere: Bácsi M., Bogdán L., Bajáki D. 1, Szabó Bo., Simon G., Csuta D.(k). Edző: Somossy József, Simon Gábor. ■ Bojkottra készül a ferencvárosi női kézicsapat az FTC női kézilabdacsapata a honlapján közleményben jelez­te, elfogadhatatlan a klub szá­mára, hogy Kari Erik Böhn a vá­logatott mellett a Győri ETO kis- padjára is leüljön. A ferencvárosiak a közle­ményben úgy fogalmaznak, re­mélik, elfogadják érveiket, és így „nem kényszerülnek abba a rop­pant sajnálatos helyzetbe, hogy mérlegelniük kelljen a ferencvá­rosi játékosok válogatottbeli sze­repvállalásának lehetőségeit”. Böhn győri szerepvállalása azu­tán vetődött fel, hogy a magyar bajnok menesztette Konkoly Csabát, akinek utóda egyelőre nem ismert. Az origo informáci­ói szerint nagy valószínűséggel külföldi edző érkezik Győrbe. A ferencvárosiak azt szeretnék, hogy ez ne Böhn legyen. ■ A kölni arénában mintegy 50 ezer néző várta szombaton dél­után, hogy kedvenceik kifussa­nak a pályára, 29 perccel a mér­kőzés kezdete előtt azonban kö­zölték velük, hogy a találkozó sú­lyos és elháríthatatlan okok mi­att elmarad. A nézők még nem tudták, amit a két klub, valamint a Német Labdarúgó Szövetség (DFB) vezetői és a játékosok már igen, nevezetesen, hogy a meccs játékvezetője, a 41 éves Bábák Rafati mintegy két órával az ösz- szecsapás előtt öngyilkossági kí­sérletet követett el. A részletek vasárnapra láttak napvilágot, eszerint Rafati szál­lodai szobájában egy fürdőkád­ban felvágta ereit. Miután a mér­kőzés előtti, szokásos játékveze­tői egyeztetésen - szokásától el­térően - nem jelent meg, és tele­fonon sem volt elérhető, három asszisztense egy szállodai alkal­mazott közreműködésével betört a szobájába. Még élő kollégájuk­ra szinte az utolsó percekben bukkantak rá, és a csodával ha­táros módon sikerült őt kórház­ba juttatni és megmenteni. Je­lenleg egy kölni kórház intenzív osztályán ápolják, az orvosok közlése szerint már nincs életve­szélyben. Az Iránból bevándo­rolt szülők gyermekeként szüle­tett Rafati képzett banki tisztvi­selő és egy kisebb hannoveri ta­karékpénztár vezetője. Az el­múlt években háromszor is elő­fordult, hogy a felmérések alap­ján a legrosszabb bírónak minő­sítették őt. Ennek ellenére 2008- ban rákerült a FIFA-játékvezetők listájára, nemzetközi mérkőzé­seket is vezethetett, az idei esz­tendő végén számára megszű­nik a FIFA-licenc. ■ HÍRSÁV Győzelem a zárómeccsen a szörényvárí tornán kézilabda Szombaton a szerbektől elszenvedett ve­reség (37-33) után a Szö- rényváron zajló Kárpát-ku­pa harmadik fordulójában a magyar női válogatott tizen­egy góllal (31 -20)-ra nyert Macedónia ellen. Kari Erik Böhn szövetségi kapitány az első félidőt a rutinszerzésre szánta, így fiatalabb játéko­sainak adott lehetőséget, de a szünetre már ők is ötgólos előnyt szereztek: 16-11. Az utolsó menet döntött Michael Grant javára profi boksz Mindössze 37 másodpercre volt a győze­lemtől Francois Botha szombaton este, azonban a dél-afrikai ökölvívót drámai körülmények között a záró, 12. menet utolsó másodper­ceiben kiütötte Michael Grant, a Johannesburgban megrendezett, betöltetlen WBF nehézsúlyú bajnoki mérkőzésen. Ifjabb Balzsay Károly a Vasas élén ökölvívás Ifjabb Balzsay Károlyt nevezték ki a Vasas ökölvívó-szakosztályának új igazgatójává. A WBO koráb­bi és a WBA jelenlegi nagy­középsúlyú világbajnoka amatőrként nevelőklubja, a Kecskeméti SC után a Va­sasnál sportolt. ■ i • Szabó Tímea bajnoki címet szerzett cselgáncs Szabó Tímea, a Kecskeméti Hírős JSE +85 kg-os cselgáncsozója bajno­ki aranyérmes lett a BV. Or­szágos Bajnokságon. Totóeredmények - 46/2. hét 1. Schalke-Nürnberg 4-0 1 2. M’gladbach-Bremen 5-0 1 3. FC Köln-Mainz törölve, helyette Bologna-Cesena 0-2 2 4. Freiburg-Hertha 2-2 x 5. Bayern M.-Dortmund 0-12 6. VfB Stuttgart-Augsburg 2-1 1 7. Hamburg-Hoffenheim 2-0 1 8. Valencia-Real Madrid 2-3 2 9. Internazionale-Cagliari 2-1 1 10. Fiorentina-Milan 0-0 X 11. Napoli-Lazio 0-0 x 12. Juventus-Palermo 3-0 1 13. Parma-Udinese 2-0 1 Plusz egy mérkőzés: 14. Chelsea-Liverpool 1-2 2 Madarász Dóra maradt legtovább versenyben A végére helyreállt a rend kosárlabda A vártnál nehezebben győzött a Bajai NKK Yannick Noah engedélyezné a „varázsitalt” KOMOLY INDULATOKAT váltott ki az egykori francia teniszező, Yannick Noah legutóbbi nyilat­kozata, melyben úgy fogalma­zott, hogy a spanyol sportsike­rek hátterében Asterix varázs­itala áll, s egyébként is jobb len­ne, ha úgy általában engedélyez­nék a doppingolást. „Ma a sport kicsit olyan, mint az Asterix az olimpián című filmben: ha nincs varázsitalod, nehéz nyerni. Ne legyünk álszentek. Természete­sen tiszteletben kell tartani az ártatlanság vélelmének elvét, de ma már senki sem balek. A leg­jobb megoldás az lenne, ha elfo­gadnánk és engedélyeznénk a doppingolást, és akkor minden­kinek lehetne varázsitala.” ■ A magyar küldöttség számára befejeződött a bahreini Mana- mában zajló ifjúsági asztalite­nisz-világbajnokság. A legto­vább versenyben lévő verseny­ző a kecskeméti Madarász Dóra volt, aki szombaton búcsúzott az Ifjúsági Világbajnokság küz­delmeitől. A tavalyi világesemé­nyen vegyes párosban ezüstér­met szerző magyar játékos az egyes nyolcaddöntőjében a má­sodik kiemelt kínai Zhu Yuling- tól kapott ki öt játszmában. Ami az európai versenyzőket illeti, a francia fiúk csapatbron­za után az egyéni versenyszá-m- mok is tartogatnak érmeket az öreg földrész számára. A fiú pá­ros döntőjébe a Gauzy, Robinot francia kettős verekedte be ma­gát, leány párosban pedig a Szocs, Ciobanu duó végzett a harmadik helyen. Fiú egyesben is biztosan lesz európai medál, mivel a francia Robinot és az an­gol Pitchford egymással mérkő­zik a negyeddöntőben. Leány egyesben egyenlőre kérdéses az éremszerzés, a német Soljának és az orosz Noskovának adatott meg a nyolc közé jutás öröme. A vegyes páros ellenben teljes kí­nai fölénnyel zárult, az indulás­ra jogosult négy egységük között dől majd el az érmek sorsa. Ifjúsági Világbajnokság, Ma­nama, leány nyolcaddöntő: Ma­darász - Zhu Yuling (kínai) 1:4 (-7,-4, 5,-3,-9). ■ Ismét bebizonyosodott, hogy a kötelezőnek tűnő győzelmek be­gyűjtése nem egyszerű feladat. A bajai lányok számára a tapasz­talatszerző előző fordulók után az egyetlen győzelmet számláló BSE legyőzése ilyen akadály volt. Csak az utolsó negyedben tudta a maga javára fordítani a találkozót a Bajai NKK. Végül a lányok legyűrték a fővárosiakat. Stevan Cupic, a hazaiak meste­re a lefújás után elismerte, hogy meglepetést okozott a BSE a talál­kozót nagyon rosszul kezdő csa­patának. A végjátékban azonban jobban koncetrált az együttes, és teljesítette az elvárást. Ennek örülhettek a jobb teljesítmény­hez szoktatott szurkolók. BAJAI NKK-BSE-FCSM 58-49 (10-15,15-15,11-10, 22-9) Baja, 350 néző. V: Söjtöry T., Benedek Z., Németh S. Baja: Scekic 16/3, Szepsi 4, Theodoreán 8, Szabó P. 18, Bozóki 6. Cs.: Ferencz 2, Kühn, Kovács D. 4. Edző: Stevan Cupic. BSE: Szondy 14/3, Orsó 3, He­gedűs M. 12, Tiba 7, Bagi 3. Cs: Vukov, Sonyák 10, Miháczi, Sza­bó V. Edző: Puskás Artúr. Az eredmény alakulása. 3. p.: 0-9,10. p.: 10-15,15. p.: 17-22, 20. p.: 25-30, 26. p.: 31-37, 30. p.: 36-40, 31. p.: 38-42, 33.p.: 46-42,38. p.: 54-47. Kipontozó­dott: Szabó P. (39. p.). További bajnoki eredmények: Zalaegerszegi TE NKK-Pécs 2010 68-87, Atomerőmű-KSC Szekszárd-Diósgyőri KSK-MISI 74-69. ■ K. T. Női kosárlabda NB 1. Ä-csoport 1. Sopron 8 8- 655-373 1.000 2. Pécs 9 9- 748-468 1.000 3. Uni Seat-Györ 8 8- 672-453 1.000 4. HE NKK 9 7 2 643-531 0.889 5. FTC 9 5 4 584-585 0.778 6. Bajai NKK 9 5 4 566-598 0.778 7. Vasas 8 3 5 421-463 0.688 8. DKSK MISI 9 2 7 549-624 0.611 9. Atomerőmű KSC 9 2 7 571-711 0.611 10. Ceglédi EKK 9 2 7 527-675 0.611 11. BSE-FCSM 9 1 8 456-663 0.556 12. ELTE-BEAC 8 _ 8 403-651 0.500