Petőfi Népe, 2011. november (66. évfolyam, 256-280. szám)

2011-11-08 / 261. szám

PETŐFI NÉPE - 2011. NOVEMBER 8., KEDD SPORT 15 Országos bajnok Herczeg László egy ponttal maradt alul a döntőben Hiába „kellemetlenkedett'’ a szolnoki Burai János , Herczeg „Jocó” (balra, szemből) higgadtságával fölényesen nyerte el az ifjúsági magyar bajnoki címet a 64 kilogrammos súlycsoportban a kiskunhalasi viadalon A KTE a Lokit, a bajai csapat a Kozármislenyt kapta a kupában VASÁRNAP KÉSŐ ESTE SOTSOltak a labdarúgó Magyar Kupában. A párharcok győztesei a legjobb nyolc közé kerülnek, a tovább­jutás két meccsen, oda-vissza vágón dől el. A címvédő Kecske­méti TE a 2011/2012-es élvonal­beli bajnokságban eddig veret­len Debrecennel került szembe. A másik Bács-Kiskun megyei gárda, a Bajai LSE-Kalo MÉH a vele azonos osztályban és cso­portban (NB II., Nyugat) szerep­lő Kozármislenyt kapta ellen­felük- Lehetett volna könnyebb el­lenfelet is kapni, de ha egy együttes a döntőig akar mene­telni, akkor mindenkit le kell győznie - mondta Tomiszlav Szivics, a KTE vezetőedzője, akinek csapata a Magyar Kupa előző kiírásában szintén a leg­jobb tizenhat között került ösz- sze a Lokival. Akkor a DVSC ott­honában 3-0-ra, a Széktóiban 3-1-re nyertek a hírős városi- | ak. - Tavaly sem pánikoltam be, amikor megtudtam, hogy a Löki vár ránk, és most sem. Egy biz­tos: játszunk két jó meccset, és a párharc végén sajnálni fogom, hogy egy remek együttes bú­csúzik a Magyar Kupa küzdel­meitől - tette hozzá Szivics. Lenne törlesztenivalója a Ba­jának a Kozármisleny ellen, hi­szen a bajnoki vesszőfutás - a négy vesztes meccs zsinórban - a Misleny bajai győzelmével kezdődött október közepén.- PUlanatnyilag 60-40 száza­lékban a Kozármisleny az esé­lyesebb, ők jó formában van­nak, nekünk vannak problémá­ink, leginkább mentálisak. Vi­szont azon vagyunk, hogy a mérkőzés időpontjára, azaz no­vember végére megforduljon az arány. Van három hetünk, sok minden történhet, és rendez­hetjük sorainkat - fogalmazott a helyzetről és a teendőkről Bognár György, a bajaiak mes­tere. Mindkét megyebeli együttes hazai pályán kezdi a párharcot november 30-án, szerdán. A visszavágókat december 3-án, szombaton játsszák. További párosítások: Békés­csabai Előre 1912 SE - Ferenc­város, Diósgyőr - Győri ETO, Kaposvár II. - Újpest, Putnok - Kaposvár, Videoton - Szombat- helyi Haladás, MTK - Pécs. ■ B. K. - K. T. ökölvívás Babos Nagy riválisa legyőzésé­vel a Kecskeméti SC ököl­vívója, Herczeg József aranyérmet szerzett a Kiskunhalason megren­dezett ifjúsági magyar bajnokságon a 64 kilo­grammos súlycsoportban. Zsámbóki Dóra Kiválóan szerepeltek a Bács-Kis­kun megyei bokszolok négy na­pon át az Ifjúsági Ökölvívó Ma­gyar Bajnokságon. A Kiskunha­lason megrendezett viadalra az ország minden részéből 55 klub nevezett 102 versenyzővel. Me­gyénket bajai, kiskunfélegyhá­zi, kiskunhalasi és kecskeméti ökölvívók képviselték. ■ Nagy meglepetést okozott, amikor nem Babos László, hanem Sinkó Zoltán kezét emelte magasba a bíró. A három napon át tartó selej­tezők után a kiskunhalasi, 56 kilogrammos súlycsoportban versenyző Babos László, és a 64 kilogrammosok között küzdő kecskeméti Herczeg József lép­hetett a kötelek közé a vasárna­pi döntők során. Babos László­nak a korábbi magyar bajnok Sinkó Zoltán ellen kellett bizo­nyítania. Babos rendkívül fe­gyelmezetten, sok lábmunkával és bár - kívülről nézve - kevés de annál pontosabb ütésekkel dolgozott az aranyéremért. A hazai közönség folyamatos biz­tatása mellett mindent megtett annak érdekében, hogy maga­biztosan hozza a meccset. Az összecsapás végén a szurkolók és a sportvezetők legnagyobb meglepetésére azonban a győri ökölvívó, Sinkó kezét emelte a magasba a bíró: Babos 3:2-es pontozással alulmaradt. Az eredmény az elfogulatlan hoz­záértőket is hideg zuhanyként érte, hiszen - a bírókon kívül - mindenki a halasi fiút látta egy­értelmű győztesnek. Ilyen a boksz...- Nagyon szomorú vagyok - nyilatkozta a Halasi Box Club kiválósága a mérkőzés után. - Szerintem az első meneten ment el. A második menetben miután leguggoltattam Zolit, már megtaláltam a bokszot ­tette hozzá a rendkívül csaló­dott Babos, aki mindenáron Kiskunhalason, hazai közön­ség előtt akart magyar bajnok lenni. A 64 kilogrammos súlycso­portban Herczeg lózsef, a Kecs­keméti SC ökölvívója a nála fél fejjel magasabb, világ- és Euró- pa-bajnok ötödik helyezett Bu­rai János ellen szállt ringbe. Az összecsapás keménységét jól mutatja, hogy a szolnoki Burai egy kiütéses győzelemmel ju­tott a döntőbe: ellenfele akkor a szorítóból egyenesen a kórház­ba ment. babos Lászlón és Herczeg Jó­zsefen kívül négy megyebeli ökölvívó is a dobogóra állha­tott a vasárnapi eredmény- hirdetéseken. A kiskunhala­si Farkas István a 49 kilo­grammos súlycsoportban ért el harmadik helyezést, míg a kiskunfélegyházi Mizsei György - noha érmét nem A mérkőzés óvatosan indult, majd súlyos pofonok csattaná- sa törte meg a tapogatózó csen­det. Burai folyamatos hergelé- se ellenére Herczeg mindvégig nyugodt maradt: több, fejre mért ütéssel próbálta letörölni ellenfele arcáról a cukkoló mo­solyt. A második menetben már érezhető volt a kecskemé­ti öklöző fölénye. Burai az utol­só menetre szemmel láthatóan elfáradt, amit Herczeg kiváló­an kihasznált: egy súlyos po­fon után a bíró rá is számolt a szolnoki fenegyerekre. A mér­kőzés végén 4:1-es pontozás vette át - az 56 kilósok kö­zött érdemelte ki a bronzér­met. Kertész Kovács Ádám a Halasi Box Club ökölvívója a 81 kilogrammos súlycsoport­ban lett harmadik. Jakab Márió, a Kecskeméti SC ver­senyzője a 91 kilósok között állhatott a dobogó harmadik fokára. mellett emelte a magasba a bí­ró Herczeg Jocó kezét.- Janinak nagyon jó szeme van, nálam sokkal magasabb, hosszabb á keze, és tapasztal­tabb is, de sokat kihagyott, és ezt tudtam. Nagyon készültem erre a meccsre. Az elején még csak nézegettük egymást, de a végére már nagyon felpörög­tem. Végig higgadt tudtam ma­radni, és megfogadtam az edzőm tanácsait, így tudtam ér­vényesíteni a bokszomat - mondta el az országos bajnok Herczeg József az összecsapás után, aki - bajnoktársaihoz ha­sonlóan - az aranyérem mellé egy értékes, a magyar címert ábrázoló halasi csipkét is kapott a szervezőktől. A négynapos bokszünnep vé­gén kiosztották a torna különdí- jait is. A legtechnikásabb ököl­vívónak járó díjat Csötönyi Sán­dor, a Magyar Ökölvívó Szak- szövetség elnöke adta át a Vasas versenyzőjének, Fodor Milán­nak. A legeredményesebb klub a DVSC lett, míg a legjobb hala­si versenyzőnek járó elismerést Babos László vehette át. Két megyebeli is dobogóra állhatott fogathajtás Tápiószent- mártonban, a Kincsem Lovasparkban az elmúlt hétvégén rendezték meg a fedett pályás hazai idény­nyitó fogathajtóversenyt. A megmérettetésen a négyesfogat-hajtók mező­nyében a felsőlajosi ifj. Nagy Tibor győzött, míg a Hetényegyházán élő Bárdos Attila harmadik lett. Megvolt az első edzés, de hatan hiányoztak labdarúgás A Liechten­stein és Lengyelország elle­ni felkészülési mérkőzések­re készülő magyar labdarú­gó-válogatott tagjai hétfőn délután már edzettek Telki­ben. A csapat még nem volt teljes: Laczkó, Feczesin, Komán, Bogdán, Vanczák és Korcsmár igazoltan hiány­zott, ők ma délután gyako­rolnak először a többiekkel. A címvédő Honvéd az Egerrel meccsel vízilabda A címvédő Hon­véd a bajnok Egerrel talál­kozik a férfi vízilabda Ma­gyar Kupa elődöntőjében. Az MK Szőnyi úton sorra kerülő négyes döntőjének hétfőn elkészített sorsolása szerint a másik ágon a Szolnok a Szegeddel mér­kőzik ugyancsak szomba­ton, majd vasárnap rende­zik a finálét. Babos a hét játékosa lett Hollandiában labdarúgás Hollandiában a NEC magyar kapusát, a Feyenoord elleni 1 -0-s ide­genbeli győzelemben fősze­repet játszó Babos Gábort választották meg a hét leg­jobbjának. Bejött a papírforma: két telitalálatos is van totó A 44. fogadási hét 2. fordulójának nyereményei: 13 plusz egy találatos szel­vény 2 darab, nyereményük egyenként 1744145 forint. 13 találatos szelvény 7 db, nyereményük egyenként 211410 forint. A 12-esekre 6435, a 11-esekre 580, a 10- esekre 175 forintot fizetnek. Bács-Kiskunból hat sportoló végzett a dobogón Negyedik hazai meccsét nyerte a Baja együttese Egyetlen góllal maradtak alul kézilabda A KNKSE egyik legjobbja orrtörést szenvedett Most már nem csak a Fradiért küzdenek lisztes Krisztián, a Ferencváros futballistája úgy nyilatkozott, hogy Albert Flórián elvesztése na­gyon megviselte az egész csapa­tot, és nagyon nehéz volt függetle- níteniük magukat a szomorú ese­ménytől a Paks elleni vasárnapi 0-0-ra végződött bajnokin. „Nagyon harcos volt a csapat, de talán egy kicsit görcsös. Flóri bácsi elvesztése nagyon megvisel­te a csapatot. Nagyon nehéz volt függetlenítenünk magunkat ettől az eseménytől. Nagyon jó volt lát­ni, hogy Flóri bácsi miatt ennyien kijöttek a stadionba, eljöttek a megemlékezésre. Most már nem csak a Fradiért, Flóri bácsiért is kell küzdeni!” - nyilatkozta Lisz­tes Krisztián az ftc.hu-nak. ■ vereséggel távozott a bajai mér­kőzésig vereüen Törökbálint a né­met központból. Negyedik hazai bajnokiját is megnyerte az NB I/B Keleti csoportjában szereplő Bács­ka férfi kosárlabdacsapata. BAJAI BÁCSKA-MTK TÖRÖKBÁLINT 83-76 (15-18, 20-22, 24-11, 24-25) Baja: Hosszú G. 17/3, Ágfalvi 34, Nagy D., Mándity M. 17, Fehér 7. Csere: Kancsár Z. 4, Piukovics B., Varga L, Elmer 4, Szabó Á. Edző: Hosszú István. A nagyon jó erőket felvonulta­tó MTK az első félidőben igazol­ta az eredményeit, szoros negye­deket követően előnnyel mehet­tek az öltözőbe a nagyszünetben. A harmadik negyed azonban egyértelműen a Bajáé volt. Ag­resszív kemény védekezéssel és nagyszerű csapatmunkával áll­va hagyták az ellenfelet. Ágfalvi vezérletével az utolsó negyedben a Bácska megőrizte előnyét. Hosszú István: - A jó védekezés­nek és az egységes csapatmun­kának köszönhetjük a sikert. A Bajai Bácskával azonos osz­tályban és csoportban szereplő Kecskeméti Főiskola gárdája a Salgótarjánt fogadta szomba­ton, a mérkőzés 55-63-ra (10-15, 16-14, 16-19, 13-15) végződött. A Kecskemét pont­szerzői: Mészáros M. 18/6, Lakits 8/3, Pongó Martin 8, Puszta D. 7/3, Gruda 6, Pongó Máté 6, Legéndi 2. ■ Egyetlen góllal kapott ki a hazai pályán szereplő Kecskeméti NKSE női csapata az NB I/B Ke­leti csoportjának hét végi mér­kőzésén. KECSKEMÉTI NKSE - SZEGEIT DOROZSMA-T1SZA VOLÁN 22-23 (8-9) A KNKSE gólszerzői: Berta 1, Va­dász 7, Orell 1, Szilágyi 2, Sánta M. 1, Felső 5, Budai 3, Kisjuhász 1. Hétméteresek: 7/6, ill. 4/4 Kiállítások: 12, illetve 6 perc. A Kecskemét részéről nehézke­sen indult a meccs. Már az első percben egy szerencsétlen ütkö­zés után a csapat egyik legjobb já­tékosát elveszítette a haza együt­tes: Márki Éva orrtörést szenve­dett. A hírős városi gárdában a ka­pus, Zsoldosné tartotta a lelket, el­sősorban neki köszönhető, hogy 8-9-es eredménnyel zárult az el­sőjátékrész. Á második félidő a kecskemé­tieknél egy nyolcperces rövid­zárlattal indult, így a tizenkette­dik percben 11-16 állt az ered­ményjelzőn. Ezután viszont for­dult a kocka. A kecskemétiek mintha csak „pihenésnek” szán­ták volna az „átaludt”időszakot: feljavult a játékuk, és zsinórban hat gólt dobtak a Dorozsmának (17-16). A kapuban Zsoldosné brillírozott, góllövésben pedig Vadász Ildi és Szilágyi Zsuzsa je­leskedett. Azonban ez sem volt elég a győzelemhez. A küzdel­mes utolsó öt percben kicsikar­ták a vendégek a győzelmet. - Érzékenyen érintette a csapa­tot Márki sérülése. A kezdeti megszeppenés után játékba len­dültünk. A testi fölényüket ki­használó szegedieket a hullám­völgyeken átsegítették a hazai kiállítások. Szívvel küzdöttünk, megérdemeltünk volna legalább egy pontot” - nyilatkozta a csa­pat honlapján Korsós Miklós, a KNKSE edzője. Az NB Il-es bajnokságban sze­replő megyebeli csapatok közül csak két női együttesünk lépett pályára az elmúlt hétvégén. Ered­ményeik: Marosmenti NKSE - Lajosmizse NKK 32-23, valamint Balatonszemes KSE-Bácsbokod 33-25. ■