Petőfi Népe, 2011. október (66. évfolyam, 230-255. szám)

2011-10-11 / 238. szám

PETŐFI NÉPE - 2011. OKTÓBER 11, KEDD SPORT 15 Rudolf Gergely nem léphet pályára a mai Eb-selejtezőn Rudolf Gergely, a magyar labda­rúgó-válogatott támadója nem lép­het pályára ma este 20 órakor a Puskás Ferenc Stadionban, a fin­nek elleni utolsó Európa-bajnoki selejtezőn. A Panathinaikosz fut­ballistájának sérülése az elmúlt napokban ugyan sokat javult, de nem gyógyult meg tökéletesen, és így továbbra sem tud teljes értékű edzésmunkát végezni. Az már pénteken, a svédek finnországi si­kerével eldőlt, hogy Egervári Sán­dor csapata a ma esti összecsapás eredményétől függetlenül az E csoport harmadik helyén zár, és nem jutott ki a jövő évi Eb-re. Ki­jutott viszont a csoportgyőztes Hollandia, míg a németalföldieket fogadó - jelenleg második - své­dek pedig legrosszabb esetben is pótselejtezős résztvevők, de ha nyernek, akkor legjobb második­ként automatikusan kijutnak az Eb-re. Az A csoportban Belgium és Tö­rökország küzd a pótselejtezőt je­lentő második pozícióért, előbbi a németek vendége lesz, utóbbi pedig Azerbajdzsán csapatát fo­gadja. A B csoportban Oroszor­szág első helyezettként kvalifikál­hat, ha a pont nélkül az utolsó po­zíciót elfoglaló Andorrát legyőzi hazai pályán. A pótselejtezőért Ír­ország és Örményország egymás­sal csap össze Dublinban. A C csoportban Észtország és Szerbia van versenyben a máso­dik helyért, előbbi együttes azon­ban már nem játszik, így a Szlo­véniában pályára lépő szerbek­nek saját kezükben van a sorsuk: ha nyernek, pótselejtezőt játszhat­nak. A D csoportban Franciaor­szág és Bosznia-Hercegovina kö­zött dől el az első két hely sorsa, a csapatok egymással játszanak Pá­rizsban. Az F csoportban a jelen­leg kétpontos előnnyel első Görög­ország és Horvátország van ver­senyben, előbbi Grúziában szere­pel, míg utóbbi a letteket fogadja Rijekában. A G csoportban már minden fontos kérdés eldőlt, a H- ban a Koppenhágában összecsa­pó Dánia és Portugália között van nagy versenyfutás - ugyanakkor a harmadik norvégok is elérhetik a pótselejtezős pozíciót, ehhez ha­zai környezetben kell verniük Ciprust, miközben Dánia legyőzi a portugálokat. Az I csoportban a címvédő spanyolok már biztos résztvevők, a pótselejtezőre pedig Skóciának és Csehországnak van még esélye. ■ A záró negyedben dőlt el vízilabda Bár két góllal is vezetett, mégis kikapott a HVSE * A •rs Varga István csapata nyolc góljából egymaga hármat vállalt, ám ezúttal ez még a döntetlen kiharcolásához Is kevés volt a Szeged ellen Hazai medencében szen­vedett egygólos vereséget a HVSE KeSI Kecskemét OB I/B-s férficsapata, pe­dig a záró negyed előtt még Vargáék vezettek a szegediek ellen. Munkatársunktól Második bajnokiját is elvesztet­te az új kecskeméti verseny- uszodában a HVSE KeSI Kecs­kemét férficsapata. Az elmúlt bajnokságban ötödik helyezett Szeged elleni mérkőzés előtt ha­zai szempontból rossz előjelnek számított, hogy a csapatkapi­tány, Harkai János kapus sérü­lés miatt nem játszhatott, és bár Csuta jól védett, hiányát meg­érezte a csapat. Jó iramú, változatos mérkőzé­OB i/B-s férfimérkőzés, Kecskemét, új versenyuszoda, 250 néző. Vezette: Vojvoda István, Birri Gabriella HVSE-KeSI: Csuta - Varga I. 3, sen felváltva vezettek a csapatok, sőt a harmadik negyedben kétgó­los előnyt is szerzett a Kecske­mét. A negyed végén azonban gólt lőtt a Szeged, és az utolsó já­tékrészben Bácsi kipontozódása után, emberelőnyöket követő Bácsi 1, Kiss A. 1, Hartman 1, Heródek 1, Berente 1. Csere: Jenei, Szabó Bo. Edző: Somossy József, Simon Gábor. ügyes kombinációkból két góllal elhúztak a szegediek. Az utolsó percekben ugyan feljött egy gól­ra a HVSE-KeSI együttese, de egy kihagyott előny és egy kontrafa­ult utáni figyelmetlenség újabb vendéggólt eredményezett, így Varga utolsó másodpercekben lőtt gólja csak szépítésre volt elég. Bár a kecskeméti csapat lelke­sen, becsületesen küzdött, a jó képességű szegedi gárda elleni bosszantó hibák miatt a házigaz­dák közül senki sem emelhető ki, míg a vendégeknél Makra 3, Barna 2, Palotás 2, Németh Z. 2 tűnt ki. HVSE-KeSI Kecskemét-Szegedi VPS 8-9 (1-1, 33, 2-1, 2-4) Biztosan érmesek a magyar hölgyek asztalitenisz Pótáék legyőzték a németeket, a döntőért a hollandok jönnek A magyar női válogatott bejutott az elődöntőbe, így csapatver­senyben már biztosan érmet sze­rez a Gdanskban zajló Európa- bajnokságon. A Tóth Krisztina, Póta Georgina, Lovas Petra ösz- szetételű gárda - amely a tavalyi kontinensviadalon ötödikként zárt - a tegnapi negyeddöntőben a németeket verte nagy csatá­ban, 3-2-re. Egy-egy győzelem és vereség után a harmadik párban asztal­hoz lépő Lovas nagyszerű játék­kal 0-2-ről fordított az ázsiai származású Zhenqi Barthel el­len, majd az ötödik, mindent el­döntő meccsen Tóth óriási küz­delemben - a harmadik szettben 1 -6-ról felállva - bizonyult jobb­nak kroppachos klubtársánál, Kristin Silbereisennél. A találko­zó hat Bundesliga-játékos össze­csapását hozta, ugyanis mind­három magyar Németországban légióskodik.- A meccs előtt azt mondtam, hogy itt a figyelem lesz a döntő, és végül igazam is lett. A kriti­kus szituációkban Lovas és Tóth is vissza tudott jönni, azaz men­tálisan nagyon erősek voltunk - mondta Téglás Péter szövetségi kapitány. Ma 10 órától, a finálé­ba kerülésért a címvédő hollan­dok lesznek az ellenfelek. ■ Két második és két ötödik országos helyezés CSELGÁNCS A ceglédi U23- as országos bajnokságon a Bajai Judo Club versenyzői közül 63 kg-ban Knetig Emőke, a 81 kg-osok között Vass Antal ötödik helyet szerzett. 66 kg-ban Végvári Martin, 81 kg-ban Köller Milán egészen a döntőig menetelt, és nem sok hi­ányzott egyiküknek sem a fényesebb éremhez. Ha Berki dobogón végez, akkor meglesz a kvóta torna A Magyar Tornaszö­vetség tájékoztatása szerint Berki Krisztián pontszámai elégnek bizonyulnak az olimpiai kvótaszerzéshez, amennyiben a világ- és Eu- rópa-bajnok klasszis a do­bogón végez a Tokióban zajló világbajnokságon a lólengés döntőjében, mely­be elsőként jutott be. Czink Melinda az első körben kiesett tenisz Az oszakai női te­nisztorna első fordulójában búcsúzott Czink Melinda: a magyar teniszező a máso­dik helyen kiemelt francia Marion Bartolitól kapott ki két szettben (6:2, 6:2). A mérkőzés 86 percig tartott. Pénzbüntetést kapott Rudi Völler labdarúgás Sportszerűtlen viselkedés miatt tízezer eurós pénzbüntetésre ítélték Rudi Völlert, a német élvo­nalban szereplő Bayer Lever­kusen sportigazgatóját. Völ­ler a Bayer Leverkusen Köln ellen, hazai pályán 4-1-re el­veszített bajnokija után kriti­zálta élesen a játékvezetőt. Hornyák Dóra és Kovács Anna a keretben kézilabda Kari Erik Böhn, a magyar női válogatott szö­vetségi kapitánya kijelölte keretét az Európa-bajnoki csoportselejtező jövő heti, dupla fordulójára, az Azer­bajdzsán és a Fehéroroszor­szág elleni meccsekre. A 18 fős keretben két újonc, a debreceni irányító, Hornyák Dóra és az érdi jobbátlövő, Kovács Anna szerepel. A Kecskeméti NKSE idegenben, a Mizse KC otthon kapott ki kézilabda A lajosmizsei férficsapat legalább az egy pontot megérdemelte volna a Hajdúböszörmény ellen A női NB I/B-s kézilabda-bajnok­ság Keleti csoportjában szereplő Kecskeméti NKSE az elmúlt szombaton a fővárosban szenve­dett vereséget. BSE-FŐGÁZ - KECSKEMÉTI NKSE 32-23 (17-11) A KNKSE gólszerzői: Márki 5, Felső 3, Budai 3, Kisjuhász 1, Va­dász 4, Berta 7. Edző: Korsós Miklós Hétméteres: 3/2, ill. 1/1 Kiállítás: 6, ill. 8 perc. A BSE-Főgáz dobogóra pályá­zik, ami játékosállományban, erőnlétileg és mentálisan is lát­szott a fővárosi csapaton. Ennek ellenére a BSE idegesen kezdett. Kapkodtak, támadásuk elhalt a kecskeméti védelemben. A har­madik percben már 0-3 állt az eredményjelzőn. A következő tíz perc sem hozott mást, sőt, Berta és Vadász briliáns vezényletével a 12. percben már 4-8-ra alakult az állás. Ezt követően a kecske­méti gárda tíz percen keresztül nem tudott a fővárosiak kapujá­ba találni. A Főgáz leginkább kontratámadásokból szerzett, zsinórban dobott 8 góllal gyöke­resen megváltoztatta az állást. A fővárosiaknál Fundák, Halász je­leskedett a góllövésben. Az első félidő utolsó hat percében nagy­jából kiegyenlített volt a játék (17-11). A második játékrész első tíz percében a csapatok felváltva zörgették meg egymás hálóját, mellyel a hazaiak az addig ki­harcolt előnyüket tartották meg. Ez után a KNKSE újból tíz perc­re átadta a terepet a fővárosiak­nak. A félidő utolsó harmadában a kecskeméti lányok valahonnan erőt merítve Budai, Vadász és Berta vezényletével szépítettek az eredményen.- Az első negyedórában kelle­metlen perceket szereztünk a ha­zai nézőknek. Berta és Vadász el­lenállhatatlanul játszott, és a véde­kezésben mindenki oroszlánként küzdött. Kettős emberhátrányba kerültünk (nem volt vitatható), és ez meg zavarta a csapatot. Érthe­tetlenül kapkodtunk, és az ellen­felet megajándékoztuk labdáink­kal. A második játékrészben a helyzeteinket elpuskáztuk, így le­mondhattunk a pontszerzésről. Sok munkával csapattá válha­tunk, de ezt mindenkinek akarni kell! - mondta a meccs után Kor­sós Miklós, a KNKSE edzője. A férfi NB I/B-s kézilabda-baj­nokság Keleü csoportjában sze­replő Lajosmizse hazai pályán ka­pott ki egyetlen góllal. PRIMAVERA MIZSE KC - HAJDÚBÖ­SZÖRMÉNYI TE 25-26 (9-13) Lajosmizse, 200 néző. Vezette: Tóth, Ungvári. Lajosmizse: Gál - Drabant 7, Urbán 4, Takács 5(4), Vujasin, Veszelszki 4, Muhi 2. Csere: Godán (k), Farkas 1, Szórád, Sze­keres, Makai 1, Bán, Bálint. Edző: Rapi Róbert. Kiállítás: 14, ill. 10 perc. Hétméteresek: 5/4, ill. 4/3. A továbbra is tartalékos hazai csapat a rutinos NB-I-es játéko­sokkal felálló vendégek ellen jól kezdte a mérkőzést (2-0), de az egyenlítést követően átvették a vezetést a hajdúságiak, s maga­biztos játékkal, négygólos előny­nyel vonultak pihenőre. A második félidőben növelte előnyét a vendégcsapat, ezután azonban „hazai percek” követ­keztek, látványos játékkal 12 perc alatt 10-2-es szériát produ­kált a Mizse. Az utolsó 15 perc­re a vendégek rendezték sorai­kat, s óriási küzdelemben előbb egyenlítettek, majd a vezetést is átvették. Az utolsó másodper­cekben még egyenlíthetett vol­na a hazai csapat, de a vendégek legjobbja, Pereverzia kapus bün­tetőt hárított, így vendég győze­lem született. A mizsei együttes legalább az egy pontot megérde­melte volna. NB Il-es megyei eredmények, férfiak, Délkelet: Martfű - P&P Kiskunfélegyháza 36-34, Makó - Kiskőrös KSK 24-24, Békés­csaba - Kiskunmajsa SE 36-29. Kelet: Lajosmizsei UKC - Salgó­tarjáni Strandépítők 27-42. Délnyugat: Bakonyerdő-Elmax VSE - Kalocsai KC 17-21. Nők, Délkelet: Lajosmizse NKK - Szolnoki KC 19-19. Délnyugat: Bácsbokodi NKSE - Siklós KC 40-33. ■