Petőfi Népe, 2011. szeptember (66. évfolyam, 204-229. szám)

2011-09-19 / 219. szám

14 SPORT PETŐFI NÉPE - 2011. SZEPTEMBER 19., HÉTFŐ A torna legnagyobb tanulsága: sokat kell gyakorolni a nyitásokat Rohanás az ellenfél után kézilabda Többször is nagy hátrányt dolgozott le a KSE Nem volt nagy akadály a Bácska számára a tarjáni gárda legyőzése Mindhárom meccsén 3:0-ra kika­pott a Kalo MÉH-Kecskemét SE férfi röplabdagárdája a hét végi, Nagybányán rendezett Explorari Kupa négycsapatos nemzetközi tornán.- Mondhatnám, hogy ismét há­rom kudarc, de valahogy nem ilyen érzéssel ülök itt a buszon - vélekedett tegnap este, útban ha­zafelé Gyurkó Sándor, a kecske­méti együttes szakmai igazgatója. - Három román élvonalbeli csa­pattal játszottunk. A legutóbbi baj­nokság győztesével, a Zilahhal, az ezüstérmes Nagybányával és az ötödik helyezett Dejjel. Mindegyik mérkőzés más és más érzést vál­tott ki belőlem. Pénteken a házi­gazda Nagybányával kezdtünk, és nagyon mérges voltam. Nyuszi­ként, félénken szerepeltünk. Na­gyon nem tetszett. A második na­pon az ifjú Nagy Pétert és még na­gyon sok remek játékost a sorai­ban tudó Zilah következett. 25:23- as első játszma után elkezdtem cserélgetni, ami lehet, hogy hiba volt. De mindenkinek játéklehető­séget akartam adni. Vasárnap a Dejjel mérkőztünk, és végig szo­ros meccset játszottunk. Kiemel­ném, hogy ezen a találkozón vég­re azt láttam Csorna Krisztiántól, amit mindig szeretnék. Hatalmas fizikumú blokkolókkal szemben szerezte sorra a pontokat - tette hozzá Gyurkó, aki kiemelte, hogy a legnagyobb különbség a nyitá­sokban volt: - Ellenfeleink sokkal gyorsabban szerváltak. Ezen a té­ren kell a legtöbbet fejlődnünk, ehhez sokat kell gyakorolnunk. Valamint változtatnunk kell azon is, hogy ha kisebb gödörbe kerü­lünk, akkor ne lógassuk az orrun­kat. «B.K. Gyurkó Sándor szakmai igazgató Többször is felzárkózott el­lenfeléhez a Kecskemét SE férfi kézilabdacsapata, de előznie egyszer sem sike­rült. A Tatabánya rajt-cél győzelmet aratott szomba­ton a Messzi István Sport­­csarnokban. Bakos Dávid (labdával) jó teljesítményt nyújtott a Tatabánya elleni mérkőzésen: öt gólt szerzett Borbély Károly Rohanás az ellenfél után. A meccs első pillanatától az utolsó­ig. A végén vereség. Röviden így lehetne jellemezni a Kecskemét SE férfi kézilabdacsapatának szombati élvonalbeli találkozó­ját a Tatabánya ellen. Dobó Zsoltot rögtön a találko­zó elején két percre kiállította a játékvezető, a Tatabánya pedig ezt kihasználva - Kanyó Ádám és Lele Ákos révén - háromgólos előnyhöz jutott (0-3). A 9. perc­ben pedig már négy pont volt a hazaiak hátránya (3-7). Innen kezdte meg első felzárkózását a KSE. Szabó Péter háromszor, Nagy Tamás egyszer volt ered­ményes, míg a túloldalon Rédei István talált a kapuba, és a 13. percben 7-8-at mutatott az ered­ményjelző. A Kecskemétnek ek­kor még nem sikerült kiegyenlí­tenie. A 24. percben azonban már igen: Nagy Tamás szerezte a 13-13-at jelentő gólt. Előznie viszont nem sikerült a KSE-nek: 16M8 állt az eredményjelzőn a szünetben. A pihenőt követően rögtön | emberelőnybe kerül a hazai ala- | kulat, Dénes János ült le két J percre. Lele Ákos révén azonban I hátrányban is betaláltak a tata­bányaiak (16-19), de érkezett Vancsics és Bajusz válasza (18-19). Innentől kezdve ott to­pogott ellenfele sarkában a hírős városi együttes, egészen a 40. percig. Onnantól ugyanis három perc alatt négygólosra hízott a NB l-ES FÉRFI-KÉZILABDAMÉRKŐ ZÉs, 4. forduló. Kecskemét, 500 néző. Vezette: Szegedi Zs., Unyatinszki T. kecskémét: Kiss 0. - Vancsics 2, Dobó, Petro 2 (1), Bajusz 2 (1), SZABÓ P. 6, VARSANDÁN M. 5. Csere: Nagy L. (kapus), BAKOS 5, Nagy T. 3 (1), Antal bányász előnye (21-25), ami el­sősorban Harsányi Gergely ala­kításának volt köszönhető. Eb­ből a gödörből már nem tudott felállni a Kecskemét SE.- Az első félidőben nem állt 1, Temesvári 1, Konkoly 1. Szakmai igazgató: Avar György. TATABÁNYA: Szente - HARSÁNYI 5, RÉDEI 7, Pordán; Szabó I, LELE 8 (4), KANYO 9. Csere: BARTUCZ (kapus), Szabó Gy., Dénes, Diaz, Takács II, Pásztor Á. 4, össze a védekezésünk. A máso­dik játékrészben rosszul hasz­náltuk ki ziccereinket, és nem tudtunk felzárkózni a Tatabá­nyához, ami nagy pluszmoti­vációt jelentett volna - nyilatkoz-Kocsis Cs. 1. Vezetőedző: Debre Viktor. AZ EREDMÉNY ALAKULÁSA: 3. p.: 0-3. 7. p.: 2-5. 14. p.: 7-8. 20. p.: 10-11. 24. p.: 13-13. 36. p.: 19-21. 4L p.: 20-24. 47 p.: 22- 26. 52. p.: 24-28. 56. p.: 25-31. KIÁLLÍTÁSOK: 16, ill. 12 perc. HÉTMÉTERESEK: 5/3, ill. 4/4. ta a mérkőzés után Avar György, a KSE szakmai igazgatója, míg a Tatabánya kispadján ülő Debre Viktor elismerte, hogy csapatá­ban nagyon élt a tavaly decem­ber 17-ei meccs, amikor 28-26- os vereséget szenvedtek a Mesz­­szi István Sportcsarnokban: - Nagyon készültünk erre a ta­lálkozóra, fűtött bennünket a visszavágás vágya. Támadá­sunk, védekezésünk és a kapu­saink teljesítménye jó volt. Ösz­­szességében megérdemelten nyertünk. A Kecskemét SE az ötödik for­dulóban a bajnok Veszprémhez látogat. A mérkőzést most pén­teken játssza a két csapat, 18 órakor. Kecskemét SE - Tatabánya KC 28-34 (16-18) A Vác kiütéses győzelmet aratott a Halas fölött kézilabda Varga József remélte, hogy az ekkora mértékű vereség lehetősége nincs benne a meccsben A Váci NKSE csapatát fogadta szombaton a kiskunhalasi gár­da az NB I. harmadik fordulójá­ban. A mérkőzés első 7 percé­ben a KNKSE képtelen volt gól­ra váltani a támadásait: vagy a váci falban akadt el a labda, vagy a kapufáról pördült ki, de még a kiharcolt halasi hétméte­rest is magabiztosan fogta Ju­hász Edina. Eközben Bárján Bi­anka háromszor, míg Szegedi Orsolya és Tápai Szabina egy­­egy alkalommal talált a halasi kapuba (0-5). A KNKSE gól­csendjét Szamoránsky Anikó törte meg, aki egy percen belül két találatot is szerzett, majd Kosik bombagóljával 2 gólra felzárkózott a Halas. A félidő derekán 4-9-et mutatott az eredményjelző, ekkor már tisz­tán látszott, hogy „hiába” hajt a halasi csapat, a Vác egészen NB l-ES NŐI KÉZILABDA-MÉRKŐ­ZÉS. Kiskunhalas, 320 néző. Vezette: Andorka, Hucker. KISKUNHALAS: ScholtZ A.­­STERBIKA. 5, Tápai A., Ta­kács B. 4, Szamoránsky A. 3, Kosik 2, Kurgyis 1. Cs.: Pethő (kapus), Toplak, Katona 1, Csákovics 2, FEHÉR V. 5 (2). Edző: Varga József. VÁC: JUHÁSZ £. - Baross 2, más sebességgel és más színvo­nalon kézilabdázik. A félidő utolsó perce - noha az ered­mény már 10-17 volt - hozott BÁRJÁN 8, Uhraková 3, Fülöp 2, Tápai Sz. 8 (3), Szegedi 3. Cs.: Péntek (kapus), Érti 3, Ivanics 1(1), Petrovics 2, Mé­száros R., KLIVINYI6, Szondi, Gyetván 2. Edző: Ökrös Csaba. AZ EREDMÉNY ALAKULÁSA: 12. p. 4-7.22. p.: 7-13. 35. p.: 12-22. 50. p.: 17-32 KIÁLLÍTÁSOK: 4, HL 2 perc. HÉTMÉTERESEK: 3/2, ill. 6/4. némi izgalmat a halasi szurko­lók számára. Előbb Tápai Szabi­na hétméterese találta fejbe Pethő Renátát, akit a lövés azonnal padlóra küldött. A szurkolók és Varga edző is pi­ros lapot reklamált, de a bírók ehelyett a halasi mestert „jutal­mazták” egy sárgával. A félidőt a halasiak időn túli szabaddo­bása zárta, amit Csákovics Nó­ra a jobb felső sarokba küldött, de a bírók nem adták meg a gólt. A félidő vége: 10-17. A második játékrészben a két csapat közötti különbség még inkább láthatóvá vált. A váci szurkolók az 5. percben már rászámolták a 10-et a mindvégig küzdő, ám rendkí­vül sok hibával játszó halasiak­ra. Noha Scholtz és Pethő is iga­zán szép védéseket mutatott be a halasi kapuban, mezőnyben gyengének tűnt a KNKSE. Az utolsó két percben Sterbik, Ko­sik és Katona is betalált, de ez végül csak a 20 gólos vereség elkerülése okán vált fontossá. A mérkőzés végén Varga Jó­zsef, a KNKSE edzője elmond­ta: remélte, hogy nincs benne az ekkora mértékű vereség le­hetősége a mérkőzésben. - Tisztességesen dolgoztunk a héten is, de tudomásul kell ven­nünk, hogy ez a Vác sokkal jobb játékosokból áll, és sokkal összeszokottabb, mint mi - tet­te hozzá Varga. ■ Zs. D. Kiskunhalasi NKSE - Váci NKSE 23-40 (10-17) Biztos győzelmet aratott a Bajai Bácska férfi kosárlabdacsapata az NB I/B Keleti csoportjának bajnoki nyitányán. BAJAI BÁCSKA-SALGÓTARJÁNI KSE 78-63 (26-21,18-12,11-10, 23-20) Baja, 150 néző. Vezette: Sági, Mintái. Baja: Hosszú G. 37/24, Ágfal­­vi 14, Fehér 8, Mándity 15, Piukovics. Csere: Nagy D; 2, Sza­bó Á. Varga I., Vanyek 2. Edző: Hosszú István. Salgótarján: Szabó Z. 4, Sebők 8/3, Hartvich 12, Godena 16, Ko­csis T. 14/3. Csere: Wejwár, Sári 2, Kiss K. 7, Volzovár, Stork. Edző: Dániel Tamás. Új reményekkel és az előző bajnokság végén láthatónál több néző előtt vágott neki az új baj­nokságnak a Bajai Bácska. A sok problémával küzdő salgótarjáni­ak vállalták a nagy utazást, és a sok sebből vérző együttes meg­érkezett a német központba. Az átalakult és a csoportban új­ra az élmezőnyt megcélzó hazai­ak nem akartak esélyt adni a ru­tinos vendégeknek, igyekeztek minél előbb felőrölni a tarjánia­­kat. Hosszú Gergely ezt a triplák szórásával igyekezett megvalósí­tani, az első félidőben hat kísérle­téből négy hullott be, végül 14 próbálkozásából nyolc járt siker­rel. A tízpontos előny elérése után annak megtartása volt a fő teen­dő, amit sikeresen teljesített a csapat. Izgalmakat legfeljebb a vendégek hisztijei jelentettek a bajnoki nyitányon. ■ K. T. Elhozta a kupát a somogyi tornáról a Kecskemét SE Kupagyőztesként tért haza a Kecskemét SE férfi kosárlabda­csapata a hétvégén rendezett „Ka­posvár Kupa Orosz László Emlé­kére” elnevezésű négyes tornáról. A megmérettetésen a hazai, ka­posvári együttes mellett a Szeged és az élvonalbeli újonc Jászberény szerepelt. A KSE az első meccsén, pénteken 81 -64-re győzött a heré­nyiek ellen, a döntőben pedig a Szeged felett diadalmaskodó ven­déglátókkal szemben nyerték meg a mérkőzést. KAPOSVÁRI KK - KECSKEMÉT SE 70-93 (22-26,17-17,21-24,10-26) Kaposvár, 200 néző. Vezette: Kapitány, Márton, Gelencsér. KAPOSVÁR: J. WÜSOn 19/9, Raivio 15/6, Szőke 8, Koma 2, Lekli 9. Csere: Ford 7/3, Kiss K. 3/3, Kovács S. 1, Kutasi 6/6, Bíró, Fonai, Mihalics. Vezetőedző: Fe­kete Ádám. KECSKEMÉT: Kelley 13/3, Witt­­mann 25/6, Radonjics 6/6, Dénes 6/6, Bencze 11. Csere: Csorvási 12, Hodges 3, Hegedűs 10/6, Mé­száros 3/3, Gruda 2, Pongó Ma. 2. Szakmai igazgató: Sztojan Ivkovics. A Kecskemét és a Kaposvár is kemény védekezéssel lépett pá­lyára, így igen nehéz első perce­ket éltek át a vendégek, akik vé­gül Wittmann vezérletével törték fel az ellenfél védelmét. a torna végeredménye 1. Kecs­kemét SE, 2. Kaposvári KK, 3. Jászberényi KSE, 4. Szeged. A Kecskemét SE most szerdán 18.30-kor felkészülési meccset ját­szik a Péccsel a Messzi István Sportcsarnokban. ■ B. K.