Petőfi Népe, 2011. szeptember (66. évfolyam, 204-229. szám)

2011-09-27 / 226. szám

PETŐFI NÉPE - 2011. SZEPTEMBER 27., KEDD SPORT 15 Újabb „nagy hal” vár rájuk kézilabda A veszprémi meccs után a Szegeddel játszik a KSE Vancsics János (labdával) biztos benne, hogy arat még bravúros győzelmeket a Kecskemét SE aratta a Mizse KC kézilabda csapata ebben a szezonban a férfi nb i/B Keleti-csoportjá­­ban szereplő Lajosmizse kézi­labdacsapata nyolc góllal győzött az elmúlt szombati bajnoki mér­kőzésén. PRIMAVERA MIZSE KC - CSÖ­MÖR KSK 32-24 (17-15) Lajosmizse, 200 néző. Vezette: Felhő, Öcsi. Mizse KC: Gál - Drabant 2, Urbán 4/1, Bujdosó 3, Vujasin, Veszelszki 5, Muhi 1/1. Csere: Godán (kapus), Takács 9/2, Bán 2, Farkas, Szórád, Apró 6, Makai. Edző: Rapi Róbert Kiállítás: 18, ill. 8 perc Hétméteresek: 4/4, ill. 4/2 A vendégek kezdték jobban a mérkőzést, gyorsan elhúztak 4-1- re, majd rendre tartották 1-2 gólos előnyüket, egészen a 26. percig. Akkor egyenlített, majd átvette a vezetést a hazai csapat, s kétgólos előnnyel tértek pihenőre. A máso­dik félidőben 12 perc alatt eldőlt a mérkőzés, a hazaiak 9-2-es szé­riát produkáltak (26-17), s ettől kezdve már csak az eredmény tar­tására törekedtek, megszerezve első győzelmüket az NB I/B-ben - olvasható a mizsekc.hu honlapon. Az NB II-ben szereplő megyei férfi csapatok eredményei, Kele­ti csoport: Gyömrő - Lajosmizsei UKC 30-18. Délkelet: Makói KC - P&P Kiskunfélegyháza 29-29, Kiskunmajsa - Martfű 38-28. Délnyugat: Rinyamenti KC - Ka­locsai KC 25-24. Női mérkőzé­sek, Délnyugat: Dunaújvárosi AC - Bácsbokodi NKSE 30-25, Délkelet: Gyömrő - Lajosmizse NKK 35-32. ■ Nem viselte meg különö­sebben a Veszprém elleni fiaskó a KSE csapatát. A kecskeméti együttes ma újabb „nagy hallal” talál­kozik: a Pick Szeged láto­gat a hírős városba. Borbély Károly Veszprém - Kecskemét SE 41-18. Az elmúlt pénteken ez az eredmény született a két csapat meccsén az NB I-es férfi kézilab­da-bajnokságban. Ma 18 órakor egy újabb „nagy hallal” vív baj­nokit a KSE. A Pick Szeged lesz az ellenfél a Messzi István Sport­­csarnokban. Kérdés, hogy vajon mennyire viselte meg a kecske­métieket a királynők városában elszenvedett hatalmas fiaskó.- Kikapni soha nem jó, főleg nem ilyen nagy különbséggel. Ugyanakkor bátran kijelenthe­tem, hogy nem viselte meg külö­nösebben a pénteki vereség a | csapatot. Az esélytelenek nyugal- | mával léptünk pályára az MKB | Arénában - mondta Vancsics Já- | nos, a KSE jobbszélsője, aki a £ Szeged ellen egészen más mér­kőzést vár. - Hazai pályán min­denkiben jobban él a bizonyítási vágy, pluszt ad a szurkolók bizta­tása. De azt sem szabad elfelejte­ni, hogy a Veszprém és a Tisza­­parti alakulat nem ugyanaz a ka­tegória. Ezzel persze nem lebe­csülni akarom a Csongrád me­gyeieket, de a Veszprém jobb. Jó lenne kedden olyan meccset ját­szani a Szegeddel, mint az előző bajnoki szezonban. Akkor csu­pán hat góllal (26-32) tudott nyerni Skaliczky László vezető­edző együttese a Messzi-csar­nokban. A Szeged nagyon jó rit­musban játszik, valahogy lassíta­ni kellene őket. Nem egyszerű a feladat, de nem lehetetlen - tette hozzá Vancsics, aki csapata eddi­gi szereplését így értékelte: Győz­tünk a Mezőkövesd és a Tata el­len, vereséget szenvedtünk a Csurgótól, a Tatabányától és a Veszprémtől. Nyertük azt a két meccset, amelyiken úgymond kötelező volt a győzelem. A má­sik három együttest megverni bravúrnak számított volna. Talán a Tatabánya ellen, hazai pályán álltunk legközelebb a meglepe­téshez. De amit az előző bajnok­ságban véghezvittünk, az most nem jött össze. Ugyanakkor biz­tos vagyok benne, hogy szerzünk mi még bravúrpontokat ebben a szezonban. A Bajának az Eger, a Kecskemétnek a Sólymok okoztak kellemetlenséget nem voltunk egy súlycsoport­ban, így foglalta össze lényegre törően a Bajai Bácska egri ven­dégszereplését Hosszú István. A klubelnök-edző szavai a számok nyelvén azt jelentik, hogy a fér­fi kosárlabda NB 1/B-s bajnok­ság Keleti-csoportjának második fordulójában: EKF-Eger-HÉSZ SE - Bajai Bácska SE 88-56 (18-16, 30-15,18-9,22-16) ■ Kijózanító pofont kapott a bajai férfi kosaras csapat az egri gárda vendégeként. A házigazdák a Salgótarjánt legyőző csapatnak kijáró tiszte­lettel és elszántsággal fogadták a kék-sárgákat. Rangadónak azon­ban csak rövid ideig számított a mérkőzés, mert a kiegyenlített első negyed után szárnyalni kezdtek a hazaiak. A nagyszü­net sem törte meg az egri lendü­letet, a záró negyed elejére már 30 pontra nőtt a különbség.- Erőszakosabbak, gyorsab­bak voltak a hazaiak, mi ólomlá­bakon mozogtunk. Kijózanító pofont kaptunk. Kellett volna há­rom kiemelkedő teljesítmény, hogy legyen némi esélyünk, de senki sem tudott így játszani - értékelt a Baja mestere. A Bács­kából Hosszú 15, Mándity és Ág­falvi 10-10 pontot szerzett. A Bajával azonos bajnokság­ban szereplő Kecskeméti Főisko­la a Nagykőrösi Sólymokat fogad­ta, és 72-62-re a mérkőzést el­vesztette. ■ K. T. HIRDETÉS Ismeretterjesztő gyermekkönyvek extra kedvezménnyel csak előfizetőinknek! Lepje meg gyermekeit, unokáit könyvekkel! Megköszönjük, hogy előfizetőnk! Rendeljen legalább 3-at a sorozat könyvel közül, így 5970 Ft helyett csak 2985 Ft-ot kell fizetnie! Hasznos, ismeretterjesztő könyvsorozat óvodásoknak és iskolásoknak. A sorozatból számos tény mellett rengeteg érdekességet meg lehet tudni, és még a kézügyességet is próbára teszi. Az akcióban bármely 3 könyv kiválasztható. A 100 ÁLLOMÁS-100 KALAND sorozat további megrendelhető kötetei: Magyarország Kuruc kor Mátyás és a Hunyadiak Erdély története Egyiptom Róma Gladiátorok Vikingek Lovagkor Világűr Nagy utazók Repülés Harcosok és fegyverek Emlősök Ragadozók Vad macskák Kutyák T-rex Dinoszauruszok Kalózok Hüllők és kétéltűek Ingyenes házhoz szállítást biztosítunk Bács-Kiskun megye területén! Ajánlatunk 2011 november 10-ig érvényes. Jelentkezzen munkanapokon 8-16 óráig! 480-756