Petőfi Népe, 2011. augusztus (66. évfolyam, 178-203. szám)

2011-08-22 / 195. szám

SPORT PETŐFI NÉPE - 2011. AUGUSZTUS 22., HÉTFŐ 14 Forró Gyula forró pillanatai a Szecső elleni zárt kapus mérkőzésen Remek este a Széktóiban labdarúgás A Kecskeméti TE már-már a Honvéd mumusa Christian Ebala (jobb szélen) a kecskeméti csapat motorja volt, élete legjobb produkcióját nyújtotta KTE-mezben A labdarúgó NB III Alföld cso­portjában szereplő Kecskeméti TE II döntetlent ért el a 2011/2012-es bajnokság nyitó- fordulójában. TÁPIÓSZECSŐ FC - KTE II 2-2 (1-0) Tápiószecső, zárt kapus meccs. Vezette: Besnyő Kecskemét: Marton - Hajnal (Szénási, a szünetben), Szabó Gy., Urbán, Farkas A. - Tölgyesi, Brdarics - Máté, Mihalkó (Ioannidis, 77.), Forró - Surányi (Hegedűs, a szünetben). Vezető­edző: Török László • Gólszerző: Németh Gy. (1 -0) a 12., Sipos B. (2-0) a 66., Forró (2-1) a 78., Forró (2-2) a 80. percben. Kiállítva: Brdarics (második sárga lap után) a 86. percben. Hat év elteltével ismét harmad- osztályú meccset játszhatott a Tápiószecső, igaz, zárt kapuk mö­gött. Még a megyei I. osztályban volt egy szurkolói rendbontással tarkított meccsük, és az akkor ka­pott büntetésük nem járt le a KTE II elleni találkozóra. A drukkerek azonban nem maradtak le ked­venceik mérkőzéséről: a pálya el­helyezkedése ugyanis olyan, hogy a kerítésen kívülről is mindent tö­kéletesen látni. így nézhette a mintegy 150 szurkoló, hogy a 66. percben Németh Gyula és Sipos Balázs góljával 2-0-ra vezet a Tápiószecső. Ezután jöttek az iga­zán forró pillanatokat a Pest me­gyei alakulat számára: Forró Gyu­la a 78. percben Tölgyesi bal olda­li szögletét követően bólintott 5 méterről a léc alá, majd két percei később Máté jobb oldali centere- zése után bombázott 10 méterről abal alsó sarokba, beállítva a 2-2- es végeredményt.- Kicsit szomorú vagyok, mert a rutinos játékosokból álló hazai­aknak két épkézláb támadásuk volt, és mindkettőből gólt szerez­tek. Mi rengeteg helyzetet kidol­goztunk, de technikai hibáink mi­att sok lehetőséget el is puskáz­tunk. Csapatom parádézott a fel­készülési meccsek alatt, NB Il-es gárdákat vertek, nem ilyen rajtra számítottam. Ugyanakkor tudni kell, hogy ennek a fiatal együttes­nek hullámzó lesz a teljesítmé­nye. Bízom benne, hogy a követke­ző bajnokin azt a játékot látom a társaságtól, amit a Szecső elleni mérkőzés utolsó húsz percében mutatott - mondta Török László, a KTE II vezetőedzője. ■ B. K. Csakúgy, mint a Kecskemé­ti TE első NB I-es szezonjá­ban, szombaton is 3-1-re végződött a KTE - Elonvéd találkozó. A kispesti alaku­lat már-már mumusként emlegetheti a hírős városi gárdát, ugyanis még soha nem nyertek élvonalbeli meccsen a Széktóiban. Borbély Károly „Rendkívül elégedett vagyok a já­tékosaimmal, sokat futottak, re­mekül küzdöttek, sok helyzetet kidolgoztak” - nyilatkozta a Hon­véd elleni meccs után Tomiszlav Szivics, a Kecskeméti TE vezető­edzője. Furcsa lett volna, ha nem ezt mondja. A KTE ugyanis remek estét varázsolt szombaton a Szék­tói Stadionba. Soha rosszabb mér­kőzést magyar pályán! Bár a találkozó úgy kezdődött, ahogy a Supka Atüla irányította vendégek eltervezték: gyorsan gól szereztek. A. 7. percben Gyagya buktatta a tizenhatoson belül Danilót, Veizer játékvezető tizen­egyest ítélt. A büntetőt a sértett értékesítette: jobbal, félmagasan a jobb sarokba lőtt, 0-1. Fél órával később Gyurcsó egyenlített: a Fo- xitól kapott labdát lőtte hatalmas erővel 17 méterről, a jobbössze­kötő helyéről a bal alsó sarokba, 1-1. Két perccel később a veze­tést is megszerezhette volna a KTE jobb oldali támadója, Kemenes bravúrjára volt szükség, hogy a labda ne kössön ki ismét a bal alsó sarokban. A fordulást követően azonban már tehetetlen volt a Honvéd ka­NB l-ES LABDARÚGÓ-BAJNOK­SÁG, 6. forduló. Kecskemét, 3000 néző. Vezette: Veizer (Berettyón, Horváth R.) KECSKEMÉT: Németh G. - Maynard (Koszó, 65. perc), Gyagya, Balogh B., Mohi - Ebala, Szavics (Csukics, 65.) - Gyurcsó (Stokic, 84.), Litsingi, Bori - Foxi. Vezetőedző: Tomiszlav Szivics HONVÉD: Kemenes - Lovric, Botis, Bjelkanovic, Novák - Akassou - Abass (Szekulics, pusa: a 47. percben Szavics tüzelt 25 méterről, az ötösön álló ven­dég hálóőrön megpattant a labda, amit a szemfüles Litsingi testei a kapu jobb oldalába terelt, 2-1. Ezt követően sorra dolgozta ki helyze­teit a hazai csapat, a mérkőzés leg­nagyobb ziccere azonban a vendé­gek előtt adódott. Abass a 70. percben lerázta Gyagyát, majd el­fektette a kifutó Németh Gábort, de az üres kapu helyett mintegy 12 méterről, de mellé lőtt. Ha Abass gólt szerez, ki tudja mi lett 76.), Németh N. (Zelenka, 58.), Tchami (Hidi, a szünet­ben) - Délczeg, Danilo. Vezető­edző: Supka Attila gólszerző: Danilo (11-es-ből, 0-1) a 8., Gyurcsó (1-1) a 37, Litsingi (2-1) a 47, Foxi (3-1) a 83. percben. további eredmények: Zalaeger­szeg - Vasas 1-1, Pápa - Deb­recen 0-2, Videoton - Pécs 4-1, Paks - Győr 1-2, Siófok - Kaposvár 3-1, Újpest - Diós­győr 1-1, FTC - Haladás 1-2. volna folytatásban... Egy biztos: nyugtatónak is jól jött Foxi talála­ta a 83. percben, amikor Bori bal oldali centerezését követően öt méterről, jobbal a kapu közepébe lőtt, 3-1. A Honvéd még soha nem nyert bajnokit a KTE vendége­ként. A legutóbbi szezonban 2-1-re, azelőtt 2-2-re végződött a felek találkozója. Míg a legelső Kecskeméti TE - Honvéd NB I-es mérkőzésnek szintén 3-1 lett a végeredménye. Labdarúgó NB 1. 1. DVSC-TEVA 6 6 0 0 13-3 18 2. Győr 6 6 0 0 10-4 18 3. Pécsi MFC 6 4 1 i 9-8 13 4. Bp. Honvéd 6 4 0 2 15-7 12 5. Videoton 6 3 1 2 11-5 10 6. KIÉ 6 3 1 2 13-8 10 7. Pápa 6 3 1 2 5-5 10 8. DVTK 6 2 2 2 9-7 8 9. Siófok 6 2 2 2 6-5 8 10. Paks 6 2 2 2 8-10 8 11. Haladás 6 2 1 3 5-7 7 12. Kaposvár 6 1 2 3 7-12 5 13. FTC 6 0 2 4 4-8 2 14. Újpest 6 0 2 4 3-9 2 15. Vasas-Híd 6 0 2 4 6-15 2 16. ZTE FC 6 0 r 5 3-14 1 Kecskeméti TE - Bp. Honvéd 3-1 (1-1) Átrohant a Baján a kis Fradi a nyitó fordulóban labdarúgás Harcoltak a hazaiak, de ez most kevés volt a sikerhez ra azonban jelezte: a ferencváro- ségére várnak. Az újabb hazai siak csak az ellencsapás lehető- cserék után Kormos került hely­BAJAI LSE KALO-MÉH - FTC II1-3 (0-3) Bizonyára minden másképp alakult volna, ha a 4. percben a játékvezető nem érvényteleníti Csák gólját. A Békéscsabáról igazolt támadó fejesét azonban az asszisztensi jelzést elfogadva leszállás miatti szabadrúgás és nem középkezdés követte. Más­fél perccel később pedig a hazai védelem jobb oldalának erény- telensége után a visszagurított labdát Varga Bence ló méterről védhetetl.eniil vágta Herbert ka­pujának jobb felső sarkába. Et­től a pillanattól kezdve Lipcsei Péter tervezett forgatókönyve alapján folyt a mérkőzés. A zöld-fehérek jól zártak, már a középpályán megfékezték a kö­rülményes hazaiakat, ellentá­madásaik során pedig átrohan­tak a Baján. Fél óra után pedig fokozódott a hazaiak bánata, egy fővárosi ziccer még kima­radt a rossz labdaátvétel miatt, ám egy perccel később egy for­más akció végén Varga Bence , egy méterről duplázta meg gól­jai számát. Kicsivel később Gárdos találata már a kiütés ha­tárára lökte Bognár György együttesét. Életjelként csupán Szabó Norbert gyenge fejesét, majd 14 méterről eleresztett lö­vését mutatta fel a csapat. Szünetben a hazaiak mestere úgy döntött, Lógót küldi a táma­dósor közepére, az ő fejjátéka ta­lán segíthet a Fradi-védelem fel­törésében. Egy zöld-fehér kont­NB ll-ES LABDARÚGÓ-MÉRKŐZÉS, NYUGATI CSOPORT, 1 FORDULÓ. Baja, 600 néző. Vezette: Pánczél (Kis Z, Búzás) baja: Herbert - Szauter, Zahorecz, Burucz, Forgács - Domokos, Micskó (Szöllősi T., 63. perc), Lógó- Szabó N. (Kor­mos, 57), Nagy E. (Szöllősi E, a szünetben), Csák. Vezető­edző: Bognár György. FTC: Jova - Vass M., Vattai, Fü- löp, Tóth A. - Fitos, Antal (Szabó R., 90.), Peszmeg - Gárdos, Var­ga B. (Papp M., 70.), Holman. Vezetőedző: Lipcsei Péter. GÓLSZERZŐ: Varga B. (0-1) a 6., Varga B. (0-2) a 29., Gárdos (0-3) a 35., Szöllősi T. (1-3) a 70. percben. TOVÁBBI EREDMÉNYEK: Paks II - Győri ETOII1-3, Ajka - Gyir- mót 2-1, Dunaújváros-Pálhal­ma - Videoton-Puskás A. 0-1, MTK- Budaörs 1-0, Tatabá­nya - SZTK-Erima 1-0, Kozár- misleny - BKV Előre 2-1, Sopro­ni Vasutas - Veszprém 3-2. zetbe, majd beadását Csák fejel­te fölé, aztán Szöllősi Tamás emelt a léc fölé. A 18 éves ifjú azonban összeügyeskedett egy találatot a kapust megelőzve perdített a hálóba és kezdte éleszteni a hazai reményeket. Csaknem összejött az újabb ha­zai gól is, ám Kormos ziccerben a kapus kezébe lőtt. Lipcsei Péter elégedetten érté­kelte csapata teljesítményét, mert - mint mondta - egy jó Ba­ját sikerült legyőzniük. Bognár György szerint megérdemelten nyertek a zöld-fehérek, a tompa Baja szerkezeti gondokkal is küzdött, ezek eddig nem jelent­keztek, most viszont ki kell javí­tani őket. ■ K. T. Csak egyetlen döntetlen az Alföld csoportban LABDARÚGÁS Az NB III Al­föld csoportjának első for­dulójában a következő ered­mények születtek: Pilis - Szolnoki MÁV II1 -0, Szar­vas - Makó 1-2, Tököl - Csepel 0-2, Jánoshida - Monor 1-2, Dunaharaszti - Tisza Volán Szeged 1-1, Ül­lő - Hódmezővásárhely 3-2, Dabas - Gyula 2-1. Kilencedikek a mieink, a briteké az aranyérem TRIATLON A Kovács Zsófia, Tóth Tamás, Vanek Margit, Vanek Ákos összeállítású magyar váltó a kilencedik helyen végzett a Lausanne- ban rendezett sprinttávú triatlon-világbajnokságon. A viadalt a britek nyerték meg a svájciak és a néme­tek előtt. A Veszprém nagy verést kapott a Berlintől kézilabda Az MKB Veszp­rém férfi csapata elbukta a Schlecker-kupa bronzmér­kőzését, miután 31-20-ra kikapott a Füchse Berlintől. A torna fináléját a Kiel nyerte meg, miután 27-20- ra győzött az AG Köben- havn ellen. Kormos és Túri nyert egy méteren műugrás A nőknél Kormos Villő, a férfiaknál pedig Túri Marcell bizonyult a legjobbnak egy méteren a mű- és toronyugró országos bajnokság vasárnapi ver­senynapján. Kormos pénte­ken toronyugrásban, szom­baton pedig három méteren is győzött. Ausztrál siker a második szakaszon, Bennati vezet kerékpár Az ausztrál Chris Sution nyerte meg a 66. Vuelta a Espana országúti kerékpáros-körverseny má­sodik szakaszát. A második helyen a spanyol Vicente Reynes, a harmadikon a né­met Marcel Kittel ért a cél­ba a La Nucía és Playas de Orihuela közötti 171.5 kilo­méteres távon. Az összetett­ben az olasz Daniele Bennati vezet. Samuel Eto’o már elköszönt, hétfőn az Anzsié lehet Samuel Eto'o, az Internazionale kameruni labdarúgója a Gazzetta dello Sportnak adott nyilatkoza­tában elköszönt csapattársaitól, várhatóan hétfőn aláír az orosz Anzsi Mahacskalához. „Mindenkinek köszönök min­dent. Mindig is az Inter szurkoló­ja maradok, és csak egy dolgot ké­rek társaimtól - nélkülem is nyer­jetek!” - idézi az olasz lap a Dagesztánba tartó csatárról. Olaszországban több médium is arról számolt be, hogy a két klub végül körülbelül 27 millió euróbán állapodott meg Eto'o vé­teláráról, aki egyébként nagyjá­ból 20,5 millió eurót fog keresni szezononként Dzsudzsák Balázs csapattársaként. ■ i