Petőfi Népe, 2011. április (66. évfolyam, 76-100. szám)

2011-04-21 / 93. szám

SPORT 15 PETŐFI NÉPE - 2011. ÁPRILIS 21., CSÜTÖRTÖK röplabda Kecskeméten is győzött, és 2-0-ra vezet a címvédő Nehéz helyzetbe került a Kalo MÉH Kecskemét SE férfigárdája. Az extraligás bajnokság döntőjének má­sodik meccsét is elveszí­tette Karagics Mátyás szakvezető csapata. Borbély Károly Az első szettet végig vezetve nyerték a vendégek. A második játszmában teljesen összerop­pant a hazai alakulat, csoda, hogy a harmadik etapra fel tu­dott állni Karagics Mátyás csa­pata. A negyedik játszmában szin­te végig fej fej mellett haladt a két alakulat. A végjátékban azonban a volt kecskeméti játé­kos, Németh Ferenc vezérleté­vel megynyerte a meccset a so­mogyi együttes. 20:23-nál Né­meth sánca után meccslabdá­hoz jutott a Kaposvár. Csala az elsőt hárította (22:24), aztán Csorna ütése után a sáncról ki­pattant a labda, a Kaposvár így megnyerte a mérkőzést.- Hullámzó volt a teljesítmé­nyünk. Szerencsére a harmadik elvesztett szett után rendezni tudtuk a sorainkat - mondta a meccs után Kántor Sándor, a vendégek vezetőedzője, míg Karagics Mátyás, a KSE szakmai igazgatója így vélekedett:- Az első két szettben görcsösek voltunk. Aztán feloldódtunk, de Csala Bernét időnként fontos pontokat szerzett, de ezzel együtt is jobb volt és győzött a somogyi bajnok Karagics Mátyás az ellenfél minőségi cseréivel nem tudtunk mit kezdeni. Az egyik fél harmadik győzel­méig tartó párharc állása: 2-0, a Kaposvár javára. Kalo-MÉH Kecskemét SE Fino Kaposvár 1:3 (-20, -10, 22, -22) FÉRŐ RÖPLABDA EXTRAUGA, DÖN­TŐ, 2. mérkőzés. Kecskemét, 600 néző. Vezette: Mocsnik, Újházi. KECSKEMÉT: Tóth I. G., Rapi, Somodi, Farkas R, Csala, Dorcsák. Csere: Szabó T. (libe­ró), Erki, Bokor G., Tóth II. G. Szakmai igazgató: Karagics Mátyás. KASPOSVÁR: Szabó A., Nagy /., Gergje, Kaszap, Bagics, Schulcz. Csere: Dömötör (libe­ró), Németh E, Csorna, Magyar. Vezetőedző: Kántor Sándor Az eredmény alakulása: 1. játszma: 3:4, 8:10, 11:14, 17:20. 2. játszma: 2:4, 3:7, 4:10, 5:12, 7:21. 3. játszma: 3:4, 9:8, 11:9, 15:13, 17:15. 4. játszma: 4:3, 7:5, 11:9, 17:19, 18:22. A negyedik negyed döntött, ötödik helyen végzett a KSE Az élvonal legjobb négy csapata közé kerülésért volt hivatott dön­teni tegnap este az ötödik meccs előtt 2-2-re álló MJUS-Fortress Körmend-T.O.M. Controll Kecs­kemét férfi-kosárlabdaütközet. Kétperces kosárcsenddel kez­dődött a rangadó, majd Rashad Bell kettőből csak egy büntetőt váltott pontra, amire Jerome LaGrange duplával felelt, 1-2. Sajnos utóbb kiderült, hogy ekkor vezetett utoljára Sztojan Ivkovics együttese. Németh Isti és Bell hintett egy-egy triplát, majd Dies szerzett két pontot, máris 9-2-re ment a Körmend. Ezt a 6-8-10 pont előnyt végig tartotta a hazai csapat. Időnként ugyan felzárkózott a jól játszó va­si gárdához a Kecskemét, de va­lójában veszélyesen közel egy íz­ben sem kerültek a vendéglátó­hoz a hírős városiak. A záró negyed előtt 60-53 volt az állás, s a jelenlévő 60-70 kecs­keméti szurkoló ekkor még re­ménykedett abban, hogy egy hu­száros hajrával sikerülhet a for­dítás. Ám a körmendi egylet gyorsan lehűtötte a vendégszur­kolók lelkesedését: 5(!) triplával nyitott a Sabáli-legénység, és a 35. percben „Trümmer papa” újabb távoliját követően már 72- 55 volt az állás. Tulajdonképpen ekkor végleg eldőlt a mérkőzés és az elődöntőbe jutás sorsa, a végén igazi örömkosárlabdát mutatott be a körmendi legény­ség. A vereség ellenére a csar­nokból kivonuló kecskeméti csa­patot nagy ünneplésben részesí­tették a kedvenceiket távoli vá­rosba is elkísérő szurkolók.- Ha valaki a bajnokság kez­dete előtt azt mondja, hogy írjam alá az ötödik helyezést, habozás nélkül megteszem - mondta a meccset követően Sztojan Ivko­vics. - Büszke vagyok a csapat idei teljesítményére, a játékosa­imra és a szurkolókra, hiszen mindannyian a maximum felett teljesítettek. Soha nem vagyok elégedett, hiszen mindig a győ­zelemre törekszem, de be kell látnom, hogy többre ez a fiatal já­tékosokkal is rendelkező csapat nem volt, nem lehetett képes. ■ MJUS-Fortress Körmend-T.O.M.Controll-Kecskemét SE 87-64(21-9,19-23,20-21,27-11) Körmend, városi sportcsarnok, 1300 néző. Vezette: Földházi, Kapitány, Szabó G.. KÖRMEND: RUJÁK14/6, NÉ­METH 22/12, TRÜMMER 12/12, BELL 23/12, Dies 3 Cs.: Dávid 5, Ferencz 5/3, Boldi­zsár, Sonyák, Hegedűs 3/3, Sömenek. Edző: Sabáli Balázs. KECSKEMÉT: WITTMANN13/6, LAGRANGE 10/6, Dénes 8/6, Orsulics 2, Bencze 6 Cs.: Csorvási 6, Cseh 2, SIRISCSE- VICS 15/6, Lakatos 2. Szakmai igazgató: Sztojan Ivkovics. Az elődöntőbe jutott a Kör­mend 3-2-es összesítéssel. A másik mérkőzésen: Albacomp-Falco 80-60. Elődön­tős az Albacomp 3-2-es összesí­téssel. Párosítás: Szolnok-Kör- mend, Albacomp-Paks. HIRDETÉS váthalójíőnyetemerw | Rendező: TEi SZÍRfNCSfJAtfK ZRT. ■IMIM Nagysolymosi Sándor az Eb-n bizonyíthat cselgáncs Mától vasárna­pig tart a női és férfi Euró- pa-bajnokság Isztambul­ban. A vetélkedő olimpiai kvalifikációs torna is, így cseppet sem mellékes, hogy milyen helyezést ér el a ve­télkedőn ifj. Nagysolymosi Sándor (Kecskeméti JC), aki 81 kg-ban lép a tatamira. Madarász Dóra újabb kiemelkedő eredményei ASZTALITENISZ Madarász Dóra, az Univer-KTE tinédzseré a fővárosban előbb nagyszerű játékkal megnyerte az első osztályú felnőtt-ranglistaversenyt, majd a magyar válogatott tagjaként a németek ellen 3:1-re elvesztett Európa Nemzetek Ligája-elődöntő- ben 3:0-ra győzött a kínai származású Zhenqi Barthe ellen. Ambrus Krisztina (Akker Plus Soldvadkert) és Tóth Edina (Univer-KTE) kikapott német ellenfelétől. Greksa Máté továbbra is esélyes a vb-részvételre BIRKÓZÁS A Kalocsai SE- Fűszerpaprika Zrt. birkózói Szigetszentmiklóson, a má­sodik kadett szabadfogású rangsorversenyen vívtak nagy csatákat a vébérész- vételért. Greksa Máté (85 kg) az első fordulóban nyert, most második lett, így a harmadik versenyen dől el, hogy indulhat-e a szombathelyi világverse­nyen. Daszkel Szabolcs (63 kg) a döntőben kapott ki, az 58 kg-os Hamzók Márk­nak fogyasztási problémái voltak, s csak harmadik lett. A két Lilla több mint remény a medencében búvárúszás Kaposváron az I. MCM Diamond Kupán a kecskeméti Bácsvíz-KVSC ötfős csapata 4 arany-, 1 ezüst- és 2 bronzérmet gyűjtött. A junior korú Ka­nizsai Lilla kettő, Székely Lilla egy, míg Balog Gábor szintén egy ízben állhatott fel a dobogó tetejére. TomiszlavSzivicsazNB I. egyetlen külföldi trénere labdarúgás Kondás Ele­mér lett a bajnoki címvédő Debreceni VSC csapatának új vezetőedzője. A 47 éves szakember - aki a második csapatot irányította - a cseh Zdenek Scasnyt váltja a kispadon. Megbízása a szezon végéig szól. Scasny távozása után a KTE-s To- miszlav Szivics az élvonal egyetlen külföldi trénere. A bajnoki éllovas „Vidi” nyeií Kaposváron LABDARÚGÁS A bajnokság­ban listavezető Videoton Lipták Zoltán góljával nyert a Kaposvár otthonában, a Magyar Kupa elődöntőjé­nek első, tegnapi mérkőzé­sén. A visszavágót május 4- én rendezik Székesfehérvá­ron. Elődöntő, 1. mérkőzés: Kaposvári Rákóczi-Video- ton FC 0-1 (0-0)