Petőfi Népe, 2011. március (66. évfolyam, 50-75. szám)

2011-03-16 / 62. szám

PETŐFI NÉPE - 2011. MÁRCIUS 16., SZERDA SPORT 15 A csoportelsőt csak megszorítani tudta a HVSE, legyőzni nem Megszorította a csoportelső Va­sast a HVSE Kecskemét a vízi­labda OB I/B csoportjának fel­sőházában. ANGYAL-VASAS SE - HVSE KECS­KEMÉT 8-7 (3-1, 0-2, 3-3, 2-1) Budapest, Szőnyí u. Vezette.: Marnitz, Rubos HVSE: CSUTA D - Bácsi, Gyenes, lenei 1, HERÓDEK 2, Berentel, MUTH 3. Csere: Szalsznyó (kapus), Dőry, Ko­vács D., Bajáki, Varga B. Edző: Wolf Péter. A mérkőzés elején elhúzott az alapszakaszban csoportelső kis Vasas, de aztán Muth és Heródek góljaival sikerült egyenlíteni, és ezután fej-fej mellett haladtak a csapatok, hazai vezetés mellett. Az utol­só negyedben aztán újra két góllal elment a Vasas és a HVSE-nek csak szépíteni sike­rült. Döntő volt, hogy míg Ke­néz György edző csapata keve­sebb előnyét jól kihasználta, addig a vendégek sok előnye kimaradt. A Kecskemét lelkes küzdeni akarása minden dicsé­retet megérdemel és biztató a további küzdelmekre. ■ Kerekegyházán a játékosok végezték ki a futballt Nálunk nem voltak felelőtlen ígéretek, mindig tisztessége­sen teljesítettük azt, amiben megállapodtunk, hangsúlyoz­ta Nagy János, a Kerekegyházi SE megyei I. osztályú labdarú­gócsapatának elnöke annak kapcsán, hogy a téli szünetben úgy döntöttek: visszalépnek a bajnokságtól.- A tavaszi szezonban is megfelelő feltételekkel akartuk végigvinni a bajnokságot. Saj­nálatos módon tíz játékosunk már a januári első találkozá­sunkkor azt mondta, hogy sze­retne eligazolni - mondta Nagy János, majd így folytatta: - Az­tán további játékosok fordítot­tak hátat a csapatnak. Akik maradtak, úgy vélekedtek, hogy nincs értelme nekivágni a tavaszi fordulóknak. Hiába voltak adottak a feltételek és a lehetőségek, a játékosok el­hagyták az egyesületet, kivé­■ Nem az egyesületért, a csapat szeretetéért játszottak a labda­rúgók. gezték a felnőtt labdarúgásun­kat, ezért visszaléptünk a baj­nokságból. Egy megyei I. osztá­lyú csapat fenntartása tízmillió forintba kerül úgy, hogy a szükséges utánpótláskorú játé­kosok is játszani tudjanak. Legalábbis nálunk ennyibe ke­rült. Minden pénzt nekünk, sa­ját magunknak kellett előte­remteni. Szerencsére nagyon jó támogatóink voltak, akik ön­zetlenül segítettek. Nehezen tudok most ezeknek az embe­reknek a szemébe nézni, mert nem az egyesület, nem a bará­ti kör rúgta fel a megállapo­dást, hanem a csapat tagjai. Ki­derült, hogy nem az egyesület, a csapat szeretetéért játszottak nálunk a labdarúgók. A pénz fontosabbnak bizonyult szá­mukra. ■ Sz. T. Remi a siófoki visszavágón labdarúgás Történelme során először kupanégyben a KTE A fiatalokat szerepeltetve is könnyedén jutott a Magyar Kupa legjobb négy együtte­se közé a KTE-Ereco, miu­tán a Kecskeméten aratott 5-1-es győzelmet követően tegnap a visszavágón 1-1-es döntetlent ért el Siófokon. Rajtmár István- Na ezeknek kell vagy egy ötöst rúgni, nem? - kérdezte egy brin­gával érkező szurkoló a siófoki stadion előtt. Szó nélkül bele­egyeztem, igaz, nem tisztáztuk, hogy, kik azok az „ezek”. A meccs előtt a mintegy harmincfőnyi’lila- fehér szurkoló elénekelte a Him­nuszt, amiért hatalmas tapsot ka­pott a helyi drukkerektől. A 12. percben viszont a siófoki hívek nem díjazták ennyire Dosso tény­kedését: a kecskeméti csatár Szavics jobb oldali szögletét köve­tően 8 méterről fordulásból lőtt a bal sarokba, 0-1. Három perccel később Preklet hibájából Honma futott el a bal szélen, megeresztett 15 méterről egy nagy löketet, Akovics csak kiütni tudta a labdát és az érkező Merczel közelről egyenlített, 1-1. A folytatás kényelmesre sike­redett, igaz, időnként mindkét ol­dalon villantak egyet a csatárok. A 41. percben Ludánszki 5 méter­ről az üres bal felső mellé fejelt, az ellenkező oldalon Alempijevics elől az utolsó pillanatban tisztáz­tak a hazai védők. A második fél­időben kecskeméti oldalon Alempijevics, majd Dosso hibá­zott ordító helyzetben, a másik ka­Sindou Dosso (balra) szerezte a KTE-Ereco egyetlen találatát a tegnapi, Siófok elleni kupameccsen puna Délczeg 8 méterről alap» BFC stóf#k . Kecskeméti TE-Ereco 1-1 (1-1) san föle durrantott. ' ' Tomiszlav Szivics, a mérkőzés után: - Tizenegy mérkőzést ját­szottunk rövid idő alatt, még egy nagyon fontos bajnoki van hátra pénteken a Zalaegerszeg ellen. Remélem ezt is sikerrel vesszük, s azután a bajnoki szünetben lesz időnk kipihenni magunkat. Labdarúgó Magyar Kupa, ne­gyeddöntő, 2. mérkőzés. Siófok, 300 néző. Vezette: Kulcsár K. (Péter I, HofbauerR.) bfc siófok: Szalma - Pécseli, HORVÁTH, Marozsán (Szesztrás, a 80. percben), LÁSZLÓ - Lukács, MÁRTON, Ludánszki, Katona - Honma (Délczeg, a szünetben), Melczer (Csermelyi, a szünetben). Veze­tőedző: Mihalecz Lstván KTE-ERECO: Akovics - Preklet (Radanovics, 56.), KOSZÓ, URBÁN, Farkas - Bori (Patvaros, 73.), Szavics (Ebala, 59.), Alempijevics, Bertus - DOSSO, Vujovics. Vezetőedző: Tomiszlav Szivics. Gólszerző: Dosso (0-1) a 12., Melczer (1-1) a 15. perc­ben. Sárga lap: Szavics, a 8., Urbán a 69., Ebala a 90. perc­ben. Továbbjutott a KTE-Ereco 6-2-es összesítéssel. Pécsi és Végvári bronzérmet nyert cselgáncs Pécsi Viktor és Végvári Martin is bronzér­met szerzett a 66 kg-osok mezőnyében a junior orszá­gos rangsorversenyen. A bu­dapesti viadalt értékelő Ra­dies Attila edző szerint nagy mezőny gyűlt össze, ezért jó pár meccset kellett nyerni az éremért. A tréner a többi ver­senyzőjével is elégedett volt, nekik kevésbé jött ki a lépés. A Bajnokok Ligája mai programja labdarúgás Ma a Chelsea - FC Köbenhavn és a Real Mad­rid - Olympique Lyon nyolcaddöntős visszavágók­kal folytatódik a labdarúgó BL. A párharcok első meccse­in a londoni együttes kétgólos (2-0) előnyt szerzett Dániá­ban, a spanyol fővárosi csapat pedig 1-1-es döntetlent ját­szott Franciaországban. A norvégokkal egy csoportban a magyarok labdarúgás A női labdarú­gásban igen erős Norvégiával is azonos Európa-bajnoki se­lejtezőcsoportba került a ma­gyar válogatott a nyoni sor­soláson. A skandináv gárdán kívül még Izland, Belgium, Észak-írország és Bulgária szerepel a magyarok hatosá­ban, melyből az első helye­zett jut ki a 2013-as svédor­szági kontinensviadalra. Nem volt telitalálatos szelvény a hétvégén totó A 10. fogadási hét 2. for­dulójának nyereményei: 13 plusz egy találatos szelvény nem volt. 13 találatos 2 darab, nyereményük egyenként 1775020 forint. A 12-esekre 116445, a 11-esekre 13100, a Ívesekre 2435 forintot fizet­nek. HIRDETÉS Erdei a félnehézsúly ranglistavezetője lett Harmadszor nyert Magyar Kupát a szolnoki együttes A Szolnok fennállása során har­madszor hódította el a férfi ko­sárlabda Magyar Kupát, miután a hétfői döntőben házigazdaként 79-71-re (21-17, 17-17, 19-21, 22-16) legyőzte az Albacompot. Pór Péter együttese Trotter ve­zetésével hozta a feszült hangu­latú nyitó negyedet. Az Albacomp azonban nem hagyta magát, és Hanga, valamint Si­mon révén a folytatásban felzár­kózott. Fordulás után 10 pontra megléptek a hazaiak, erre egy 8-0-s rohammal válaszoltak a fehérváriak. Az utolsó felvonás­nak 57-55-ről vágtak neki a csa­patok, a vendégek csakhamar kiegyenlítettek, ám Trepák és Fodor kipontozódása ellenére a Tisza-partiak kerültek ismét fö­lénybe: 4 kapott pontra 14-et dobtak. Hanga kosaraival 42 mp-cel a vége előtt 5 pontra fel­jött az Álba (74-69), de ennél kö­zelebb nem tudott a remekül küzdő Szolnokhoz férkőzni. A bronzmérkőzésen: Kis-Rá- ba menti Takarék Soproni KC - Atomerőmű SE 99-83 (28-17, 25-23,18-14,28-29) ■ A félnehézsúly ranglistavezetője lett, ezáltal első számú kihívói pozícióba került Erdei Zsolt a Boksz Világszervezetnél (WBO). Az eddigi mind a 32 profi fellé­pését megnyerő korábbi WBO- világbajnok élre kerülése nem jelent automatikusan vb-cím- mérkőzést, mivel a világelső né­met Jürgen Brähmernek (36-2) a pillanatnyilag interim bajnok walesi Nathan Cleverly (21 -0) a hivatalos kihívója, akivel május Elmaradt mérkőzéseket játszottak tegnap a megyei labdarúgóbaj­nokságban. Eredmények, megye I.: Tompa-Kunszállás 1-3 (1-0). Izsák-Bácsalmás 2-1 (0-0). KHTK-Híd SC 0-2 (0-0). Megyei II Dél: Bácsbokod-Kunfehértó 1 -5 (0-4). Megye II. Észak: Tabdi- Pálmonostora 0-2 (0-1). Harka­21-én, Londonban küzd meg. A meccs győztese ezt követően leg­alább egyszer szabadon választ­hat kihívót a világszövetség 15- ös ranglistájáról, mielőtt „Ma­dár” megkaphatja a lehetőséget régi öve visszaszerzésére. A 36 éves magyar bokszoló várhatóan április 16-án, az Egyesült Álla­mokban lép legközelebb kötelek közé. Az még nem ismert, hogy ki vár rá a 8 vagy 10 menetes küzdelemben. ■ kötöny-Lakitelek 1-3(1 -0). A 91. percben a lakiteleki Kalics beszólt a játékvezetőnek, ezért kiállítot­ták. A mérkőzés végén az egyik hazai szurkoló lefejelte a vendé­gek tartalék játékosát, ami után verekedés tört ki. A lakiteleki já­tékosokat úgy kellett bemenekí­teni az öltözőbe. ■ A meccs után verekedés tört ki a kötönyi pályán OCCITAN 20 000,- Ft +ÁFA/80 000 szem DOLAR 9 375,- Ft +ÁFA/50 000 szem Hibrid kukorica vetőmagok fantasztikus áron! Boros Barnabás +36 20/9727-982 Opavszki Mihály +36 30/2180-431 Kapitány József +36 20/4148-123 Greska Tibor +36 30/5519-358