Petőfi Népe, 2011. március (66. évfolyam, 50-75. szám)

2011-03-10 / 58. szám

PETŐFI NÉPE - 2011. MÁRCIUS 10., CSÜTÖRTÖK SPORT 15 A volt és a mai pécsiek bajnoki ütközete némi fricska közepette Ma este hatkor Pécsen pótolják be - a vendéglátók kérésére - a 19. fordulóból elhalasztott Pécsi VSK-T.O.M. Controll Kecskemét NB I. A csoportos férfi-kosárlab- damérkőzést. A komoly tét mellett a találko­zó pikantériáját az adja, hogy Sztojan Ivkovics szakmai igaz­gató mellett a vendégeknél Witt- mann, Dénes, Bencze és Laka­tos is hosszú éveken át a Me- csek-alján szerepelt, Tóth Nor­bert pedig egyéves kitérő után tért vissza a pécsi gárdához.- Nekem pluszmotivációt is je­lent ez a meccs, kár lenne kön- törfalazni, de az a legfontosabb, hogy nyerjünk egy jó hangulatú mérkőzésen. Jó a kapcsolatom a volt csapattársakkal, és a debre­ceni meccs történései után szá­míthatok néhány fricskára is, fő­leg talán Lakatos Petitől - mond­ta csapata honlapján Tóth Nor­bert, akinek a debreceni edző­vel volt látványos konfliktusa.- Valóban készülök valami fricskával, de ezt elsőnek Tóth Norbi tudja meg - reagált barát­jának kijelentésére Lakatos Pé­ter. - Annak idején, pécsi játékos koromban sokszor megtréfáltam a jóval fiatalabb Norbit, de azóta is jó barátok vagyunk. A meccs idejére azonban félretesszük a barátságot, és csak a győzelem­re koncentrálunk. A pécsieknek fontosabb a két pont, mivel ők még a nyolc közé kerülésért haj­tanak. Mi szeretnénk minél előbb végezni az alapszakasz­ban, sebben persze,a négy közé kerülés is benne van. LaGrange hétfőn jött ki a kórházból, és dél­után már edzett, remélem, játsz­hat. Nagyon szeretnénk bizonyí­tani és győzni Pécsen! A találkozó este 6-kor lesz a Lauber Dezső Sportcsarnokban. A meccs játékvezetői Pállá (sop­roni), Török R. (zalaegerszegi) és Farkas G. lesznek. ■ Lakatos: komoly meccs lesz Játszik is vagy csak ijesztget Tóth II. Gábor? Ma délután öt órakor a Magyar Kupa debreceni négyes döntő­jének első mérkőzésén a címvédő Kaposvárral játszik a Kalo-MÉH Kecskemét férfi röplabdacsapata. Tegnap Karagics Mátyás szak­mai igazgató és együttese már a cívis városban tréningezett, és meglepő hírrel szolgált.- Több hónapos kihagyás után váratlanul megjelent az edzésen Tóth II. Gábor, aki egy olaszországi kezelésről jött, ahol egy specialista rendbe tette a hó­napok óta sérült vállát. Jó erő­ben van, igaz, még óvatosan mo­zog, de csereként számíthatok rá. Gábor felbukkanása érezhe­tő rémületet okozott ellenfelünk­nél, már ezért megérte! ■ Hatalmas előnyben a KTE labdarúgás Nagyon közel a legjobb négy közé jutás Goran Vujovics (balra) ismét bizonyította, hogy jó húzás volt kölcsönbe venni a Videotontól: két gólt szerzett a Siófok elleni találkozón Hatalmas, négygólos előnnyel várhatja a Siófok elleni visszavágót a KTE- Ereco a Magyar Kupa ne­gyeddöntőjében. Borbély Károly „Majd március il5-én este meg­mondom, hogy szerencsésen húztam, vagy sem” - jelentette ki Rózsa Pál, a KTE-Ereco több­ségi tulajdonosa a Magyar Kupa negyeddöntőjének sorsolása után. A tegnap esti meccset és annak eredményét látva azon­ban nagyon úgy tűnik, hogy nem kell március idusáig - a sió­foki visszavágóig - várni. Már most megmondható: szerencsé­sen húzott. Nagyon nagy csodá­nak kellene ugyanis történnie, hogy a Balaton-partiak ledolgoz­zák négygólos hátrányukat.- Ezt a meccset túlélni szeret­tük volna, de semmiképp nem így átélni - fogalmazott Mihalecz István, a vendégek vezetőedzője a találkozó után. Arra utalva, hogy egy olyan eredmény elérése lett volna a céljuk, ami a visszavágó­ra még ad reményt a négy közé jutásra. Ez a bizonyos remény a mérkőzés 8. percében kezdett halványulni, amikor Tököli Alem- pijevics jobb oldali beívelését kö­vetően 7 méterről, fejjel megsze­rezte a vezető találatot. Rá két percre jött a második hazai gól: Tököli passza után Vujovics 8 mé­terről jobbal a bal sarokba lőtt, 2-0. A 22. percben Bori lerázta a jobb szélen Lukácsot és Mártont’ középre adott, Tököli önzetlenül átlépte a labdát, ami a balösszekö­tő helyén érkező Vujovicshoz ke­rült, aki 15 méterről jobbal kilőt­te a bal alsó sarkot, 3-0. Ha ezek után még maradt volna fikarcnyi remény a vendégekben, hogy meglehet a számukra megfelelő eredmény, akkor azt a 4L perc­LABDARÚGÓ MAGYAR KUPA, NE­GYEDDÖNTŐ, 1. mérkőzés. Kecs­kemét, 1500 néző. Vezette: Veizer (Berettyón, Horváth R.) KTE-ERECO: Ribánszki - Gya- gya, Radanovics, Balogh B., Mohi - Alempijevics, Szavics (Ebala, a 17. percben) - Bori, Litsingi, Vujovics (Bertus, 64.) ben Szavics végképp eloszlatta: 20 méterről, kissé balról, jobbal a kapu jobb sarkába bombázott, 4-0.. A szünetet követően a Siófok ta­lált egy gólt: a 47. percben Lukács bal oldali szögletét követően Lász­ló fejelt 6 méterről, a labda a bal kapufáról pattant a hálóba, 4-1. Két perccel később Foxi lőtt 25 méterről, a menteni igyekvő Fe­hér lábán megpattant a labda, és a kapu bal sarkába vágódott, 5-1. „Nem szabad lebecsülni a Sió­fokot” - mondta a meccset meg­előzően Tomiszlav Szivics, a Kecs­kemét vezetőedzője, aki elégedet­ten nyugtázta a találkozó után, hogy lebecsülésről szó sem volt:- Tököli (Foxi, a szünetben). Vezetőedző: Tomiszlav Szivics. siófok: Molnár P. - Mogyorósi (Pécseli, a szünetben), Fehér Zs., Márton, László - Csordás (Marozsán, 64.), Katona (Hor­váth A., a szünetben), Ludánszki, Lukács - Melczer, Délczeg. Vezetőedző: Mihalecz István. Gólszerző: Tököli (1-0)- Gratulálok a labdarúgóimnak, akik egytől egyig komolyan Vet­ték a mérkőzést. Azt hiszem, hogy sikerült olyan eredményt elér­nünk, ami nagyon biztató a visszavágóra. A második játék­részre egy kicsit leeresztettünk, ami a nagy előny tudatában érthe­tő. Ugyanakkor azt szeretném el­érni, ha kilencven percig közel azonos szinten játszana a csapa­tom - vélekedett a KTE mestere. Visszavágó március 15-én, 17 órakor, Siófokon. A Balaton-par- ti városban történelmet írhat a KTE-Ereco, a lila-fehérek ugyan­is eddig még soha nem jutottak be a Magyar Kupában a legjobb négy közé. a 8., Vujovics (2-0) a 10., Vujovics (3-0) a 22., Szavics (4-0) a 4L, László (4-1) a 47, Fehér (5-1, öngól) a 49. percben. TOVÁBBI EREDMÉNYEK: MTK ­Zalaegerszeg 0-0, Újpest - Kaposvár 2-3, Budapest Hon­véd - Videoton 1-1. Közel a továbbjutáshoz, nyert a Mocsai-csapat kézilabda A magyar férfi- válogatott 29-22-re győzött a macedón csapat vendége­ként az Európa-bajnoki se­lejtezősorozat harmadik fordulójában. Mocsai Lajos együttese vezeti a csoportot - s közel áll a továbbjutás­hoz -, melyben még a bos- nyákok és az észtek szere­pelnek. A két csapat vasár­nap Veszprémben találko­zik egymással ismét. A fogadási maffia keze manipulált Antalyában botrány A Stern úgy tudja: a fogadási maffia szervezte és manipulálta azt a két februári, antalyai mérkő­zést (a bolgár-észt 2-2-vel, a lett-bolíviai 2-1 -gyei ért véget), melyen összesen hét gól született, s mind a hét tizenegyesből. A bolgár- észt-meccsen - engedély nélkül - Lengyel Kolos já­tékvezető, valamint Selme- czi Krisztián és Csák János közreműködött, engedélyü­ket a történtek után azon­nal felfüggesztették. A szövetség Ungvárinak hisz, és kiáll mellette cselgáncs „A szövetség el­nöksége kiáll Ungvári Atti­la mellett, meggyőződése, hogy a sportoló vétlen a til­tott szer szándékos hasz­nálatát illetően” - foglalt állást tegnap az országos szövetség elnöksége. A z Eu­rópa-bajnoki harmadik ceg­lédi cselgáncsozó szerveze­tében az anabolikus sztero- idok közé tartozó sztano- zololt találtak, ráadásul ja­nuár közepén, a bakui Vi­lágkupa utáni vizsgálaton is pozitív lett a tesztje. Elkezdték a tavaszt a megyeháromban MEGYEI FOCI A Globál Plasztik megye III. Észak tavaszi első fordulójának eredményei: Fülöpháza- Dunavecse 1-1, Miklósi GYFE-Hetényegyháza 1-3, Szabadszállás-Helvéciai Vállalkozók 7-0, Ballószögi Vállalkozók-Soltszentimre 3-1, Tiszaug-Tass 0-3, Fü- löpszállás-Kunadacs 1-6, Apostag-Ágasegyháza 3-0. KTE-Ereco-BFC Siófok 5-1 (4-0) HIRDETÉS Ingatlanüzemeltetéssel foglalkozó magyarországi nagyvállalat Kecskeméti telephelyére keres új munkatársakat az alábbi pozíciókba: • villanyszerelő • víz-gáz-fűtésszerelő • klímaszerelő Feladatok: • az üzemeltetés alatt álló épületek általános karbantartása és eseti hibajavítások elvégzése a Dél-Alföld területén Követelmények: • szakirányú végzettség • többéves szakmai tapasztalat • precíz, pontos, önálló munkavégzés • B kategóriás jogosítvány Amit ajánlunk: • versenyképes jövedelem • főállású munkaviszony • cafetéria és egyéb juttatások Amennyiben hirdetésünk felkeltette érdeklődését, és úgy érzi, hogy megfelel a fenti követelményeknek, kérjük, küldje fényképes szakmai önéletrajzáf az ajanlatkecskemet2011 @gmail.com e-mail címre a fizetési igény megjelölésével, llMU Uniós program a munkanélküliség kezelésére támogatások A kecskeméti kirendeltség vezeti a régiós listát A Társadalmi Megújulás Operatív Program 1.1.2 intézkedés kereté­ben 2007 és 2013 között zajló „De­centralizált programok a hátrányos helyzetűek foglalkoztatásáért” el­nevezésű program elsődleges célja a hátrányos helyzetű álláskeresők aktív munkaerőpiacra történő visz- szatérésének segítése. A program két fő támogatási elemmel operál: a szakképzés meg­szerzésének támogatása, valamint a bérköltség-támogatás folyósítása azon munkáltatóknak, akik a prog­ram célcsoportjaihoz tartozó hátrá­nyos helyzetű álláskeresőket foglal­koztatják. Ezenkívül a program ala­nyai folyamatosan részesülnek az elhelyezkedésüket segítő munka­erő-piaci szolgáltatásokban. A program megvalósításáért Kecskeméten és környékén a Békés Megyei Kormányhivatal Munka­ügyi Központ Kecskeméti Kiren- ‘ deltség és Szolgáltató Központja fe­lel. A kirendeltséghez tartozó 15 te­lepülés álláskeresői közül 2011. márciusig - a tervezett 839-hez ké­pest - összesen 1095 fő részesült a TÄMOP 1.1.2 program támogatása­iból. Ezzel a programba vontak szá­ma tekintetében a kecskeméti ki- rendeltség vezeti a régiós listát. Ösz- szesen 691-en részesültek képzési támogatásban, ebből máig 559-en szereztek szakképzettséget, a kép­zést sikeresen befejezők közül 169 fő helyezkedett el támogatással, to­vábbi 399 fő foglalkoztatását segí­tették elő bérköltség-támogatással, és 3 főnek nyújtottak vállalkozóvá válási támogatást. A TÁMOP 1.1.2 második megva­lósítási szakasza véget ér 2011. áp­rilis 30-án, a program keretében szakképzettséget szerzettek mun­kakezdésének támogatására még van keret a kecskeméti kirendelt­ségen. A bérköltség-támogatást ki­zárólag olyan munkáltatók vehetik igénybe, akik rendezett munkaügyi kapcsolatokkal bírnak, nincs köz­tartozásuk, és a részükre korábban folyósított támogatásokkal nem él­tek vissza, azaz a támogatással fog­lalkoztatott munkavállalókat a tá­mogatás lejárta után is továbbfoglal­Munkaügyi Központ Kecskeméti Kirendeltség és Szolgáltató Köz­pontjának munkatársai készséggel állnak az érdeklődők rendelkezé­sere. Békés Megyei Kormányhivatal Munkaügyi Központ Kecskeméti Kirendeltség és Szolgáltató Központja Kecskemét, Klapka u. 34.