Petőfi Népe, 2011. március (66. évfolyam, 50-75. szám)

2011-03-05 / 54. szám

PETŐFI NÉPE - 2011. MÁRCIUS 5., SZOMBAT SPORT 15 Ötjátszmás siker az ősi rivális, a tavalyi aranyérmes Kaposvár ellen Két büntető és egy öngól labdarúgás A KTE-Ereco öt perc alatt kiütötte a bajnoki címvédőt Jerome LaGrange nélkül próbálnak szerencsét a KSE férfi kosárlabdázói Ribánszki László olyan remekül védett tegnap, hogy örökre a kegyeibe fogadta a kecskeméti szurkolótábor Egy hete sima, 3:0-s vereséget szenvedett a hat volt-kecskemétit a soraiban tudó Fino-Kaposvár bajnoki aranyérmes együttesétől a trónkövetelő Kalo-MEH Kecske­mét Az akkori eredmény ismere­tében kissé hihetetlennek tűnt Karagics Mátyás szakmai igazga­tó játékosainak fogadkozása, mi­szerint egy héttel a fiaskó után visszavágnak az ősi riválisnak. KALO-MÉH-KECSKEMÉI SE-FIN0- KAPOSVÁR 3:2 (18, -19,21, -14,9) Kecskemét, 400 néző. Vezette: Hóbor, Vári. Kalo-MÉH KSE: Dorcsák, Rapi, Farkas, Somodi, TÓTH I., CSATA. Csere: SZABÓ T. (liberó), Szappa­nos, Hatvány, Bokor, Jantovics. Szakmai igazgató: Karagics Má­tyás. Fino-Kaposvár: Szabó A., KA- SZAP, GERGYE, Nagy ]., Németh F., Hoboth. Csere: DÖMÖTÖR (li­beró), Magyar B., Bagics. Veze- tőedező: Kántor Sándor. Az első játszmát könnyedén hozta a hazai gárda, ezért is volt meglepő a folytatásban mutatott gyengébb játéka. A harmadik eta- pot a második technikai szünetet követő Tóth I.-blokk után húzták be Csaláék. Sajnos a vezetés tuda­ta nem eredményezett jó folyta­tást, a negyedik játékot könnye­dén abszolválta a bajnok. A mindent eldöntő ötödik szett­ben Csala Bernát a hármasról szerzett pontja, majd Gergye szé­les ütése után 9:6-ra elment a Kecskemét, majd jött Rapi és is­mét Csala, s máris ünnepelhetett a lelkes hazai szurkolótábor.- Bár a felállásnál taktikázott a Kaposvár, a meccsen mi játszot­tunk taktikusabban. Küzdöttünk, ahogy bírtunk, s ez győzelmet ért - mondta a mérkőzés után Karagics Mátyás. ■ R. I. Csala Bernát ütése Kaszap Tamás­ról pattan a játéktéren kívülre A KTE-Ereco másfél héten belül minden lehetséges hazai megméretésen (Li­gakupa, Magyar Kupa, NB I.) legyőzte a bajnoki címvédő Debrecen együt­tesét. Tegnap élvonalbeli ütközetben ütötte ki a cí­vis városi gárdát 3-0-ra. Rajtmár István Három tétmérkőzés, 3 győze­lem, 7-1-es gólkülönbség. Ez a Kecskeméti TE-DVSC másfél he­tes ütközetének mérlege - kecs­keméti szempontból. Az utolsó lila-fehér siker tegnap este szü­letett meg, NB I-es bajnokin. Tomiszlav Szivics meglepetés­re a kezdőcsapatba tette az új szerzemény Goran Vujovicsot. A házigazdák végig uralták a meccset, melyet a 34. és a 39. perc között nyertek meg. Ekkor Vad II. István játékvezető külö­nösebb szívbaj nélkül megítélt két büntetőt a házigazdáknak, az elsőt Balogh Béla, a másodi­kat Goran Vujovics váltotta gól­ra. A harmadik találat Salami Kecskemét, 2500 néző. Vezet­te: Vad II. (Ring, Albert). KECSKEMÉT: RIBÁNSZKI - Alempijevics, RADANOVICS, BALOGH B., Mohi - EBALA, Csukics (Bertas a 76. percben) - Foxi, Litsingi (Szavics az 57. percben), VUJOVICS (Bori a 65. percben) - Tököli. Vezetőedző: Tomiszlav Szivics. DEBRECEN: NovakoviCS - Bemáth, Simac, Mijadinoszki, Mától a kecskeméti Messzi Ist­ván Sportcsarnok ad otthont a 94. alkalommal megrendezésre kerülő felnőtt magyar bajnok­ságnak, melyen az Univer Kupá­ért küzdenek majd a honi leg­jobbak. Kecskemét először lesz „kolbászáról” pattant a saját há­lójába. Még az első félidőben Tö­köli Attila kétszer is gólt szerez­hetett volna. Ez a két helyzet ki­maradt, miként az 50. percben Kabát büntetője is, amit Ri­bánszki remek vetődéssel ki­ütött a bal sarok elől. Joggal skandálta a hazai szurkolósereg Nikolov - Szakály P. (Dombi az 54. percben), Ramos 4, Czvit- kovics 5, ILLÉS (Farkas II. B. a 72. pefcben) - Salami, Kabát (Coulibaly, a 62. percben). Vezetőedző: Zdenek Scasny. gólszerző: Balogh B. (11-es- ből, 1-0) a 34., Vujovic (11-es- ből, 2-0) a 36., Salami (öngól, 3-0) a 39. percben sárga LAP: Alempijevics a 30., Ramos a 32., Nikolov a 33., Mijadinoszki a 36., házigazdája a legrangosabb ha­zai felnőtteseménynek, a megye- székhely ez idáig - sok más mel­lett - az utánpótlás országos és nemzetközi események rendezé­sében jeleskedett. Bács-Kiskun- ból többen is szerencsét próbál­a hazai kapus nevét, aki pár perccel később az egyedül kapu­jára törő Kabát elől szedte fel a labdát. A végén Bori remek elfu­tása és beadása után Tököli sze­rezhetett volna gólt, de a hazai gólfelelős fejesét védte a debrece­ni portás. Összességében el­mondható: a KTE-Ereco olyan Czvitkovics a 39., Illés Gy. a 48., Csukics a 61., Farkas II. a 90. percben. PERCRŐL PERCRE: 33. perc: Nikolov buktatta Vujovicsot a 16-oson belül, li­es. A labda mögé Balogh Béla állt, jobbal középre, a kereszt­léc alá lőtt, 1-0. 36. perc: Mijadinoszki ért kéz­zel a labdába a 16-oson belül, újabb büntető, amit Vujovics nak a legrangosabb honi meg­mérettetésen. Pálosi Balázs, Kor- ponai Zoltán, Vajda Viktor, Zen- tai Gábor (Félegyházi ASI), Tő- zsér Tamás, Fodor Zoltán (Szent- királyi Szőnyeg ATSK), Ambrus Krisztina, Ambrus Beáta, Amb­egyértelmű győzelmet aratott, mintha nem is a bajnoki címvé­dő, hanem - mondjuk - az osz­tály egyik újonca ellen játszott volna. A lila-fehérek minden csa­patrészében volt olyan, aki ki­emelkedő teljesítményt nyújtott. A Monicomp Liga NB I. másik meccsén: Újpest-Siófok 1-1. értékesített, jobbal a jobb alsó sarokba lőtte a labdát, 2-0. 39. perc: Foxi jobb oldali szög­letét követően Szakály Péter Salami bal lábára fejelte a labdát, ami a kapu jobb olda­lában kötött ki, 3-0. 50. perc: Ebala fellökte Salamit a 16-oson belül, Vad II. István 11-est ítélt. A bünte­tőt Kabát végezte el, jobbal a bal sarkot célozta, Ribánszki vetődve védett. rus Tímea (Akker Plus Solt- vadkerti TE), Madarász Dóra, Tóth Edina, Kovács Adrienn, Im­re Leila (Univer-KTE) száll harc­ba a minél jobb helyezésért. Ők valamennyien egyéniben és pá­rosban is indulnak. ■ Az előzetes diagnózis ellenére nem kellett megműteni, de va­sárnapig kórházban kezelik Jerome LaGrange-ot, a bajnok­ságban ötödik helyen álló T.O.M. Controll Kecskemét férfi kosara­sainak irányítóját. Az amerikai légiósnak az orrában keletkezett gyulladás, ami könnyen komoly- lyá válhatott volna, szerencsére nem így történt, de a ma este 6- kor kezdődő Albacomp-meCcset ki kell hagynia.- A bajnoki címre törő fehér­vári gárda ellen teljes erőbedo­bással készülünk. Hazai környe­zetben az Álba szinte verhetet­lennek tűnik, nálunk pedig hiá­nyozni fog az egyik kulcsembe­rünk. Ennek ellenére mindent megteszünk azért, hogy megne­hezítsük a házigazdák dolgát. Megadom a bizonyítási lehető­séget az eddig kevesebb szere­pet kapó kosarasaimnak is - mondta Sztojan Ivkovics, a kecs­kemétiek szakmai igazgatója. Az izgalmasnak ígérkező mai meccset a Földházi T., Kapitány G., Márton trió vezeti., ■ Optimistán vág neki a foci­tavasznak a Baja Megnyerjük az első három meccset, élje állunk, aztán lehet gondolkodni a továbbiakon - így foglalta össze a Bajai LSE KALO- MEH következő időszakra vonat­kozó - bevallottan kissé túlzó - terveit Búcsú Lajos, a klub elnö­ke. Vasárnap délután a Fradinál kezdheti meg az elképzelés va­lóra váltását a Nyugati csoport 4. helyén telelő csapat. Utána sor­ban a Videoton-Puskás Akadé­mia és a Gyirmót vár a Bajára, azaz két vereségért vághat visz- sza a társaság. Bognár György horvátoroszági edzőtáborban rakhatta össze a kissé átalakult csapatot. „Ideális feltételek közt készültünk. Van egy kis hiányér­zetem a védelemmel kapcsolat­ban, és az egész csapat védeke­zésén is dolgoznunk kell. Előre­fele van futball a csapatba" - fo­galmazott a bajai edző. Úgy véli, a rutint szerzett Fradi-fiatalok az őszinél jobb teljesítményt nyúj­tanak majd, de a Baja minden mérkőzésen győzni akar. ■ K. T. Kecskeméti TE-Ereco-Debreceni VSC TEVA 3-0 (3-0) Kecskeméten a pingpong honi élvonala asztalitenisz Több megyebeli is indul a felnőtt magyar bajnokságon HÉTVÉGI SPORTMŰSOR Szombat ASZTALITENISZ 94. országos fel­nőttbajnokság, Kecskemét, Messzi István Sportcsarnok, 10.00 óra: női páros, férfi páros, 12.30: női és férfi egyes selejtező. KOSÁRLABDA Férfi NB l-es baj­nokság: Albacomp-T.O.M. Controll Kecskemét, Székesfehérvár, 18 óra. KÉZILABDA NB l/B Keleti-cso­port, női mérkőzés: Kecskeméti NKSE-Örosházi Stílus SzK, Kecske­mét, Árpádvárosi Sportcsarnok, 16 óra. NB l/B férfiak, Nyugati-csoport: Várpalotai Bányász-Kalocsai KC, Váspalota, 18 óra. NB II. Dél-Kelet, férfimérkőzés: Kiskunhalasi UKSC-Contitech Ma­kói KC, Kiskunhalas, Martfű-Kis- kunfélegyháza HTK, Martfű, mind­kettő 17 óra. Törökszentmiklós-Kis- kunmajsa SE, Törökszentmiklós, 18 óra. NB II. Dél-Kelet női mérkőzés: Ma­rosmenti NKSE-Bácsbokodi NKSE, 17 óra. SZVG női torna, Kiskunfélegyháza KÉSZ Aréna, 9 órától. Résztvevők: Kecskemét, Szeged, Kiskunfélegyháza LABDARÚGÁS Winner Sport NB III. Alföld-csoport: Jánoshida-Kecs- keméti TE II., Jánoshida, 14 óra. Poli Farbe megyei I. osztály: A Tompa-Kunszállás, a Kiskunha­las-Kalocsa, a Bajai LSE ll.-La- dánybene és a Kiskunfélegyházi HTK-HÍD SC elhalasztva! Megyei II. osztály, Észak: Tisza- kécske-Csólyospálos, Pálmonosto- ra-Lajosmizse, mind 14.30-kor. A Városföld-Kiskunfélegyházi Vasutas és a Harkakötöny-Laki- telek elhalasztva! Híd-Konzol megye II. Dél: Felső- szentiván-Nemesnádudvar, 14.30-kor. Globál-Plasztik megye III. Észak: Fülöpháza-Dunavecse, Miklósi GYFE-Hetényegyháza, 14.30-kor. VÍVÁS A KTE Olimpia második for­dulója, Kecskemét, Béke Általános Iskola, 9 órától a gyerekek a vívás sportághoz kapcsolódó versenyeken vesznek részt. Vasárnap ASZTALITENISZ 94. országos fel­nőttbajnokság, Kecskemét, Messzi István Sportcsarnok, 10.00 óra: női egyes, férfi egyes főtábla, 15.00 óra: női, férfi páros elődöntő, 15.30: női, férfi egyes elődöntő, 16.15: női, férfi páros döntő, 17.00 óra: női, férfi egyes döntő. KOSÁRLABDA NB l/B-s férfibaj­nokság, Keleti-csoport: Bajai Bács- ka-Jászberény, Baja, Dr. Posta S. Sportcsarnok, 16 óra. KÉZILABDA NB l/B Keleti csoport, női mérkőzés: Gyöngyösi FKK- Kis­kunhalas NKSE, Gyöngyös, 16 óra.- ,x NB II. Del-Nyugat ferfimerkozes: Kiskőrös KSK-Siklós KC, Kiskőrös, 17 óra. NB II. Kelet, férfimérkőzés: Eger Eszterházy SE-Mizse KC , Eger, 17 óra. NB II. Dél-Kelet női mérkőzés: Soltvadkerti TE-Túrkeve, Soltvad- kert, 17 órakor. LABDARÚGÁS NB ll-es bajnok­ság, Nyugati csoport: Ferencváros ll.-Bajai LSE-Kalo-MÉFI, Budapest, 14.30-kor. Poli Farbe megyei I. osztály: Kiskő- rös-Solt FC, Harta-Soltvadkert, mind 14.30-kor. Az Izsák-Bácsal- más meccs elmarad. Megyei II. osztály, Észak: Tabdi KSE-Kecskeméti LC, Tiszaalpár -Jakabszállás, Nyárlőrinc-Helvécia SE, Kecel-Bugac, mindegyik 14.30- kor. Híd-Konzol megye II. Dél: Ha- jós-Szeremle, Szakmár-Dusnok, Bajaszentistván-Bácsborsód, Sü- kösd-Katymár, Császártöltés-Csá- voly, mind 14.30-kor. A Bácsbokod-Kunfehértó és a Mélykút-Érsekcsanád elhalasztva! Globál-Plasztik megye III., Észak: Szabadszállás-Helvéciai Vállalko­zók, Kunba rács-Bal lószög KSK, Bal- lószögi Vállalkozók-Soltszentimre, Tiszaug-KTE-Tass, Fülöpszállás- Kunadacs, Apostag-Ágasegyháza, mind 14.30-kor. RÖPLABDA Férfi Extraliga, közép­szakasz az 1-4. helyért, 6. (utolsó) forduló: Dunaferr SE-Kalo-MÉH Kecskemét SE, Dunaújváros, 16 óra­kor. VÍZILABDA Női OB I.: Kecskeméti NVSE-KeSI Csempevarázs-Hérak- lész II. utánpótlás-válogatott, Kecs­kemét, fedett uszoda, 17órakor. Előtte 11.00-től gyermek bajnoki for­duló, benne KeSI-Tatabánya 11.30- kor, Vodafon PS-KeSI 15.30-kor. Nemes Adrienn bronzérmes a juniorok között Nemes Adrienn bronzérmet szerzett a junior lányok pisztoly számában a Bresciában zajló légfegyveres Európa-bajnokság második napján. Nemes a 40 lö- véses alapversenyben kiválóan teljesített, s 381 körös eredmény­nyel a második helyen jutott a nyolcas döntőbe, egy körrel le­maradva a lengyel Tomala mö­gött. A finálé hat körön át nagy­szerűen alakult magyar szem­pontból, négy kísérlettel a vége előtt már csak egy tized volt Ne­mes hátránya az elsőtől, hetedik­re azonban 8,2 kört lőtt, s végül 476,4 körös összeredményével négy tizeddel a második helyről is lecsúszott, és a harmadik he­lyen fejezte be a versenyt. ■