Petőfi Népe, 2011. március (66. évfolyam, 50-75. szám)

2011-03-19 / 65. szám

PETŐFI NÉPE - 2011. MÁRCIUS 19., SZOMBAT SPORT 15 NB l-ES LABDARÚGÓ-MÉRKŐZÉS, 20. forduló. Kecskemét, 1800 néző. Vezette: Fábián M. (Varga Zs., Márkus T.) kte-ereco: Ribánszki - Gyagya, Balogh B., Radanovics, Mohi - Csukics, Szavics (Dosso, a 86. percben) - Bori (Vujovics, 64.), Litsingi, Foxi (Ebala, 73.) - Tö­köli. Vezetőedző: Tomiszlav Szivics. ZALAEGERSZEG: VldSZák-Ko­vács G., Miljatovic, Bogunovics (I. Delic, 72.), Panikvar - Szalai T. - Simonfalvi, Kamber, Horváth A. (A. Delic, 57.) - Rajcomar (Sipos G., 52.), Turkovs. Vezetőedző: Csank János. gólszerző: Gyagya (1-0) a 35. percben. sárga lap: Bogunovics (Tököli buktatásáért) a 34., Csukics (időhúzásért) a 63., Ribánszki (időhúzásért) a 86., I. Delic (Radanovics akasztásáért) a 88. percben. kiállítva: Vlaszák az 51. perc­ben. A meccs két kecskeméti legjobbja. Csata Bernét és Somodi István Két és fél hét után ismét tétmeccset játszik a KSE férfi kézilabdacsapata Gyagya Attila gólja döntött labdarúgás Döntetlenszagú meccsen győzött a KTE-Ereco Az 51. perctől ember­előnyben játszó KTE- Ereco Gyagya Attila szabadrúgásgóljával nyert a Zalaegerszeg ellen teg­nap este. Borbély Károly Két és fél hét. Ennyi idő telt el az­óta, hogy tétmeccsen lépett pályá­ra a Pajor Pálinka-Kecskemét SE férfikézilabdacsapata. Holnap 17 órakor ismét „élesben” játszik a hírős városi együttes, NB I-es baj­noki vár rájuk. A Messzi István Sportcsarnokban fogadják a Ba- latonfüredet.- Ezt a két és fél hetet azzal töl­töttük, hogy fizikailag és szelle­mileg felfrissüljünk. Szerda óta azonban teljes erőbedobással a vasárnapi meccsre készülünk - mondta Avar György, a KSE szak­mai igazgatója, aki nem várhatja gond nélkül a Füred elleni találko­zót. Két átlövőjét is nélkülözni kényszerül: - A Balatonfüredről érkezett Bakos Dávid nem szere­pelhet, ezt a fürediek kikötötték, amikor átigazoltuk. Szabó Péter­nek pedig a légcsövében van va- lamüyen szövődményes betegség, az orvos pihenést írt elő számára, még az edzéseket sem látogathat­ja. Mindenki más harcra kész, így próbáljuk a legjobb eredményt el­érni - tette hozzá a kecskeméti szakvezető, akinek gárdája a baj­noki alapszakaszban jelenleg a hetedik helyen áll.- Az alapszakasz végére ennél előrébb nem is nagyon tudunk jutni. Nekünk az a célunk, hogy a rájátszás végeztével legyünk fel­jebb a hetedik-nyolcadik helynél - mondta Avar. A Pajor Pálinka-Kecskemét SE-re az alapszakaszban a Fü­red elleni bajnokin kívül még három találkozó vár. Utaznak a Dunáférrhez, fogadják a szlo­vák Présovot (ennek eredménye nem számít bele a bajnokság­ba), majd Orosházán vendéges­kednek. ■ B. K. „Saját farkába harap a kígyó.” Lehetne akár ez is a mottója a KTE-Ereco-Zalaegerszeg-mér- kőzésnek. A vendégek vezető­edzőjének, Csank Jánosnak a csapataira ugyanis mindig az volt a jellemző, hogy pontrú­gásból sorra szerezték a gólo­kat, nemegyszer így nyerve a meccseiket. Tegnap mindez for­dítva történt. Gyagya Attila vet­te be a Csank-gárda kapuját szabadrúgásból, találatával el­döntve a három pont sorsát. A hazaiak jobb oldali bekkje a 35. percben, a Tököli által ki­harcolt szabadrúgásnál állt a labda mögé, és jobbal mesteri­en elcsavart a sorfal fölött, a labda a jobb alsó sarokban kö­tött ki, 1 -0.- Kiemelten kértem a játéko­saimtól, hogy Tököli Attila kap­jon szoros őrizetet. Nem kapott. | Gyagya szabadrúgása nagyon “ jó volt, csak azt nem értem, | hogy a sorfal miért nem ugrott J fel - értetlenkedett Csank Já­nos a mérkőzés után, míg To­miszlav Szivics arról beszélt, hogy mi volt a tervük a Zete el­len: - Azt kértem, hogy egy ki­csit adjuk át a területet a ven­dégeknek, szeTezzünk labdát, és kontrázzuk le őket. Ezt jól is csináltuk, de az utolsó passzok- ba mindig hiba csúszott. A szü­netben pedig arról beszéltem, hogy a folytatás első tizenöt percében lőjünk gólt, mert a Zalaegerszeg ellen nagyon ne­héz egyetlen találattal nyerni. Nehéz is volt. Pedig az 51. percben tíz főre fogyatkozott a zalai együttes: Szavics remek labdájával lépett ki a védők kö­zül Tököli, a kapujából kifutó Vlaszák a tizenhatos vonalától egy méterre buktatta, Fábián Mihály játékvezető pedig piros lappal „jutalmazta” a hálóőrt.- Vlaszák hibázott. Nem kel­lett volna buktatnia Tökölit. A kiállítás után mentünk előre, lőttünk két kapufát, de többre nem futotta. Ugyanakkor a dön­tetlen benne volt a meccsben ­Avar György szakmai igazgató Gyagya Attila mesterien csavart szabadrúgásból a jobb alsó sarokba, megszerezve a KTE-Ereco győztes gólját tette hozzá a ZTE mestere, aki­nek csapatából a 62. percben Ahmet Delic találta felibe 18 méterről ballal a jobb kapufát, majd a 80. percben a bal olda­lit „vette célba” Kamber a jobböszekötő helyéről, 14 mé­terről, ballal.- Nagyon sokszor megtörté­nik, hogy az emberhátrányban játszó csapat megtáltosodik. Most is ez történt a Zalaeger­szeggel, és a meccs végére majdnem bajba kerültünk. Elis­merem, hogy döntetlenszagú találkozó volt. Többször meg­esett már velünk, hogy „ikszes” meccsen veszítünk, most kap­tunk egy kis kárpótlást. Na­gyon fontos három pontot sze­reztünk, jó csapatot győztünk le, és ebből erőt kell meríte­nünk. Kellett ez a győzelem a lelkűnknek, mert a Szolnok el­leni vereség után napokig kap­tuk a hideget-meleget - mond­ta Tomiszlav Szivics. A bajnokságban most kisebb szünet lesz, mivel a magyar labdarúgó-válogatott Európa- bajnoki selejtezőt játszik már­cius 25-én és 29-én a hollandok ellen. A KTE-Ereco legközelebb április 2-án játszik bajnokit, a 21. fordulóban a Szombathelyi Haladás otthonába látogat. Egy játékrészt elszórakqzott a Kalo-MEH KRC a Veszprém ellen- Ilyen a playoff! - mondta nagy sóhajtás közepette a Kecske- mét-Veszprém férfi röplabda­mérkőzés után Karagics Mátyás, a házigazdák szakmai igazgató­ja. A kétfordulós extraligás ne­gyeddöntő első találkozóját ren­dezték tegnap este a Messzi Ist­ván Sportcsarnokban. A meccs toronymagas esélyese a házigaz­da volt, s biztos győzelmét az el­ső két szettben látottak alapján semmi sem veszélyeztette. Am a harmadik etapban Tóth T. és Cziczó kemény szerváival vesz­tett állásból fordított és nyert a bakonyi gárda. Izgalmas negye­dik játszmát vívtak a vetélytár- sak, amelyben egészen 10:11-ig vezettek a vendégek, ám jött Csala és Rapi, és 16:14-nél már a kecskemétieknél volt az előny. A vége sima lett: Tóth I. Gábor bombaszervája után ünnepelhe­tett Karagics Mátyás csapata. KALO-MÉH KECSKEMÉT-VESZPRÉ- Ml RC 3:1 (16,18, -23,18) Férfi Extraliga, negyeddöntő, 200 néző. Vezette: Csizmarik, Bodrogi. KALO-MÉH KECSKEMÉT: Tóth I., CSALA, Farkas R, SOMODI, Dorcsák, Rapi. Csere: Szabó T. (liberó), Tóth II., Bokor G. Szak­mai igazgató: Karagics Mátyás. VESZPRÉM: Puspán, CzÍCZÓ, Czintula, TÓTH T., Németh Z., Seek. Csere: Lóránt (liberó), Dol­gos, Németh E., Horváth S. Edző: Nyári Sándor. A mérkőzés alakulása. 1. játsz­ma: 10:6, 16:13, 23:15: 3.'játsz­ma: 0:2, 5:2, 16:12,19:17,23:22. 4: jatszma: 6:10, 14:13, 23:18. Az egyik fél két győzelméig tartó negyeddöntő második meccsét vasárnap 17 órakor, Veszprémben rendezik. ■ HÉTVÉGI SPORTMŰSOR Szombat KÉZILABDA NB l/B-s férfimérkőzés, Nyugat: Kalocsai KC-Alba Regia KSE, Ka­locsa, 18 órakor. NB ll-es férfimérkőzés, Dél-Kelet, rájátszás, alsóház: Békéscsaba DKSE-Kiskunhalasi UKSC, Békés­csaba, 15 órakor. P&P Félegy- háza-Martfűi KKKE, Kiskunfélegy­háza, KÉSZ Aréna, 18 órakor. NB ll-es férfimérkőzés, Dél-Nyu­gat, rájátszás, felsőház: Kiskőrös KSK-Nagykanizsai Izzó SE, Kiskő­rös, 16 órakor. KOSÁRLABDA NB l/A-s férfimérkőzés: T.O.M. Contrail Kecskemét SE-Körmend, Kecskemét, Messzi István Sport- csarnok, 18 órakor. LABDARÚGÁS NB ll-es mérkőzés, Nyugat: Gyirmót FC-Bajai LSE-Kalo MÉH, Gyirmót, 15 órakor. Megyei II. osztály, Észak: Város- föld-Lakitelek, 15 órakor. Globál-Plasztik megyei III. osz­tály, Dél: Jánoshalma-Kunbaja, 15 órakor. Globál-Plasztik megyei III. osz­tály, Észak: Dunavecse-Apostag, Helvéciái Váll.-Kunbaracs, Hé­té nyegy háza-Szabadszál lás, mindegyik 14.30-kor. Globál-Plasztik megyei III. osz­tály, Kelet: Orgovány-Kecel Se­nior, 15 órakor. Globál-Plasztik megyei III. osz­tály, Nyugat: Dunaszentbenedek- Újtelek, 17 órakor. VÍZILABDA OB l/B-s férfi mérkőzés: HVSE Kecskemét-Hegyvidék-Ybl FSK, Kecskemét, fedett uszoda, 18 órakor. Vasárnap KÉZILABDA NB l-es férfi mérkőzés: Pajor Pá­linka-Kecskemét SE-Balatonfüre­di KSE, kecskémét, Messzi István Sportcsarnok, 17 órakor. NB l/B-s női mérkőzés, Kelet: Gyulai SE-Kecskeméti NKSE, Gyula, 17 órakor. NB ll-es férfimérkőzés, Dél- Kelet, rájátszás, felsőház: Kiskun- majsa SE-Békéscsabai BDSK, Kiskunmajsa, 18 órakor. NB ll-es női mérkőzés, Dél- Kelet, rájátszás, felsőház: Bácsbo- kodi NKSE-Marosmenti NKSE, Bácsbokod, 14 órakor. NB ll-es női mérkőzés, Dél-Kelet, rá­játszás, alsóház: Túrkevei VSE-Lech- ler-Soltvadkerti TE, Túrkeve, 15 óra. KOSÁRLABDA NB l/B-s férfimérkőzés, Keleti csoport: Kecskeméti Főiskola - Budafok-Csepel, Kecskemét, GAMF-csarnok, 17 órakor. LABDARÚGÁS NB III., Alföld csoport: Szarvasi FC-Kecskeméti TE II., Szarvas, 15 órakor. Poli-Farbe megyei I. osztály: Ka­locsai FC-Solt FC, Kiskörös-Kun­szállás, Tompa-Ladánybene, Kis- kunhalas-Bácsalmás, Harta-Kis- kunfélegyházi HTK, Izsák-Akasz- tó, Bajai LSE II.-HÍD SC, mind­egyik 15 órakor. Híd-Konzol megyei II. osztály, Dél: Bajaszentistván-Dusnok, Szeremle-Csávoly, Hajós-Kunfe- hértó, Bácsbokod-Érsekcsanád, Császártöltés-Katymár, Sükösd- Bácsborsód, Felsőszentiván- Szakmár, Mélykút-Nemesnádud­var, mindegyik 15 órakor. Megyei II. osztály, Észak: Tab- di-Helvécia, Kecel-Kecskeméti LC, Tiszaalpár-Lajosmizse, Nyárlőrinc- Csólyospálos, Harkakötöny-Jakab- szállás, Pálmonostora-Tiszakécske, Kiskunfélegyházi Vasutas-Bugac, mindegyik 15 óra. Globál-Plasztik megyei III. osz­tály, Dél: Tataháza-Dávod, Nagy­ba racska-Csátalja-Ke leb ia, Gara-Borota, mindegyik 15 óra­kor. Globál-Plasztik megyei III. osz­tály, Észak: Kunbaracs-Hetény- egyháza, Ballószögi Váll.-Helvé­ciái Váll., Szabadszállás-Tass, Fü- löpszállás-Ballószög KSK, Miklósi GYFE-Tiszaug, Apostag-Kun- ádacs, Fülöpháza-Soltszentimre, Ágasegyháza-Dunavecse, mind­egyik 15 órakor. Globál-Plasztik megyei III. osz­tály, Kelet: Tázlár-Kiskunhalasi Spartacus, Bócsa-Csengőd, Vad­kert FC-Fülöpjakab, Jászszent- lászló-Szank, mindegyik 15 óra­kor. Globál-Plasztik megyei III. osz­tály, Nyugat: Dunapataj-Bátya, Géderlak-Fájsz, Ordas-Dunaegy- háza, Kisszállás-Homokmégy, Uszód-Foktő, Öregcsertő-Miske, mindegyik 15 órakor. RÖGBI EDF Energy Cup, helyosztó mér­kőzés: Kecskeméti ARC-RC Dra­gon Brno (cseh), Kecskemét, Széktói Stadion, 4-es pálya, 15 órakor. RÖPLABDA Extraligás férfimérkőzés, ne­gyeddöntő, 2. mérkőzés: Com­pany Nyelviskola VRC-Kalo MÉH- Kecskemét SE, Veszprém, 16 óra­kor. NB l-es női mérkőzés: Palota Böllhoff-Kalocsai SE, Budapest, 11 órakor. NB ll-es női mérkőzés: Jászbe­rényi RK-Röpke SE, Jászberény, 11 órakor. VÍZILABDA Korosztályos bajnokság, Kecs­kemét, fedett uszoda, 9.30-tól 12.30-ig.