Petőfi Népe, 2011. február (66. évfolyam, 26-49. szám)

2011-02-14 / 37. szám

14 SPORT PETŐFI NÉPE - 2011. FEBRUÁR 14., HÉTFŐ Halasi siker a rangadón kézilabda Pörgős meccsen debütáltak a hazai gárda újoncai Domokos Kinga védekezésben is kivette részét a játékból, Márki Éva (11) négyszer talált be a halasi kapuba Nem tudta felvenni a meccs ritmusát Peresztegi mester női együttese A női kosárlabda NB I. tegnapi meccsén vereséget szenvedett a Bajai NKK a Fradi vendégeként. FTC-BAJAI NKK 80-49 (25-14, 16-13, 20-11, 19-11) Népliget, 300 néző. Vezette: Hegedűs T., Frányó. FTC: DARIDA 18, Ruják 2, Szlimák 8/6, Hegedűs R. 4, RUSS AI 16. Csere: TURÓCZI22, Kiss G. 8/3, Reiner, Fülöp, Millner 2, Fejes F., Barnai. Edző: Farkas Sándor Baja: Fürtös 8/3, Szepsi 2, BÁ­LINT 11, Bozóki 4, Budimir 10. Csere: SZABÓ R 12, Gorjapácz 2, Kühn. Edző: Peresztegi Nagy Ákos ,- A meccs nagy részében jó ritmusban kosárlabdáztunk. Bí­zom abban, hogy az egyre gyara­podó szurkolótáborunknak meg­felelő játékkal kedveskedtünk - nyilatkozta Farkas Sándor az nso.hu-nak, míg Peresztegi Nagy Ákos így véle­kedett: - Sajnos csapatom nem tudta felvenni a mérkőzés ritmu­sát. Végig az ellenfél irányította a találkozót, csak pillanatnyi fellán­golásaink voltak. Remélem, hogy javítani tudunk játékunkon a szá­munkra hátralévő két kulcsfon­tosságú összecsapás előtt. ■ Újakat igazol és készülődik a tavaszra a Baja VMJl • 1 i • •>' III Szombaton 3-2-re kikapott a Ba­jai LSE Kalo MÉH csapata a Pé­csi MFC vendégeként, a bajai gólszerző: Kardos és Császár. Bognár György NB 11-es labdarú­gócsapata egy héttel korábban a Dunaharaszti ellen nyert 2-0-ra, majd hét közben Öregcsertőn 5-0-s bajai győzelem született a kék-sárgákkal is megerősített házigazdák ellen. A héten horvátországi edzőtá­borba utazik az együttes. Vincze Zoltán távozása után leigazolta Forgács Andrást Tatabányáról. A védő mellett védekező középpá­lyásként érkezett az MTK-nevelés Csordás Szabolcs, továbbá Szöllő- si Ferenc, aki Kispesten nőtt fel, és a Sárisáp mezét cseréli bajaira. Ugyancsak leigazolta a klub Kar­dos Ernőt (Kapós-völgye), akinek az édesapja egykoron játszott a Vasvári Pál utcában. ■ K. T. Továbbra is két ponttal van lemaradva az NB I/B- s női bajnokságban a har­madik helyen álló Kiskun- halasi NKSE az éllovas Hajdúnánástól. A halasi lányok szombaton győzel­met arattak a Kecskeméti NKSE csapata fölött. Zsámbóki Dóra Megyei rangadóval indult az NB I/B-s női kézilabda-bajnokság tavaszi fordulója. A Kiskunha­lasi NKSE fogadta a Kecskemé­ti NKSE csapatát. Az őszi fordu­ló meglepetésszerű kilencgólos zakója után a halasiak revánsot vettek a hírős városi lányokon. A végig pörgős mérkőzés első gólját a halasiak friss igazolású régi-új játékosa Domokos Kinga szerezte. Áz átlövő gyors bemu­tatkozása után főként a halasi A finn Mikko Hirvonen nyerte meg vasárnap a Svéd-ralit, a 13 fu- tamos világbajnoki sorozat idei el­ső állomását. A második helyen a védekezésben vette ki részét az első félidőben. Az egy-két gólos hazai előnyt a 8. percre tudták egálra hozni a megyeszékhelyi­ek, akik a félidő derekán rövid időre a vezetést is átvették. A já­tékrész utolsó harmadában be­indult a halasi hajrá: a hazai csa­pat gyors góljaira a vendégek csak elvétve tudtak válaszolni. A 17-12-es eredményt hozó el­ső félidőben a kecskeméti csa­patból a mindvégig remek for­mában játszó Korsós Dorina hét góllal vette ki részét, míg a ha­lasi lányok közül Karsai Dóra és Kurgyis Nikolett 6-6 góllal hív­ta fel magára a figyelmet. A második félidő első nyolc perce halasi gól nélkül telt, köz­ben a kecskemétiek három gól­ra felzárkóztak. A hazai gólcsen­det három gyors halasi találat törte meg. A félidő derekától új­ra 5-6 góllal vezettek a bajnoki babérokra törő kiskunhalasiak. norvég Mads Östberg, a harmadi­kon pedig a szintén finn Jari-Matti Latvala végzett. Hirvonen tavaly és tavalyelőtt is megnyerte a svéd­32-24-nél időn túli hetest dobha­tott a Kecskemét, amit a csere­ként beállt halasi ifikapus, Szalai Pintér Barbara hárított. Az így 32-24-es végered­ményt hozó halasi sikerből nagy részt vállalt a hazai csapat kapujában újoncként debütáló Kiss Orsolya is, aki olykor bra­vúros védéseivel nagyban hoz­zájárult a nyolcgólos győzelem­hez. NB l/B-S NŐI KÉZILABDA-MÉRKŐ­ZÉS, Keleti csoport. Kiskunha­las, 150 néző. V: Szécsi, Szőke. KISKUNHALASI NKSE: PethŐ - Kokas, Takács 1, Karsai D. 10, Domokos 5, Barna 6, Kurgyis 6 Csere: Kiss (kapus), Toplak 1, Virág 3, Katona, Gál, Karsai R., Szalai. országi versenyt. A sorozatban hétszeres vb-győztes, címvédő francia Sébastien Loeb pénteken defektet kapott, és a jelentős idő­- Sajnos nagyon sokat hibáz­tunk, ezekből szépen lerohan­tak minket. A mi hibáinkból élt a halasi csapat - nyilatkozta a mérkőzés végén Korsós Miklós, a kecskemétiek mestere. Varga József, a kiskunhalasi­ak vezetőedzője elmondta: a végeredménnyel tulajdonkép­pen elégedett, a csapata által nyújtott játékkal viszont he­lyenként nem volt az. kecskeméti NKSE: ár. Zsoldos­áé - Mocsári 2, Herceg 2, Ba­lázs, Márki 4, Korsós 14, Ró­zsa 1. Csere: Fekete (kapus) Horváth Sz., Bús 1, Sári, Fel­ső, Orell, Gombos. Kiállítások: 2, ill. 4 perc. Hétméteresek: 4/2, ill. 7/6 veszteség miatt végül csak a hato­dik lett. A korábbi Forma- 1-es vi­lágbajnok finn Kimi Räikkönen a nyolcadik helyen végzett. ■ Továbbjutott az FTC és a Vác, a Győr megverte német ellenfelét Az FTC hatalmas izgalmak kö­zepette egy góllal legyőzte a ven­dég dán Viborgot a női kézilab­da KEK nyolcaddöntőjének szombati visszavágóján, így ide­genben lőtt több góljának kö­szönhetően bejutott a legjobb nyolc közé. A múlt heti első meccsen a dánok 34-33-ra nyertek, most pedig 33-32-es FTC-siker született úgy, hogy a félidőben még a vendégek vezet­tek három találattal (15-18), s a hazai csapat az utolsó pillana­tokban hetesből állította be a végeredményt. A negyeddöntő sorsolását kedden tartják. Hét góllal nyert (31 -24) a Vác női kézilabdacsapata a norvég Byasen ellen az EHF Kupa nyolcaddöntőjének vasárnapi visszavágóján, és továbbjutott. A skandináv gárda lemondott pályaválasztói jogáról, így szom­baton is Vácon mérkőzött meg egymással a két csapat, akkor a vendégek nyertek öt góllal. A Győri Audi ETO KC máso­dik középdöntős mérkőzését is megnyerte a női kézilabda Baj­nokok Ligájában: Konkoly Csa­ba együttese vasárnap hazai környezetben a német HC Leip­zig ellen győzött 25-20-ra. Tá­madásban sokat hibázott a ma­gyar bajnok, így a félidőben „csak” három góllal vezetett. A fordulást követően alig négy perc elteltével egyenlített a lip­csei alakulat, ám két Haraldsen- védés után felébredt a magyar csapat, és újra a kezébe vette az irányítást. Tíz perccel a vége előtt háromgólos előnyre' tett szert a Győr, és ha nehezen is, de begyűjtötte a két pontot. A csoport állása: 1. Larvik 4 pont (67-44), 2. Győri Audi ETO KC 4 (51-44), 3. HC Leipzig 0 (44-51), 4. Dinamo Volgograd 0 (44-67) ■ Totóeredmények - 6. hét 1. Bayern M.-Hoffenheim 4-0 1 2. Frankfurt-Leverkusen 0-3 2 3. Schalke-Freiburg 1-0 X 4. VfB Stuttgart-Nürnberg 1-4 2 5. Wolfburg-Hamburg 0-1 2 6. Kaiserslautern-Dortmund 1-1 X 7.1. FC Köln-Mainz 4-2 1 8. Bremen-Hannover 1-1 X 9. Milan-Parma 4-0 1 10. Roma-Napoli 0-2 2 11. Palermo-Fiorentina 2-4 2 12. Brescia-Lazio 0-2 2 13. Sampdoria-Bologna 3-1 1 Plusz egy mérkőzés: 14. Juventus-lnternazionale lapzárta után Hirvonen győzött, Loeb csak hatodik Kiskunhalasi NKSE-Kecskeméti NKSE 32-24 (17-12) Vizsgálat: négy büntetőt ítélt a magyar játékvezető Attila nyerte az Ungváriak döntőjét cselgáncs Ifjú Nagysolymosi Sándor helyezetlenül zárta a viadalt A Nemzetközi Labdarúgó Szö­vetség (FIFA) vizsgálatot rendelt el az Észtország-Bulgária (2-2) barátságos mérkőzés ügyében, amelyen magyar bírói hármas közreműködött, mert felmerült, hogy játékvezetői manipuláció történhetett. A törökországi üdü­lőközpontban, Antalyában ját­szott meccsnek mind a négy gól­ja tizenegyesből született. A Reuters péntek késő esti hí­re szerint a FIFA mind a bolgár, mind az észt futballszövetség- től részletes jelentést kért. Elő­zőleg Borislav Mihajlov, a bol­gár szövetség elnöke azt mond­ta, hogy „bizonyos kétségeik vannak a mérkőzés bíráskodá­sát illetően”. Vágner László, a Magyar Lab­darúgó Szövetség (MLSZ) játék­vezető bizottságának vezetője szerint nem lett volna joga az Észtország-Bulgária-találkozón közreműködnie annak a magyar bírói hármasnak, amely itthon alacsonyabb osztályokban vezet mérkőzéseket. Az ominózus antalyai összecsapást Lengyel Kolos vezette, két segítője pedig Selmeczi Krisztián és Csák Já­nos volt - ők a Budapest-bajnok- ságban és az NB Ill-ban köz­reműködnek. Vágner hozzátet­te, hogy a magyar játékvezetői hármas „nem sok jóra számít­hat", és jelezte: mindhármójuk engedélyét azonnali hatállyal fel­függesztették. ■ A fiatalabbik Ungvári fivér, Atti­la nyerte meg a 73 kg-os súlycso­port döntőjét a 46. cselgáncs fér­fi Hungária Kupán, miután báty­ja, Miklós sérülésre hivatkozva nem állt ki ellene. Attila - bece­nevén Karvaly - egyedül ment ki a tatamira, míg Miklós a sző­nyeg szélén állva jelezte, hogy nem vállalja a mérkőzést. Az idő­sebbik testvér már a csütörtöki sajtótájékoztatón jelezte, hogy csak a fárasztó fogyasztás elke­rülése végett indul el 66 helyett 73 kg-ban, így mivel neki nem „kell” a pont, „főállású” 73 kg-os fivérének viszont annál inkább, nem fog meccselni testvérével.- Nem egyszerű érzések van­nak bennem - nyilatkozta a győz­tes Attila. - Az elődöntő után ösz- szedugtuk a fejünket, és megbe­széltük, hogy mit lehetne tenni. A genfi egyezség az lett, hogy Miki sérülésre hivatkozva leadja a mérkőzést nekem. - Edzőjük, Bí­ró Tamás annyit mondott a ku­lisszatitkokról, hogy a finálé előtt egyeztettek az EJU főbírójával, és abban állapodtak meg, hogy a sé­rülés a legelfogadhatóbb indok. Az Ungvári testvérek révén a magyarok egy arany- és egy ezüstéremmel zárták a budapes­ti erőpróbát. A többi hazai ver­senyző heiyezeüenül fejezte be a viadalt, köztük a Kecskeméti JC cselgáncsozója, a 81 kg-os kate­góriában induló ifjú Nagysoly­mosi Sándor. ■ A mieink közül Ungvári Miklós (balra) és testvére, Attila szerzett érmet