Petőfi Népe, 2010. november (65. évfolyam, 254-278. szám)

2010-11-25 / 274. szám

PETŐFI NÉPE - 2010. NOVEMBER 25., CSÜTÖRTÖK SPORT 15 Szünetben még 14 pont volt az előny, mégsem lett bajai öröm Ma kupameccs a Bécs ellen röplabda Amennyiben nyer a KSE, jöhet az „aranyszett” Nem tudta legyűrni a ZTE együt­tesét tegnap este a Bajai NKK. Pe­dig sokan ebben a meglepetés­ben reménykedtek, és a hazaiak az első félidőben elhitették szur­kolóikkal, hogy a sok sérülés el­lenére is képesek legyőzni az el­ismerten előrébb járó zalaiakat. - Csonka csapatom az első fél­időben kiválóan kosárlabdázott, a másodikban nem bírtuk el az óri­ási nyomást, és a rutinos Zala­egerszeg szétvert minket - érté­kelt a lefújás után Peresztegi Nagy Ákos. Gyors hazai akciókkal kezdő­dött a találkozó, Bozóki 11 pontot szórt az első első negyedben, a akkor sem remegtek meg a baja- iak, amikor felzárkózott a Zete, 14 pontos előnnyel ért véget a második tíz perc. A nagyszünet után is tartotta 5 pontos előnyét a csapat, de az utolsó negyedben a zalaiak - akiknél a center volt az ítéletvégrehajtó - kivégezték a hazaiakat • Szombaton a Szekszárd vendé­geskedik a Dr. Posta Sándor Sportcsarnokban. NB 1/A, NŐI KOSÁRLABDA BAJAI NKK-ZTE NKK 72-82 (23-19, 25-15,14-26,10-22) Baja, 250 néző. Játékvezetők: Márton, Söjtöry. baja: Szepsi 17, Theodoreán 9/3, Fürtös 6, Bálint R. 23/6, Bozóki 15. Cserék: Kühn, Szabó P. 2. Vezetőedőző: Peresztegi Nagy Ákos. zte: Szélesy 8, Zsovár 7, Bukovszki 18/6, Czukor 1, Page 30. Cserék: Szalay 5, Hersics 2, Ambrus, Sonyák 11/3. Vezetőedző: Gáli Tamás. Kipontozódva: Szélesy a 40. percben. A mérkőzés alaku­lása: 2. p.: 8-4, 4. p.: 12-5, 8. p.: 16-15, 9. p.: 18-19,14. perc: 32- 23, 19. p.: 42-33, 22. p.: 4840, 26. p.: 59-51, 29. p.: 61-56, 33. p. 66-65, 35. p.: 67-72, 39. p.: 70-80. \ Bálint Réka 23 pontot szerzett Csala Bernét (12) nemzetközi szintű játékot produkált a hotVolleys elleni bécsi meccsen Ma 18 órától a Messzi­csarnokban az osztrák hotVolleys Vienna ellen játszik CEV-kupa-vissza- vágót a Kalo MÉH Kecs­kemét SE férfiegyüttese. Borbély Károly- Bécsben kikaptak 3:l-re. Itt­hon verhető a hotVolleys Vienna? - kérdeztük a Kalo MÉH Kecskemét SE szakmai igazgatóját, Karagics Mátyást.- Nyitásfogadásban nem túl biztosak. Ráadásul a mi ter­münk tágasabb, mint a bécsi, ami még bizonytalanabbá teheti őket. Ha jól szerválunk, akkor le­het esélyünk. Van egy török játákosuk, főleg őt kell keres­nünk a labdákkal. Valamint a malmunkra hajthatja a vizet, ha sokan kijönnek a Messzi-csar- „nokba. Á hotVolleys ugyanis nincs hozzászokva a zsúfolt lelá­tókhoz. Sokan voltak ugyan a kinti meccsen, de főleg kisgyere­kek lettek kivezényelve. Az pe­dig teljesen más, mint amikor felnőttek szurkolnak a lelátón.- „Csak ennyi” lenne a siker receptje? ló nyitás és sok szur­koló?- Meg az, hogy a pályán lévő hat játékosból legalább öt topon legyen.- Akkor Bécsben nem voltak öten topon a KSE-ből...- Nincs okom senkit sem el­marasztalni. Csala Bernát példá­ul nemzetközi szinten játszott, Farkas Péter gyors labdáival nemegyszer nem tudott mit kez­deni ellenfelünk, és a liberó Sza­bó Tamás is kifejezetten jól ját­szott. De az tény, hogy a hazai győzelemhez a bécsinél jobb produkcióra lesz szükségünk.- Ha győznek - mindegy, mennyire -, akkor jön a 15 pontig tartó „aranyszett”. Erre felkészültek?- Bár már csak ott tartanánk... Nehéz erre felkészülni. Az egy különös pszichikai helyzetet te­remt. Kérdés, hogy a nyomást ki bírja jobban elviselni.- Ha sor kerülne az „arany­szettre”, és azt is nyernék, ak­kor a legjobb tizenhat közé jutnának. Ki lenne a követke­ző ellenfél?- Az izraeli Maccabi Tel Aviv és a török Ziraat Bankasi Anka­ra összecsapásának a győztese. Nagy rá az esély, hogy az utóbbi nyeri a párharcot.- Ankara nincs a szomszéd­ban. Hogyan bírja az egyesü­let anyagilag, hogy ott vannak a nemzetközi porondon?- Nem nekem kell ezt elsősor­ban megválaszolni, de úgy lá­tom, hogy nehezen. Ráadásul ha elbuknánk a hotVolleys elleni párharcot, akkor a Challenge Kupában kell folytatnunk a leg­jobb tizenhat között. Annak szombaton lesz a sorsolása, kap­hatunk közeli, de akár nagyon távoli ellenfelet is.- Nem lett volna jobb visszalép­ni a nemzetközi szerepléstől?- Gondolkodtunk ezen is, de akkor büntetésként az európai szövetség kasszájába kellett volna fizetni több mint kétmillió forin­tot. Aztán úgy döntöttünk, hogy ezt az összeget inkább a sportra, a közönségünk szórakoztatására áldozzuk, és nem büntetésre. Dosso főszereplésével győzött a KTE labdarúgás Az elefántcsontparti csatár mindegyik gólban benne volt Magabiztos, 4-0-s (1-0) győzel­met aratott tegnap hazai pályán a Szolnok ellen a Holczer - Koszó, Urbán P., Bagi, Farkas I. - Ebala (Szavics, a szünetben), Patvaros (Tölgyesi, a szünetben), Bertus (Farkas A., 64. perc) - Bori (Litsingi, a szünetben), Dosso, Csordás (Foxi, a szünetben) össze­állítású KTE-Ereco a labdarúgó Li­gakupa A csoportjának 4. forduló­jában. A két élvonalbeli együttes találkozójának főszereplője Sin- dou Dosso volt: a 31. percben He- vesi-Tóth rossz hazaadását követő­en lecsapott a labdára, majd egy csellel becsapta a vendégek kapu­sát, Tarczyt, és ballal, négy méter­ről a kapuba gurított, 1 -0. Csapa­ta második találatát is ő szerezte, a Litsingitől kapott labdát lőtte az 56. percben hat méterről a hálóba, 2-0. Az 59. percben büntetőt har­colt ki, a tizenegyest Szavics érté­kesítette, 3-0. A 70. percben pe­dig gólpasszt adott Litsinginek, aki beállította a 4-0-s végered­ményt. A kecskeméti együttes jelenleg hét ponttal első a csoportjában, őt követi a négypontos Szolnok, az utolsó, harmadik helyen a nulla pontos Budapest Honvéd áll. A Ti- sza-partiakra és a hírős városiak­ra még egy-egy meccs vár, mind­két fél a fővárosi gárdával mérkő­zik. A csoport első helyezettje - nagy valószínűséggel a KTE - a középdöntőben a legjobb nyolc kö­zött a Debrecennel találkozik. ■ HÍRSÁV Joó is ötödik az olimpiai kvalifikációs világkupán cselgáncs Csernoviczki Éva (48 kg), Ungvári Attila és Taraba Sándor (73) után szerdán Joó Abigél (78) is ötödik lett az olimpiai kvali­fikációs cselgáncs-Világku- pa-sorozatba tartozó Abu- Dzabi Grand Prix-n az Egye­sült Arab Emírségekben. Már nem Nébald György a szövetségi kapitány vívás Lemondott posztjáról Nébald György, a kardozók szövetségi kapitánya. A no­vemberi, párizsi vb-n a felnőtt kardozók nem tudták megis­mételni tavalyi, antalyai jó szereplésüket, most egyetlen érmet sem hoztak. Vasárnapig rövidpályás Európa-bajnokság úszás Mától vasárnapig tart a holland Eindhovenben a rövidpályás Eb. A magyar indulók, nők: Dara Eszter, lakabos Zsuzsanna, Kapás Boglárka, Mutina Ágnes, Verrasztó Evelyn. Férfiak: Bernek Péter, Biczó Bence, Hős Péter, Kozma Dominik, Molnár Ákos, Pulai Bence, Szána Zsombor, Takács Krisztián, Verrasztó Dávid, Zámbó Balázs. Kiszenvedett soproni győzelem hazai pályán kosárlabda A Sopron a várt­nál jóval szorosabb csatában, 82-68-ra nyert otthon tegnap a> sereghajtó horvát Gospic el­len a női Euroliga B csoportjá­nak ötödik fordulójában. TOTÓTANÁCSADÓ BUNDESLIGA 1. 47. HÉT 1. Bayern M.-E. Frankfurt 1 2. Hamburg-VfB Stuttgart 1 3. Hoffentieim-Leverkusen X, 1 4. Kaiserslautern-Schalke 04 2 5. Dortmund-Mönchengladbach 1 6. Bremen-St. Pauli L X 7.1. FC Köln-Wolfsburg X,1 OLASZ A OSZTÁLY 8. Sampdoria-Milan 2 9. Juventus-Fiorentina 1 10. Internizionale-Parma 1, X 11. Lazio-Catania 1 12. Udinese-Napoli 2 ANGOL PREMIER LIGA 13. Tottenham-Liverpool 2 OLASZ A OSZTÁLY +1 Palermo-Roma X Magabiztosan nyert a Kiskunmajsa női gárdája Amerika után Vecsésen lép szorítóba Mizsei Sztojan Ivkovics játékvezetői cserét kér vasárnapra Az eredeti kiírás szerint a dr. Valovics, Benczúr, Hegedűs játék­vezetői hármas fújja a vasárnap 18 órakor kezdődő T.O.M. Cont- roll-Kecskemét SE-Albacomp él­vonalbeli férfi-kosárlabdamérkő- zést. Sztojan Ivkovics, a KSE szak­mai igazgatója azonban kezdemé­nyezte a játékvezetők cseréjét - olvasható a csapat honlapján.- Egy székesfehérvári Közsze­replő azt terjeszti, hogy olyan já­tékvezetők jönnek vasárnap a Messzi István sportcsarnokba, akik elfogultak a Kecskeméttel szemben. Szeretném elejét venni mindenféle pletykának, ezért kez­deményeztem új játékvezetők ki­írását a mérkőzésre - mondta a kecskemetse.hu-nak Ivkovics. ■ A Hotel Granada megyei férfi­bajnokság 10. fordulójának ered­ményei, Északi csoport: Miklós KC-Soltvadkerti FKC 32-28 (16-12), legjobb dobók: Pető 10, Pach 7, illetve Mihók 12, Frank 5, kiállítások: 0, ill. 4 perc. Lajosmizsei UKC-Mistral KK 43-32 (20-13), legjobb dobók: Bojtos 8, Tasi 7, ill. Balogh 11, Szíj 10, kiállítások: 0, ill. 2 perc. Kiskunhalas UKSC-Tisza- kécske VSE 33-30 (17-18), leg­jobb dobók: Fejes 8, Tóth 8, ill. Dobos 6, Antal 6, kiállítások: 4, ill. 0 perc. Déli csoport: Dunaföldvár VKC-Fekete Gólyák KC 23-27 (9-13), legjobb dobók: Horváth 11, Mészáros 5, ill. Klein 6, Bencze 5, kiállítások: 0, ill. 0 perc. PVSE Bácsalmás-Csátesz SE 26-26 (11-12), legjobb do­bók: Bilinovics 8, Csovcsics 6, ill. Ticz 14, Keller 4, kiállítások: 0, ill. 0 perc. EJF Baja-Dávod 19-27 (8-16), legjobb dobók: Husti 6, Thiesz 8, ill. Gál 6, Mándity 6, Mihó 5, kiállítások: 2, ill. 6 perc. A megyei női bajnokság 11. fordulójának eredményei: Lajos- mizse NKK-Tiszakécske VSE 34-23 (15-11), Makrinizsu KC- Nemesnádudvar 21-25 (9-11), Kiskőrösi Női KSZSE-KB Auto- team 18-20 (9-9), Jánoshalma NKSZSE-Kalocsa KC 33-19 (17-9), Kiskunmajsa-Csátesz SE 38-20 (15-9), Kisszállás- Bácsalmás 26-23 (11-8). ■ A világbajnoki ezüstérmes Ko­vács Mária ellenállhatatlanul bokszolt, minden mérkőzését megnyerte az amerikai Oxnard- ban rendezett női amatőr ökölví­vó-csapatversenyen, melyen a há­rom olimpiai súlycsoportban küzdött meg egymással nyolc trió. A magyar csapatot a 75 kg- ban szereplő Kovács mellett az 51 kg-osok között Mizsei Vivien, a 60 kg-osoknál pedig Pikács Mer­cédesz képviselte. A magyar szö­vetség honlapja szerint Kovács Mária a négynapos viadalon nem hibázott, minden meccsét meg­nyerte, amivel kiérdemelte kate­góriájában a torna legjobbjának járó elismerést is. Honfitársai nem nyertek mérkőzést. Mizsei ellenfele az USA nemzeti bajnok­ságának ezüstérmese, Tyrieshia Douglas lett. A szintén fordított alapállású és nagy ütőerejű ame­rikaival szemben a kiskunfélegy­házi lány jól bokszolt, szép meg­oldásokat mutatott be, de gyak­ran pontatlan volt, így Douglas látványosabb és erősebb találata­ival egyhangú pontozással nyer­te a mérkőzést. A három magyar hölgy hazaér­kezése után nem sokat pihenhet. Mától kezdődik ugyanis, és vasár­napig tart a női felnőtt és ifjúsági magyar bajnokság Vecsésen. A Kiskunfélegyházi Honvéd TK ver­senyzője, Mizsei Vivien az 51 kg- os súlycsoportban a felnőtt kate­góriában lép szorítóba. ■ A két Real-játékos utólag könnyen eltiltást kaphat Az Európai Labdarúgó Szövetség (UEFA) a játékvezetői jelentés beérkezése után dönt arról, vizs­gálatot indít-e annak kiderítésé­re, hogy vajon a Real Madrid két játékosa, Xabi Alonso és Sergio Ramos szándékosan állíttatta-e ki magát az Ajax Amsterdam el­leni keddi Bajnokok Ligája-mér- kőzésen. Alonso a 87., társa pe­dig a 90. percben kapta meg a ki­állítást érő második sárga lapját, így mindketten automatikusan kihagyják az utolsó csoport­meccset, ám ez a Real Madrid számára tét nélküli, hiszen már megnyerte csoportját. A két fut­ballista a tavaszi folytatásban is­mét bevethető lesz - feltéve, ha utólag nem kapnak eltiltást. ■