Petőfi Népe, 2010. október (65. évfolyam, 229-253. szám)

2010-10-07 / 234. szám

PETŐFI NÉPE - 2010. OKTÓBER 7., CSÜTÖRTÖK SPORT 15 Elbukta a Paks elleni utolsó edzőmeccsét a Kecskemét SE Nem zsíroskenyér-parti volt kosárlabda Húszpontos vezetést herdált el, de nyert a Baja Terven felül a hétfő rajt előtt még egy tesztmeccset szervezett a T.O.M. Controll Kecskemét SE élvonalbeli férfikosárlabda-csa- pata. Eredetileg a Pécs jött volna a Messzi-csarnokba, de a mecse­kiek lemondták, így a Paks ug­rott be. Sztojan Ivkovics kecske­méti szakmai igazgató elmond­ta, hogy azért volt szükség erre az edzőmérkőzésre, mert játéko­sai még nem szokták meg a csar­nok új padlóját és palánkját. A kecskemétiek remek első negyedet produkáltak a magyar bajnoki ezüstérmes ellen. Ezút­tal ismét ott volt a pályán Wittmann Krisztián, aki leg­utóbb nem játszhatott a Szeged ellen. Egyedül Csorvási Milán hiányzott, aki a Szolnokkal nem­zetközi kupában szerepelt. Az első negyedet követően fel­jött a Paks és végül megnyerte a mérkőzést: | T.O.M.CONTROLL-KECSKEMÉT | SE-ATOMERŐMŰ SE 64-72 (25-19, | 11-22,17-18,11-13) | T.O.M.Controll-Kecskemét SE: I LaGrange 9, Wittmann 9/3, Dé­nes 8/6, Orsulics 7/3, Bencze 12 Cserék: Lakatos 4, Szabó T. 4, Siriscsevics 11/3, Cseh. Atomerőmű SE: Pavlik 15/9, Hodges 13/3, Mészáros 4/3, Johnson 5, Sales 19. Cserék: Körtélyesi 2, Kovács 3/3, Morgen 6, Horti 4, Tóth P. 1. ■ Csorvási Milánnal jutott tovább a Szolnoki Olaj Kettős sikerrel jutott az Euro- challenge-kupa csoportkörébe a Szolnoki Olaj férfikosár-csapata. Az első meccses 75-52-es sikert követően Cipruson nyert 67-56- ra a Keravnosz ellen. A kecske­méti kölcsönjátékos Csorvási Milán 2 pontot szerzett. ■ Csorvási: két pont, kölcsönben A ceglédi Baksa Bettina (6) ellen a mérkőzésen remekül kosarazó Fürtös Kata védekezik, a háttérben Szepsi Gina figyeli játékostársát Győzelmi tervekkel érke­zett Ceglédre az élvonal soros bajnoki meccsére a Bajai NKK női csapata, s kiélezett végjátékban va­lóra is vált a terv. Rajtmár István „Nem zsíroskenyér-partira jötte­tek, s nem is a világválogatott el­len játszotok!” t, kiabált indula­tosan csapatával az első negyed elvesztése után Peresztegi-Nagy Ákos Cegléden. A bajai szakem­berjoggal tartotta soknak a nettó tíz perc alatt kapott 28 pontot. Különösen Jelena Budimirt kor­holta, aki többszöri „védekezz” és „koncentrálj” felszólításra sem igen csipkedte magát. A második és különösen a harmadik negyed első felében nem volt semmi gond. Fordított, majd 19 pontos (68-47) előnyt szereztek Szepsiék, s úgy tűnt ez a meccs már zsebben van. Ám a tősgyökeres bajai kosaras családból származó ceglédi edző, Mészárosné Kovács And­rea nem így gondolta. Űzte-haj­totta lányait, akik 13-0-ás öt perc­cel a harmadik negyed zárására újra szorossá tették a csatát. Hihetetlen izgalmakat hozott az utolsó etap. A mezőny legala­csonyabb tagja, a ceglédi Szabó Bettina sorra dobta a triplákat, társul szegődött mellé a lengyel Dobrowolska és 81-81-nél egyen­lített a hazai gárda. Theodorán zsinórban négy büntetőt kiha­gyott, szerencsére Bálint Réka és Szepsi Gina keze nem remegett meg és három ponttal megnyer­te a mérkőzést a Baja. Persztegi- Nagy Ákos nem is lányainak gra­tulált a meccs után, hanem a ceglédi orvosoknak, akik két nap alatt meggyógyították a sok beteg és sérült kosarast. A ceglé­diek ugyanis hétfőn még halasz­tást kértek emiatt, de tegnapra minden játékos „felépült”... A mérkőzés jegyzőkönyve: Cegléd-Bajai NKK 83-66 (28- 26,11-22, 21-20, 23-18). Cegléd, 50 néző. Vezette: Győrffy, Jakab. Bajai NKK: Szepsi 16, Bálint 10, Fürtös 21/6, Szabó P. 7, Bozóki 30/9. Cs: Theodorán, Budimir 2, Khün. Edző: Peresz­tegi-Nagy Ákos. A kupában revansot vettek Ismét kikapott a Köszolg a halasi kézilabdás lányok mindkét tekecsapata Visszavágott az NB I/B őszi for­dulójának első mérkőzésén el­szenvedett vereség miatt a Kis­kunhalasi NKSE női kézilabda­csapata a Kecskeméti NKSE- nek. A két klub a Magyar Kupá­ban találkozott újra tegnap Kis­kunhalason, ahol a hazai gárda 28-20-ra legyőzte a hírős városi­akat. A mérkőzésen végig a két kulcsjátékosukat - Virágot és Kokast - nélkülöző halasiak ve­zettek. A „cseresorral” felálló kecskeméti csapat két gólnál job­ban sosem tudta megközelíteni a halast. A 11-8-as forduló után is halasiak diktálták a tempót, a 10. percre már 6 góllal vezettek. Kurgyis, Vikor és Karsai D. 5-5 góllal járult hozzá a halasi siker­hez, az ellennél Herceg Réka 8 gólig jutott. ■ zsd Nehéz mérkőzésre számított a Köszolg SC női tekecsapata a szuperligában. Az előző szezon bajnoka, a Zalaegerszeg fogadta a fehértóiakat. A papírforma be­igazolódott, a Zalaegerszeg 6:2- es arányban verte meg a Köszolg csapatát. A fehértói gárdából Tí­már Edina 561 fát, Nagypál An­géla 562 fát ütött. A lányokra egy hét pihenő vár, majd a Horváth TK ellen folytatják a bajnoksá­got. A férfiak szintén a Zalaeger­szeggel csaptak össze a szuper­ligában. A fehértóiaknak csupán egyetlen pontot sikerült rabolni­uk az ellenféltől, így 7:1 arány­ban maradtak alul. A kunfehér­tóiaknál Iványi László 565 fát gurított. A férfi csapatra egy hét pihenő vár, majd fogadja a Köz­utasokat. ■ zsd Kassai Viktor vezeti a mai százperces mérkőzést labdarúgás Ma százperces focit rendeznek a Széktói Stadionban. A meccset a Kada-szakközépiskola és a KTE-Ereco találta ki, me­lyen a kadás diákok és ta­nárok, valamint a KTE U15 és az „Öregfiúk” mérik ösz- sze erejüket. A délben kez­dődő összecsapásokat Kas­sai Viktor, illetve Vámos Ti­bor vezetik majd. Kenyér nélkül maradt a Vasas trénere is labdarúgás Közös meg­egyezéssel távozott posztjá­ról Giovanni Dellacasa, az élvonalbeli Budapesti Vasas vezetőedzője. A klub közle­ménye szerint az olasz szakember utódját ma egy sajtótájékoztató keretében mutatják be. Szávay Ágnes párosban a negyeddöntőbe jutott tenisz Szávay Ágnes a cseh Barbora Zahlavova Strycova oldalán bejutott a negyed­döntőbe a 4,5 millió dollár összdíjazású pekingi tornán. Szávayék 6:4, 7:5-re verték a harmadik helyen kiemelt Csan Jung Jan, Liezel Huber tajvani, ameri­kai kettőst. Tegnap Hugyecz Mariann kiesett Lexingtonban lovassport A vadászugra­tás után még harmadik Szász Sándor - a magyar válogatott szövetségi kapitá­nya - az 55. helyre csúszott vissza díjugratásban az egyesült államokbeli Lexingtonban zajló Lovas Világjátékokon. A kecske­méti illetőségű Hugyecz Mariann az egyik akadály­nál leesett lováról, így őt ki­zárták a versenyből. A Boston Red tulaja megvette a Liverpoolt klubélet Az FC Liverpool vezetői megállapodtak a labdarúgóklub eladásáról a New England Sports Ventures (NESVj nevű cég­gel, amely az észak-ameri­kai profi baseball-ligában (MLB) szereplő Boston Red Sox tulajdonosa. Megkezdődött a fogadási csalók pere Bochumban Ez még a törököknek sem sikerült.. röplabda A kalocsai hölgyek nagy csatában legyőzték az egri nőket A bochumi tartományi bírósá­gon megkezdődött a legnagyobb szabású európai futball bunda­botrány gyanúsítottjainak pere. A négy vádlott védői az eljárás beszüntetését követelték, meg­kérdőjelezve a bíróság illetékes­ségét. Az ügyészség csoportosan és üzletszerűen elkövetett csa­lással vádolja a négy férfit, akik a vádirat szerint 38 esetben, mintegy 370 ezer euró értékben vesztegettek meg futballistákat és játékvezetőket Németország­ban, Magyarországon, Belgium­ban, Szlovéniában, Horvátor­szágban és Svájcban. A felvett nyereményt 1,6 millió euróra be­csülik. Ha a bíróság elmarasz­talja őket, akár tízévi börtönbün­tetést is kaphatnak. A befolyá­solt találkozók listáján van a 2009. április 24-én játszott és 3- 0-ás hazai győzelemmel végző­dött Újpest FC-Bp. Honvéd baj­noki, és az Augsburg-Osnabrück (2009. április 17., 3-0) összecsa­pás. Ezen utóbbin Torghelle Sán­dor is szerepelt, míg Szabics Im­re a cserepadon kapott helyet. A csalásban aktív szerepet ját­szó Christian S.-nek, a német másodosztályú Schweinfurt volt, labdarúgójának a védője véden­ce ártatlanságát hangoztatta. Az elsőrendű vádlott, Nürettin G. védőügyvédje viszont megerősí­tette, hogy védence továbbra is beismerésben vans „G.-t” a per koronatanújának nevezte. ■ Duplafordulót játszott a Kalocsai SE NB I-es női röplabda együtte­se. Az első találkozóra hazai kör­nyezetben a Veszprémi Egyetem ellen került sor. KALOCSAI SE-VESZPRÉMI ESC 1: 3 (-18, -18, 20, -18) Kalocsa, 50 néző, vezette: Sza­bó P., Mezei. KSE: Vörös V, Dabis, Orovicz, Csintalan, Vörös M., Szele. Cse­re: Bessenyei (liberó), Zsinka, Kovács P. Edző: Kováts Ágnes. A csapatkapitány Vass Lívia munkahelyi elfoglaltsága miatt, Szigeti Anna izom-, Gál Fanni pedig bokaszalag-szakadás mi­att nem tudott pályára lépni, s szinte csere nélkül kellett a kez­dő hatosnak játszani a meccsen. A második találkozóját az elő­zetesen jóval esélyesebbnek tar­tott AVE-Agria RC Eger ellen ide­genben vívták a kalocsaiak és meglepetésre nyerte. AVE-AGRIA RC EGER - KALOCSA SE 2:3 (16, -17, -20, 20, -13) Eger, 100 néző, vezette: Elsik, Vári. KSE: Vörös M., Szele, Orovicz, Dabis, Vörös V, Csintalan. Cse­re: Bessenyei (liberó), Zsinka, Kovács R, Szőgyi, Jánosi. Edző: Kováts Ágnes. A kalocsaiak edzője boldogan nyilatkozott a találkozót követő­en: - Annak ellenére bíztam a győzelemben, hogy Egerben is tartalékosak voltunk - mondta Kováts Ágnes. ■ A még csak 13 éves Orovicz Ramóna (8) két egri ellen szerez pontot