Petőfi Népe, 2010. október (65. évfolyam, 229-253. szám)

2010-10-28 / 251. szám

PETŐFI NÉPE - 2010. OKTÓBER 28., CSÜTÖRTÖK SPORT 15 A KTE hozta a kötelezőt labdarúgás A kecskeméti együttes a legjobb tizenhat közé jutott Vladan Csukics (balra) is azok közé tartozott, akit dicsért Tomiszlav Szivics, a KTE-Ereco vezetőedzője a Tiszakanyár elleni mérkőzést követően Ma a bosnyákok ellen kezdi a selejtezősorozatot férfiválogatottunk A macedón válogatott 30-25-re nyert az észtek ellen szerdán a férfi kézilabda Európa-bajnoki selejtezősorozat magyar érde­keltségű csoportjában. Mocsal Lajos szövetségi kapitány alaku­lata ma kezd, amikor is 18 óra­kor Szombathelyen fogadja a bosnyákokat. A 2. fordulóban va­sárnap, 16.45-kor Észtországgal meccseinek a mieink Pölvában. A kvartettből az első két he­lyezett jut ki a 2012-es, szerbiai Eb-re. ■ Ismét lesz magyar a kerékpárosok topkategóriájában Szeghalmi Bálint személyében 2011-től ismét lesz magyar ke­rékpáros a sportág topkategóriá­jában, a Pro Tour-sorozatban.- ffihetetlen az egész. Először nagyjából két hónapja csörgött a telefonom, egy hete pedig már kint voltam a csapatnál. A szük­séges teljesítményfelmérők és or­vosi vizsgálatok után szerződést ajánlottak. Az első évben valószí­nűleg segítő szerep hárul majd rám, de remélem, továbbléphe­tek, és lesz folytatása a dolognak - nyilatkozott szerdai sajtótájé­koztatóján az olasz Lampre ISD- hez igazolt Szeghalmi. A Tusnád CT korábbi magyar bajnoka 2011. december végéig kötelezte el magát. A már francia színekben induló Bodrogi Lász­ló után ő a második magyar, aki Pro Tour-sorozatban is próbára teheti tudását. ■ Szeghalmi Bálintra az első évben valószínűleg segítő szerep hárul A Tiszakanyár 3-0-s le­győzésével bejutott a leg­jobb tizenhat közé a Ma­gyar Kupában a KTE- Ereco gárdája. Csukics egyszer, Dosso kétszer ta­lált az ellenfél kapujába. Borbély Károly Kétosztálynyi különbség. A Tisza­kanyár az NB Hl. Tisza csoportjá­ban szerepel a bajnokságban, a KTE-Ereco az NB I-ben, az élvo­nalban. Ilyenkor szokás azt mon­dani, hogy kötelező a győzelem a magasabban jegyzett együttes számára. Még akkor is, ha hiá­A Nyárlőrinci Jigoro Kana Judo Sportegyesület versenyzője, Fo- gasy Gergő is tagja volt a magyar válogatottnak, a marokkói juni­or-világbajnokságon, amit az el­múlt héten rendeztek. A 90 kg- os súlycsoportban induló dzsú- dós a verseny előtti éjszaka rosz­nyoznak az alapjátékosai. Márpe­dig a tegnapi Magyar Kupa-mér­kőzésen nem számíthatott To­miszlav Szivics, a Kecskemét ve­zetőedzője a sérült Gyagyára, Ba- loghra, Tökölire, a beteg Mohira és a profi labdarúgó-pályafutását befejező - bár ez még nem hiva­talos - Lambulicsra. A „kötelező győzelmet” azonban nélkülük is elérte a Ribánszki - Alempijevics, Bagi, Némedi, Farkas I. (Tölgyesi, 69. perc) - Szavics, Csukics (Sza­bó T., 69.), Litsingi (Patvaros, 75.) - Csordás, Dosso, Bertus összeál­lítású KTE-Ereco a Szabolcs- Szatmár-Bereg megyei gárda ott­honában. Az első gólt Csukics szerezte a szül lett. Ezt azonban nem kö­zölte sem a keret edzőjével, sem az ügyeletes orvossal. Betegen ment fel a tatamira, és ez meg is látszott a teljesítményén: nem tudta koordinálni a mozgását. Hazaérkezése után közölte, hogy szíve tájékánál erős fájdalmat 15. percben: Csordás beadása után a Bertustól kapott labdát lőt­te 14 méterről jobbal a jobb alsó sarokba, 0-1. Három perc múlva már 0-2 állt az eredményjelzőn: Szavics lövését követően a hazai kapus, Gazsi Dosso elé ütötte a labdát, amit a csatár 4 méterről a jobb sarokba passzolt. A máso­dik félidő egyetlen, a meccs utol­só találatát szintén Dosso jegyez­hette: a 61. percben a Némeditől kapott labdát lőtte 5 méterről az üres kapuba, 0-3.- Jó kis csapatot sikerült legyőz­nünk. Az első játékrészben jól ját­szottunk, a másodikban kicsit le­engedtünk. Harmadik gólunk után lehetőséget adtam a fiatal érez. A kecskeméti kórházban megvizsgálták, befektették a kardiológiai intenzív osztályra, ahol keresik a panasz okát. A vérvételi eredményei alapján és az orvosi diagnosztika szerint nem kizárt, hogy az éjszakai rosszullétet a szíve okozhatta. A Tölgyesinek és Patvarosnak. Mindketten jól szálltak be a meccsbe. Sok munka lesz még ve­lük, de van jövőjük a KTE-nél - mondta a találkozó után To­miszlav Szivics, aki Csukicsot és Némedit emelte ki együtteséből, hozzátéve, hogy a csapatmunká­nak köszönhető a győzelem. Az „országjáró túrán” lévő KTE-Ereco szombaton már Győr­ben vív bajnokit. Szivics Tököli játékában biztos, a többi maródi fellépése még kérdéses. És hogy mi van Lambuliccsal? A klub ma egy közleményt ad ki vele kapcsolatban - tudtuk meg Losonczy László ügyvezető igaz­gatótól. pontos diagnózist és a kezelés módját a többi vizsgálat eredmé­nye alapján fogják közölni. Gergő elnézést kér a szövet­ségtől, a szponzoroktól és min­denkitől, akinek csalódást oko­zott a vb-n nyújtott teljesítmé­nyével. ■ Sz. T. Győzött a magyar csapat a finnek ellen labdarúgás Az U19-es ma­gyar labdarúgó-válogatott szerdán 1 -O-ra győzött Tata­bányán a finn együttes ellen Európa-bajnoki selejtezőn. Szepessy László tanítványai Elek Bence góljával gyűjtöt­ték be a három pontot. A mi­eink szombaton a lengyelek­kel találkoznak, és győzelem esetén továbbjutnak. Nehéz ellenfél jutott a Vác együttesének kézilabda A Syma-Vác az egyik legkeményebb ellenfe­let, a spanyol Elda Prestigiót kapta a női kézilabda EHF Kupában, a 32 között. Az első mérkőzést november 13-án vagy 14-én Vácon, az egy hét­tel későbbi visszavágót pedig Spanyolországban rendezik. Borkai Zsolt lehet a MOB új elnöke olimpia Kamuti Jenő, a Ma­gyar Olimpiai Bizottság (MOB) elnökségének tagja, a szervezet korábbi főtitkára Borkai Zsolt olimpiai bajno­kot, Győr polgármesterét je­lölte meg várható befutóként a MOB november 20-ai el­nökválasztására. Kínos Reaköntetlen a Murcia otthonában labdarúgás A Real Madrid csak gól nélküli döntetlent ért el a harmadosztályú Real Murcia otthonában a Spa­nyol Király Kupa negyedik fordulójában, a párharc első mérkőzésén. BUNDESLIGA 1. 43. HÉT 1. Bremen-Nürnberg 1 2. Kaiserslautem-Mönchengladbach X 3.1. FC Köln-Hamburg 2 4. St. Pauli-E. Frankfurt X,1 5. Wolfsburg-VfB Stuttgart 2, X 6. Schalke-Leverkusen LX 7. Mainz-Dortmund 1 OLASZ A OSZTÁLY 8. Roma-Lecce X, 1 9. Milan-Juventus 1 10. Palermo-Lazio X 11. Brescia-Napoli X 12. Cesana-Sampdoria 2 ANGOL PREMIER LIGA 13. Manchester-Tottenham 1 BUNDESLIGA 1. +1 Hoffenheim-Hannover 1 Betegen lépett tatamira a fiatal dzsúdós Nagy vereségbe szaladt bele a félegyházi gárda A Hotel Granada megyei férfi-ké- zilabdabajnokság ó. fordulójának eredményei, Északi csoport: Kis­kunhalasi UKSC-Mistral 35-29. Legjobb dobók: Fejes 7, Dózsa 6, illetve Korsós 7, Barna 5. Kiállítá­sok: 2, illetve 2 perc. Tiszakécske VSE-Miklós KC 27-33. Legjobb dobók: Antal 13, Lóránt 4, ül. Pach D. 9, Pach A. 7. Kiállítások: 4, ill. 10 perc. Lajosmizsei UKC- Soltvadkerti FKC 26-28. Legjobb dobók: Tasi 10, Szemán 6, ill. Duchai 8, Sörfóző 6. Kiállítások: 8, ül. 10 perc, kizárás: Gál (Soltvad- kerti FKC). Déli csoport: Csátesz-Dávod SC 20-26. Legjobb dobók: Tics 7, Keller, 3 ill. Sáricz 6, Miho 4. Kiállítások: 2, ill. 4 perc. PVSE Bácsalmás-Fekete Gólyák KC 28-34. Legjobb dobók: Bili- navics 11, Dörmő 5, ill. Szöts 14, Orosz 9. Kiállítások: 2 , ill. 4 perc. Dunafóldvár VKC- EJK Bajai KSE 27-20. Legjobb dobók: Soós 8, Törteti 6, ill. Thiesz 8, Boros 5. Kiállítások: 8, ill. 8 perc. A megyei női bajnokság 7. for­dulójának eredményei: Nemes­nádudvari NKSZE-Kalocsai KC 13-13, PVSE Bácsalmás- Tiszakécske VSE 15-24, Kiskő­rösi Női KSZSE-Kiskunmajsa SE 19-16, Makrinizsu KC- Csátesz SE 23-17, Jánoshalma- Kiskunfélegyházi HTK 38-8, Kisszállás Községi SE-KB. Autoteam 21-32. ■ FELHÍVÁSI Baján, a Halászléfőző Ünnepségen 2010. július 11-én hajnali 01.30 órakor a Riverside Pub Sörözőben két erős testalkatú, kb. 30 év körüli férfi megtámadott egy 53 éves bajai ismert ügyvédet. A bántalmazással 8 napon túl gyógyuló súlyos sérüléseket okoztak. Aki bármilyen használható információval bír az esettel, illetve az elkövetőkkel és társaikkal kapcsolatban - jutalom ellenében jelentkezzen a következő telefonszámon: 06-30/8963-511 f Munkanapokon 8.00-17.00 között | HIRDESSEN I ÁLLÁST KÍNÁL? ÁLLÁS A IL-JVx KERES? Apróhirdetését telefonon is feladhatja )©76/518-250l Petőfi Népe HIRDETÉS Kiváló minőség - kiváló ügyfeleknek! A Toyota Baja örömmel értesíti az érdeklődőket, hogy 2010. november 6-7. között hivatalosan is megnyitja kapuit. A családi hétvége programsorozata kiváló lehetőséget biztosít a lá­togatók számára a márkakereskedés és a szerviz által nyújtott szolgáltatások megismerésére, az egyedi model­lek tesztvezetésére. További információk a hétvége rendezvényeiről a 79/523-300-es telefonszámon, illetve sze­mélyesen, a Szegedi út 84. szám alatt kérhetők. ▲