Petőfi Népe, 2010. október (65. évfolyam, 229-253. szám)

2010-10-12 / 238. szám

PETŐFI NÉPE - 2010. OKTÓBER 12., KEDD SPORT 15 A Kecskeméti ARC az alsó ágon folytatja tavasztól az EOF Kupában Alsó ágra került és az 5-8. he­lyért küzd majd tavasztól a KARC, miután vereséget szenve­dett a júniusban óriási csatában legyőzött, azóta Magyar Kupát is nyert ősi rivális Esztergomi Vité­zektől az EDF Energy Cup-ban. KECSKEMÉTI ARC-ESZTERGOMI VITÉZEK RK 5-17 (0-14) Kecskeméti ARC - Dalca (Bá- tori), Sütő, Dulgheru (Bállá), Paraschiv, Gyenes, Tóth, Bartus, Réfi, Németh, Schrauf, Túri, He­gedűs (Köteles) (Kis), Jámbor, Nagyhegyesi. Edző: Gheorghe Vacaru. Pontszerző: Schrauf 5. A mérkőzést bevett szokásá­hoz híven álmos játékkal és ko­rán bekapott céllal kezdte a ha­zai csapat (0-5), mely rendkívül nehezen találta a ritmust. Köz­ben apró büntetőrúgásokkal nö­velte előnyét a Vitézek (0-14) az okos taktika ellen nem volt el­lenszere a jobbára védekezésre kárhoztatott hazaiaknak. A második félidő közepén a fo­lyamatos támadás nyomásait végre Schrauf révén célra váltot­ta a KARC (5-14). Későn érkez­tek azonban az óriási hazai roha­mok, újabb célt már nem sike­rült elérni, azonban a Vitézek ér­tékesítették a negyedik megítélt büntetőrúgásukat is, kialakítva ezzel a végeredményt. (5-17). ■ Ma Finnországban szerepel a magyar nemzeti tizenegy A magyar labdarúgó-válogatott kedden játssza idei utolsó Euró- pa-bajnoki selejtezőjét, mégpe­dig Finnországban, ahol 1997 októberében emlékezetes mér­kőzést (1-1) vívott az akkor Csank János irányította nemze­ti csapat. Egervári Sándor tanít­ványai tegnap délelőtt indultak Helsinkibe, ahol győzelem ese­tén akár az E csoport második pozíciójába ugorhatnak, ha a je­lenleg első hollandok nem kap­nak ki Amszterdamban vendé­geskedő svédektől. Ha utóbbiak és a magyarok is nyernek, ak­kor mindhárom gárda kilenc­pontos lesz. A Finnország-Ma- gyarország összecsapás ma 17:30 órakor kezdődik a helsin­ki Olimpiai Stadionban, a játék­vezető az ír Alan Kelly lesz. ■ Folytatta kitűnő szereplését a Bajai Bácska Ismét győzelemmel vonult le a pályáról a Bajai Bácska NB I B- csoportos férfikosárlabda-csapa- ta. A vendégek három negyeden át tartották magukat, ám a hazai, csapat ismét jó erőnlétének kö­szönhetően az utolsó negyedben bebiztosította sikerét. BAJAI BÁCSKA-NAGYKÁLLÓ 80-67 (16-17,18-18,18-16,28-16,) Bajai Bácska: Vadas D. 7, Ág­falvi B. 19/3, Nagy D. 9, Mándity M. 22, Szabó Á. 10/6. Cs.: Piu- kovics B. 1, Elmer T., Pálkerti G. 8, Koller T. 4. Edző: Németh At­tila, Hosszú István. KECSKEMÉTI FŐISKOLA-ÓBUDAI KASZÁSOK 89-96 (18-26,22-22,17- 27, 32-21). Már húsz ponttal is vezetett a fővárosi gárda. ■ Sopron-verés, jó meccsen kosárlabda Hároméves negatív rekord dőlt meg a Messziben! Ami három esztendeje egyszer sem, az most si­került a kecskeméti férfi kosarasoknak: legyőzték az egykori tréner, Mesz- lényi Róbert csapatát! Rajtmár István Meszlényi három idénnyel ez­előtt távozott Kecskemétről, az­óta mindannyiszor győzött jelen­legi csapatával, a Sopronnal a Messzi István Sportcsarnokban. Most nem. A Sztojan Ivkovics ve­zette házigazda néhány perctől eltekintve végig vezetett és ural­ta a játékot. Bencze Zoltán végre válogatott formában kosarazott és fontos időszakokban Hrvoje Orsulics, Jerome LaGrange és Dénes Gábor is remekelt. A meccs döntő pillanatai: a 19. ! percben Orsulics előbb büntető­ket dob, majd leszed egy lepatta­nót és dob egy triplát, 36-28. Az­tán a 25. perc, amikor Townes kipontozódik. A mérkőzés vége előtt két perccel csak egy faultja van a házigazdáknak, nem tud taktikázni a Sopron, s ennek kö­szönhetően jó védekezéssel és taktikus játékkal győz a végig jobb Kecskemét, 82-75. A mérkőzés után Ivkovics a közönséget és a játékosait egy­aránt dicsérte, de megköszönte a város támogatását és türelmét is. Meszlényi a bírókat okolta, de ezt valószínűleg csak a vereség okozta bánatában tette. A bírák most jól vezették a mérkőzést! Jerome LaGrange: remek játék, fontos pontok és győzelem a soproni gárda ellen a bajnoki rajton T.O.M. Controll Kecskemét - Kis-Rába Menti Takarék SKC 82-75 (16-17,22-15,21-24,23-19) NB I A-csoportos férfimérkőzés, Kecskemét, Messzi-csarnok, 1100 néző. Vezette: Cziffra, Kapitány, Márton. KECSKEMÉT: LaGrange 18/3, Wittmann 13/6, Dénes 12/6, Orsulics 14/6, Bencze 14. Csere: Csorvási 4, Lakatos 5, Siriscsevics 2. Szakmai igazgató: Sztojan Ivkovics. SOPRON: Kelley 18/3, Brooks 11/3, Molnár A. 6, Szabó Zs. 14/9, Townes 14. Csere: Halmai 4, Pojbics, Keresztes 8, Gombás. Edző: Meszlényi Róbert. Kitűnt: Bencze, LaGrange, Orsulics, ill. Szabó Zs., Kelley, Townes. Nagy csatában győzött a Kiskunhalas kézilabda Orosházáról pontot hozott a Kecskemét, bokodi siker Túrkevén Optimistán készültek az NBI/B- s kiskunhalasi lányok a hétvégi Gyöngyös elleni, hazai pályán vívott bajnokira. A mérkőzés sok izgalmat hozott, hol a vendégek, hol a halasiak vezettek egy-két góllal. A szünetben 11-11-et mu­tatott az eredményjelző. A meccs a második játékrész utolsó 5 per­cében dőlt csak el: az akkor lőtt 4 halasi gólra a gyöngyösiek csak 3 találattal tudtak válaszol­ni. Kiskunhalas NKSE-Gyön- gyös 22-21 (11-11). A KNKSE gól­szerzői: Barna Éva 7, Kurgyis Ni­kolett 5, Karsai Dóra 4, Toplak Bernadett 3, Juhász Dóra 1, Karsai Roberta 1, Virág Erika 1. A KNKSE az 5. fordulóban Tápiószele ellen lép pályára. A második vonalba idén felju­tott Kecskeméti NKSE női gárdá­ja Orosházáról tért haza egy ponttal: Orosház-Kecskeméti NKSE 24-24 (14-12). Az utolsó percnek 23-23-as állásnál, oros­házi támadással vágtak neki a csapatok. Tíz másodperccel a vé­ge előtt Domokos a jobb alsóba vágta a labdát 24-23, Kalmár Je­nő tanítványainak négy másod­perc kellett az egyenlítő gólhoz, a kecskeméti lányok egy formás figurát játszottak végig a rendel­kezésre álló pár másodpercben, és az utolsó pillanatban lőtt gól­lal döntetlenre hozták a meccset. A Kecskeméti NKSE gólszerzői: Márki 10/1, Balázs 3, Herceg 3, Pécsi 3, Mocsári 2, Horváth, Ró­zsa, Tanú. A harmadik NB I/B-ben sze­replő megyebeli gárda a kalocsai KC férfi együttese még nem szerzett pontot az idén. Kolics Já­nos edző tanítványai a fehérvári Alba Regia ellen idegenben az első félidőben jól játszottak, 11- 10 volt ekkor az állás a házigaz­dák javára. A fordulás után jobb volt az Álba és 29-22-re győzött. Az NB 11-ben történt, férfiak: Szolnoki Főiskola-Kiskunfél- egyházi HTK 30-26, Újkí­gyós-Kiskunhalas 30-26, Békés- csaba-Kiskunmajsa 25-26, Kis­körös-Ercsi 39-27, Gödöllő-Mi- zse KC 25-25. Nők: Soltvad- kert-Újkígyós 34-24, Túrke- ve-Bácsbokod 23-25. ■ —itiiWtM Foxi Kethevoama gólja Algéria csapata ellen labdarúgás Óriási megle­petésre Algéria 2-0-ás vere­séget szenvedett a Közép- Afrikai Köztársaság ellen az Afrikai Nemzetek Kupá­ja selejtezőjén. A közép-af­rikaiak második gólját az KTE-Ereco középpályása, Foxi Kethevoama szerezte. Egy meccsre csökkent az Újpest büntetése fegyelmi A Magyar Labda­rúgó Szövetség fellebbviteli bizottsága egy zártkapus mérkőzésre csökkentette az Újpest FC büntetését, így a lila-fehérek - akik a Fe­rencváros elleni találkozón történt rendbontások miatt „bűnhődtek" - pénteken már szurkolók előtt fogad­hatják a Haladást. Ma dönthetnek arról, hogy lesz-e futam forma-1 Várhatóan ma szü­letik döntés arról, hogy a jövő hétvégére tervezett Dél-Koreai Nagydíjat meg tudják-e rendezni a jeong- ami pályán, amelynek épí­tése körül komoly gondok adódtak. Magyar pólósgárdák kedvező sorsolása vízilabda Mind a Ferencvá­ros, mind a Honvéd férfi­csapata kedvezőnek minő­síthető csoportba került a LEN Kupa második selejte­zőkörében. Az FTC-nek francia Olympic Nice, a né­met Duisburg és a görög Vouliagmeni lesz az ellen­fele. A Honvéd a francia Marseille-jel, a spanyol CN Terrassával és a német SSV Esslingennel csatázik majd. Doppingon bukott meg a nigériai sprinter atlétika Fennakadt a dop­pingvizsgálaton Osayomi Oludamola, az Újdelhiben zajló Nemzetközösségi Játé­kok női 100 m-s síkfutó számának nigériai győzte­se. A sprinter szervezeté­ben metilexanemint talál­tak. Oludamola úgy győ­zött, hogy az előtte célba ért ausztrál Pearsont rossz rajt miatt utólag kizárták. Két meccsen egy pontot gyűjtöttek a vízipólósok Apró tehetségek a táblánál rapidsakk Megyebeli versenyzők nemzetközi sikerei HVSE KECSKEMÉT-KANIZSA VSE 11-11 ( 4-5,0-3,5-2,2-1) OB I/B-s férfimérkőzés, Kecs­kemét, 100 néző, vezette: Bors, Pagács. HVSE: Szilágyi - Bácsi 1, Gyenes 1, Jenei 1, Heródek 2, Berente 2, Muth 1. Cs.: Csuta (k), Bogdán, Deutsch 2, Kovács D., Bajáki 1, Varga B., Magyar Do. Edző: Wolf Péter. A második negyedben állan­dósult a vendégfólény, és a har­madik negyed elején 4-9 volt az eredmény. Ezután fokozatosan zárkózott fel a HVSE, Csuta jó vé­dései mellett Bajáki, Jenei, Gye­nes, Deutsch és Bácsi góljaival felzárkózott a Kecskemét. Az utolsó perc előtt Bogdán előnyt harcolt ki, amit Berente góllal fe­jezett be. A hazaiak minden já­tékosa dicséretet érdemel. HERAKLESZII. IFJÚSÁGI VÁLOGA- TOTT-KECSKEMÉT CSEMPEVA­RÁZS 14-9 (5-4, 4-3,2-1, 3-1) OB I-es női mérkőzés, Dunaúj­város, vezette: Marjay, Besenyei. Kecskemét: Szikora E.-Bihar- vári, Hajdú, Mészáros K 5, Körö­si 2, Füzes, Töröcsik 1. Csere: Bá­lint T., Szikora F. 1, Pagács, For­ró. Edző: Szabó László, Hajdú Enikő. Bár az elején Miskolczi góljai­val még vezetett a vendégcsapat, azután az ügyes fiatalok fordí­tottak és biztosan győztek az el­ső OB I-es mérkőzésüket játszó kecskemétiek ellen. ■ Országos gyermek és felnőtt ra- pid-sakkversenyt rendeztek a hét végén Kecskeméten. A 84 résztvevő közt nyolc vajdasági fi­atal is volt. Az I. korcsoportos fi­úk mezőnyében Márta Dominik (Kiskunhalas), a II. korcsoport­ban az ugyancsak halasi Fekete Martin végzett az első helyen. A III. korcsoportban a lányok közül Balogh Judit Dóra (Kiskun­halas) volt a legeredményesebb, a IV. korcsoportban pedig Kun Vivien (Lajosmizse) és Aczél- Szabó János (Kecskemét) vitt ha- a za aranyérmet. A felnőttek ver- | senyét Kovács Gábor (Kecske- | mét) nyerte, Galambos Meny- § hért (Kalocsa) és Erdélyi Ádám < (Kecskemét) előtt. ■ G. S. Nagy gondban a kis sakkozók: mindössze 15 percük volt egy-egy partira!