Petőfi Népe, 2010. szeptember (65. évfolyam, 203-228. szám)

2010-09-20 / 219. szám

14 SPORT PETŐFI NÉPE - 2010. SZEPTEMBER 20., HÉTFŐ Üjabb felkészülési tornát nyert meg Sztojan ívkovics kosaras együttese Csípett a csipet-csapat kézilabda Mezőkövesden szerezte meg első pontját a Kecskemét A kaposvári gárda elvitte a pontokat a kecskeméti fedett uszodából Dobó Zsolt csereként lépett pályára Mezőkövesden és a találkozó végére nyolc góllal a kecskeméti csapat legeredményesebb játékosa lett Az elmúlt heti, Kiskunfélegyhá­zán rendezett Félegyházi Malom Kupa után újabb nemzetközi fel­készülési tornát nyert meg a Kecskemét SE élvonalbeli férfi- kosárlabda-csapata. A Sztojan ívkovics szakmai igazgató irá­nyította gárda ezúttal Pécsett, a DRB Bank-VII. Pécsi VSK Kupán bizonyult a legjobbnak. Az első nap a szerb elsőligás újvidéki KK Növi Sad ellen mér­kőztek a kecskemétiek, az ered­mény 82-74 (18-15,20-20,18-22, 23-17) lett a KSE javára. Az első két negyedben úgy tűnt, a kecskemétiek kézben tartják a mérkőzést, magabizto­san játszottak Wittmannék, de nem tudtak komoly előnyre szert tenni. A harmadik negyed­ben összeszedték magukat az új­vidékiek és Dusko Bunics (20 pont) vezérletével rövid időre a vezetést is megszerezték. Az utolsó percig tartogatott izgal­makat a mérkőzés, de a végjá­tékban az Ivkovics-alakulat sze­repelt jobban, így a Kecskemét játszhatta a döntőt a Kaposvár­ral, amely 85-77-re győzött a Pécs-Pannonpower ellen.- A döntő első játékrészében remekül kosaraztunk, ugyanak­kor a folytatásban kiütközött a fi­atalok rutintalansága. A torna­győzelem ellenére sem vagyok elégedett, de megvan a lehető­ség arra, hogy a bajnokságra jó csapat alakuljon ki. Azok a ma­gyarjátékosok, akikre hosszú tá­von számítunk most is bizonyí­tottak, az idegenlégiósok pedig szeretnék igazolni azt, hogy rá­szolgálnak a szerződtetésükre. A jövő hét végén Sopronban ját­szunk újabb tornán - mondta Sztojan ívkovics. ■ Kecskemét SE- Kaposvári KK 82-75 (30-20,15-17,13-18,24-20) Vezette: Király, Vétek, Kovács. Kecskemét: Wittmann 10/6, LaGrange 5, Orsulic 22/6, Dénes 8/6, Csorvási 14. Csere: Lakatos 9/6, Sirisevic 12/3, Szabó T. 2. Szakmai igazgató: Sztojan ívkovics. A torna végeredménye: 1. Kecskemét, 2. Kaposvár, 3. KK Növi Sad, 4. Pécs. A torna legjobb játékosa Hrvoje Orsulics, a KSE erőcsatára lett. Sorrendben negyedik ide­genbeli bajnoki mérkőzé­sén végre pontot szerzett a Kecskemét SE férficsa­pata a Mezőkövesd ellen. Munkatársunktól lói kezdtek a hazaiak a 8. percig ó-2-re léptek meg, majd a 13. percben a Kecskemétnél Szabó Péter kapott piros lapot. Fekete vezérletével továbbra is a Kövesd Budapest Bank férfi kézilab­daliga, Mezőkövesd, 900 né­ző. V: Kisfalvi, Péli. Mezőkövesd: Szabó P. - Papics 2, Bécsi 8/1, Rosta M., Nyikes, Juhász K. 1, Ju­hász Z. 2, Cs:Józsa (kapus), Papp M. 2, Milicsevics 1, Padla, Rácz, Molnár F. 5, Fe­kete 10/4, Nyeste, Zele. Edző: Rosta István. KECSKEMÉT: Nagy L. ­diktálta az iramot, tartotta elő­nyét és megnyugtató előnnyel vonulhatott pihenőre. A fordulás nagy becsvággyal küzdő vendégcsapatot láthatott a mezőkövesdi közönség. Ezután viszont támadásban visszaesett a hazai gárda, míg a Kecskemét­nél Kiss Olivér remekelt a kapu­ban, elöl pedig Dobó Zsolt és Andrej Petro volt elemében en­nek következtében az 54. perc­ben 27-28 állt az eredményjel­zőn! Izgalmasan alakult a végjá­Vancsics 2, Tóth E. 2, Simon B. 7/2, Petro 6/1, Varsandán, Szabó P. 2/1. Cs: Kiss O. (kapus), Temesvári 2, Konkoly, Gyuris 1, Csorba 1, Dobó Zs. 8, Bujdosó. Szakmai igazgató: Avar György. Az eredmény alakulása. 5. p.: 2-1. 11. p.: 8-4. 17. p.: 13-6. 22. p.: 15-9. 27. p.: 16-11. 36. p.: 21-15. 49. p.: 25-25. 55. p.: 27-29. 58. p.: 30-30. ték, sok technikai hibát vétettek a csapatok, szinte az utolsó má­sodpercig vezetett a Kecskemét, sajnos másodpercekkel a lefújás előtt Rácz egyenlített, 31-31. Rosta István, mezőkövesdi ve­zetőedző: - Örülhetünk az egy pontnak! Sok labdaszerzéssel, szellemesen kezdtünk, belőttük a helyzeteket. A vége teljes fejet­lenségbe torkollt, naggyá tettük az ellenfelünk kapusát, nem volt tiszta a fejünk, kihagytuk a lehe­tőségeinket. Kiállítások: 6, ill. 8 perc. Hét­méteresek: 7/5, ill. 5/4 Kiállítva: Szabó P. (Kecske­mét, ütésért) a 13. percben. Kitűnt: Szabó R, Bécsi, Mol­nár E, illetve Kiss O., Petro, Dobó Zs. Eredmények: Presov- Szeged 33-30, Dunaferr-Csurgó 20- 21, Pécs-PLER 27-24. Balatonfüred-Tatabánya 18-24 FTC-Veszprém 22-34. Avar György, kecskeméti szak­mai igazgató: - Rosszul indult számunkra a találkozó, majd el­vesztettük csapatunk alappillé­rét, Szabó Pétert. Mire magunk­hoz tértünk, a hét gól hátrá­nyunk volt. A második félidőben feljavult a védekezésünk és kon­dícióval is jobban bírtuk. Dobó Zsolt: - Csipet-csapat va­gyunk, föl kell dolgoznunk az ez­zel járó terheket. Egyre inkább tökéletesedik a gárda, nő a csa­pategység, építkezünk tovább! A BUDAPEST BANK FÉRFI KÉZILABDA ÁLLÁSA l.MKB Veszprém KC 3 3­­122-64 6 2. Tatabánya Carbonex KC 4 3 _ 1 126-105 6 3. Ferencvárosi TC 4 3 _ 1 112-108 6 4. Csurgói KK 4 2 1 1 97-95 5 5. Balatonfüredi KSE 4 2 1 1 93-94 5 6. Pick Szeged 3 2 _ 1 96-67 4 7. Unioa-Pécs VSE 4 2 _ 2 112-137 4 8. Mezőkövesdi KC 4 1 1 2 111-116 3 9. Dunaferr SE 3 1 _ 2 74-93 2 10. Kecskemét SE 4 _ 1 3 106-129 1 11. OrosháziFKSE 2 _ _ 2 56-65 0 12.PLÉH KC 3 .­3 66-98 0 A versenykiírás alapján a Tátrán Presov eredményei az alapszakasz végeredményébe nem számítanak bele. Mezőkövesdi KC-Kecskemét SE 31-31 (17-13) Hazai környezetben szenvedett vereséget az OB I/B-s kecskemé­ti vízilabda-együttes. HVSE KECSKEMÉT-KAPOSVÁR 13-15, (3-3, 3-6, 54, 2-2) Kecskemét, 100 néző. Vezette: Marosvári, Horváth M. HVSE: Csuta D. - Bácsi 2, Gyenes, Ko­vács D. 1, Bajáki 2, Muth 7, Var­ga B. Csere: Bogdán, Heródek 1, Magyar D., Papp Zs., Váradi, Stefkovics. Edző: Wolf Péter. A nehéz csoportba került a fi­atal és tartalékos (Jenei sérülés miatt nem játszott) kecskeméti csapat. Ennek ellenére a hazai­ak jól kezdtek, de a második har­madban a rutinos egykori élvo­nalbeli játékosokat soraiban tu­dó vendégek jól eltalált átlövé- sekkel és jó előnykihasználással 3-4 gólos vezetést is szereztek. A HVSE azonban nem adta fel és főleg Muth góljaival többször egy gólra felzárkózott, de az egyenlítési lehetőségek kima­radtak, Bereczki M. gólja és egy kettős hátrányból kapott gól a ru­tin javára döntött a változatos jó iramú mérkőzésen. Kitűnt: Muth, Bajáki, Bácsi, Kovács D. ill. J. Szelei 5, Berecz­ki, Dodogh 3-3, Langmár 2. ■ Talmácsi Gábor harmadik, idén először dobogós A hetedüt helyről rajtolt Talmácsi Gábor harmadik lett a Moto2 gép­osztályban a gyorsaságimotoros- világbajnokság Aragón Nagydí­ján, s ezzel összetettben feljött a hatodik helyre. A futamot az olasz Andrea Iannone nyerte, Talma pedig a befutónál harcban volt a második helyért is. „Na­gyon boldog vagyok! - nyilatkoz­ta a viadalt követően a magyar pilóta. - Végre sikerült nagyon jó beállításokat találnunk, s ennek meg is lett az eredménye. Arra külön büszke vagyok, hogy Speed Up-os csapattársammal, Iannonével közösen állhattunk fel a dobogóra. Dolgozunk to­vább, remélem, a folytatás is ha­sonlóan sikeres leszi” Talmácsi még elárulta, hogy a futam után nagy örömében elcsúszott a mo­torjával a boxutcában, így szó szerint beesett a szerelők közé, de nem sérült meg senki. ■ Egy héten két hazai győzelmével menetel a Kalo-Méh Baja labdarúgás A Budaörs ellen hátul magabiztos, elöl hatékony volt Bognár György vezetőedző csapata Minden pont számít, a rendkívül szoros mezőnyben különösen fontos a szorgos gyűjtögetés, ezért a hazai mérkőzések meg­nyerése kiemelt feladat. Ennek tudatában és a keddi találkozó­val lábukban készülődtek az NB Il-es bajaiak a Budaörs fogadásár ra. Látszólag, a tabella jelzései alapján, sima hazai sikerre szá­míthattak a szurkolók. Bognár György azonban igye­kezett reális képet festeni az erő­viszonyokról, amikor lapunknak nyilatkozva rutinos, jó csapatnak nevezte az ellenfelet és nehéz mérkőzést jósolt. Még az is fel­merült, hogy a kitartó esőzés mi­att elhalasztják a találkozót, ám koradélután beindulhatott a szi­vattyú és végül játékra alkalmas­nak minősítette a pályát a játék­vezető. Bognár György sokak meglepetésére ezúttal Varga Zol­tán állította a támadósor bal olda­lára és a fiatal játékos többször nagy igyekezettel próbálkozott megúszni a vonal mellett. Szili pedig színészi produkcióval akart büntetőt szerezni, amikor a 6. percben elterült a kapu előtt, ám a játékvezető a művészi értéket sárga lappal díjazta. Mezőnybir­kózást követően az aktívabb Bajá­ból Nagy Előd került helyzetbe Szabó Norbert remek passzával, ám lövése a kereszüécen csattant. Válaszul Villám hibájából Róni 17-ről lőhetett mellé. A 40. perc­ben Herbert alakította ki a legna­gyobb gólhelyzetet, amikor egy beívelés kezéből a vendégek tá­madója elé perdült, a meglepett budaörsi kapu mellé helyezett. Szünet után Lászka tesztelte Her- bertet, majd Szili Kozmát. Aztán a hazai játékmester a bal szélen húzott el, remek passzát a védő nem érte el, a frissen beállt Kor­mos viszont jó ütemben érkezett és a hálóba lőtt. Pár perccel ké­sőbb Nagy Előd lövését védte a vendégkapus, majd Szabó Nor­bert lőtt mellé. Aztán egy Szili ­Nagy Előd- Kormos akció végén a középen érkező center még egy cselt is bemutatott, majd megsze­rezte a második gólt. Úgy tűnt, megtört a Budaörs. Lógó például az alapvonalon több pimasz csel­lel verte át a vendégvédőket. Az utolsó percekre beállt cserék azonban új színt hoztak, Horváth egy 17 méteres kapáslövéssel szé­pített. Szabó Norbert azonban élelmes volt, egy kiugratás után a vendégek kapusa játékostársa helyett egy tócsába dobta a lab­dát, amit a hazai támadó az üres kapuba helyezett és ezzel beállí­totta a végeredményt. A Bajából kiemelendő a Tamási, Burucz pá­ros, valamint a beálló, duplázó Kormos, a csapat döntő többsége átlag feletti teljesítményt muta­tott, míg a rutinos vendégeknél nem akadt kiemelkedő produk­ció. Labdarúgó NB II. Nyugati-csoport 1. Pécsi MFC 6 4 0 2 10-5 12 2. FC Tatabánya 6 3 2 1 11-6 11 3. Győri ETOII 6 3 1 2 9-8 10 4. Barcsi SC 6 3 1 2 7-6 10 5. Bajai LSE 6 3 1 2 8-9 10 6. Gyirmót SE 5 3 0 2 11-8 9 7. Kozármisleny 6 3 0 3 6-6 9 8. Videoton II 6 2 3 1 12-8 9 9. Ajka 5 2 2 1 11-7 8 10. Honvéd II 4 2 1 1 4-3 7 11. FTC II 5 2 0 3 6-7 6 12. Veszprém 6 2 0 4 6-10 6 13. Szigetszentmiklós 6 1 2 3 6-9 5 14. Budaörs 6 1 2 3 6-10 5 15. BKV Előre. 6 1 2 3 5-10 5 16. Kaposvölgye VSC 5 1 1 3 5-11 4 Bajai LSE KaloMÉH - Budaörs 3-1 (0-0) Baja, 400 néző. Vezette: Erdős (Szpisják, ifj. Kormányos) baja: Herbert - Villám, Tamási, Burucz, Rózsi - Lógó, Szili (Kurucsai, 90.), Domokos- Szabó N, Nagy E. (Balázs R., 80), Varga Z. (Kormos, 53.). Vezetőedző: Bognár György. Budaörs: Kozma - Csengő, Lorincz, Csobánki, Mihályi - Lászka - Sándor I.(Kiss, 67.), Farkas Á. (Horváth L., 80.), Róni (Schafranek, 80.), Melczer- Tüske. Vezetőedző: Lucsánszky Tamás. Gól: Kormos (1-0) az 55., Kormos (2-0) a 75., Horváth L. (2-1) a 87, Szabó N. (3-1) a 89. percben