Petőfi Népe, 2010. augusztus (65. évfolyam, 178-202. szám)

2010-08-30 / 201. szám

PETŐFI NÉPE - 2010. AUGUSZTUS 30., HÉTFŐ SPORT 15 Ez nem a fekete macska átka labdarúgás A több helyzetért Zalaegerszegen sem adnak pontokat Ribánszky László (labdával) hiába mutatta Solymosi Péter játékvezetőnek, hogy kilépett ugyan a tizenhatoson kívülre, de a labdát bent tartotta Zalaegerszegen is szólt a régi nóta: jobban játszott, több helyzetet alakított ki, mégis pont nélkül zár­ta soros bajnokiját a Kecskeméti TE-Ereco él­vonalbeli csapata. A Csank vezette „zete” 2-1- re verte az Urbányi irá­nyította lilákat. Rajtmár István Az első félidő lefújása előtt egy fekete macska tévedt a ZTE- Aréna játékterére, végigfutott az eső áztatta gyepen, megkerülte Vlaszák kapuját, majd a közön­ség kitartó biztatása mellett a fe­lezővonal tájékán felfedezett ré­sen át elhagyta a pályát. Ha ez a focipályákon szokatlan esemény a találkozó elején történik, ak­kor a vendégek méltán hivatkoz­hattak volna arra, hogy a fekete macska hozott rájuk balszeren­csét, s miatta hagytak ki számos gólhelyzetet. így viszont nehéz magyarázatot találni arra a már unalomig ismételt szövegre, hogy „több helyzetünk volt, job­ban játszottunk, de nem volt sze­rencsénk...” Rögtön az első támadásból gólt érhettek volna el a lila-fehé­rek. Foxi szerzett labdát a saját térfelén, nagy lendülettel meg­indult a hazai kapu felé, majd jó ütemben szöktette a jobbössze­kötő helyén árválkodó Tökölit. A rutinosi csatár ahelyett, hogy egyénileg próbálkozott volna, át­adással kísérletezett: a labda azonban elakadt a vizes talajon. A kihagyott helyzetért a 9. percben jött a büntetés. Sarokrú­gás után Bogunovics került az ötösön belülre, Ribánszky vette üldözőbe, és a játékvezető sze­rint hátulról elkaszálta a kiszo­rított helyzetben lévő egerszegi játékost. A megítélt büntetőt Prince Rajcomar a bal felső sa­rokba zúdította, 1 -0 a ZTE-nek.- Amit egész héten gyakorol­tunk, az a meccsen tökéletesen megvalósult. Sorra alakítottuk ki a lehetőségeket, igaz, nem mind­egyikből lett helyzet. A nehéz ta­laj ellenére jól fociztunk, gyors játékot játszottunk. Az ellenünk megítélt büntetőt, ahonnan én láttam, nem éreztem jogosnak - mondta Urbányi István, a kecske­métiek vezetőedzője. A szakember szavait Litsingi 26. percben bemutatott hibasoro­zata is alátámasztotta. Egy szép akció végén előbb nyolc méterről nem talált a kapuba. Vlaszák tenyerese után még utolérte a labdát, ám fél méter­ről a kapufát találta el... A szünet után egymással és a talajjal is nagy küzdelmet folytatott a két csapat, s nem elég, hogy a helyzetek sokasá­gát hagyta ki a lila-fehér gárda, a 66. percben a kapusát veszt­ve tíz főre fogyatkozott. Balázs kétméteres lesről indult a kecs­keméti kapu felé, Ribánszky a 16-os vonalánál megszerezte NB l-ES LABDARÚGÓ MÉRKŐZÉS, 5. forduló. Zalaegerszeg, 2500 néző. Vezette: Solymosi (Lémon, Takács G.) ZALAEGERSZEG: Vlaszák-Ko- vács G., Miljatovic, Bogunovics, Varga R. - Szalai I, Kamber, Il­lés (Delic, 77. perc), Máté P. - Rajcomar (Horváth A., 82.), Balázs Zs. (Kocsárdi, 88.) Veze­tőedző: Csank János előle a labdát. Solymosi a part­jelző beintésére úgy ítélte meg a helyzetet, hogy a kecskeméti hálóőr a vonal előtt ért a labdá­hoz. Ribánszky megkapta a második sárga lapját, így a pi­rosat is. Farkas helyére Hol- czer Ádám jött és állt a kapuba. Holczer előbb védett egy löke- tet, majd a 73. percben védői­vel együtt lemaradt a beadás­ról, és Rajcomar a hálóba per- dített, 2-0 a ZTE-nek.- Újabb kritikus pontja a meccsnek. A zalai játékos egy­értelműen lesen volt, játékba akart avatkozni, s ez les, nincs is mit beszélgetni róla. Szerin­KTE-ERECO: Ribánszky - Bori, Lambulics, Balogh B., Farkas I. (Holczer, óó.) - Némedi, Csukics (Szavics, 55.), Koncz (Dosso, 84.) - Foxi, Tököli, Litsingi. Vezetőedző: Urbányi István. Gólszerző: Rajcomar (11-esből, 1-0) a 9., Rajcomar (2-0) a 73., Némedi (11-esből, 2-1) a 81. percben. tem az sem egyértelmű, hogy Ribánszky hol fogta meg a lab­dát. A lába kívül volt a vonalon, de a labda még lehetett a tizen­hatoson belül - vélekedett Urbányi. A 81. percben újabb fordulat következett: Litsingi betört az ötösre, ahol Miljatovic hátulról elsodorta. Solymosi kiállította a zalai védőt, Némedi pedig a léc alá vágta a megítélt bünte­tőt, 2-1 a ZTE-nek. A mérkőzés hátralévő részé­ben mindent egy lapra feltéve támadott a KTE, szinte a kapu­jához ragasztotta a házigazdá­kat, de sem a rendes játékidő­Kiállítva: Ribánszky a 66., Miljatovic a 81. percben. TOVÁBBI EREDMÉNYEK: Vasas - Siófok 3-0, MTK - Újpest 1-0, Szolnok - Honvéd 0-2, Szom­bathelyi Haladás - Paks 1 -2, Kaposvár - Pápa 3-2, Debre­cen - Videoton 3-1, Ferencvá­ros - Győri ETO (szeptember 1- én játsszák) ben, sem pedig a négyperces hosszabbításban nem tudott igazi gólhelyzetet kialakítani.- Végig benne volt a meccs­ben, hogy újabb gólt rúgunk, úgy is cseréltem, azaz előre cseréltem, támadót hoztam kö­zéppályás helyett. Ha a régi filmből, a „Kemény kalap és Krumpliorrból” Alfonsó klasz- szikus mondását idézem, ak­kor azt lúöndom: „meg va­gyunk átkozva”. Persze nem igazi átok ez, mert megint volt lehetőségünk a jobb eredmény­re - mondta a mérkőzés végén Urbányi István, a KTE-Ereco vezetőedzője. Labdarúgó NB 1. 1. DVSC-TEVA 5 3 1 1 13-6 10 2. Kaposvár 5 3 1 1 9-6 10 3.Vasas 5 3 1 1 10-8 10 4. MTK 5 3 1 1 8-7 • 10 5. Bp. Honvéd 5 3 0 2 9-6 9 6. Videoton 5 2 2 1 9-5 8 7. FC 4 2 1 1 6-6 7 8. Újpest 5 1 3 1 4-4 6 9. Győri F0 4 1 2 1 3-3 5 10.ZTE 4 1 2 1 7-8 5 11. Paks 5 1 2 2 8-10 5 12. Pápa 4 1 1 2 7-6 4 13. Szolnoki MÁV 4 1 1 2 5-7 4 14. KTE-Ereco 5 1 0 4 10-16 3 15. Siófok 5 0 3 2 2-6 3 16. Haladás 4 0 1 3 2-8 1 Zalaegerszegi TE - KTE-Ereco 2-1 (1-0) jatt :*>;!.-y.r»M Házigazdaként nyert tornát a Kecskemét kézilabda A Kecskeméti NKSE NB I/B-s női csapata megnyerte a hétvégén ren­dezett saját felkészülési tor­náját. A hírős városi együt­tes a Kézilabda Szeged SE-t 27-19-re, a Csorvást 33-32- ra, a Szeged-Dorozsma Algyő KSE-t 29-23-ra verte. Harmadik helyen végzett a hírős városi csapat kézilabda A Kecskemét SE NB I-es férficsapata Románi­ában, Temesváron szerepelt nemzetközi felkészülési tor­nán, melyen négy csapat vett részt. A házigazdákon kívül a BL-induló román Resicával, és a szerb Páncé­léval mérkőztek a hírős vá­rosiak. A viadalt két vere­séggel és egy győzelemmel a harmadik helyen zárta a kecskeméti együttes. Nyolc arannyal zártak a magyarok Szegeden sárkányhajó-vb Hat arany­érmet szerzett a magyar fel­nőttválogatott a szegedi sár- kányhajó-világbajnokság va­sárnapi zárónapján, így a hazai csapat összesen nyolc arany- és négy ezüstérem­mel zárt a Maty-éren. A fehérorosz Hutarovics szakaszsikere kerékpár A fehérorosz lauheni Hutarovics nyerte a 65. Vuelta a Espana ország­úti kerékpáros körverseny vasárnapi második szaka-J szát, mely után az összetett­ben a másodikként célba érő brit Mark Cavendish áll az élen. Ma a Marbella és Mála­ga közötti 156 km-es táv vár a mezőnyre. Totóeredmények - 34. hét 1. Bremen-1. FC Köln 4-2 1 2. E. Frankfurt-Hamburg 1-3 2 3. Nürnberg-Freiburg 1-2 2 4. St. Pauli-Hoffenheim 0-12 5. Schalke-Hannover 1-2 2 6. Wolfsburg-Mainz 3-4 2 7. Leverkusen-Mönchenglad. 3-6 2 8. VfB Stuttgart-Dortmund 1-3 2 9. Udinese-Genoa 0-12 10. Roma-Cesena 0-0 X 11. Bari-Juventus 1-01 12. Fiorentina-Napoli Lapzártánk után 13. Milan-Lecce Lapzártánk után Plusz egy mérkőzés: 14. Sampdoria-Lazio Lapzártánk után A vendégeknél voltak kiemelkedő teljesítmények labdarúgás Becsülettel harcolt a Baja, de a szerencse sem állt a csapat mellé Nem volt kiemelkedő teljesítmény a bajai csapatban, így nem sike­rült elkapni a rutinosabb, össze- szokottabb Gyirmótot. A Nyugati csoport élcsapatai közé tartozó Kiprich-legények győzelme azon­ban nem volt teljesen egyértelmű. Ahogy két éve, a Baja több ziccert is elhibázott, amit góllal büntetett a vendégcsapat, majd szervezett védekezésével és rutinos, eseten­ként a szabályosnál határozot­tabb, négy sárga lappal jutalma­zott játékával hozta mérkőzést. Az első félidő közepén jött a ba- jaiaknak a hideg zuhany: Laki a jobb oldalon lépett el védőjétől, Burucz az alapvonal közelében 11-est érően csúszott a támadóra. Baumgartner kétszer is magabiz­tosan lőtt a hálóba, mert a játék­vezető újrarúgatta a büntetőt, 0-1. Fordulás után a Baja nagy me- zőnyfólényben játszott, ami nem NB ll-ES LABDARÚGÓ-MÉRKŐZÉS, Nyugati csoport, 3. forduló. Baja, 600 néző. Vezette: Mészáros (Gyarmati II. T, Kovács II. G.) baja: Herbert - Villám, Tamási, Burucz, Vincze - Lógó, Szili (Bognár, 73. perc ), Domokos (Micskó, 61.) - Szabó N, Kor­mos, Nagy E. rettentette meg az ellencsapások­ra készülő Gyirmótot, mert a ka­pura nem jelentett veszélyt a ha­zai társaság. A vendégek viszont Vezetőedző: Bognár György. GYIRMÓT: Boros - KÍSS Zs., Kozmér, Böjté, Szabó Cs. - Homonyik (Czanik, 62.), Baumgartner, Horváth R., Nagy L. - Weitner (Pólyák, 87.), Laki (Tóth B.). Vezetőedző: Kiprich József. Gólszerző: Baumgartner (11-es­egy pazar passzal hozták helyzet­be Baumgartnert, aki a 68. perc­ben a kifutó kapus mellett 13 mé­terről helyezett a hálóba, 0-2. bői, 0-1) a 23., Baumgartner (0-2) a 68. percben. TOVÁBBI EREDMÉNYEK: Ajka- BKVElőre 4-0, Büdaörs- SZTK-Erima 0-1, Pécsi MFC- FTC 3-0, Győri ETO IL-Veszp- rém 0-2, Barcs-Tatabánya 2-0, Budapest Honvéd II.- Kozármisleny 2-0, Kaposvölgye-Videoton II. 2-2- Általában a jó csapatnak van szerencséje. Ma is így volt ez - mondta a találkozó végén Bognár György, a baja vezetőedzője. ■ K.T. Labdarúgó NB II. Nyugat l.FC Ajka 3 2 1 0 10-5 7 2. Barcsi SC 3 2 1 0 6-3 7 3. Pécsi MFC 3 2 0 1 5-2 6 4. Gyirmót FC 3 2 0 1 7-5 6 5. Győri ETO FC 3 2 0 1 5-3 6 6. Tatabánya 3 2 0 1 4-3 6 7. Bp. Honvéd 3 2 0 1 3-2 6 8. Videoton 3 1 2 0 9-5 5 9. SZTK-Erima 3 1 1 1 4-5 4 10. Kaposvölgye 3 1 1 1 5-7 4 11. Veszprém 3 1 0 2 3-3 3 12. FC 3 1 0 2 5-6 3 13. Bajai LSE 3 1 0 2 3-7 3 14. Budaörs 3 0 1 2 2-5 1 15. BKV Előre 3 0 1 2 3-8 1 16. Kozármisleny 3 0 0 3 0-5 0 Bajai LSE-Kalo MÉH-Gyirmót FC 0-2 (0-1) max Angol használt ruházat UJ ŐSZI ÁRUKÉSZLET! Augusztus 31 -tol, (keddtől) Kecskemét, Budai u. 3. (Gyógyszertár mellett) Hús- és csemegepultba keresünk Kunszenímiklósra. Önéletrajzokat a gubacsi@hus.hu email címre, vagy a 06-1/2800359 fax számon várjuk. Információ a 06-70/332-3868 telefonszámon, im