Petőfi Népe, 2010. augusztus (65. évfolyam, 178-202. szám)

2010-08-16 / 190. szám

14 SPORT PETŐFI NÉPE - 2010. AUGUSZTUS 16., HÉTFŐ Overdose hatalmas fölénnyel győzött lósport Overdose hatalmas fölénnyel győzött vasárnap a budapesti Kincsem Parkban rendezett 1000 méteres futa­mon. Az angol Gary Hind lo­vagolta ötéves pej mén tíz hosszal nyert a négymillió fo­rint összdíjazású versenyen. Overdose augusztus 29-én a németországi Baden-Baden- ben sorra kerülő, 1200 méte­res, Group 2-es besorolású Goldene Peitsche (Arany Os- tor)-viadalon lesz érdekelt, amit két éve megnyert. Remi a spanyolok ellen, utolsók lettek a mieink vízilabda A románoktól és a montenegróiaktól elszenve­dett vereség után döntetlent ért el a házigazdák ellen (9-9) a magyar férfiválogatott a spanyolországi felkészülési tornán. Kemény Dénes csapa­ta ezzel nyeretlenül, az utolsó helyen zárta a viadalt Joseph Blatter eltörölné a döntetlent a vébéken labdarúgás Nem lenne dön­tetlen már a csoportmérkő­zéseken sem a labdarúgó-vb- ken. Ez a legújabb ötlete Joseph Blatternek, a nemzet­közi szövetség elnökének. Amennyiben 90 perc után döntetlen az állás, akkor ti­zenegyesrúgások vagy aranygól döntene. Lupkovics Dóra szerezte a magyarok első érmét vívás A tőröző Lupkovics Dó­ra szerezte meg a magyar küldöttség első érmét az I. ifjúsági olimpián Szingapúr­ban, miután a vasárnapi el­ső versenynapon a harma­dik helyen végzett. Totóeredmények - 32. hét 1. Sevilla-Barcelona 3-1 1 2. Ahlen-Bremen 0-4 2 3. Babelsberg-VfB Stuttgart 1-2 2 4. Burghausen-Dortmund 0-3 2 5. Erzgebirge Aue-Mönchenglad. 1-3 2 6. Pfullendorf-Hertha BSC 0-2 2 7. Rostock-Hoffenheim 0-4 2 8. Aston Villa-West Ham 3-0 1 9. Blackburn-Everton 1-0 1 10. Bolton-Fulham 0-0 X 11. Sunderland-Birmingham 2-2 X 12. Wolverhampton-Stoke 2-1 1 13. Chelsea-West Bromwich 6-0 1 Plusz egy mérkőzés: 14. Liverpool-Arsenal 1-1 X­!’ 2 . . * • Markó Ádám (balra), a kiskőrösiek csatára gólt is szerzett csapatának. Felvételünkön Bányai János próbálja megszerezni előle a labdát. Jól sikerült a solti bemutatkozás labdarúgás, megye i. osztály Már az első félidőben eldőlt a találkozó sorsa A hétvégén a megyei I. osztályban is megkezdő­dött a 2010/2011-es baj­nokság. Minden csapat­nál történtek változások a játékoskeretben, de az edzői kispadon is. Szentirmay Tamás A Soltiak is teljesen megváltozott csapattal léptek pályára első ha­zai mérkőzésükön. Vízteleki Já­nos edző, aki az elmúlt bajnok­ságban az orgoványiakat dirigál­ta, áttette székhelyét Soltra, és vitt magával nyolc játékost. Az új összetételű csapattal próbálják felvenni a harcot az ellenfelek­kel. Az első hazai mérkőzésüket sikeresen fejezték be. A kiskőrö­sieknél is több változás történt: Szlovák László helyét Agócs Zol­tán vette át a kispadon, és elkö­szöntek ők is több játékosuktól. A találkozó negyedórás késés­sel kezdődött, mert a pályára ha­talmas eső zúdult, szinte látni sem lehetett. Minden bizonnyal a gyors gólszerzésre hívta fel a fi­gyelmet a hazai mester, mert már a második percben a kiskő­rösiek hálójában táncolt a labda, amikor is Kirchner volt eredmé­nyes, 1 -0. Nem kellett sokat vár­ni a második találatra sem, hat perc múlva Csernik vette be Mlinkó kapuját, 2-0. A kiskőrö­si hálóőrre azonban semmi pa­nasz sem lehetett. Sokat köszön­hetnek neki játékostársai. Amennyiben nem véd olyan jól, akkor bizony újabb góllal lehet­tek volna gazdagabbak a Soltiak. Mlinkó azonban bravúrt bravúr­ra halmozott. Nehezítette a dol­gát az is, hogy a nedves füvön megcsúsztak a lapos lövések. A félidő közepén Markó fejjel szé­pített, 2-1. A fiatal körösi játékos az eddig megszokott középcsa­tár poszt helyett jobbfutóként szerepelt, de itt is jó teljesít­ményt nyújtott. A félidő befejezé­se előtt Kirchner szabadrúgása megpattant az egyik védőn, és a bal alsó sarokban kötött ki, 3-1. A második félidőben is nagy küzdelem folyt a pályán, a haza­iak zárt védekezésükkel, meg tudták akadályozni azt, hogy a vendégek újabb gólt érjenek el. Mind a két csapaton látszott a nagy igyekezet, de ezúttal a Soltiak voltak azok, akik jobban tudták érvényesíteni akaratukat. Solt -Kiskőrös 3-1Í3-1) Solt Borbély - Szabó, Sztojanovics, Valkai, Homola, András (Újváry), Fekete (Ruppert), Ábel (Papp), Bányai, Csernik. (Sallai), Kirschner (Molnár). Edző: Vízteleki János. Kiskőrös: Mlinkó - Szentpéteri, Aszódi, Ró­zsa, Kovács J., Markó (Dedák), Tóth G„ Somlyai, Cebei, Füleki, Tóth Z. (Kuti). Edző: Agócs Zoltán. Solt, 200 néző. Vezette: Wittmann (Alaga, Kosár). Gól: Kirschner2, Csemik, ill. Markó. Sárga lap: Aszódi, Rózsa, Kovács. Kitűnt: Sztojanovics, Fekete, Kirchner, ill. Mlinkó, Aszódi, Füleki. Ifjúsági eredmény: 3-4. Nagyba racska - KHTK 2-0 (0-0) Nagybaracska: Székely Cs. (Király) - Mitasz, Szűcs (Székely Zs.), Ivancsan, Somogyi Z., Gyenei, Trucz, Hernády (Fischer), Reitmann (Schwarzkopf), Somogyi T, Koch. Edző: Vanó Sándor. Kiskunfélegyháza: Tóth - Kerekes (Forgó), Ne­mes, Lénáit, Vidéki (Bagi), Busa, Fricska, Horváth (Kis), Berta (Polgár), Katona, Meiszler. Edző: Katona Andor Nagybaracska, 250 néző. Vezette: Szűcs (Csere, Tóth). Gól: Gyenei, Somogyi. Sárga lap: Hernády, Schwarzkopf, Somogyi Z„ ill. Nemes, Vidéki. Kitűnt: Hernády, Somogyi T, Szűcs, Trucz, ill. Nemes, Tóth. Ifjúsági eredmény: 0-1. Kunszállás-Tompa 3-1 (2-1) Kunszállás: Gyenes - Bertus, Kádár, Cseke (Kertész G.), Borbás (Cseh), Vincze, Pöszmet T, PöszmetZs., Kovács D„ Kertész A., Lapsánszki (Tábi). Játékos-edző: Kertész Gábor. Tompa: Tamasi - Szilvási (Miklós-Balogh), Baka (Kosa), Nimcevics, László, Pálfi (Szűcs), Kovács M., Kiss, Bozsányi (Farkas), Nemanja, Isa (Lengyel). Edző: Kóczó László. Kunszállás, 200 néző. Vezette: Pólyák (Benedeczki, Minda). Gól: Kertész A. 2, Kádár, ill. Pálfi. Sárga lap: Kádár, Kertész A. ill. Nimcevics, Kovács M., Bozsányi. Piros lap: Kosa. Kitűnt: Gyenes, Kádár, Kertész A., PöszmetZs., ill. Tamasi, Kiss, Nemanja. Ifjúsági eredmény: 3-1. Bácsalmás - Izsák 1-1 (1-0) Bácsalmás: Szőke - Varga, Nagy (Ónodi), Mantz, Szűcs (Bállá), Cmomarkovics, Bögre, Radulovic, Lukac, Prikidánovics, Barcsák G. (Barcsák E.). Edző: Drágán Cmomarkovic. Izsák: Ámann - Barna Zs., Megyes, Borsós, Barna Cs., Szabó (Hleba), Körmendi, Garaci, Balogh (Nagy), Márton, Riscutia (Liptai). Edző: Gréci Gábor. Bácsalmás, 400 néző. Vezette: Aradi (Varga Z., Vén). Gól: Lukac, ill. Balogh. Sárga lap: Varga, Szűcs, ill. Borsós, Megyes. Piros lap: Varga, ill. Megyes. Kitűnt: Lukac, Mantz, Radulovic, Prikidánovics, ill. Barna Cs., Garaci, Márton. Ifjúsági eredmény: 6-0. _________________ Ak asztó-Kerekegyháza 0-0_______ Akasztó: Németh - Ócskái, Lehota, Jávorka, Gyurik, Szrenkó (Czirak), Csehi, ifj. Csehi, Kosa, Judák, Juhász (Tóth I). Edző: Nemes István. Kerekegyháza: Beke- Kovács (Márton D.), Szalai, Péntek, Dunai (Torbán), Marton (Benkő), Bakos T. (Pásztor), Kocsis, Diós (Parti), Sipos, Fejes. Edző: Márton Pál. Akasztó, 150 néző. Vezette: Apró (Hugyi, Bemáth). Sárga lap: Diós, Benkő, Bakos. Pi­ros lap: Lehota. Kitűnt: Németh, Csehi, Judák, ill. Szalai, Kocsis, Sipos. Ifjúsági eredmény: 5-1. Kalocsa-Kiskunhalas 2-5 (1-2) Kalocsa: Antóni - Balogh V., Nasz, Mácsai (Terbe), Tóth A., Csára, Kerekes, Frei (Naftz, Vörös), Báló, Farkas, K. Szabó. Edző: Márton Zsolt. Kiskunhalas: Cs. Kovács - Rencsár, Ábrahám (Hegyesi), Ficsór (Ács), Kárász, Balkó, Brinza, Bogdán, File, Csáki (Tötök), Mészáros. Edző: Kis Péter. Kalocsa: 150 néző. Vezette: Bosnyák (Ártim J„ Csákó). Gól: Csára, Kerekes, ill. Ficsór 2, Török 2, Csáki. Sárga lap: Balogh, Mácsai, ill. Balkó, Mészáros. Kitűnt: Kerekes, Báló, ill. Ficsór, Mészáros, Csáki. Ifjúsági eredmény: 1-1. Ladánvbene - Baiai LSE 7-1 (2-0) Ladánybene: Fischer- Mészáros, Miskei, Nagy N., Kislőrincz(Eke), Tóth I. (Bagó), Ha­mar (Erdélyi), Dóka, Sándor, Kiss, Bállá (Ki­rály). Edző: Ozsváth Ferenc. Bajai LSE II.: Urlauber - Csongor, Várnagy, Csanádi, Antal (Kotroczó), Vedelek, Újházi, Márton, Nosztani, Vuits, Takács. Edző: Kemya Tibor. Ladánybene, 100 néző. Vezette: Suba (Ko­vács, Csavajda), Gól: Kislőrincz 4, Tóth, Ha­mar, Király, ill. Takács. Sárga lap: Márton. Kitűnt: Mészáros, Kislőrincz, Dóka, Kiss, ill. Urlauber. Soltvadkert - Harta 2-2 (1-1) Solfvadkeit Hatvanyi - Szarka, Kelemen, HolczimmerZ. (Tóth R.), Tóth A., Papp (Faze­kas), Filus, Suknovitc, Hirsch, Ugrai (Gyuricza), Gillich. Edző: Florin Nenad. Harta: Zsinka - Bálint, Czigler, Duzmath, Kés­márki, Facskó, Lázár K., Lázár Zs., Antal (Rudics), Kiss, Ispán. Edző: Alföldi Albert Soltvadkert, 200 néző. Vezette: Kovács P. (Orosz, Tompái). Gól: Ugrai 2, ill. Bálint, Kiss. Sárga lap: Kelemen, Suknovitc, ill. Czigler, Duzmath, Lázárt Zs., Ispán. Kitűnt: Hatvanyi, Ugrai, Suknovitc, Gillich, ill. Czigler, Facskó, Késmárki. Ifjúsági eredmény: 3-0. Kicsi zavar után megzavarták a kicsi Ferencvárost labdarúgás Örömfocira is jutott ereje a bajai csapatnak a fővárosi zöld-fehérek elleni bajnoki nyitányon Elképzelhető, hogy a szombati melegnek nem volt bélyege. Vagy a csapatok tudták magu­kat függetleníteni a hőmérsék­lettől. - Egyszer mindenkivel játszani kell! - mondta a felké­szülési időszakban Bognár György, amikor szóba került a nehéznek tűnő sorsolás. Azt is kijelentette a Baja mestere, hogy ő már többször játszott a Ferencvárost legyőző csapat­ban. Úgy tűnt, tanítványai is hasonló eredményre töreked­tek a Ferencváros második csa­pata ellen, és igyekeztek elron­tani az edzőként bemutatkozó Lipcsei Péter örömét. Igen nagy elánnal kezdték a mérkőzést. Nagy Előd mozgat­ta meg az első percekben a Fra- di-védelmet, serénykedése eredményeként Vincze rúgha­tott 17-ről szabadrúgást, ami fö­lé ment. Majd válaszul a Fradi vizitált Csoknyai kapujánál, az első negyedóra végén a főváro­siak még a bal kapufát is meg­döngették egy életerős lövéssel. Aztán Kovács István két perc alatt két ziccert hibázott el a megzavarodott és emiatt lyu­kas hazai védelem kíséretében. A bizonytalanság percei után Szabó Norbert igyekezett za­vart kelteni a ferencvárosiak között, fejjel és lábbal is próbál­kozott, de nem járt sikerrel. Fél óra után Csoknyainak Pölöskei elől kellett lábbal mentenie, Bajai LSE Kalo-MÉH-FTC II. 2-0 (1-0) nb UTES MÉRKŐZÉS, Nyugati csoport, 1. forduló. Baja, 900 néző. Vezette: Szilasi (Gyürüsi, Mohos) baja: Csoknyai - Villám, Kurucsai, Tamási, Vincze - Szili (Varga Z, 84.), Lógó, Domokos - Szabó N., Nagy £ (Balázs, 55.), Fröhlich (Kormos, 67.). Vezető­edző: Bognár György. FTC ll.: lova - Tóth A., Vattai, Nyá- rasdi, Sváb - Gárdos, Vass M., Fülöp - Pölöskei (Papp M., 70.), Nyilasi (Nagy P, 55.), Kovács I. (Danquah, 55.). Edző: Lipcsei Péter. Gólszerző: Domokos 38. perc (1-0), Lógó 52. perc (2-0). bognár GYÖRGY: - Köszönet a tavalyi csapatnak, hogy tudták nekünk biztosítani ezt mai, Fra­di elleni lehetőséget Megérde­melten nyertünk, az első félidő ben volt egy 10 perces kihagyá­sunk, de ezt rendeztük, és job­bak voltunk. lipcsei PÉTER: - Az első félidő ben vezethettünk, a második­ban viszont kaphattunk volna több gólt Remélem, a játékosok egy kicsit elgondolkodnak, mert arra nem leszek kíváncsi, hogy idejönnek a felnőtt csapatból, és sétálgatnak. Ezt hétfőn le kell tisztáznom. majd Lógó célozta meg távolról a kaput. Két perccel később ha­sonlóan cselekedett Domokos, amikor az egyébként a Baja ál­tal gyakran üresen hagyott jobbösszekötő pozíciójából, 26 méterről eresztett meg egy élet­erős löketet, ami a hosszú olda­lon pihent meg a hálóban. A vendégek zavarát Vincze egy jobb alsóra irányzott lövéssel, majd Szili egy háromszögelés után a kirontó kapusba emelt labdával próbálta újabb gólra váltani, de a szünetig nem vál­tozott az eredmény. Fordulás után módosított fel­állással próbált megújulni a Fradi, de a hazaiak növelték előnyüket. Villám jobbról dob­ta be a labdát, amit Tamási per- dített kapura, Jova a keresztléc­re tolta a labdát, a lecsorgót Ló­gó helyezte a hálóba. Kettős cserét hajtott végre a Fradi, de nem tudta ellensúlyozni az egyre magabiztosabb bajaiak fölényét. Fröhlich például a ti­zenhatosnál csent el labdát a védőktől, majd Lógó passzával lépett ki helyzetben. Örömfocira válthatott a Baja, bokapasszokra, finomkodó megoldásokra is futotta a játé­kosok erejéből. Megtörték a Fe­rencvárost, és helyenként kö­zönségszórakoztató, látványos focival megérdemelten gyűjtöt­ték be a három pontot. ■ K.T.