Petőfi Népe, 2010. augusztus (65. évfolyam, 178-202. szám)

2010-08-09 / 184. szám

PETŐFI NÉPE - 2010. AUGUSZTUS 9., HÉTFŐ SPORT 15 A jobb játékért még nem jár pont labdarúgás Dicsérték a KTE-Ereco futballját, de ez sovány vigasz a vesztes csapatnak Szombaton sikerült a Fra­dinak az, ami addig még soha bajnoki meccsen: győzött a KTE-Ereco ven­dégeként. Erre még nem volt példa sem az NB I- ben, sem az NB Il-ben. Borbély Károly „Sem magasság, sem mélység nem rettent” - volt olvasható a hírős város jelmondata a Kecs­kemét Devils szurkolói tábor ál­tal kifeszített óriási transzpa­rensen. A szöveg alatt pedig Kecskemét nevezetességeit lát­hatta a Széktói Stadionban ösz- szegyűlt szépszámú publikum. Csukics nem is rettent meg, gyorsan magáévá téve a jelmon­datot: a 4. percben hátulról jó nagyot rúgott a bal oldalon Juni­orba, a kecskeméti kaputól mintegy 25 méterre. Teljesen fö­lösleges szabálytalanság volt... A szabadrúgást Andrezinho végezte el, a kapu elé lőtt, a lab­da Litsingiről lepattanva Rósa elé került, aki 8 méterről fordu­lásból jobbal kilőtte a jobb alsó sarkot, 0-1. Ez volt az első hidegzuhany a hazaiak számára, a második a 26. percben jött el: az egyik ven­dég védő egyértelműen kezezett a tizenhatoson belül, de Bede Fe­renc játékvezető nem fújt a síp­jába. Harmadszor akkor fogták a fejüket a kecskeméti szurko­lók, amikor a 31. percben Litsingi 10 méterről átemelt a kifutó kapus'iheilett, de a labda nem ért célba. Talán sikerült volna egyenlíte- nie a kongói csatárnak, ha nem Győzelmi mámor vasárnap kora délelőtt a me­gyei kórház izsáki úti épülete és a főiskola közötti parkolónál. A bokrok közül bozontos fejű su­hanó egyenesedik fel. Nyaká­ban zöld sál, testén Fradi-póló. „Mi lett a tegnapi meccs vége?” - kérdezi arcán a tudattalan másnaposok bamba kifejezésé­vel. „Nyert 2-1-re a Ferencvá­ros” - mondom, mire ő oldalba böki a földön fekvő társát, aki a jó hírre sem mozdul. Belekor­tyol egy petpalackos löttybe, majd „Mocskos lilák" nyögéssel visszazuhan a bokorba. m rí Tököli Attila (középen) a második találatát szerezte szombaton a KTE-Ereco színeiben. A Paksról szerződtetett csatár az MTK és a Fradi ellen is betalált. laza, hanyag mozdulattal veszi célba a kaput... Az egyenlítésre így várni kel­lett a hazai híveknek, egészen a félidő utolsó percéig: Holczer lőtte át az egész pályát, a Fe­rencváros kapusa, Ranilovic ki­futott a tizenhatos vonaláig, hogy felugorva megszerezze a labdát, de ütközött Csizmadiá­val, a labda Tököli elé került, aki kilenc méterről, kissé bal­ról, jobbal a jobb sarokba gurí­tott, 1-1. A második játékrész egyér­telműen a Kecskemété volt, sok helyzet adódott a hazai csapat előtt, a győztes találatot mégis a vendégek szerezték meg. A 87. percben Abdira senki nem lépett ki, így mintegy 30 méterről zavartalanul vehette célba a kaput, jobbal hatalmas bombagólt lőtt a jobb felső sa­rokba. Holczer „úszott” ugyan a levegőben, de nem tudott men­teni. KTE - Fradi 1-2. Sokan állí­tották, hogy a vereség ellenére a Kecskemét volt a jobb. Sovány vigasz mindez a hírős városi együttes számára, mert a jó já­tékért még nem jár pont, csak a KTE-Ereco - Ferencváros 1-2 (1-1) NB I-es labdarúgó-mérkőzés, 2. forduló. Kecskemét, 7000 néző. Vezette: Bede (Farkas B., Vígh T.) KTE-ERECO: Holczer - Némedi, Lambulics, Balogh B., Farkas I. - Ebala - Csukics (Dosso, 75. perc), Litsingi, Szavics (Csor­dás, 80.) - Foxi (Wilson, 80.), Tököli. Vezetőedző: Urbányi István. FERENCVÁROS: Ranilovic - Ba­log Z., Csizmadia, Tutorics, ju­nior - Kulcsár D. (Abdi, 75.), Andrezinho (Tóth B., 61.), Maród, Sztanics (Pisanjuk, 86.) - Heinz, Rósa D. Szakmai igazgató: Prukner László. Gólszerző: Rósa D. (1-0) a 4., Tököli (1-1) a 45., Abdi (1-2) a 87. percben. A forduló további eredményei: Kaposvár - Újpest 0-1, Buda­pest Honvéd - MTK1 -2, Lom­bard Pápa - Szolnoki MÁV 0-0, Szombathelyi Haladás - Zalaegerszeg 0-0, Paks - Debrecen 2-2, Győri ETO - Siófok, Videoton - Vasas (mindkettő lapzártánk után). Labdarúgó NB 1. 1. MTK 2 2 0 0 6-3 6 2. FTC 2 2 0 0 CM ■*3­6 3. Debrecen 2 1 í 0 4-2 4 4. Újpest 2 1 i 0 1-0 4 5. Kaposvár 2 1 0 1 5-4 3 6. Vasas 1 1 0 0 3-2 3 7. Videoton 1 0 1 0 1-1 1 8. Siófok 1 0 1 0 1-1 1 9. Győr 1 0 1 0 0-0 1 10. Haladás 1 0 1 0 0-0 1 11. Szolnoki MÁV 1 0 1 0 0-0 1 12. PaksiFC 2 0 1 1 3-4 1 13.ZTE 2 0 1 1 3-5 1 14. Pápa 2 0 1 1 0-2 1 15. Bp. Honvéd 2 0 0 2 3-5 0 16. KTE-Ereco 2 0 0 2 3-6 0 győzelemért, vagy a döntetle­nért...- A játékunk még nem az iga­zi. Küzdöttünk mint az orosz­lán, és egy kis szerencsével si­került nyernünk. A bekapott gó­lunk után nehéz.volt felrázni a csapatot, várható volt, hogy a hazaiak erőteljesen fognak tá­madni. A 65-70. percig át kellett vészelnünk egy nehéz idősza­kot, de ezt követően átvettük a játék irányítását, és egy egyéni villanással sikerült nyernünk. Véleményem szerint a Kecske­mét jó úton jár, és a jövőben jó eredményeket fognak elérni - mondta Prukner László, az FTC szakmai igazgatója a meccset követő sajtótájékoztatón.- Rövid leszek, köszönöm a kolléga elismerő szavait, és gra­tulálok a Ferencvárosnak - nyi­latkozta szűkszavúan Urbányi István, a KTE-Ereco vezetőedző­je majd kérdésre válaszolva el­mondta, hogy Ebala unikum­nak számít a magyar bajnok­ságban, mindenhová odaér, ren­geteg labdát szerez, és remekül játszik előre. Szolnoki diadal a bosnyákok ellen kosárlabda Hazai győze­lemmel folytatta szereplését az Európa-bajnoki selejtező­ben a férfi kosárlabda-válo­gatott, miután harmadik mérkőzésén tegnap 74-70-re megverte a bosnyákokat Szolnokon, ezzel első sikerét aratta a sorozatban. Legyőzte a németeket és harmadik válogatottunk vízilabda A magyar női ví­zilabda-válogatott 15-10-re legyőzte a németeket a Siracusában lezajlott nem­zetközi felkészülési torna vasárnapi fordulójában, így harmadikként zárt. A Manchester United nyerte a Szuperkupát labdarúgás A Manchester United nyerte az angol Szu­perkupát miután vasárnap 3- 1-re verte a bajnok Chelsea-t a londoni Wembley Stadionban. Phelps megint kikapott az amerikai bajnokságon úszás Egy nap alatt elszen­vedte második vereségét az Irvine-ban zajló amerikai úszóbajnokságon a 14-sze- res olimpiai bajnok Micha­el Phelps, aki csak negye­dik lett 200 m háton. ArnGréta nyert és főtáblásként folytathatja TENISZ Arn Gréta két játsz­mában nyert (6:3, 6:4) a dél-afrikai Chanelle Scheepers ellen a kétmillió dollár összdíjazású cincin­nati keménypályás tenisz­torna selejtezőjének a má­sodik fordulójában és ezzel bejutott a 64-es főtáblára. Totóeredmények - 31. hét 1. Salzburg-Wiener Neustadt 4-2 1 2. Sturm Graz-Rapid Wien 0-2 2 3. Austria Wien-Ried 0-1 2 4. Bellinzona-Basel 1-0 1 5. Xamax-FC Zürich 3-4 2 6. Grasshoppers-Young Boys 1-2 2 7. Bayern München-Schalke 2-0 1 8. Benfica-Porto 0-2 2 9. Chelsea-Manchester U. 1-3 2 10. Lyon-Monaco 0-0 X 11. Marseille-Caen 1-2 2 12. Paris SG-St. Etienne 3-1 1 13. Rennes-Lille 1-1 X Plusz egy mérkőzés: M.Montpellier-Bordeaux Lapzárta után Egy osztállyal lentebb neveztek a félegyháziak Sikerek a világbajnokság előtt birkózás A kötött- és a szabadfogásúak is érmeket nyertek Kővágó Zoltán meggyőző fölénnyel győzött Az elmúlt bajnokságban az ötö­dik helyen végzett a P&P Kiskun­félegyháza NB I/B-s férfi kézilab­da csapata. Az anyagi nehézsé­gek azonban őket sem kerülték el. A 2010-2011-es idényben, az NB Il-es bajnokságban folytatják szereplésüket, ami a névadó szponzornak köszönhető. A szakosztály főként közép és hosszú távon gondolkodik, tud­tuk meg Árvái Zoltántól, aki csak egy lelkes segítőnek mondja ma­gát, mivel új vezetőséget kell vá­lasztani. Céljuk a megfelelő után­pótlás-nevelés, a kézilabdát sze­rető játékosok leigazolása egy ké­sőbbi ütőképes félprofi, profi csa­pat kialakításához. A helyieken kívül, a környező településekről- Kiskunmajsáról, Tiszakécské- ről, Tiszaalpárról - igazolnak já­tékosokat. Az ősszel induló bajnokságban a középmezőnyben szeremének végezni. Fő céljuk az ifjúsági és felnőtt játékosok szoros kapcsola­tának kialakítása. Ennek érdeké­ben a felkészülési edzéseket is együtt kezdték el. Szeptember elején egy tornát szerveznek, melyen kiderül hol tartanak, mi­lyen igazításokra van még szük­ség a bajnokság kezdetéig. Nagy figyelmet fordítanak a serdülők­re is, akik a megyei bajnokság­ban szerepelnek. Lány csapatu­kat tovább erősítik, ők a megyei bajnokságban egyre meghatáro­zóbbakká válnak. ■ Sz. T. A birkózó-vb-re készülő kötöttfo­gású és szabadfogású magyar vá­logatott is szép sikereket ért el a hétvégi nemzetközi versenyeken. A kötöttfogásúak romániai Pitestiben rendezett viadalán Kun Renátó Lőrincz Tamással mérkőzött a 74 kg-osok döntőjé­ben, és nyert szoros meccsen. Fo­dor Zoltán a 84 kilósok között tu­dott győzni, ugyanitt Bácsi Péter bronzérmes lett. Ezüstérmet szer­zett Módos Péter (55 kg), Korpási Bálint (66 kg), és a Kiss Balázst helyettesítő Németh Iván (96 kg). A szabadfogásúak lengyelországi tornáján a Hatos Gábor (74 kg) az amerikai Trent Paulson ellen nyert a döntőben, Ligeti Dániel (120 kg) pedig harmadik lett. ■ Fodor Zoltán (szembe) a 84 kilogrammosok között győzött Kővágó Zoltán meggyőző tel­jesítménnyel utasította maga mögé a mezőnyt és védte meg címét diszkoszvetésben a 115. atlétikai magyar bajnokság vasárnapi versenynapján a debreceni Gyulai István Atlé­tikai Stadionban. Az Európa-bajnokságon meglepetésre a selejtezőben kiesett atléta a vasárnap esté­be nyúló versenyen 67,16 mé­tert dobva, több mint 7 méter­rel győzte le a második hely­re befutó Máté Gábort (59,41 m). A Bp. Honvéd olimpiai ezüstérmesének győzelme az első dobását követő öt sikerte­len kísérlettel együtt sem for­gott veszélyben. ■