Petőfi Népe, 2010. március (65. évfolyam, 50-75. szám)

2010-03-23 / 68. szám

SPORT 15 Pump Luca csak a végén hibázott, így nyert ezüstöt a bajnokságon Jöhet a negyedik menet! röplabda Ismét lépéselőnybe került a Kalo-MÉH Kecskemét Döntőbe jutott a fedett pályás fel­nőtt országos bajnokságon, áz Antalis Openen a bajai - idén már a Budapesti Spartacus szí­neiben versenyző - Pump Luca, ám rövidítésben ellenfele nyerte a tornát. A 32 fős mezőny három napon át versenyzett. Az utolsó mérkőzésen a szege­di Susányi Zsófia volt az ellenfél, az első szettben 3:3 után Pump Luca többször rontott, így lett 6:3. A második szett kiegyenlí­tettjátékot hozott, a 6:6 utáni rö­vidítésben Pump 4:2-re vezetett, innen fordított Susányi 7:5-re.- Nagyon akartam nyerni, de sajnos túl ideges voltam és sokat rontottam. Idén ez a második versenyem, az első női első osz­tályút megnyertem, most döntős lettem, nem lehetek elégedetlen - értékelt Pump Luca. ■ K. T. Ambrus Krisztina „olimpiai” bajnok az ifjúságiak közt Budapesten került megrende­zésre az asztaliteniszezők ifjú­sági korosztályában az országos diákolimpiái döntő. Ambrus Krisztina, a kiskőrö­si KTKT Petőfi-gimnázium tanu­lója magabiztosan szerepelt, va­lamennyi ellenfelét meggyőző fölénnyel verve szerezte meg az „olimpiai” aranyérmet, lehenge­relve ellenfeleit. Sok elismerést kapott kiemelkedő játékstílusa és elszántsága okán. Kriszti ezzel a győzelmével folytatta idei sikersorozatát: elő­zőleg ezüstöt nyert a tatai Pro Touron, az országos felnőttbaj­nokságon a favorit Póta búcsúz­tatása után lett harmadik. ■ Ambrus Krisztina: remek évad! Nagyban ezen is múlt a kecskemétiek tegnapi győzelme: Bokor Elek nem tud mit kezdeni a hazaiak jól működő hármas blokkjával szemben Tegnapi sikerével 2:l-re vezet a három győzelemig tartó páros csatában a Kalo-MÉH Kecskemét a Dunaferr ellen. A tét a bajnoki döntőbe jutás. Rajtmár István v Az első szettben Bagics bombá­ja után 8:7-nél vezetett először a hazai csapat. Tóth „Tito” II. Gá­bor elemi erejű ütése pedig már 16:13-as hazai előnyt jelzett, nem is volt gond a szett megnyerését illetően. A második játékot végig vezetve hozta a hazai csapat. A vendég szurkolók ekkor már az útra való szendvicset vásárolták a csarnoki büfében, de az újvá­rosi játékosok a harmadik etap- ban meglepték a vendéglátókat. Ám 12:16-nál ismét jött Tóth II. Gábor, vezérletével 23:21-re for­dított a Kalo-MÉH, és összesítés­ben 2:l-es vezetéssel várja a hol­napi negyedik menetet. Gyurkó Sándor: - A játék min­den elemében fegyelmezetteb­bek voltunk, mint két nappal ez­előtt. Blokkban tudtuk megfogni ellenfelünket, ezen múlt, hogy megnyertük a meccset. Kalo-MÉH Kecskemét SE-Dunafeir SE 3:0 (21,21,22) extraliga, elődöntő, 3. mérkőzés, Kecskemét, 200 néző. V: Mezőffy, Szabó P. kecskémét: Tóth I. G. 5, Somodi 6, Dorcsák 6, Tóth II. G. 23, Csala 11, Bagics 9. Cs.: Szabó T. (liberó), Rapi. Szakmai igazgató: Gyurkó Sándor. dunaferr: Gelencsér B. 4, Baráti 16, Bokor E. 11, Tóth A., Tomanóczy 4, Lukács 9. Cs.: Hatvány A. (liberó), Dávid, Hatvány Zs. 1, Pápai. Edző: Ruffing Péter. Az eredmény alakulása. 1. játszma: 1-3, 8-7, 15-12, 19-15, 22-18. 2. játszma: 5-1, 8-4, 9-8, 11-12, 16-13, 22-18. 3. játszma: 1-4, 3-7, 9-13, 11-16, 18-17, 23-21. Kitűnt: Tóth /., Tóth II., illetve Bokor E. A másik mérkőzésen: Kaposvár-Veszprém 3:0 (12, 16, 16). A párharc végeredménye: 3-0 a Kaposvár javára, a somogyiak már bejutottak a bajnoki döntőbe. Jobbak voltak a Ballószögi Vállalkozók Döntetlent játszottak a labdarú­gó megyei III. osztályban a bal­lószögi és a helvéciai vállalko­zók az északon. Gólgazdag meccsek voltak délen. Északi csoport: Ballószögi Váll.-Helvéciai Váll. 1-1, Miklósi GYFE-Kunbaracs 1-2, Fülöphá- za-Ballószög KSK 1-1, Tiszaug- Hetényegyháza 2-2, Ágasegyhá- za-Kunadacs 2-3, Szabadszállás- Tass 5-1, Fülöpszállás-Helvécia 3-2, Apostag-Soltszentimre 1-1. Közép csoport: Kötöny SC­Kecel FC 0-4, Szank-Csengőd 4- 2, Homokmégy-Fülöpjakab 1-1, Bócsa-Dunaegyháza 3-2, Tázlár- Öregcsertő 0-4, Kecel Senior- Kiskunhalasi Spartacus 0-4, Vadkert FC-Újtelek 0-1, Jász- szentlászló-Jánoshalma 1-1. Déli csoport: Kisszállás-Vas- kút 5-1, Dunapataj-Dávod 1-2, Rém-Dunaszentbenedek 0-4, Miske-Uszód 3-2, Bácsborsód- Tataháza 5-0, Borota-Bátya 3-2, Gara-Foktő 4-2, Géderlak-Kun- baja 1-2. ■ Kedvezményes belépők a KTE hazai meccseire labdarúgás Egymást köve­tően öt hazai bajnokit ját­szik a KTE-Ereco, melyeken döntő lehet, hogy a szurko­lók nagy számban szurkol­janak a lelátón. A KTE tu­lajdonosai úgy döntöttek, hogy az öt hazai találkozóra külön bérletet adnak ki, amelynek egységesen 5000 forint az ára. Szilágyi bronzérmes a tuniszi viadalon vívás Bronzérmet szerzett Szilágyi Áron a kardozók tuniszi Grand Prix-víada- lán. Szilágyi a negyeddön­tőben szép vívással, három tussal verte az aktuális vi­lágbajnok német Nicolas Limbachot, a fináléba jutá­sért rendezett asszóban vi­szont egy tussal alulmaradt a későbbi győztes spanyol Iáimé Martival szemben. Kásás Tamás a legjobb, Biros lett a második voksolás Kásás Tamást választotta meg az elmúlt évtized legjobb vízilabdázó­jának a Nemzetközi Úszó Szövetség (FINA) lapja, a FINA Aquatics World Magazine. Vízilabdában a három olimpiai aranyat nyert magyar válogatott legjobbjai uralták a vokso­lást: a győztes Kásás Tamás mögött Biros Péter lett a második, és érkezett szava­zat Benedek Tiborra is. Kassai Viktor ismét szerepet kap a kupában bíróküldés Kassai Viktor vezeti a labdarúgó-Európa Liga egyik negyeddöntőjé­nek április 8-ai visszavágó­ját, azt azonban csak két nappal a találkozó előtt hozzák nyilvánosságra, hogy a magyar játékvezetőt melyik összecsapásra jelöli az európai szövetség. A héten tizenkettes volt a „telitalálatos” totó All. heti nyeremé­nyek: 13 plusz egyes és 13- as szelvény nem volt. A 12- esek 59720 forintot, a ll­esek 3585 forintot, míg a 10-esek 725 forintot érnek. Kiskunfélegyházi siker a megyei kézis rangadón Az NBI/B Keleti csoportjának megyei rangadóján, köszönhető­en második félidei jó teljesítmé­nyének és Kiss Olivér kapus vé­déseinek, a vártnál könnyebb győzelmet aratott a Félegyháza. KALOCSAI KC-P&P KISKUNFÉL­EGYHÁZA HTK 23-31 (15-16) Kalocsa, 300 néző. Vezette: Kolarovszki, Szabó. Kalocsa: Kovács -Romsics, Bé­res 5, Szabó, 3, Szlétek 6, Juhász P. 5/1, Juhász G. Csere: Hiolek (k), Dávidházi 2, Bállá 2, Kana­las, Csóti. Edző: Kolics János. KHTK: Kiss - Csatai 3, Valacz- kai 4, Kocsis 3/3, Füleki 10, Csató 6, Szöllősi 3. Csere: Boros (k), Dra- bant 1, Pintér, Basarics 1, Lechner, Csőke. Edző: Farkas József. Kiállítás: 12, ill. 14 perc, egy piros lap. Hétméteresek: 6/1, ill. 3/3. Kitűnt: Szlétek, Juhász P., Béres, ill. Kiss, Füleki, Csató, Szöllősi, Basarics. Az első félidőben a megyei rangadón egyenlő erők küzdel­me folyt. Mindkét csapat zárt fa­las védekezést választott, mely­nek eredményeként indítások­ból esett sok gól. A második fél­idő elején a jó védekezésének és a kapus teljesítményének kö­szönhetően elhúzott a vendég KHTK. Füleki és Csató szép gó­lokkal örvendeztette meg a nagyszámú kiskunfélegyházi nézőket, akik a két pont remé­nyében nem hiába kísérték el a csapatukat Kalocsára. ■ Sz. T. A kupanégybe kerülésért az Álba ellen kosárlabda Dénes Gáborék nagyon komolyan készültek a mai találkozóra A Magyar Kupa legjobb négy csapata közé kerülésért játszik ma a székesfehérvári Albacomp- pal a Kecskemét SE férfi kosár­labda-együttese. Sztojan Ivkovics kecskeméti szakmai igazgató elmondása szerint a 18 órakor, a Messzi Ist­ván Sportcsarnokban sorra ke­rülő mérkőzésen nem lép pályá­ra a sérült Kestutis Marciulionis és Tóth Norbert sem. Újra játsz­hat viszont az ismét egészséges Michael Dale, aki a hétvégén si­kerrel megvívott Salgótarján el­leni bajnokin már ott volt a csa­patban. Ezen a mérkőzésen Dé­nes Gábor volt a kecskemétiek egyik legjobbja. A nyáron a pé­csiektől érkező egykori váloga­tott kosaras régóta nem játszott ilyen ponterős formában.- Örülök annak, hogy jól ment a játék, de a győzelem a csapat érdeme - hárította utólagos gra­tulációnkat Dénes Gábor. Arra a kérdésre, hogy várhatjuk-e tőle a jó folytatást, a következőket vála­szolta: - A kupatalálkozók min­dig más hangulatúak, mint a baj­nokik. Bár elsődleges célunk a bajnokság legjobb nyolc csapata közé kerülés, nagyon komolyan készültünk az Álba elleni két ku­pameccsre is. Bár a két bajnokit a fehérváriak megnyerték elle­nünk, úgy érzem, van esélyünk. Olyan előnyt szeretnénk szerez­ni, hogy a visszavágón az Albá- nak kelljen izgulnia... ■ Dénes Gábor jó teljesítményt nyújtott legutóbb, ma folytatásra készül