Petőfi Népe, 2010. február (65. évfolyam, 26-49. szám)

2010-02-01 / 26. szám

PETŐFI NÉPE - 2010. FEBRUÁR 1, HÉTFŐ SPORT 15 Beteljesült, amire nagyon régen várnak a vadkerti asztaliteniszezők- A Vadkert közvetlen mögöttünk áll a bajnoki tabellán, könnyen okozhat számunkra meglepetést, ha nem koncentrálunk eléggé - mondta Szily György, az Univer KTE edzője a vasárnapi megyei rangadó, az Akker Plus-Soltvad- kertí TE elleni mérkőzés előtt. Okoztak is a hazai pályán játszó Ambrus lányok: Beáta, Krisztina és Tímea. Holott nem a legjobban indult számukra a találkozó: a Molnár Zita-Madarász Dóra-ket­tős verte a párosok csatájában Krisztinát és Tímeát. Majd a foly­tatásban 4:3-ra is vezettek a ven­dégek, de innen sikerült fordítani­uk. Timi verte Madarászt, Krisz­tina pedig olyat tett, mint még so­ha: legyőzte Molnárt. Máris for­dult a kocka, 5:4-re a vadkertiek vezettek. Beán és Kovács Adrien­nen volt a „világ szeme”. A papír­forma a hazai pingpongos mellett szólt...- Nagy volt a tét, ezért a vártnál nehezebben nyert Bea. De nyert, és ez a lényeg. „Évtizedek” óta vá­rok erre a pillanatra. A Kecske­méttel szemben nagyon sokszor múlt hajszálnyin a sikerünk. Most végre meg tudtuk nyerni a szoros meccseket - mondta a soltvadkertiek edzője, a három lány apja, Ambrus Ferenc.- Molnár Zita gyengén játszott. A tüdőgyulladása után sajnos még nem nyerte vissza a régi for­máját Nem várt vereséget szen­vedtünk. Amikor megnyertük a párosok csatáját, akkor azt hit­tem, hogy nem lehet baj, legalább döntettejre hozzuk ameccset Na­gyon egységes volt a Vadkert, csak gratulálni tudok nekik - vélekedett Szily. Akker Plus Soltvadkerti TE- Univer KTE 6:4 Ambrus T. 3, Ambrus K. 2, Ambrus B. 1, illetve Madarász D. 2, Molnár 1 és a Madarász-Mol- nár-páros. ■ B. K. Ambrus Tímea háromszor nyert, régi önmagát idézve játszott Huszonöt éves rekordot döntött meg Kiss Dániel Kiss Dániel 7.57 mp-cel országos csúcsot futott 60 m gáton a karisruhei fedett pályás atlétikai versenyen, ezzel Bakos György 25 éves rekordját adta át a múlt­nak. A tavalyi, berlini világbaj­nokságon 110 m gáton szintén országos csúccsal elődöntős Kiss a német városban az előfu­tamban érte el a 7.57 mp-es időt. Bakos 7.60-nal tartotta a magyar rekordot 1985. március 3. óta. Kiss legközelebb február 13-án, a budapesti nemzetközi viada­lon versenyez majd hazai pá­lyán. Egy magyar női atlétikai siker is született: Kálovics Anikó a San Sebastianban rendezett mezeifutó-verseny húszfős me­zőnyében győzött. ■ Kiküszködték a két pontot kosárlabda A Kecskemét ismét legyőzte a tavalyi ezüstérmest! Ősszel idegenben kétszeri hosszabbítás után, most vendéglátóként a rendes játékidőben győzte le a Kecskemét SE az ezüstér­mes pécsi vasutasokat. Rajtmár István A szombati találkozó előtt mind a kecskemétiek, mind pedig a pécsiek arról beszéltek, hogy na­gyon fontos két bajnoki pont sor­sáról születhet döntés a Messzi István Sportcsarnokban. A ven­dégek a táblázat tizenegyedik helyéről szerettek volna előrébb lopakodni, a házigazdák pedig a legjobb nyolc között birtokolt po­zíciójukat szándékoztak egy győzelemmel biztosabbá tenni. Valószínű, hogy a nagy tét mi­att nem hozott jó játékot a két ve- télytárs találkozója. Olyannyira nem, hogy aki életében először járt kosárlabdameccsen, aligha lett rabja ennek a sportágnak! Pedig jól kezdődött, hiszen Dale és Wittmann tripláját köve­tően 6-O-ra meglépett a Kecske­mét. Ám tévedett az, aki a jó star­tot követően úgy gondolta, hogy könnyed győzelmet arat a házi­gazda a tavalyi bajnoki év ezüst­érmese ellen. Bár lan Johnson kosarát követően a 16. percben már 32-20-ra vezetett a Kecske­mét, addig szórakoztak a házi­gazdák, amíg a második negyed végén Canak távolija szoros, 32-3(Pas félidei állást jelentett. A harmadik negyed közepén egyenlített (39-39) a pécsi vas­utas gárda, majd Hosszú Gergő 30. perc elején elért triplája már vendégvezetést eredményezett, 44-46! A hazaiak csak azért in­dulhattak előnnyel a negyedik etapban, mert Marciulionis be­dobott két büntetőt, Johnson pedig egy szép távolit, 49-46. A mindent eldöntő záró ne­gyedben Michael Dale pillanatai következtek: előbb szép kosarat dobott, majd védő lepattanót szerzett, a támadásnál faultot harcolt ki, ezt követően pedig do­bott egy triplát, 61-50. Ezzel eldőlt, a hajrában a Kecskemét okosan tartotta a lab­dát, és begyűjtötte a két pontot. Sztojan Ivkovics szakmai igaz­gató: - Messze nem vagyunk még jó csapat. De az egység meg­van az együttesemnél, amire igazán büszke vagyok. Időnként ez volt a meccsre jellemző: a kecskeméti szurkolók kedvence, Michael Dale egy fejjel a mezőny fölött Kecskemét SE-Pécsi VSK-Pannonpower 71-64 (17-12,15-18,17-16,22-18) A férfi kosárlabda NB 1. alapszakasz állása 1.ZTEKK 16 16- 1410:1200 1.000 2. Szolnoki Olaj 16 12 4 1361:1293 0.875 3. Atomerőmű SE 16 11 5 1355:1135 0.844 4. Körmend 15 9 6 1228:1169 0.800 5. Kecskemét SE 16 9 7 1251:1276 0.781 6. Albacomp 15 8 7 1315:1246 0.767 7. Soproni KC 16 8 8 1395:1401 0.750 8. Kaposvárt KK 16 8 8 1390:1357 0.750 9. Szombathely 16 8 8 1420:1382 0.750 10. Dombóvár KC 15 7 8 1261:1331 0.733 11. Pécsi VSK 16 6 10 1237:1281 0.688 12. Nyíregyháza 16 6 10 1282:1364 0.688 13. Salgótarján 15 1 14 1124:1446 0.533 14. Debrecen 16 1 15 1243:1391 0.531 nb i. a csoportos férfimérkő­zés, Kecskemét, Messzi István Sportcsarnok, 1100 néző. Ve­zette: Hartyáni, Földházi, Po­zsonyi. KECSKEMÉT: ROSS 4/3, Wittmann 12/6, Dale 20/12, Johnson 14/6, Bencze 4. Cse­re: Tóth N., Marciulionis 15/3, Dénes 2, Csorvási M. Szakmai igazgató: Sztojan Ivkovics. Pécs: Ames 9, Lakatos P. 12, Eilingsfeld 2, Bojovics 2, Helbich 7/3. Csere: Hosszú 5/3, Czigler2, Canak 21/12, Ruják 2, Helmeczi 2, Bíró. Edző: Ivica Mavrenski. Az eredmény alakulása. 4. p.: 6-5. 6. p.: 12-8. 14. p.: 20-12. 17. p.: 29-20. 23. p.: 39-35. 27. p.: 44-43. 34. p.: 56-50. 37. p.: 63-54. Kipontozódott: Lakatos (40. p.). Kitűnt: Dale, Johnson, Marciulionis, ill. Canak. Tesztmeccset nyert Szegeden a Baja labdarúgás A Tisza Volán vendégeként 3-1-re nyert a Bajai LSE szombaton, felké­szülési mérkőzésen. Nagy Tamás együttese a 20. perc­ben Kohány révén szerzett vezetést, a 65.-ben egyenlí­tettek a hazaiak. Krajncz azonban a 88. és 90. perc­ben is betalált az Alföld csoport élmezőnyéhez tar­tozó házigazdák kapujába. A fináléban a kínaiakat győzték le a magyarok vívás A magyar válogatott nyerte tegnap a férfi párbajtőrözők olaszországi Világkupa-versenyét. A legnanói viadalon a győztes csapat a döntőben a kínai­akat 42-31-re verte. Federer begyűjtötte a tizenhatodikat is tenisz A svájci Roger Federer nyerte az ausztrál nyílt teniszbajnokság férfi egyesét, miután tegnap, Melbourne-ben három játszmában, 6:3, 6:4, 7:6 (13-ll)-re diadalmaskodott a brit Andy Murray ellen. Ez volt Federer 16. Grand Slam-győzelme. Megvédték elsőségüket a remeklő spanyolok futsal A spanyol válogatott megvédte címét a futsal-Eu- irópa-bajnokságon, miután szombaton, a debreceni döntőben 4-2-re legyőzte a portugál csapatot. Az érme­ket Michel Piatini, az Euró­pai Labdarúgó Szövetség (UEFA) elnöke adta át a Fő­nix Csarnokban. Totóeredmények - 4. hét 1. Bayern München-Mainz 3-0 1 2. Frankfurt-1. FC Köln 1-2 2 3. Hertha BSC-Bochum 0-0 X 4. Mönchengladbach-Bremen 4-3 1 5. Schalke-Hoffenheim 2-0 1 6. VfB Stuttgart-Dortmund 4-1 1 7. Leverkusen-Freiburg 3-1 1 8. Napoli-Genoa 0-0 X 9. Cagliari-Fiorentina 2-2 X 10. Milan-Livorno 1-1 X 11. Parma-Internazionale. törölve helyette az 1. számú pótmérkőzés 12. Roma-Siena 2-1 1 13. Arsenal-Manchester United 1-3 2 Plusz egyes mérkőzés: 14. Juventus-Lazio lapzártánk után Pótmérkőzés: Hannover-Nürnberg 1-3 2 Csertői és stábja négy játékost tesztelt a Löki ellen labdarúgás A mérkőzés utolsó pillanatában Bodnár góljával nyert a debreceni alakulat- A kapus Vorelnek nem sok dol­ga volt, nem igazán tudtuk fel­mérni, mire képes. A középső védő, Zivny gyorsaságát szintén nem lehetett megfelelően tesz­telni, a havas pálya nem volt er­re ideális. A középpályás Caba­nas fizikailag gyenge, nem hi­szem, hogy erősítést jelenthetne csapatunknak. A csatár Dudá­son látszik a meccshiány, erőn­léte gyakorlatilag a nullával egyenlő - olvasható Csertői Au­rélnak, a KTE-Ereco vezetőedző­jének nyilatkozata a kecskeme- tite.hu honlapon a próbajátéko- sokról. A mester azt követően mondta ezt, hogy a Vorel - Schindler, Gyagya (Némedi, 61.), Zivny (Koncz, 61), Farkas I. ­Alempijevics (Hegedűs Á., 57.), Csukics (Bertus, 61), Cabanas (Bagi L, 46.) - Dudás (Menyhárt, 46.), Montvai (Litsingi, 46.), Csordás (Veszelics, 57.) öszszeál- lítású csapata 1-0-s félidőt kö­vetően 2- 1-re kikapott vasárnap a DVSC vendégeként. A felkészülési találkozó 16. percében Szakály lőtt kapura 16 méterről, a vizes labda kicsú­szott a Vorel kezei közül, a kipat­tanóra Feczesin startolt rá, és kö­zelről a hálóba lőtt, 1 -0. Az első félidőben pályára lé­pett Mbengono Yannick is a Löki gárdájában, a kameruni táma­dónak nem sikerült gólt szerez­nie volt együttese ellen. A pihenőt követően a 60. perc- Csordás Csaba (balra) és társai szakadó hóesésben kaptak ki 2-1-re ben Csukics és Menyhárt összjá- téka után Litsingihez került a lab­da, aki jobbról középre ívelt, Bagi pedig félfordulásból, 13 méterről, ballal a bal alsó sarokba lőtt, 1-1. A meccset eldöntő találatot Bodnár szerezte az utolsó perc­ben: egy kontra támadás végén a Coulibaly-tól kapott labdát 16 méterről a jobb alsó sarokba lőtte, 2-1. Alakulhatott volna másképp is az eredmény, ha a 89. percben Veszelics nem hagy ki egy óriási ziccert: a kecskeméti csatár mint­egy 30 méteren keresztül telje­sen egyedül vezethette kapura a labdát, csak Polekszics állt vele szemben, de a szlovén csatár az álló hálóőrt találta telibe... ■ B. K