Petőfi Népe, 2010. január (65. évfolyam, 1-25. szám)

2010-01-25 / 20. szám

14 SPORT PETŐFI NEPE - 2010. JANUÁR 25., HÉTFŐ Kettő bajnokiból kettőt vesztettek el a kalocsai röplabdás hölgyek Rossz hajrá, buta hibák kosárlabda Az utolsó percekben bukta el a meccset a Kecskemét Futsalvereség Csehországtól, búcsúzott a magyar válogatott Két bajnokit játszottak az élvo­nalban a kalocsai röplabdás höl­gyek, akik mind a két találkozón vereséget szenvedtek. KALOCSAI SE - ÚJBUDA TC 0:3 (-16; -11; -18) Kalocsa, 100 néző, vezette: Szabó Zs., Stefik. Kalocsai SE: Vörös V., Vass L, Gál, Czár B., Vörös M., Szigeti. Csere: Deák (liberó), Gyimesi N., Gyimesi A., Majoros, Dabis, Klopcsek. Edző: Kováts Ágnes. Első alkalommal az az Újbuda TC látogatott Kalocsára, amely az alapszakasz első részében épphogy nem jutott a legjobb négy közé. A hazai csapat sajnos ezen a délutánon iskolai elfog­laltság miatt nélkülözni kény­szerült a múltheti TF elleni győz­tes mérkőzés legjobbját, Csinta­lan Rékát. Helyén az Újbudáról hazatérő Czár Barbara játszott. A mérkőzés elején a Kalocsa vette magához a kezdeményezést és az első technikai szünetben már jelentős hazai előny volt látható az eredményjelzőn. ■ A mérkőzés elején még a Kalocsa vette magához a kezdeményezést. A vendégek nem estek kétség­be, a rutin és a magasságkülönb­ség jóvoltából előbb ledolgozták a hátrányt, a végére biztosan nyerték a szettet. A harmadik já­tékrészben megpróbált a Kalo­csa játékban maradni, de a job­ban nyitó vendégek kézben tar­tották ezt az etapot is. KALOCSAI SE - PALOTA BÖLHOFF 0:3 (-20; -19; -20) Kalocsa, 100 néző, vezette: Horváth M., Farkas L. Kalocsai SE: Vörös V., Vass L., Dabis, Csintalan, Vörös M., Szi­geti. Csere: Deák (liberó), Gál, Gyimesi N., Gyimesi A., Majo­ros. Edző: Kováts Ágnes. Szombaton az a Palota volt a Kalocsa vendége amelyet még decemberben jó mérkőzésen, biztosan vert meg a hazai csa­pat. A hosszú labdamenetekkel tarkított mérkőzés talán élvez­hetőbb volt a szurkolók számára, ám sajnos ezen a meccsen sem termett babér a Kalocsa számá­ra. Előre borítékolható volt, hogy e meccs párbaját az Oláh-Csin­talan ütközet fogja jelenteni, amit a vendégjátékos nyert meg. A vége fölényes 0:3 a fővárosi csapat javára. ■ Az utolsó percekben vesz­tett mérkőzést (77-71) a két idénnyel ezelőtti baj­nok Falco otthonában a Kecskemét SE férficsapa­ta. A vereség azért is fájó, mert a meccs nagy részé­ben vezettek a vendégek. Rajtmár István Jól kezdett az ősi rivális Falco ott­honában a sérült amerikai cen­ter, lan Johnson nélkül felálló Kecskemét. Dale duplája és Wittman triplája után 4-5 volt az állás, majd 13-16-ra vezettek a vendégek. Az első negyed végén Marciuli- onis talált be távolról, 17-19-nél vonultak rövid pihenőre a vetély- társak. A második tíz perc elején hármasdobó-versenyt rendeztek á csapatok. Előbb Wittmann és Dale célzott pontosan, majd Bor­széki kétszer hármast talált, és jegyzett egy büntetőt is, 24-25. Végre Tóth Norbert is betalált messziről, ám Wilson dupláját és Kálmán tripláját követően fordult a kocka, 32-30. Wittmann bele­lendült, a 19. percben már 14/12- es mutatóval rendelkezett, de Wilson közelijét követően 36-35- tel fordultak a csapatok. Dale pontjaival indult a harma­dik tíz perc, majd Csorvási és is­mét Dale talált be, 36-41. Michael Dale ellenállhatatlan volt, 17/9-es mutatóval rendelkezett, 39-47 a 26. percben. A negyed Wilson pontatlan dobásával fejeződött be, 47-52. A mindent eldöntő negyedik negyedben Borszéki pontjaival gyorsan egyenlített a Falco, majd Kazlauskas büntetői után 54-52 lett az állás. Ezután Dénes, majd ismét Kazlauskas talált be. A foly­tatásban lépéselőnyben játszha­tott a Falco, Dénes újabb talála­tait követően 61-62-nél egy ideig mégis vezetett a KSE. A 38. perc­ben Kálmán triplája nyomán 70- 67-re meglépett a hazai gárda, és az utolsó percben a házigazda megnyerte a büntetőpárbajt is. Nikola Lazics: - Az egész mér­kőzésen jól védekeztünk, táma­dásban viszont túl sokat hibáz­tunk, idegeskedtünk, de a közön­ségünk biztatása szerencsére át­segített minket a holtpontokon. Sztojan Ivkovics: - Jó, izgalmas meccs volt, néhány buta, apró hi­ba miatt veszítettünk. A sérüléséből felépült Michael Dale (11) csapata legeredményesebb tagja volt a Falco elleni bajnokin Falco-Szombathely-Kecskemét SE 77-71 (17-19,19-16,11-17,30-19) NB I-es férfimérkőzés, Szombathely, 2500 néző. V; Cziffra, Kapitány, Török. falco: Kálmán 14/6, Frazier 21/9, Hajmásy, Kazlauskas 6, Dies 7. Cs: Borszéki 14/9, D. Wilson 13/3, Pankár 2, Szanati. Edző: Nikola Lazics KECSKEMÉT. Ross 4, Witt­mann 16/12, Dale 22/9, Tóth N. 6/6, Bencze Z. 6. Cs: Csorvási 2, Marciulonis 6/6, Dénes 9. Edző: Sztojan Ivkovics. Az eredmény alakulása. 4. p.: 6-7. 7. p.: 13-11. 13. p.: 23-25. 17. p.: 29-30. 24. p.: 36-41. 28. p.: 44-47. 32. p.: 54-52. 37. p.: 67-67 Kipontozódott: Ross (39. p.). A férfi kosárlabda NB I. alapszakasz állása 1. Zalakerámia ZTE 15 15 _ 1321-1117 1.000 2. Szolnoki Olaj 15 11 4 1272-1209 0.867 3. Atomerőmű SE 16 11 5 1355-1135 0.844 4. Körmend 15 9 6 1228-1169 0.800 5. Albacomp 15 8 7 1315-1246 0.767 6. Szombatkely 15 8 7 1336-1293 0.767 7. Soproni KC 15 8 7 1312-1312 0.767 8. Kecskeméti KSE 15 8 7 1180-1212 0.767 9. Kaposvári KK 16 8 8 1390-1357 0.750 10. Dombóvár KC 15 7 8 1261-1331 0.733 11. Pécsi VSK 15 6 9 1173-1210 0.700 12. Nyiregyháza KK 15 5 10 1195-1286 0.667 13. Salgótarjáni KSE 15 1 14 1124-1446 0.533 14. Debrecen 15 1 14 1165-1304 0.533 Eredmények: Albacomp-Sopron 92-74, Salgó- tarján-Kaposvár 67-79, Szolnok-Dombóvár 101-77, Zalaegerszeg-Körmend 61-58, Paks- Debrecen 79-73. A magyar futsalválogatott 4-0-ás vezetést követően 6-5-ös veresé­get szenvedett szombaton a cseh csapattól a Papp László Sport­arénában, így nem jutott be a legjobb nyolc közé a hazai rende­zésű Európa-bajnokságon. A magyarok az első forduló­ban az azeriaktól kaptak ki, így pont nélkül zárták a kontinens- viadalt. Eredmény: Csehország-Ma- gyarország 6-5 (0-2) Papp Lász­ló Sportaréna, 7066 néző, v.: Kämmerer (német), Marcelino (spanyol). Gól: Resetár (26.), Belej (33.), Dlouhy (35., 38.), Fric (37.), Kopecky (40.), illetve Dróth (6., 25.), Lódi (10., 25.), Gur- csányi (40.). Kozma Mihály, a magyar vá­logatott szövetségi kapitánya: „Borzasztóan nehéz beszélni egy ilyen szituációban, mivel jól fel­készültünk, tudtuk, hogy mit fog csinálni az ellenfél, de egyszerű­en az utolsó centiméterekre nem értünk oda. Az élet nem áll meg, megyünk tovább, sajnálom, hogy a hazai közönség nem lát­hat minket többet." ■ Rafael Nadal Karlovicot verve jutott a nyolc közé A volt világelső, a rangsorban je­lenleg második Rafael Nadal négy játszmában nyert a horvát Ivó Karlovic ellen, s a legjobb nyolc közé jutott az ausztrál nyílt teniszbajnokságon. Ellenfele a Melbourne-ben ötödikként ki­emelt brit Andy Murray lesz, aki az amerikai John Isnert verte há­rom szettben. A nőknél Szávay párosban is búcsúzott, viszont az ifjabb kor­osztályban az első helyen ki­emelt Babos Tímea egy könnyű és egy nehéz játszmanyeréssel lépett tovább a következő körbe. A nőknél az orosz házi rangadó­nak számító csatában Nagyja Petrova - a belga ex-világelső Kim Clijsters felett aratott siker után - diadalmaskodott a har­madik helyen rangsorolt Szvet­lána Kuznyecova ellen is. A 20 hónapos szünet után új­rakezdő belga Justine Henin há­rom szettben jutott túl honfitárs­nőjén, Yanina Wickmayeren. ■ Heidum Bernadett: ezüst az Európa-bajnokságon Két negyeden át pariban játszott a Baja kosárlabda A harmadik etapban hengerelt a bajnoki második Szeged Heidum Bernadett ezüstérmet szerzett vasárnap 1000 méte­ren a Drezdában zajló rövidpá­lyás gyorskorcsolya Európa-baj­nokságon. A döntőt a cseh Katerina Novotna nyerte meg. A szombaton 500-on bronzér­mes Huszár Erika már a selejte­zőben kiesett, s a 26. pozíció­ban végzett. Az Eb a 3000 méteres szuper­döntőkkel folytatódott, amelyek­ben az egyéni távokon döntőbe jutott korcsolyázók voltak érde­keltek, így a magyarok közül Heidum és Huszár. Előbbi a he­tedik, utóbbi a kilencedik he­lyen ért célba. Összetettben Heidum a negyedik, míg Huszár a hetedik pozícióban zárt. ■ Heidum Bernadett remek verseny­zéssel szerzett ezüstérmet Harmadik negyedbeli remeklé­sével nyerte meg a Bajai NKK el­leni bajnokiját a Szeviép-Szeged női kosárlabdacsapata. SZEVIÉP-SZEGED-BAJA 89-53 (25-15,17-19, 32-5,15-14) NB I A csoport, Újszegedi sportcsarnok, 200 néző. Vezet­te: Bálint, Földvári. Szeviép: Ciglar 14, Laczi 8, Horváth Zs. 12/3, Zserzseruno- va 16, Russai 1. Csere: Sipaviciu- te 23/3, Lengyel 11/9, Vincze 4, Tóth, Kmézics. Vezetőedző: Ben­cze Tamás. Baja: Kühn, Szepsi 8/6, Kato­na 8, Szabó 9, Budimir 13. Cse­re: Gorjanác, Theodorán 7, Járai, Kovács 8. Vezetőedző: Peresztegi Nagy Ákos. Az őszi mérkőzésen 90-49-re nyert Baján a jelenleg a bajnok­ság második helyén álló Szeviép Szeged együttese. Bár az első percekben Budimir pontos do­básai meglepték a házigazdákat (0-6), a negyedik percben már 6- 6 volt az állás. A bajai hölgyek já­tékát dicséri, hogy a 19. percben Budimir újabb pontjaival csak 38-30 volt az eredmény. A nagy különbségű vereséget a harma­dik etapban mutatott gyengébb produktumnak „köszönhetik” a vendégek, a záró negyedben is­mét egyenrangúan kosaraztak. Peresztegi Nagy Ákos: - A har­madik negyedben gyengélked­tünk, egyébként elégedett va­gyok csapatommal. ■ Theodorán Alexandra (7) próbálkozik támadásvezetéssel Laczi mellett