Petőfi Népe, 2009. november (64. évfolyam, 256-280. szám)

2009-11-16 / 268. szám

PETŐFI NÉPE - 2009. NOVEMBER 16., HÉTFŐ SPORT 15 A vitatható bírói ítéletek alaposan felpaprikázták a vendegjátékosokat Dale volt a csapat vezére kosárlabda Fordulás után fordított és nyert a Kecskemét Extra Liga férfi röplabda mérkő­zés: MAFC - KALO MÉH KECSKE­MÉTI SE 2:3 (22, -20, 20, -14, -7). Budapest, 200 néző. Vezette: Adler, Újházi. Kecskemét: Tóth I. G., Tóth II. G., Bagics, Csala, Hoffart, Dor- sák. Csere: Szabó T. (liberó), Melicher. Edző: Gyurkó Sándor. A fővárosi csapat önmagához képest koncentráltan, jól ját­szott, így az első három szett szo­rosabb lett a vártnál. Ugyanak­kor a vendégek a szokásosnál többet hibáztak, amit az ellenfél ki is használt. Különösen bosz- szantó volt, hogy az öt játszma alatt a Kecskemét több mint húsz nyitást rontott. Vagyis majdnem egy teljes szettet „tál­cán nyújtott át” az ellenfélnek. Ez pedig lelkileg alaposan visz- szavetheti a játékosokat. A negyedik szett elején több vitatható játékvezető ítélet is született, ami alaposan felpapri­kázta a kecskeméti játékosokat. Onnantól agresszívebben röp- labdáztak és pillanatok alatt több pontos előnyt szereztek. A negyedik játszmában aratott si­ma győzelem után a vendégek lendülete az ötödikre is kitartott. Szerencsére fejben és fizikálisán is jobban bírták a csatát, melyet végül kétórányi játék után sike­rült megnyerniük. A csapatból Csala Bernát teljesítménye emel­hető ki. Az ütő már hetek óta ki­váló formában játszik. A pontvadászatban most két hét szünet következik. Gyurkó Sándor edző reméli, hogy ezalatt a sérült Rapi és Somodi is fel­épül. A kecskemétiek valójában komplett csapattal ebben a baj­nokságban még egyszer sem tudtak felállni. ■ Totóeredmények - 46. hét l.Görögország-Ukrajna 0-0 X 2. Írország-Franciaország 0-1 2 3. Oroszország-Szlovénia 2-1 1 4. Portugália-Bosznia-H. 1-0 1 5. Belgium-Magyarország 3-0 1 6. Brazília-Anglia 1-0 1 7. Németország-Chile törölve, helyette az 1. számú pótmérkőzés 8. Olaszország-Hollandia 0-0 X 9. Észak-írország-Szerbia 0-1 2 10. Lengyelország-Románia 0-1 2 11. Szlovákia-USA 1-0 1 12. Svájc-Norvégia 0-1 2 13. Wales-Skócia 3-0 1 Plusz egy mérkőzés: 14.Spanyolo.-Argentína 2-1 1 1. számú pótmérkőzés: Dánia- Dél-Korea 0-0 X Több száz szolnoki druk­kernek szomorúan „in­dult a busz” szombaton este: a Kecskemét Dale vezérletével 95-85-re ver­te Tisza-parti gárdát. Rajtmár István A Kecskemét-Szolnok összecsa­pásokhoz méltó, pokoli hangu­latban kezdődött a férfiélvonal nagy érdeklődéssel várt rang­adója. A Tisza-partjáról vagy fél­ezer érces hangú szurkoló érke­zett, akik közül az első negyed után valószínűleg senki sem fo­gadott volna arra, hogy kedven­ceik félóra múltán vesztesen hagyják el a játékteret. Remekül működött a Fodor- Alekszics-Barro tengely, és a sze­negáli center sorra dobhatta a könnyű kosarakat. Az 5. perc­ben már 13-7 volt az eredmény a vendégek javára. A második negyed elején szűk négy perc alatt egy 17-4-es szé­riát produkált és 36-34-re fordí­tott a Kecskemét! Ám rendezte sorait a Szolnok és újból jelentős előnyre tett szert, amit a harma­dik negyed végére lan lohnson utolsó pillanatban dobott kosa­rával kiegyenlített a hazai gár­da, 66-66 volt ekkor az állás. Alaposan lecsökkent az Olaj­nyomás a zárónegyedre. Barro-t lohnsonék kivették a játékból, miközben az ellenkező palánk­nál Micahel Dale extraklasszis teljesítményt nyújtott. A hazai közönség kedvence betörésből, távoliból és büntetőből is sorra betalált, de Zlatko Bolics és Kes­tutis Marciulionis játéka is ala­posan feljavult. Bő két perccel a vége előtt Tóth Norbert 2+1 dobását követően már 84-76 volt az állás. Hiába fa­ultolt az utolsó percekben a Szolnok, most a kecskemétiek bedobták a büntetőket. A vége 95-85, amit a hazai tábor „Indul a busz”, az ellen „Horváth taka­rodj” rigmussal vett tudomásul. Sztojan Ivkovics szakmai igaz­gató: - A hozzállással eddig sem volt baj, most a kritikus pillana­tokban a dobóteljesítményünk is megfelelő volt. Köszönet a szur­kolóknak a kitartó biztatásért! Horváth Imre vezetőedző: - A fordulás után elvesztettük azt, amit hosszú idő után az első félidőben megtaláltunk. A mérkőzés két legjobbja: Michael Dale (labdával) ezúttal „megveri” a szolnoki Ousmane Barro-t. Férfi kosárlabda NB I. alapszakasz 1. Atomerőmű SE 7 7 - 608-468 1.000 2. Zalakerámla ZTE KK 7 7 - 639-530 1.000 3. Szolnoki Olaj 7 5 2 587-568 0.857 4. Kecskeméti KSE 6 4 2 471-479 0.833 5. Pécsi VSK 7 4 3 584-540 0.786 6. Falco Szombathely 7 4 3 659-637 0.786 7. Albacomp 7 4 3 619-603 0.786 8. Soproni KC 7 4 3 617-620 0.786 9. Dombóvár KC 7 3 4 609-630 0.714 10. Körmend 6 2 4 469-480 0.667 11. Kaposvári KK 7 2 5 598-600 0.643 12. Nyíregyháza KK 6 1 5 434-495 0.583 13. Debreceni Egyeterp 7 - 7 523-599 0.500 14. Salgótarjáni KSE 6 - 6 457-625 0.500 Kecskemét-Szolnok 95-85 (19-28, 20-17, 27-21, 29-19) Kecskemét, Messzi István Sportcsarnok, 1500 néző. Vezette: Pállá, Kapitány, Szabó G. Kecskemét: Wittmann 4, Bolics 21/9, Dale 26/6, Tóth N. 9/3, Johnson 13/3. Csere: Csorvási 4, Marciulionis 14/6, Dénes 4. Szakmai igaz­gató: Sztojan Ivkovics. SZOLNOK: Fodor M. 12/3, Vesztergom 2, Alekszics 11/3, Rice 21/9, Barro 25. Csere: Szabó P. 10/6, Harazin, Frazier 4, Cseh Gy. Edző: Hor­váth Imre. kipontozódott: Dénes Gábor a 29., illetve Drágán Alek­szics a 39. percben. kitűnt: Dale, Bolics, Johnson ill. Barro, Fodor M. az élvonal hét végi eredmé­nyei: Nyíregyháza-Albacomp 62-84, Paks-Sopron 86-76, Debrecen-Zalaegerszeg 73-87, Salgótarján-Pécs 57-104, Kaposvár-Falco 106-92, Körmend-Dombóvár 88-71. A félegyháziaknak kijött a lépés asztalitenisz Extra Liga férfimérkőzés: Félegyházi ASI-Békés 7:0. Győzött: Cre- pulja Bóján 2, Vajda Viktor 2, Pálosi Balázs 2 és a Vaj- da-Crepulja pár. A páros si­kere után egyesben három szoros meccset is a félegy­háziak nyertek, ami döntő­nek bizonyult. A békési gárda 5:0 után már lélek­ben is feladta. Nehéz ellenfeleket kaptak a magyarok férfi vízilabda Erős riváli­sok jutottak a magyar csa­patoknak az Euroliga sorso­lásán, míg a LEN Kupában összekerült a Szeged és az FTC. Az EL beosztása, A- csoport: Barceloneta, Her­ceg Novi, M. Zagreb, Vojvo­dina. B: Dubrovnik, Panio- niosz, Kotor, Vasas. C: Bud- vanska Rivijera, Honvéd, Olympiakosz, P. Beograd. D: Eger, Pro Recco, Csehov, Kazany. Az idei első játék­nap: november 28-29., a második: december 16. Enkére emlékezett egész Németország búcsüzás Robert Enkére, a labdarúgó válogatott volt kiváló kapuvédőjére emlé­kezett tegnap Németország. A hannoveri stadionban és környékén 100 ezren vettek búcsút az elmúlt héten sú­lyos depressziója miatt, 32 évgs korában öngyilkossá­got elkövetett Enkétől, aki az ország egyik legnépsze­rűbb sportolója volt. Két győzelem, egy vereség a BL-ben KÉZILABDA Az 5. fordulót játszották hét végén a férfi Bajnokok Ligájában. A Veszprém kiütéses, 35-18- as győzelmet aratott a ven­dég bosnyák Boszna Szara­jevó felett és a csoport élére került. A Szeged viszont 30-23-ra kikapott a francia Montpellier otthonában, s ezzel csak ötödik. A nőknél a Győr 20-14-re verte Spa­nyolországban az Itxako gárdáját, s négy forduló után a 3. csoportjában. A férfiaknál az első 4, a nők­nél az első 2. jut tovább. Megszerezte első élvonalbeli győzelmét a bajai együttes kosárlabda Az utolsó negyedben Kühn Anna triplája jelentette a fordulópontot, onnantól megszűnt a görcsösség Nyolc elvesztett meccs után a ki­lencediket megnyerte a Bajai NKK női kosárlabdacsapata az NB I A-csoportjában.- Sokkal jobb hangulatú és egy­ségesebb együttesről beszélhetek az első győzelmünk után - mond­ta Peresztegi Nagy Ákos az élvo­nalban újonc bajai gárda edzője, aki közveüen a találkozót követő­en úgy nyilatkozott, hogy az eddi­giekhez képest gyengébb játék­kal sikerült elérniük a győzelmet.- A BEAC elleni mérkőzés volt az első a bajnoki szezonban, ami­kor igazán tétre ment a játék. Tudták a lányok, hogy a fővárosi­akkal szembeni meccs nyerhető. Sőt inkább azt mondanám, hogy győzelmi kényszerrel léptek pá­lyára. Az előző nyolc találkozó­ból egyiken sem mi számítot­tunk az esélyesnek. Ez persze nem azt jelenti, hogy azokon az összecsapásokon ne tettünk vol­na meg mindent a győzelemért, a tisztes helytállásért. A BEAC csarnokában nyomás alatt ját­szott a nagyrészt fiatalokból álló együttesem. Ennek tulajdonítom az első félidőben elkövetett szar­vashibáinkat, ezért nem tudtuk hamarabb eldönteni a meccset - vélekedett Peresztegi, akinek csapata az utolsó negyedben tud­ta kicsikarni a győzelmet. A zá­ró felvonás előtt 44-44 állt az eredményjelzőn.- Az utolsó negyedben Kühn Anna dobott egy triplát, majd ki­védekeztük ellenfelünk támadá­sát és ismét sikerült betalálnunk. Mindez döntő momentum volt, lelkileg átbillentek a lányok a holtponton. Megszűnt a görcsös- ségük, onnantól könnyed, felsza­badult játékot produkáltak. Sike­rünknek ez volt az egyik kulcsa. A másik pedig az, hogy a 7. perc­től alkalmazott egész pályás letá­madással sorozatosan hibára tudtuk kényszeríteni ellenfelün­ket - értékelt szakmai szemmel a bajai mester, akinek csapatára vasárnap a Szolnok vár.- Közepes szintű együttes a Ti­sza-parti gárda. Olyan, mint a Szekszárd, a Zalaegerszeg, a BSE. Még a Szeged edzőjeként megtapasztaltam, hogy Szolno­kon nyerni nagyon nehéz. Egy biztos: nem feltartott kézzel uta­zunk hozzájuk. Szoros ered­ményre számítok, akár meg is Szepsl Gina is a jobbak között volt lephetjük őket. Bár tudom, hogy nem ez a realitás, hisz vasárna­pi ellenfelünk több rutinos játé­kossal rendelkezik, mint mi. NB I A-csoportos női kosár­labda-mérkőzés. Bogdánjy ut­ca, 100 néző. Vezette: Balog Gy., Jurák. BEAC: Pusztai 14/3, Kisvári 8, Zsámár 13, Horváth Sz. 4, Ma­gyar Bo. 5. Csere: Csicsai 2, Ha­vasi, Szamosi 4, Katona Sz. 2. Edző: Balogh Judit baja: Little 21/3, Szepsi 12/6, Takács D. 12, Szabó P. 2, Tisztességesen felkészülünk a meccsre, teljes erőbedobással küzdünk, aztán majd eldől, hogy ez mire lesz elegendő. ■ B. K. Budimir 12. Csere: Theodorán 2, Kovács D., Kühn 3/3, Kato­na Zs. Edző: Peresztegi Nagy Ákos. Az eredmény alakulása: 3. p.: 7-5. 7. p.: 16-8. 12. p.: 18-22. 18. p.: 28-28. 25. p.: 36-40. 29. p.: 42-44. 33. p.: 49-47. 38. p.: 50-54. Kitűnt: Pusztai, Zsámár, illetve Little, Szepsi, Takács D., Budimir. BEAC Újbuda - Bajai NKK 52-64 (is-14,14-18,12-12,8-20»