Petőfi Népe, 2009. szeptember (64. évfolyam, 204-229. szám)

2009-09-07 / 209. szám

14 SPORT PETŐFI NÉPE - 2009. SZEPTEMBER 7., HÉTFŐ Négy forduló után már csak a Baja gárdája hibátlan a Dráva csoportban A Győr egy másik dimenzió kézilabda Fontos pontokat szerzett Mezőkövesden a Kecskemét Loeb, a francia ralivilágbajnok bemutatkozhat a Forma-1-ben A labdarúgó NB III. hétvégi for­dulójában a Baja folytatta jó szereplését: 4 forduló után pontveszteség és kapott gól nélkül áll. DRÁVA CSOPORT: KOMLÓ - BAJAI LSE KALO MÉH 0-2 (0-1) Komló, 400 néző. Vezette: Rá­kosi. Baja: Herbert - Mitasz, Zsók, Trucz, Márton (Vincze) - Szabó N. (Kohány), Lógó, Micskó, Suba - Nagy E., Sziegl (Gyenei). Edző: Nagy Tamás. 32. perc: Nagy E.-t. buktatták a 16-oson belül, a büntetőt a sér­tett értékesítette, 0-1. 45. p.: Zsók kezezett a büntetőterületen belül. A 11-est Vas mellélőtte. 74. p.: Suba viharzott el a jobb ol­dalon, visszagurítását a jó ütem­ben érkező Micskó a kapu bal sarkába pörgette, 0-2. A minden csapatrészében jobb Baja megér­demelten nyert a lelkesen, de sok hibával játszó hazaiak ellen. Kitűnt: Herbert, Zsók, Nagy E. Eredmények: Nagyatád-Bogád 5-1, Mohács-Szentlőrinc 0-0, Ka­posvár Il.-Paks II. 1-4, Pogány- Dombóvár 1-3, Nagykanizsa-Vár- palota 3-1, Szekszárd-Ócsárd 3-0. Labdarúgó NB III., Dráva csoport 1. Baja 4 4 0 0 1(W 12 2. Szentlőrinc 4 3 1 0 11-1 10 3. Dombóvár 4 3 1 0 7-2 10 4. Paks II. 4 2 2 0 16-6 8 5. Szekszárd 4 2 1 1 7-5 7 6. Nagykanizsa 4 2 0 2 4-5 6 7. Ócsárd 4 1 2 1 6-7 5 8. Nagyatád 4 1 1 2 7-6 4 9.Bogád 4 1 1 2 6-8 <) 10. Pogány 4 1 1 2 4-8 4 11. Komló 4 1 0 3 4-7 3 12. Kaposvár II. 4 1 0 3 4-13 3 13. Mohács 4 0 2 2 2-7 2 14. Várpalota 4 0 0 4 4-17 0 ALFÖLD CSOPORT: KTE II. - BATTONYAI TK 2-2 (0-1) Kecskemét, 100 néző. Vezette: Török S. KTE: Velimirovic - Robson, Gyagya, Koszó, Schindler (Ra- kics) - Veselic, Bagi, Nagy V. (Töl­gyesi), Bertus - Hegedűs, Máté. Edző: Visinka Ede. 30. p.: Egy távoli lövést Veli­mirovic csak kiütni tudott, Nagy lecsapott a labdára, és 8 m-ről a kapuba lőtt, 0-1. 51. p.: Varga P. reklamálásért megkapta 2. sárga lapját, és mehetett zuhanyozni. 69. p.: Gradinariu a jobb oldal­ról, 20 méterről a Velimirovic ka­pujának jobb oldalába ívelte a lab­dát, 0-2.73. p.: Hegedűs az alap­vonal közeléből kapu elé gurított, Szentgyörgyi 5 méterről a háló­ba sarkallt, 1-2. 81. p.: Szent­györgyi balról ívelt át a hosszú ol­dalra, a berobbanó Robson pedig 8 m-ről a léc alá fejelt, 2-2. Eredmények: Gyula-Hódme- zővásárhely 1-1, Soroksár-Dabas 1-1, Orosháza-Százhalombatta 3- 1, Vasas II.-Tisza Volán 1-4, Szol­noki Sp.-Monor 1-0. Az Algyő- ESMTK mérkőzés elmaradt, mert a hazai csapat nem állt ki. Labdarúgó NB III., Alföld csoport 1. Orosháza 4 4 0 0 11-4 12 2. Szolnoki Sp. 4 3 0 1 6-2 9 3. Battonya 4 2 2 0 11-5 8 4. Gyula 4 2 1 1 10-8 7 5. KIÉ II. 4 2 1 1 10-9 7 6. ESMTK 3 2 0 1 5-2 6 7. T.V. Szeged 4 1 '2 1 10-8 5 8. Hm.vásárhely 4 1 2 1 8-8 5 9. Sz.halombatta 4 1 1 2 5-6 4 10. Dabas 4 1 1 2 4-7 4 11. Soroksár 4 0 3 1 3-4 3 12. Vasas II. 4 1 0 3 7-13 3 13. Monor 4 0 1 3 4-9 1 14. Algyő 3 0 0 3 4-13 0 A kiskunhalasiak játékosa, Juhász a győri védők - Deáki és Amorim - között próbált kapura törni. Kevés sikerrel. A két, élvonalban szerep­lő megyebeli csapat közül a kiskunhalasi hölgyek hazai pályán kaptak ki, a kecskeméti férfiak vi­szont idegenben győztek. Tapodi / Rajtmár Az esélytelenek nyugalmával készülődhetett a halasi csapat el­ső hazai meccsére. A kék-fehé­reknél a betegséggel bajlódó Kokas a keretbe sem került, míg Szűcs sérülten ült a kispadra, így a bajnok ellen Zsadányi edzőnek kevés bevethető játéko­sa maradt. Az ügyesen játszó Szarka Adrienn a 11. percben lőtte csapata hatodik gólját (6­Kiskunhalas, 300 néző. Vezet­te: Árokszállási, Janáki. kiskunhalas: Guiu - Horváth, Sípos 2, Rábai 1, Papp 1, Karsai D. 3, Szarka 6. Csere: Pethő (k), Juhász, Virág 4, Tóth /., Katona. Edző: Zsadányi Sándor. 11), ám utána 18 perc alatt a ha­zaiak csak egy találatot értek el, míg a bajnokcsapat tizenkettőt (7-23). A hazaiak indításait rend­re lefülelték a jelentős magassá­gi fölényben lévő győriek. A ru­tintalanság jelei akkor is meg­mutatkoztak, amikor emberhát­rányos helyzetben a gyors befe­jezést erőltették. A fordulás után a halasi jobbszélső, Virág is be­szállt a gólgyártásba, így az első öt percet 3-3-mal zárta a Halas (11-27). Ebben az időszakban a zöld-fehérek cseréi is egyre több játéklehetőséget kaptak, akik él­tek is az edzői bizalommal. A vé­gig kitartó halasi drukkerek an­nak is örülhettek, hogy a félidő közepén zsinórban három gólt lőttek kedvenceik (14-31). A haj­Az eredmény alakulása, 6. perc: 2-6., 11.p.: 6-11, 24.p.: 6- 18, 35.p.: 11-27, 41. p.: 14-31, 52.p.: 17-35. Kiállítás: 2, ill. 6 perc. Hétméteres: 2/0, ill. 7/7. Kitűnt: Karsai, Szarka, illetve Vérten 7, Spiridon 6, Kovacsics 6/4. rában azonban újra bebizonyo­sodott, amit addig is tudott min­denki: a Győr klassziskülönb­séggel jobb a Halasnál. Zsadányi Sándor halasi edző: - A Győr játéka egy másik dimen­zió. Örülök, hogy közönségünk láthatta, mert élmény nézni a győ­riek kézilabdázását. Valószínűleg nem okozott a halasiakéhoz hasonló nagy él­ményt a mezőkövesdi szurkolók­nak a Budapest Bank Kecskemét férficsapatának vendégjátéka. Skaliczki László edző játékosai nagy küzdelem végén szerezték meg a számukra oly fontos két bajnoki pontot. A mérkőzésre az volt a jellem­ző, hogy egyik fél sem tudott két gólnál nagyobb előnyt szerezni. Mezőkövesd, 700 néző. V. Nagy E, Túróczy. kecskémét: Shejbal - Berta 2, Tóth E., Bíró 5, Petro 3, Bajász 3, Varsandán 2. Cs.: Nagy L. (kapus), Skrbics, Ka­lks, Szabó P. 2/1, Dobó, Hrus- cak 3, Kekezovics 5/1. Edző: Skaliczki László. Az első félidő vége előtt pár perc­cel még a kövesdiek vezettek 13­11-re, de Kekezovicsék még az öltözőbe vonulás előtt fordítottak 14-13-ra. Nagyon izgalmas volt a véghajrá is. Az utolsó percre 24- 23-as vendégelőnnyel fordultak a vetélytársak, ekkor jókor jött Bíró Balázs betöréses találata, de a gólerős Fekete révén gyorsan szépített a Kövesd. Ám az utolsó pillanatban dobott időn túli sza­baddobás nem jelentett veszélyt: 25-24 a Kecskemétnek! Skaliczki László: - Kiélezett meccsen a jó védekezésünknek és fegyelmezettségünknek köszön­hetjük a győzelmet. Jó csapat a Mezőkövesd, csak gigászi küzde­lemben tudtuk két vállra fektetni lelkes vendéglátóinkat. Az eredmény alakulása: 4. p.: 2-3. 10. p.: 6-5. 25. p.: 12-10. 32. p.: 13-15. 34. p.: 15-15. 48. p.: 21-19. 54. p.: 22-22. Kiállí­tások: 4, ill. 8 perc, hétmétere­sek: 1/1, ill. 3/2. Kitűnt: Bécsi 8/1, Fekete 8, illetve Shejbal, Bí­ró, Kekezovics, Bajusz. Bár az ötszörös vb-első francia Sébastien Loeb az utolsó napon megelőzte az addig éllovas finn Mikko Hirvonent, mégsem ő nyerte az Ausztrál Ralit. Loeb és a harmadikként zárt spanyol Sordo is egyperces büntetést ka­pott, mert autóikon a bukócsö­vek felfüggesztése nem felelt meg az előírásoknak. A vb-pontverseny módosított állása: 1. Hirvonen 78 pont, 2. Loeb 73, 3. Sordo 50. A vb-soro- zatból két futam van hátra, októ­berben Spanyolországba és Wa- lesbe látogat a ralisok mezőnye. Érdekesség, hogy Loeb no­vemberben bemutatkozhat a Forma- 1-ben, miután a Citroen­től engedélyt kapott arra, hogy az Abu-Dzabi Nagydíjon az egyik Toro Rossót vezesse. ■ Dániában, a vébén lépnek szőnyegre legjobb birkózóink A Magyar Birkózó Szövetség el­nöksége kijelölte a szeptember 21-27. közötü dániai vébén sze­replő csapatot. Kötöttfogásban héttagú együttes, szabadfogás­ban öt, míg női birkózásban két magyar indul. Egyikük Szabó Emese (51 kg), a kiskunfélegy- háziak tehetsége. Két újonc is he­lyet kapott a vb-re készülő válo­gatottban: Nunajev juszup (120) és Komáromi Ede (60) először in­dul felnőtt-világversenyen. ■ A fehérváriak nyerték meg az emléktomát A házigazda Sapa Fehérvár AV- 19 csapata nyerte az első alka­lommal megrendezett ifj. Ocskay Gábor jégkorong-emléktornát, miután a tegnapi döntőben 4-3- ra (0-2,2-1,2-0) legyőzte az oszt­rák Vienna Capitals csapatát. A vendégek már 3-1-re is vezettek a március 24-én elhunyt sporto­ló emlékére rendezett viadal fi­náléjában, ám a hazaiak jól haj­ráztak. A harmadik helyért: Graz 99ers (osztrák)-01impija Ljublja­na (szlovén) 7-6. ■ Kiskunhalas NKSE-Győri ETO KC17-40 (8-24) Mezőkövesd-BB Kecskemét 24-25 (13-14) Drámai körülmények között vesztett a válogatott labdarúgás Szerdán este a továbbjutásért harcoló portugálokat fogadja a magyar csapat A magyar válogatott 2-1-re ki­kapott Svédországtól világbajno­ki selejtezőn. A telt ház, 42 ezer néző előtt rendezett találkozón a vendégek győztes gólját Ibra- himovic lőtte a 94. percben. A vezetést a svédek szerezték meg Mellberg 8. percben elért fejesével. A magyar csapat ta­nácstalanul játszott, sok volt az eladott labda, a pontatlan átadás. A szünetben Koeman pályára küldte Torghellét, ettől megélén­kült a játék, jöttek a helyzetek is, majd a Dzsudzsák ellen elköve­tett szabálytalanságért megítélt büntetőt Huszti értékesítette (78. p.) A hajrára a magyar válo­gatott elvesztette egyik alappil­lérét, mivel Juhász cserét kért, Dzsudzsák Balázs (7), a PSV légiósa végig remekül futballozott őt Tímár váltotta, aki jól teljesí­tett, ám végül egy szerencsétlen mozdulata miatt Ibrahimovic az utolsó másodpercben egyedül vezethette a labdát Babos Gábor­ra. A kapus hárított, de a labda pont a vendégek támadójára, on­nan pedig a hálóba pattant. A já­tékvezető már a középkezdést sem engedte elvégezni- Erwin Koeman, a magyarok szövetségi kapitánya: - Nem ér­demeltünk vereséget. Szükség van néhány napra, hogy a játé­kosok feldolgozzák a történteket. Főként annak tudatában fájó ez a kudarc, hogy a csoport másik meccsén a dán-portugál-rang­adó 1 -1 -gyei ért véget. Korábban is elmondtam, hogyha minden játékos a rendelkezésemre áll, akkor harcban lehetünk a to­vábbjutásért. A szakember meglepetésre befejező csatár nélkül küldte pá­lyára csapatát, Torghelle csak a kispadra fért, míg Priskin a lelá­tóról nézte végig a meccset.- Eredetileg Rudolfot szeret­tem volna szerepeltetni, de meg­sérült. Torgehellénél úgy érez­tem, a sérülését követően még nem tudna két teljes mérkőzést egymás után lejátszani, Priskin pedig nem volt felkészülve men­tálisan egy ilyen mérkőzésre. Az állás: 1. Dánia 17, 2. Ma­gyarország 13,3. Svédország 12, 4. Portugália 10,5. Albánia 6,6. Málta 1 ponttal. ■