Petőfi Népe, 2009. szeptember (64. évfolyam, 204-229. szám)

2009-09-14 / 215. szám

PETŐFI NÉPE - 2009. SZEPTEMBER 14., HÉTFŐ SPORT EHSHSH3 15 Három pontot érő Szavics-bomba labdarúgó nb i. Idei első, idegenbeli sikerét aratta a Kecskeméti TE-Ereco csapata Kevésbé látványos, ugyanakkor célratörő já­tékkal aratott „hatpontos” győzelmet Kispesten a Bp. Honvéd ellen a Kecs­keméti TE-Ereco csapata. Rajtmár István „Nem haltunk meg a szépség­ben, a cserék után jobbak vol­tunk, de kellett a szerencse is a győzelemhez” - foglalta össze az 1-0-ra megnyert meccset To- miszlav Szivics, a kecskeméti li­lák vezetőedzője. Igaz, ami igaz: különösen az első félidőben volt teljesen ve­szélytelen a „pszichológiai ala­pon” átalakított KTE játéka. Szi­vics emiatt pihentette csapata két legjobbját, Csordást és Yan- nickot, a harmadik állandó csa­tár, Litsingi pedig sérülés miatt hagyta ki a kispesti találkozót. A házigazda már a 6. másod­percben gólt szerezhetett volna, majd a 9. percben Hajdú révén büntetőt hibázott (vagy a nagy­szerűen védő Romeo Mitrovics bravúrral hárított). Az első negy­venöt percben még több kispes­ti helyzet is kimaradt, miközben egyetlen kecskeméti lövés sem ment Németh kapujára... A szünet után Szivics még szűk negyed órát várt, majd be­hozta Csordást és Yannickot. Egyszeriben megváltozott a já­ték képe: pontosabban, jobban és fölényben fociztak ezután a li­Hiába próbálja megakadályozni három kispesti láb Montvai Tibort a lövésben, a csatár kísérlete eljutott a kapuig, de Németh hárította a labdát Iák. Előbb a mindössze 19 éves és remekül játszó Bertus Lajos eresztett meg sistergő bombát. Ezt még védte Németh, ám a 70. percben Szavics 20 méteres, bal­lábas szabadrúgása után mered­ten nézte a jobb felsőbe csapódó labdát, 1 -0 a Kecskemétnek. A folytatásban nemhogy őriz­te, hanem Montvai révén még növelhette volna soványka elő­Bp. Honvéd-Kecskeméti 1 FE-Ereco 0-1 (0- 0) Labdarúgó NB 1. 1. Videoton 7 5 0 2 19-13 15 bozsik stadion, 1500 néző. Ve­zette: Kassai Viktor (Vígh, Tóth) BP. HONVÉD: Németh - Pastva (Abass), Debreceni, Botis, Nagy - Hajdú, Benjamin, Hor­váth (Vukmir) - Abraham, Zsol­nai, Hrepka (Palásthy). Vezetőedző: Sisa Tibor. Gólszerző: Szavics, a 70. perc­ben. Sárga lap: Pastva a 17. percben, Benjamin a 34. perc­ben, Botis a 69. percben, Debre­ceni a 80. percben, ill. Alempijevics a 78. percben. Kitűnt: Debreceni, illetve Mitrovics, Bertus, Csordás, 2. Újpest 7 4 2 1 13-8 14 3.MTK 7 4 2 1 11-7 14 4. Győr 7 4 1 2 9-5 13 5. Debrecen 5 4 0 1 8-3 12 6. Pápa 7 4 0 3 8-5 12 7. Vasas 7 4 0 3 10-15 12 8. KTE-Ereco 7 3 0 4 13-16 9 9. FTC 7 2 3 2 10-9 9 10. Nyíregyháza 7 2 2 3 13-11 8 KECSKEMÉT: Mitrovics - Robson Yannick. 11. Kaposvár 7 2 2 3 8-7 8 nyét a KTE-Ereco, ám Németh (Gyagya), Némedi, Koller, TOVÁBBI EREDMÉNYEK: Paks­12. Paks 7 2 2 3 7-8 8 kapus ezúttal a helyén volt. Koszó - Alempijevics, Szavics, DVSC 0-1, Haladás-Győr 1-2, 13. Diósgyőr 7 2 0 5 10-12 6 „A fontos győzelem mellett Rakics (Yannick), - Veszelics ZTE-Újpest 1-4, Nyíregyháza-Vi­14.ZTE 6 2 0 4 6-14 6 Bertus nagyszerű játékának örü­(Csordás), Montvai, Bertus. deoton 2-3, Vasas-Kaposvár 1-0, 15. Bp. Honvéd 6 1 1 4­5-9 4 lök” - jegyezte meg Szivics. Vezetőedző: Tomiszlav Szivics. Pápa-DVTK 2-1, FTC-MTK 2-1. 16. Haladás 7 1 1 5 9-17 4 Dobogós Jielyen a Kaio-MEH KSE a nagybányai tornán A Zilah és a Nagybánya elleni 0:3-at követően vasárnap 3:1-re verte a Kolozsvárt a Kalo-MÉH Kecskemét férfi röplabdacsapa­ta a nagybányai négyestorna zá­rónapján, és a harmadik helyen végzett. „A harmadik és a negye­dik szettben is nagy vezetést en­gedtünk ki a kezünkből, de vé­gül nyertünk. A csapat az előző mérkőzésekhez képest feljavult a nyitásfogadásban” - értékelt Gyurkó Sándor szakmai igazga­tó kesport.hu-nak. ■ Barrichello nyerte az Olasz Nagydíjat, Hamilton kiesett A világbajnoki pontversenyben 2. brazil Rubens Barrichello (Brawn GP) diadalmaskodott a Forma-l-es Olasz Nagydíjon, Monzában, a vb-éllovas brit csa­pattárs, Jenson Button és a fin­nek világbajnoka, Kimi Räik- könen (Ferrari) előtt. Ez volt Barrichello idei második győzel­me, mellyel 14 pontnyira zárkó­zott fel Buttonra. A szinte végig a 3. helyen au­tózó Lewis Hamilton, a McLa- ren-Mercedes vb-címvédő brit pilótája az utolsó körben hatal­masat hibázott és kiesett: miköz­ben megpróbálta beérni Buttont, a rázókövön „megpattant”, a fal­nak csapódott, de megúszta sú­lyosabb következmények nélkül. A következik szeptember 27-én a Szingapúri Nagydíj. ■ HIRDETÉS Kapcsolat Prómiumkártya 6017 6610 ARANY ALEXANDRA Naponta nyerhet egy Acer Aspire One netbook- otl Kapcsolat Program rugalmas kedvezményekkel, T-Home és T-Mobile szolgáltatásokat együtt igénybe vevő ügyfeleinknek pedig még több kedvező ajánlattal! Kösse össze meglévő és arra alkalmas T-Home és T-Mobile előfizetéseit, mert együtt többet érnek, mint külön-külön! Gyűjtse egy közös kártyán Kapcsolat Pontjait, és a prémium kedvezmények mellett 2009. szeptember 1. és 2009. szeptember 30. között részt vehet promóciós játékunkban is, amelyben naponta egy mini notebookot sorsolunk ki. További részletekről érdeklődjön a 06-30/44-44-455-ös számon! Mobile T ■ -Home Marosi győzött a Világkupa-döntőn öttusa A világbajnok Maro­si Ádám nyerte az öttusá­zók Világkupa-döntőjét Rio de Janeiróban. A fináléba a márciusban kezdődött soro­zat 4 állomásán elért ered­mények alapján lehetett be­kerülni. Marosi az idén há­rom Vk-viadalon indult, mindhármon érmes volt. Káté bronzérmet szerzett a vébén ökölvívás A 64 kg-ban sze­replő Káté Gyula bronzér­mes lett a milánói vébén. A magyar bokszoló az elődön­tőben 8:7-es pontozással ka­pott ki az amerikai Frankie Gomeztől. Káté révén négy év után szerzett ismét vébé- érmet magyar ökölvívó. „Pontosan" kezdték a bajnokságot asztalitenisz A női Extra Liga 1. fordulójában: Oros- háza-Akker Plus Soltvad- kert TE 5:5. A vadkerti győztesek: Ambrus Tímea 3, Ambrus Krisztina 2. Az izgalmas mérkőzésen végig a hazaiak vezettek, ám a vé­gén Tímea remek játékának köszönhetően sikerült egy pontot rabolni Orosházán. Pars harmadik, Kővágó negyedik atlétika Pars Krisztián a 3. helyen végzett a kalapács­ai vetők között a Szaloníkiben zajló Világdöntőn. A 77,49 méterig jutott versenyzőt a szlovén Primoz Kozmus (79,80) és a lett Igor Soko­lovs (79,32) előzte meg. Ugyanott a diszkoszvetők versenyében Kővágó Zoltán 65,60 méteres dobással a negyedik helyen zárt. Remekül rajtolt férficsapatunk az Eb-n asztalitenisz Meglepetésre a belgák után a cseheket is 3-2-re verte a magyar férfi- válogatott a stuttgarti Eb csapatversenyén. Folytatás ma a svédek ellen. Női együttesünk viszont 3-0-ra kikapott a két kínaival felál­ló lengyelektől. Pótáék cse­hek elleni csoportmeccse lapzártakor még tartott. Magyar versenyző a juniorok döntőjében tenisz Fucsovics Márton a tajvani Cseng Peng Hszie oldalán bejutott a junior fér­fipárosok döntőjébe az ame­rikai nyílt bajnokságon. Fucsovicsék a fináléba ke­rülésért a 2. helyen kiemelt Arguello, Velotti argentin duót verték 6:3, 6:2-re. Totóeredmények ­37. hét 1. Manchester C.-Arsenal 4-2 1 2. Tottenham-Manchester U. 1-3 2 3. Dortmund-B. München 1-5 2 4. Freiburg-Frankfurt 0-2 2 5. Hoffenheim-Bochum 3-0 1 6. Mainz-Hertha 2-1 1 7. Nürnberg-Mönchengl. 1-0 1 8. Wolfsburg-Leverkusen 2-3 2 9. Hamburg-VfB Stuttgart 3-1 1 10. Bremen-Hannover 0-0 X 11. Inter-Parma 2-0 1 12. Lazio-Juventus 0-2 2 13. Livorno-Milan 0-0 X Plusz egy mérkőzés: 14. l.FC Köln-Schalke ' 1-2 2