Petőfi Népe, 2009. augusztus (64. évfolyam, 179-203. szám)

2009-08-11 / 187. szám

PETŐFI NÉPE - 2009. AUGUSZTUS 11, KEDD 15 SPORT ______ Má s a csapat, más a játék kézilabda Nem sok hiányzott a nem remélt bravúrhoz Szabó Péter (7) a Pick Szeged ellen is jól játszott, öt gólt lőtt és a kép tanúsága szerint is időnként jóval a mezőny fölé „nőtt” A szolnoki nézők lelkes buzdítása segítheti sikerre a magyar csapatot Elsősorban a kiváló közönség miatt döntöttek a magyar kosár­labda vezetői amellett, hogy Szolnokon rendezzék meg a fér­fiválogatott hátralévő két hazai Európa-bajnoki pótselejtező­mérkőzését - hangzott el a teg­napi sajtótájékoztatón. „Azért választottuk keleti bá­zisként Szolnokot, mert szép em­lékeink vannak a tavalyi, ola­szok elleni találkozóról, amelyen a helyi nézősereg szinte hatodik emberként hajtotta a válogatot­tat” - mondta Mészáros Lajos, a nemzeti csapat szakmai igazga­tója, hozzátéve, reméli, hogy megtelik a csarnok, és a buzdí­tásra ezúttal sem lesz majd pa­nasz. Az első meccsén az ukrán csapat ellen fölényes győzelmet aratott, míg Csehországban ve­reséget szenvedett válogatott. „Kiegyenlített a küzdelem, amit bizonyít, hogy a négy részt­vevőnek egyaránt egy győzelme és egy veresége van. Az A-divízi- óban maradásért minden hazai meccsünket meg kell nyerni, és egyszer idegenben is győznünk kell” - tette hozzá Mészáros. A tiszaligeti sportcsarnokban ma 18 órakor kezdődő mérkőzésre a belépés ingyenes. ■ Sok ezer nézőnek tartott bemutatót Talmácsi Gábor Több ezren voltak kíváncsiak Talmácsi Gábor tegnapi bemu­tatójára, amelyet a Hungaro- ringen tartott. Talmácsi délután egy órakor hajtott ki a boxból, és a több ezer érdeklődő hatalmas ovációja mellett két kört tett meg a pályán, majd visszatért a boxba, hogy a szerelők módosít­sák a Honda beállításait. A 2007-ben a 125 kcm-es gép­osztályban világbajnok magyar versenyző később még két kört tett meg, majd a célegyenesből, a rajtot szimulálva indult el, s egy mért kört is teljesített. A doningtoni Brit Nagydíjon első MotoGP-pontjait megszerző ma­gyar pilóta hozzátette: a vasár­napi, brnói Cseh Nagydíjon sze­retne az első tízben végezni, az ugyanis szerinte nagyobb ered­mény lenne, mint a 125 kcm-es világbajnoki cím. ■ Az előző szezonhoz ké­pest alaposan megválto­zott Budapest Bank Kecs­kemét élvonalbeli férfi­csapata 55 percen át ve­zetett a Pick Szeged ellen a tegnapi tesztmeccsen. Rajtmár István Két-háromszáz néző volt kíván­csi tegnap a bajnoki ezüstérmes Pick Szeged kecskeméti fellépé­sére. A vendégeknél a sérült Vadkerti kivételével mindenki pályára lépett a mérkőzés folyamán, éppen ezért nagyon Kemény mérkőzést vár szerdán a románok ellen Erwin Koeman, a magyar labdarúgó-válogatott szövetségi kapitánya: „Szoros találkozót várok, de számomra az lesz a legfonto­sabb, hogy a csapatom miként dicséretes Skaliczki László edző csapatától, hogy még az 55. percben is vezetett nagynevű ellenfelével szemben. A hazaiaknál a kapuban a szlovák válogatott Shejbal kez­dett, előtte Kekezovics, Szabó Pé­ter, Makai Lajos, Bajusz, Kalics és Berta játszott. A 7. percben 4- 4 volt az állás.Ekkor a ruünos Bajusz Sándor már harmadik re­mek blokkolását mutatta be. „Ezt nagyon vágja a Sanyi!” - jegyezte meg a lelátón helyet foglaló, sokszoros válogatott Me­zei Richárd. Kekezovics is „vá­gott”: mégpedig egy nagy gólt, 5- 4 a hazaiaknak. Ezután többnyi­teljesít majd” - nyilatkozta a hol­land szakvezető. - Talán nem lesz mindenki százszázalékos állapotban, mivel a szezon elején vagyunk, ennek ellenére jól fog szórakozni az, aki kilátogat a mérkőzésre. Négy hónap után re a kecskemétiek vezettek 1-2 góllal. A16. percben beállt a ven­déglátóknál Milan Petro, a vendégeknél pedig Oszmajics. Gyorsan összekülönböztek és pillanatok múlva mind a ketten két percre kiszálltak a csatából. Ekkor nagyon beindulta Kecs­kemét! Egy perc alatt három gólt lőttek a hazaiak, 14-11, majd Petro hatalmas bombával talált be, miközben Oszmajics a földön fekvő Szabó Pétert fojtogatta kis­sé, piros lappal jutalmazták az „akcióját”. A félidő végén Shejbal két parádés védése után tapsolt a publikum, emiatt is 18-13 volt az eredmény a szünetben. először lépünk pályára, ezért fontos, hogy mindenki játékle­hetőséghez jusson.” A szerdai találkozót a február 8-án Veszprémben brutálisan meggyilkolt román kézilabdázó, Marian Cozma emlékére rende­A fordulást követően sokat cserélt Skaliczki László. Játszott az új átlövő Patrik Hrucka és bemutatkozott a kapuban Nagy Levente is. A sok változtatás ellenére az 55. percben még 30- 29-re vezetett a hazai csapat. Ám elég volt néhány hiba, kapkodás, kihagyott büntető és a vége 30- 34 lett a Szegednek. A vereség ellenére is kijelent­hető: három héttel a bajnoki rajt előtt már látszik: van eredménye a szisztematikus csapatkialakí­tásnak. A hazaiaknál a legtöbb gólt Kekezovics (6), Szabó Péter, Varsandán (5-5), Petro és Tóth Edmond (3-3) lőtte. zik meg. A Puskás Ferenc Stadi­onba az MLSZ tájékoztatása sze­rint várhatóan kétszáz román drukker érkezik. Az MLSZ levél­ben fordult a magyar szurkolók­hoz, hogy sportszerűen biztas­sák kedvenceiket. ■ A kecskeméti Dobos Laci ismét kitett magáért kosárlabda Kijavította első mérkőzésen elszenvedett vereségét U 16-os fiúváloga­tottunk a Portugáliában zaj­ló B-divíziós Európa-baj- nokságon. A magyar csapat tízpontos, 87-77-es győzel­met aratott Hollandia ellen. Radovics József együt­tesében a két kecskeméti fiú közül Hovorka nem do­bott pontot, Dobos 15 talála­tot jegyzett. Szávay Ági visszalépett, Czink maradt a helyén tenisz Szávay Ágnes előző heti pozíciójához képest egy helyet rontva a 33. a női teniszezők világranglis­táján, melyet továbbra is az orosz Dinara Szafina vezet. Czink Melinda továbbra is az 59. a rangsorban. Ezen a héten Szávay és Czink a kétmillió dollár összdíjazá­sú cincinnati keménypá­lyás tornán szerepel. David Beckham európai játékkal lehet válogatott labdarúgás Az angol nem­zeti együttes olasz szövetsé­gi kapitánya, Fabio Capello szerint David Beckham jó eséllyel akkor lehet ott az angol válogatott tagjaként a jövő nyári, dél-afrikai vb-n, ha a mostani futballidény- nek legkésőbb a második felére visszatér Európába Amerikából. Woods nyerte az akroni meghívásos tornát golf A világelső Tiger Woods nyerte az egyik leg­rangosabb profiversenyt, a 8,5 millió dollár összdíjazá­sú WGC-Bridgestone Invitationalt, Akronban. Az első helyért 1,4 millió dol­lárt kapott Woods. Nem volt telitalálatos, jól fizet a tizenkettes totó A 32. fogadási heti to­tó nyereményei a követke­zők: 13 plusz egy találatos szelvény nem volt. 13 talá­latos 2 darab, nyereményük egyenként 1 194 525 forint. A 12-esekre 22 680, a 11- esekre 1465, a 10-esekre 380 Ft-ot fizetnek. Koeman szoros találkozóra számít magyar-román Kétszáz vendégdrukker érkezik a barátságos mérkőzésre Nyitott fülekre talál a Bajai LSE és a Batta kérése? Szivics haragja nem párolgott el, lesz büntetés labdarúgás A vezetőedző vallja: a külföldieknek többet kell nyújtaniuk, mint a hazaiaknak A hétvégén megkezdődik az NB III-as labdarúgó-bajnokság, de még mindig nem végleges a cso­portok beosztása. Lehetséges, hogy mégis nyitott füleket talál a Magyar Labdarúgó Szövetség­ben a Baja és Százhalombatta kérése, és a két klub cserélhet, azaz a Bajai LSE a Dráva-csoport- ba kerül, míg a Batta az Alföld­be. Korábban a versenybizottság elutasította a klubok együttes kérését, ám a csapatok felülvizs­gálati kérelmet nyújtottak be a a szövetséghez. Ennek eredmé­nyéről azonban még nem kap­tak értesítést. A csapatok első­sorban az utazási költségek csökkentése miatt szeretnének váltani. ■ K. T. Idegesen ugrott fel a kispadról a KTE-Ereco vezetőedzője, Tomisz- lav Szivics a Győri ETO elleni meccs 76. percében az elmúlt hét végén. Miközben a Széktói Stadi­onban lévő hazai szurkolók fü­tyültek. Sem a trénernek, sem a hírős városi lilák drukkereinek nem tetszett, hogy csapatuk 1-0- s vezetésnél hátrafelé játszik, ami­kor ez nem indokolt.- Az ilyen hozzáállás megen­gedhetetlen. Lesz játékos, akit büntetni fogok - mondta Szivics a mérkőzést követően. A mester haragja még tegnap délutánra sem párolgott el: - Négy-öt labdarúgó számíthat bün­tetésre, de nem szeretném nyilvá­nosságra hozni, hogy kik lesznek azok. Ez maradjon a klub belügye - tette hozzá diplomatikusan, majd szólt az NB III-as KTE 4-2- es szegedi fiaskójáról a Magyar Kupában: - A lelátóról néztem a vasárnapi Szeged elleni találko­zót. Szégyellnivaló, amit a Kecske­mét produkált, nagyon elszomorí­tottak a látottak. Csak egy vala­miért volt jó, hogy elutaztam meg­nézni a meccset: bebizonyosodott számomra, hogy nem hibáztam az ETO elleni kezdő tizenegy ösz- szeállításánál. A Szeged ellen a következő fel­állásban játszott a KTE: Fischer - Urbán, Bagi (Tóth L), Gyagya, Schindler - Perak, Gaál (Golovics), Tölgyesi (Farkas A.), Nagy V. - Bertus, Veszelics. Goran Perak (jobbra) az edzőmérkőzéseken szuper játékot produkált A névsort böngészve látható, hogy több futballista is tagja az NB I-es keretnek. Köztük a horvát Goran Perakkal, akinek múlt pén­teken érkezett meg a játékengedé­lye a KTE-Erecóhoz. A 23 éves kö­zéppályás még a júliusi szerbiai edzőtáborban győzte meg a hírős városi együttes szakmai stábját arról, hogy érdemes szerződtetni.- Amikor Perak és Veszelics Kecskemétre jött, szuper játékot produkált minkettő az edzőmecs- cseken. Már akkor mondtam, hogy majd a bajnokságban dől el, mire képesek valójában. Egy va­lamit nem szabad elfelejteniük: a külföldieknek sokkal többet kell nyújtaniuk, mint a hazaiaknak - fogalmazott Szivics. ■ B. K.