Petőfi Népe, 2009. augusztus (64. évfolyam, 179-203. szám)

2009-08-31 / 203. szám

14 PETŐFI NÉPE - 2009. AUGUSZTUS 31., HÉTFŐ SPORT / LABDARÚGÁS Jó lapjárás is kellett a Bajának a Szekszárd elleni sima sikerhez Labdarúgó NB III. Dráva csoport: BAJAI LSE KALO MÉH-SZEKSZÁRD 4-o (0-0). Baja, 500 néző. Vezette: Jakab (Neuman, Eckert) Baja: Herbert - Mitasz, Trucz, Zsók, Márton - Suba, Micskó, Ló­gó (Gyenei), Szabó N. (Kohány G.) - Sziegl, Nagy E. (Káli). Edző: Nagy Tamás. Kiállítva: Vizdár, Fehér, Rik- kers. 70. perc: Fehér rántotta le Szieglt a kapu előterében, a védő ezzel második sárgáját gyűjtötte be. A tizenegyest Nagy Előd ma­gabiztosan lőtte a kapuba, 1 -0. 75. p.: Nagy E. a jobb szélről ívelt középre, Kohány 14 méter­ről kapásból lőtt a léc alá, 2-0. 78. p.: Gyenei passzával Sziegl lépett ki a védők közül, és 10 mé­terről gurított a bal alsóba, 3-0. 85. perc: Suba higgadtan he­lyezte a kapu jobb oldalába a ti­zenegyest, 4-0. A gólkülönbség ellenére nyögvenyelős győzelemmel folytatta sorozatát a Baja, ám az újabb sikerben a vendégek fe­gyelmezetlensége is szerepet játszott. A vendégeknél az a Fröhlich szabta a fazont, aki az előző bajnokságban még Baján játszott. Igaz, produkciója sok­kal jobb volt a Vasvári utcában korábban mutatódnál. Mezőny­fölényben volt a BLSE, de nem tudta áttörni a védőfalat, sza­badrúgásokból sem sikerült megszereznie a vezetést. Vi­szont a szekszárdi védősorból hárman is besárgultak. ■ A szekszárdi Rikkers mérgében a játékveze­tőhöz vágta a labdát, mire kiállították. Szünet után változatlanul jó iramban, bajai fölénnyel teltek a percek. Aztán a bal oldali vé­dő, Vizdár, a bajai büntetőterü­leten belül sárgát érően sza­bálytalankodott. Ilyen kártyát már korábban is szerzett, ezért indulhatott az öltözőbe. Kicsi­vel később Herbertnek kellett j bravúrosan védenie, majd Fe­hér szabálytalansága után esé­lyét vesztette a Szekszárd, hi­szen Rikkersnél is elszakadt cérna: a játékvezetőhöz vágta a labdát, mire közelről szemlél­hette a piros lapot. Amit akár Lógó is begyűjthetett volna, hi­szen sárga kártyásként a pálya középső részén kőkeményen lé­pett oda ellenfelének. Ő meg­úszta, ahogy a második tizen­egyes előtt szándékosan keze­ző Ranga is. A főleg fejben elfá­radó Szekszárd egy órán át re­mekül állta a sarat, utána vi­szont a Baja nem kegyelmezett. Kitűnt: Nagy E., Sziegl, Már­ton, illetve Fröhlich, Klézl. Eredmények: Várpalota-Paks II. 1-8, Dombóvár-Komló 2-0, Mo- hács-Pogány 1-1, Bogád-Nagyka- nizsa 0-1, Ocsárd-Nagyatád 2-2, Szentlőrinc-Kaposvár II5-0. Labdarúgó NB III . Dráva i söpört 1. Szentlőrinc 3 3 0 0 11-1 9 2. Baja 3 3 0 0 8Ö 9 3. Dombóvár 3 2 1 0 4-1 7 4. Paks II. 3 1 2 0 12-5 5 5. Ócsárd 3 1 2 0 6-4 5 6. Bogád 3 1 1 1 5-3 4 7. Szekszárd 3 1 1 1 4-5 4 8. Pogány 3 1 1 1 3-5 4 9. Komló 3 1 0 2 4-5 3 10. Nagykanizsa 3 1 0 2 1-4 3 11. Kaposvár II. 3 1 0 2 3-9 3 12.Nagyatád 3 0 1 2 2-5 1 13. Mohács 3 0 1 2 2-7 1 14. Várpalota 3 0 0 3 3-14 0 Félegyháza: előnyben is góltalanul poli-farbe, megye i. Sok ziccert hibázott a tíz emberrel játszó dusnoki együttes KHTK - Dusnok 0-0 Kiskunfélegyháza, 150 néző. Vezette: Kovács P. (Fülöp Z., Juhász). KHTK; Kovács L - Kerekes, Busa, Nemes, Forgó, Fricska, Kiss, Vidéki, Timafalvi, Lénárt, Berta (Szelepcsényi). Edző: Katona Andor. Dusnok: Bakula - Mihalik, Simonies, Sáfár, Vida (Konkoly), Brill, Bierer(Droblyen L), Droblyen T., Babócsi, Báló, Ragács (Kazinczi). Edző: Horváth Péter. Sárga lap: Kerekes, Kiss, Vidéki, ill. Mihalik, Simonies. Piros lap: Droblyen T. Kitűnt: Ko­vács L, Nemes, Forgó, Lénárt, ill. Simonies, Sáfár, Brill. Ifjúsági eredmény: 0-2. Kerekegyháza - Izsák 0-2 (0-1) Kerekegyháza, 150 néző. Vezette: Horváth Z. (Stefanovits, Állaga). Kerekegyháza: Kása - Pálinkás, Fejes, Ba­kos Torbán, Kocsis, Bagó (Gyenes), Marton (Dunai), Szabó G., Bornemissza, Márton D. (Juhász). Edző: Márton Pál. Izsák: Ámann M. - Garaczi, Barna Zs., Bor­sos, Márton A. (Kovács D.), Balogh (Ámann K.), Meggyes, Kovács D., Nagy (Liptai), Barna Cs. (Vellai), Riscutia (Vincze). Edző: Gréczi Gábor. Gól: Balogh, Kovács. Sárga lap: Bakos, Sza­bó, ill. Balogh. Kitűnt: Szabó, Torbán, Kocsis, Pálinkás, ill. Ámann M., Garaczi, Márton, Ko­vács D. Ifjúsági eredmény: 0-1. Akasztó-Tompa 3-2 (1-1) _____ Ak asztó, 160 néző. Vezette: Tamás R. (Csere M„ Tóthi.) Akasztó: Németh Zs. - Bocskai, Lehota, Szrenkó, Ruppert, Tóth T. (Supka B.), Né­meth Ä. (Czirok), Supka R„ Supka S. (Juhász J.), Lázár, Juhász! Edző: Újvári Gábor. Tompa: Zsemberi - Bálint, Kovács M., Mezedi, Kiss, Kosa (Horváth), Szabó (Ma­gyar), Béleczki, Rezsneki (Csamangó), Feny­vesi, Saulics (Rasztik Z.). Edző: Tápai Tibor. Gól: Juhász T. 2, Supka B., ill. Rezsneki, Kiss. Sárga lap: Lehota, Supka R., ill. Bálint, Me­zedi, Kiss. Piros lap: Lehota, ill. Zsemberi. Ki­tűnt: Juhász, Ruppert, Szrenkó, ill. Bálint, Rasztik, Béleczki. Ifjúsági eredmény: 1-0. Harta - Kiskunhalas 1-0 (1-01 Harta, 180 néző. Vezette: Apró F. (Palcsik R., Szvetnyik B.) Harta: Zsinka - Szabadi, Ispán (Gillich), Kalló, Gutman (Kövesdi), Csehi, ifj. Csehi, Vajda, Szauer, Lisztmaier(Szente), Kovács. Edző: Alföldi Albert Kiskunhalas: Cs. Kovács - Vágó (Szűcs), 'Ficsor, Kárász, Balkó, Pajkovics (Giszinger), Czifrák, Mészáros, Brindza, Török (Cs. Kovács G.), Bogdán. Edző: Czifrák András. Gól: Szauer. Kitűnt: Zsinka, ifj. Csehi, Szabadi, ill. Brindza, Bogdán, Cs. Kovács G. Ifj.: 3-2. KHTK-Dusnok 0-0. A rutinos Simonies István két fiatal kiskunfélegyházi védő között próbál betörni a tizenhatoson belülre Soltvadkert - Kunszállás 2-0 (1-0) Soltadkert, 300 néző. Vezette: Szűcs G. (Pákolicz, Varga Z.). Soltvadkert Hatvanyi - Kecskeméti (Gaál), Tóth R. (Parti), Szarka, Kelemen, Fazekas, Csáki, Papp, Hirsch (Holczimmer Z.), Tóth Á. (Szabó), Ugrai (HolczimmerT.) Edző: Kis Péter. Kunszállás: Csíkos - Bertus, Fekete, Rádi, Bordás, Koleszárik, Kertész G. (Cseke), Pöszmet, Szabó (Zs. Juhász), Pataki, Kása (Térjék). Edzó: Kertész Gábor. Gól: Ugrai, Csáki. Sárga lap: Tóth R., Tóth Á., ill. Fekete, Pöszmet Zs. Juhász, Pataki. Ki­tűnt: Kelemen, Ugrai, Csáki, Szarka, Tóth Ä., ill. Fekete. Ifjúsági eredmény: 8-2. Bácsalmás - Kiskőrös 0-1 (0-1) Bácsalmás, 300 néző. Vezette: Berki (Barta, Ártim J.). Bácsalmás: Szőke - Varga (Barcsák G.), Kiss, Barcsák E„ Onódi (Józsa), Juhász, Bögre, Gazsi, Reitmann, Rudics, Hernády. Edző: Barákovics István. Kiskőrös: Mlinko - Pál (Aszódi), Mokriczkij, Szentpéteri, Rózsa, Tóth (Pecznyik), Kovács J., Kovács G. (Bodor), Füleki, Marko, Dedák (Schiszler). Edző: Szlovák László. Gól: Kovács G. Sárga lap: Juhász, ill. Kovács J. Kitűnt: Kiss, Juhász, Reitmann, Hernády, ill. Mokriczkij, Szentpéteri, Markó, Dedák. Ifjúsági mérkőzés: 1-1. Ladánvbene-Solt 9-1 (1-11 Ladánybene, 100 néző. Vezette: Vörös (Gál, Krizsán). Ladánybene: NagyZs. - Czigler (Mészáros), Homyák, Duzmath (Miskei), Kislőrincz (Boda), András, Nagy N. (Mata), Strasser, Kiss, Kenesei (Raus), Dóka. Edző: Ozsváth Ferenc. Solt Bita - Ancsa, Márics, Szabó (Straub), Maruzsi, Meggyesi (Khoor), Molnár L, Molnár I, Péntek, Bállá, Miskolczi (Fekete). Edző: Bozsó György. Gól: Kiss 4, Kislőrincz 2, Homyák, András, Boda, ill. Meggyesi. Sárga lap: Czigler, ill. An­csa, Maruzsi, Péntek. Kitűnt: Czigler, Duzmath, Kislőrinc, Kiss, ill. MolnárT. Ifjúsági eredmény: 5-0. Orgovánv - Kalocsa 4-0 (0-0) Orgovány, 200 néző. Vezette: Kaszala (Szöllősi, Csákó). Orgovány: Borbély - Szabó P. (Makra), Szto- janics, Valkai, Pap, Szabovik, Ábel, Keller (Kovács Zs.), Üjváry (Forgó), Tóth, Szabó A. (Csernik Cs.) Suknovic. Edző: Vízteleki János. Kalocsa: Dávid - Halászi, Unyi, Farkas K., Má- csai, Kerekes, Turcsik, Vuits, Balogh, Frei (Far­kas!), Kovács! (Follárdt). Edző:Tóth Róbert Gól: Makra 2, Csernik, Kovács Zs. Sárga lap: Valkai, Ábel, Üjváry, Forgó, ill. Farkas K. Mácsai, Kovács! Piros lap: Kerekes. Kitűnt: Makra, Sztojanovics, Valkai, Ábel, ill. Dávid, Halászi. Ifjúsági eredmény: 0-4. Poli-Farbe, megyei I. 1. Orgovány 3 3 0 0 12-0 9 2. Izsák 3 3 0 0 10-0 9 3. Soltvadkert 3 3 0 0 7-2 9 4.Ladánybene 3 2 1 0 13-2 7 5. Kiskörös 3 2 1 0 4-1 7 6. Akasztó 3 2 q 1 5-7 6 7. Tompa 3 1 í 1 9-6 4 8. Kunszállás 3 1 í 1 4-4 4 9. Kiskunhalas 3 1 0 2 4-3 3 10. Harta 3 1 0 2 2-5 3 11. Kalocsa 3 1 0 2 3-7 3 12. KKfh. HTK 3 0 2 1 1-3 2 13. Kerekegyháza i 3 0 1 2 2-7 1 14. Dusnok 3 0 1 2 0-6 1 15. Bácsalmás 3 0 0 3 2-11 0 16. Solt 3 0 0 3 2-16 0 A megóvott Orgovány-Dusnok-meccs (1. forduló: 2- 2) három pontját 3-0-s gólaránnyal a hazaiaknak ítélte a fegyelmi bizottság Poli-Farbe, megyei I. - ifjúságiak 1. Dusnok 3 3 0 0 12-3 9 2. Akasztó 3 3 0 0 7-2 9 3. Kiskörös 3 2 1 0 7-2 7 4. Harta 3 2 1 0 7-5 7 5. Bácsalmás 3 2 1 0 3-1 7 6. Soltvadkert 3 2 0 1 13-5 6 7. Kalocsa 3 2 0 1 13-6 6 8. Kunszállás 3 1 1 1 8-13 4 9. Kiskunhalas 3­1 0 2 7-7 3 10. Tompa 3 1 0 2 4-4 3 11.Ladánybene 3 1 0 2 7-9 3 12. Orgovány 3 1 0 2 6-8 3 13. Izsák 3 1 0 2 3-5 3 14. Kerekegyháza i 3 0 0 3 4-9 0 15. Kkfh. HTK 3 0 0 3 2-9 0 16. Solt 3 0 0 3 1-16 0 Két perc alatt megfordították az eredményt Bővelkedett izgalmakban az Akasztó-TompaTinérkőzés, már ami az utolsó perceket illeti. Az első félidőben még kiegyenlített játék folyt, aminek 1 - 1-ben mu­tatkozott meg az eredménye. A második játékrészben a vendé­gek szerezték meg a vezetést, és úgy tűnt, hogy meg is tudják tar­tani egészen a találkozó végéig. A kilencvenedik percben járt az óramutató, amikor a hazaiak egyenlítettek. Ez lendületet adott a csapatnak, és két perccel ké­sőbb a vezetést is megszerezték, 3-2. A hazai szurkolók által is el­ismert lesgólt nem tudta elvisel­ni a tompaiak kapusa, és lökdös- ni kezdte a játékvezetőt. A síp­mester kiment partjelzőjéhez, hogy megkérdezze a vélemé­nyét, de ő nem látott szabályta­lanságot. Zsemberi továbbra is kakaskodott, amibe beszállt Lehota is, ezért mindkettőjüket kiállította a játékvezető. ■ A kiállítás megpecsételte a Kecskemét sorsát labdarúgás Az NB I-es játékosokat felvonultató KTE II. hatalmas pofont kapott Gyulán A 62. perctől tíz emberrel játszó KTE-„fakó” hatalmas vereséget szenvedett az NB III. Alföld cso­portjának harmadik fordulójá­ban az elmúlt hétvégén. GYULA FC - KECSKEMÉTI TE II. 5-1 (1-1) Gyula, 300 néző. V.: dr. Hegyi. gyula: Harman - Bozsó, Szenti, Brlázs, Valentényi - Okos (Szeg­fű), Rostás R, Polczer (Miklya) - Nagy G., Piti (Tóth R.), Balogh G. Edző: Dobi Róbert KTE II.: Velimirovics - Schindler, Urbán, Dvorchák, Erdélyi - Bagi, Koncz, Rakics (Pelicsics), Nagy V. (Túri) - Sándor, Hegedűs A. Edző: Djoko Kokovics. Kiállítva: Dvorschák, 62. perc. 18. perc: Nagy Gergely ügyes labdával ugratta ki a jobb oldalon Okost, aki futtából lőtt a kecske­métiek hálójába, 1 -0. 31. perc: Balogh Gábort egy vi­tatható leshelyzetben állította meg a játékvezetői síp, s az ellen- támadás során, hasonlóan vita­tott szituációból Hegedűs meg­szerezte a vendégek egyenlítő gólját, 1-1. ól. perc: Miklya a bal oldalon indította Baloghot, aki laposan lőtte ki a hosszú sarkot, 2-1. 62. perc: Dvorchákot Nagy Ger­gely durva felvágásáért a játékve­zető kiállította. 64. perc: Miklya középről, húsz méter tájékáról leadott lövé­se a menteni akaró kecskeméti védőn felpördült, és úgy hullott a kecskemétiek kapujába a labda, 3-1. 76. perc: Miklya, Balogh Gábor, Miklya összjáték eredményeként az utóbbi könnyedén passzolt a kapu közepébe, 4-1. 87. perc: Rostás hátulról ragyo­gó labdával indította Balogh Gá­bort, aki elegánsan húzott a ven­dégek kapujára, s Velimirovicsot is kicselezve gurított a vendégka­puba, 5-1. Változatos, színvonalas első fél­időt láthatott a közönség. A játék­rész döntetlen eredménye (1-1) nem tükrözi a pályán történte­ket, a hazaiak fölényben játszot­tak. A szünetet követően is a gyu­lai együttes kezdeményezett töb­bet, a vendégek nagyon ritkán kontrákkal kísérleteztek. Dvorchák kiállítását követően már csak egy csapat volt a pá­lyán. Az ezúttal kiválóan játszó Békés megyeiek ilyen nagy kü­lönbséggel is megérdemelten győztek a KTE-Ereco-„fakó” ellen, melyben több NB I-es labdarúgó is szerepelt. Jó: Miklya, Balogh G., Rostás R, Nagy G., ill. Hege­dűs, Bagi. Az Alföld csoport további ered­ményei: Monor - Soroksár 1-1, Battonya - Algyő 6-1, Tisza Vo­lán - Orosháza 2-3, Dabas - Va­sas II. 3-1, ESMTK - Szolnoki Spartacus 0-1, Hódmezővásár­hely - Százhalombatta 2-0. Dobi Róbert: - Ez a győzelem számomra sokkal-sokkal többet jelent, mint egy sima bajnoki há­rom pont. Djoko Kokovics: - A kiállításig pariban voltunk, de a piros lap megpecsételte a sorsunkat. Labdarúgó NB Ili. Alföld csoport 1. Orosháza 3 3 0 0 OO clo 9 2. Battonya 3 2 1 0 9-3 7 3. Szolnoki Sp. 3 2 0 1 5-2 6 4. ESMTK 3 2 0 1 5-2 6 5. Gyula 3 2 0 1 9-7 6 6.KFEII. 3 2 0 1 8-7 ,6 7. Sz.halombatta 3 1 1 1 4-3 4 8. Hm.vásárhely 3 1 1 1 7-7 4 9. Vasas II. 3 1 0 2 6-9 3 10. Dabas 3 1 0 2 3-6 3 11. T.V. Szeged 3 0 2 1 6-7 2 12. Soroksár 3 0 2 1 2-3 2 13. Monor 3 0 1 2 4-8 1 14. Algyő 3 0 0 3 4-13 0