Petőfi Népe, 2009. július (64. évfolyam, 152-178. szám)

2009-07-06 / 156. szám

PETŐFI NÉPE - 2009. JÚLIUS 6., HÉTFŐ SPORT 15 Női vízilabdásaink kikaptak a holland válogatottól és negyedikek lettek SzMcs: jók az igazolásaink labdarúgás Koller és Veszelics játéka tetszett a mesternek A magyar női vízilabda-váloga­tott 9-8-as vereséget szenvedett az olimpiai bajnok holland csa­pattól az Eindhovenben zajló né­gyes torna záró napján, vasár­nap. A római világbajnokságra készülő együttes pénteken köny- nyedén legyőzte az amerikai csa­patot, szombaton ugyanakkor két góllal kikapott Kanada leg- jobbjaitól, így egy győzelemmel és két vereséggel zárta a viadalt, s a negyedik helyen végzett. A tornát az amerikaiak nyerték. ■ Meggyilkolták a közelmúlt legjobb NFL irányítóját Szombaton Nashville-ben meg­gyilkolták Steve McNairt, a pro­fi amerikaifutball-liga (NFL) kö­zelmúltjának egyik legjobb irá­nyítóját. A 2008 áprilisában visszavonult játékosra és barát­nőjére, a 20 éves Sahel Kazemire szombat délután találtak rá egy McNair által bérelt belvárosi la­kásban. A helyi rendőrség tájé­koztatása szerint a 36 éves spor­tolót több lövéssel a nappalija ka­napéján ölték meg, míg a köze­lében, a földön elterült fiatal lánnyal egy fejlövés végzett. Az ügyben még nyomoznak. ■ Ahol Sport TV van, ott lesz nézhető a magyar focimeccs A Magyar Labdarúgó Szövetség (MLSZ) megkapta a Sport TV vá­laszát, melyben a csatorna élni kíván az NB Les közvetítések op­ciós jogával. Ezt Kisteleki István MLSZ-elnök jelentette ki vasár­nap az MTI-nek. „Megkaptuk a Sport TV vála­szát, melyben vállalta a Digi TV ajánlatát, sőt bizonyos szem­pontból még javított is rajta. Et­től kezdve már csak a formális döntést kell meghozni, s az el­nökség rábólint a Sport TV szer­ződésére” - mondta Kisteleki. Az elnök jelezte, megpróbál­ják csütörtökre összehívni az el­nökségi ülést, hogy pont kerül­jön az ügy végére. ■ A Torres becenévre keresztelt Uros Veszelics (elöl, sötét mezben) két góljával hamar belopta magát a kecskeméti szurkolók szívébe Két, teljesen más összeál­lítású csapatot küldött pá­lyára Tomiszlav Szivics vezetőedző a Kecskeméti TE-Ereco első felkészülési meccsén, a szlovák FC Nitra ellen. Borbély Károly Az emberek szeretik a futballt és a labdarúgócsapatot Kecskemé­ten. Ezt mi sem bizonyítja jobban, mint hogy a rekkenő hőség elle­nére mintegy hétszázan voltak kíváncsiak szombaton a KTE- Ereco első felkészülési meccsére. De nincs ezen mit csodálkozni, ha azt nézzük, hogy a hírős váro­si gárda edzéseit rendszerint 20- 30 fanatikus tekinti meg... Az FC Nitra elleni találkozó el­ső félidejében Tomiszlav Szivics, a kecskemétiek vezetőedzője olyan csapatot küldött pályára, amelyikben öt tesztelés alatt lé­vő labdarúgó kapott helyet: Sergiu, Catalin, Florin, Birtalan- mind a négyen a román má­sodosztályban szereplő Liberty Salonta játékosai - és a szerb Huszeinbasics. Éppen ezért bal­gaság lett volna ettől a társaság­tól olajozottan működő játékot várni. Ráadásul Fortuna sem volt velük, a 37. percben Pelicsics szerencsétlenül ért a labdába, ami Velimirovics kapu­jában kötött ki, 0-1. A szurkolók sokkal inkább a második játékrészre fenték a fo­gukat, várták a megszokott arco­kat. Jöttek is, csupán Koller, Felkészülési labdarúgó­mérkőzés. Kecskemét, 700 néző. Vezette: Körösi KECSKEMÉTI TE, 1. félidő: Velimirovics - Sergiu, Gyagya, Pelicsics, Huseinbasics - Csukics, Bagi - Catalin, Hegedűs Á., Birtalan - Florin (Koszó). Ndjodo és Veszelics volt a „ka­kukktojás”. Utóbbi - akit fizimis­kája alapján máris Torresnek be­céztek el - alaposan belopta ma­gát a kecskeméti szurkolók szívé­be: a 63. percben Csordás bal ol­dali szögletét követően 7 méterről fejelt, a labda a bal oldali kapufát érintve landolt a hálóban, majd a 89. percben Ndjodo ugratta ki egy fejessel, betört a tizenhatosra és 9 méterről kilőtte a jobb alsó sarkot. Ekkor az eredményjelzőn 2-3 állt, mert közben Liluasvili és Glenda vette be Mitrovics kapuját, majd a 2. félidő: Mitrovics - Schindler, Koller, Koncz, Farkas I. - Csordás, Némedi, Szavics, Yannick - Veszelics, Ndjodo. Vezetőedző: Tomiszlav Szivics Gól: Veszelics (2), ill. Pelicsics (öngól), Liluashvili, Glenda, Sloboda meccs hosszabításában Sloboda is betalált, beállítva a 2-4-es vég­eredményt- Már a találkozó előtt mond­tam, hogy ez a meccs még erős lesz nekünk. A nyitrai együttes jóval előrébb tart nálunk, a szlo­vák bajnokság ugyanis egy hét múlva kezdődik. Mi még nehezen mozgunk, de azért láttam pozití­vumokat. Például azt, hogy Koller és Veszelics jó igazolás, de Ndjodo is jó lesz. A kameruni csatár csü­törtökön érkezett, szinte edzés nélkül lépett pályára, butaság len­ne azt várni tőle, hogy sorra lövi a gólokat, adja a gólpasszokat - összegzett a meccs végén Szivics, aki elárulta, hogy az első félidő­ben tesztelt labdarúgók közül Birtalan játéka tetszett neki a leg­jobban. De tudvalevő, hogy a kecs­kemétiek szerb mestere soha nem dönt egy mérkőzést követően, ezért szerdán, a román élvonal­ban szereplő Gaz Metán Médiás ellen ismét megpróbálhatnak bi­zonyítani Szivicsnek. A találkozó 18 órakor kezdődik a Széktóiban. Kecskeméti TE-Ereco - FC Nitra 2-4 (0-1) Diszkoszvető érem a madridi GP-ről atlétika Kővágó Zoltán a harmadik helyen végzett férfi diszkoszvetésben a hét végén rendezett madridi Grand Prix-viadalon. Az athéni olimpián ezüstérmes magyar versenyző 62,70 méteres eredménnyel zárt, négy és fél méterrel maradt el a győztes litván Aleknától. Magyar lovakkal győzött az ausztrál fogathajtás A magyar lo­vakkal versenyző ausztrál Boyd Exell nyerte az év leg­rangosabb négyesfogathajtó viadalát, az aacheni Világ­kupa-fordulót. Legjobb ma­gyarként Dobrovitz József 7. lett, míg Móró Lajos 17., Lá­zár Zoltán pedig 19. A csa­patversenyben a hollandok győztek, a magyar trió az 5. Kilencedszer nyert a Litkey egység vitorlázás A címvédő Lit­key Farkas és csapata nyer­te a 4L Kékszalag versenyt. A 12 óra 13 perces idővel befutó Litkey kilencedszer bizonyult a legjobbnak Eu­rópa leghosszabb távú tóke- rülő viadalán. A szegediek szeretnék Ivkovics feleségét KOSÁRLABDA A Szeviép- Szeged női csapata az Euroligára készül, s erősí­tésként a Valenciennes szí­neiben Euroliga-győztes centert, Béres Tímeát sze­retnék leigazolni. Az új kecskeméti tréner, Sztojan Ivkovics felesége lehet, i- gent mond a szegedieknek. Totóeredmények ­27. hét 1. Brommapojkarna-GAIS 1-0 1 2. Hammarby-Trelleborg 2-1 1 3. Djurgarden-Helsinborg 2-1 1 4. Gefle-Häcken 1-1 X 5. Örebro-AIK Stockholm 1-1 X 6. Jaro-Helsinki JK 0-2 2 7. Myllykoski PA-Haka 0-2 2 8. Sandefjord-Odd Grenland. 1-2 2 9. Aalesund-Valerenga Lapzártánk után 10. Bedö-Melde 2-4 2 11.Lyn-Stabaek 2-2 X 12. Start-Strőmsgodset 2-2 X 13. Stavanger-Lilleström 4-2 1 Plusz egy mérkőzés: 14. Resenberg-Tremsö Törölve, helyette 1. számú pótmérkőzés: Tampere Utd.-Jyväskylä 1-0 1 Roger Federer nyerte a maratoni hosszúságúra nyúlt csatát tenisz A svájci sportoló pályafutása 15. Grand Slam-győzelmét aratta, és így megelőzte az amerikai Pete Samprast A svájci Roger Federer nyerte a férfi egyest az angol nyílt tenisz- bajnokságon, miután a vasárna­pi döntőben 4 óra 18 perc alatt 5:7, 7:6 (8-6), 7:6 (7-5), 3:6, 16:14-re nyert az amerikai Andy Roddick ellen. Federer hatod­szor diadalmaskodott Wimble­donban, ezzel pályafutása 15. Grand Slam-győzelmét gyűjtöt­te be, és így megelőzte az ameri­kai Pete Samprast az örökrang­lista élén. Az újabb diadallal Federer hétfőtől ismét világelső. A wimbledoni döntőkben az utolsó játszma sohasem hozott ilyen hosszú összecsapást. Az 1958-as ausztrál „házidöntőben” J Ashley Cooper 13:11-re nyert a I záró szettben Neale Fraser ellen. Az amerikai Andy Roddick felett aratott diadallal Roger Federer (képünkön) mától ismét világelső A 39 perces nyitó játszmában egészen 5:5-ig fej fej mellett ha­ladt a két teniszező, s már úgy tűnt, a rövidítés dönti el a szett sorsát, ám 6:5-nél Roddick vá­ratlanul megrázta magát, elvet­te Federer adogatását és előny­höz jutott. A svájci a folytatás­ban sem tudta megtörni a máso­dik virágzását élő tengerentúli ászkirályt: mindegyikük simán hozta a saját szerváját, s végül a tie break döntött Federer javára. A harmadik szett szinte a tükör­képe volt a másodiknak. A ne­gyedik felvonás negyedik játé­kában az amerikai brékelte a svájcit (1:3) és bár Federer min­dent elkövetett, nem tudta visz- szavenni azt, amit az elején elve­szített. A mindent eldöntő utolsó szettben már - a wimbledoni szabályok szerint - nincs rövidí­tés. A két gigász mindent meg­tett azért, hogy maratoni meccs legyen a finálé. A 17. játékban ugyan Roddicknak két bréklabdája is volt, de Federer megrázta magát és gyorsan nyert négy pontot. A harminca­dik (!) gémben „Fedexpress” meccslabdához jutott, letámad­ta Roddickot, aki már nem tudta visszakormányozni a labdát a pályára, és ezzel vesztett. „Andy nagyszerűen teniszezett, ám eb­ben a sportágban sajnos csak egy bajnoki címet osztanak ki” - mondta győzelme után Roger Federer. ■