Petőfi Népe, 2009. június (64. évfolyam, 127-151. szám)

2009-06-08 / 132. szám

14 PETŐFI NÉPE - 2009. JÚNIUS 8., HÉTFŐ SPORT Kunszállás a végső győzelem kapujában labdarúgás akker tüzép megye i. Nagy küzdelemben szerzett fontos pontokat a bajnokság éllovasa Utolsó hazai mérkőzésü­kön bizonyítani akartak szurkolóiknak a kunszál­lásiak. Sikerült, hiszen küzdelmes, hajtós mérkő­zésen megszerezték a há­rom pontot, és ezzel köze­lebb kerültek a bajnokság megnyeréséhez. Szentirmay Tamás Már a mérkőzés elején látszott, hogy mind a két csapat győze­lemre törekszik. Az első Igazi nagy helyzetet a Soltiak alakí­tották ki, de Bánó a helyén volt, és hárítani tudott. A másik ol­dalon Lapsánszki lövését láb­bal hárította Bita. Kissé heves volt a mérkőzés, és a játékvezetői hármas sem állt a helyzet magaslatán. Nem egy esetben rosszul ítélték meg a lest és a szabálytalanko­dásokat, ami indulatokat vál­tott ki nemcsak a szurkolókból, hanem a csapatok szakmai ve­zetéséből is. Először Kertész Károlyt, a hazai egyesület el­nökét, majd Boldoczki Sándort, a soltiak edzőjét is elküldte a játékvezető a kispadról. A pá­lyán is kemény csata folyt, többször szabálytalanság mi­att kellett sípjába fújnia Körö­sinek. Az első félidő végén Bánó Sallaival ütközött, ami­nek következtében percekig kellett ápolni a hazai kapust, de folytatni tudta a játékot. A második játékrészben a kunszállásiak mindent egy lapra téve rohamoztak. A Sol­tiak sokszor percekig nem tud­tak átmenni az ellenfelük tér­felére, a gólra azonban egészen a 76. percig várni kellett. Ekkor az - újonnan beállt Kertész Gá­bor kitűnő szabadrúgása után - Kádár fejese gólt eredménye­zett. A mérkőzés lefújása előtt a hazaiaknak még egy alka­lommal sikerült Bita kapuját bevenniük. A győzelem egyben azt is je­lenti, hogy a kunszállásiak az utolsó forduló előtt megerősí­tették első helyüket két ellenlá­basuk, a Soltvadkert és a Kis­kőrös előtt. Nagy István (balra), a Soltiak középpályása a gyors lábú Pataki Szebasztiánnal csatázott. Mindkét játékos kiváló teljesítményt nyújtott. Percről percre a kunszállási futballpályán 8. perc: Tóth András elfutott a bal oldalon, lövését Bánó bra­vúrral ütötte ki. 12. perc: Lapsánszki jobb ol­dalról beadott szögletét Bertus nem sokkal fejelte kapu mellé. 16. perc: Lapsánszki szabadrú­gását lábbal védte Bita. 38. perc: Pöszmet Zsolt szép cselekkel hámozta át magát a védőkön, lövése a kapufát ta­lálta el. 68. perc: Pataki 30 méteres szabadrúgását Bita csak má­sodszorrafogta meg. 76. perc: Kertész Gábor sza­badrúgását Kádár közelről fej­jel csúsztatta a kapuba, 1-0. 83. perc: Berényi megkapta második sárga lapját, majd utána pirosat is. 89. perc: Pataki bal oldalról ível­te át a labdát a másik oldalra, Vincze első lövése a védőkről még visszapattant hozzá, má­sodszorra nem hibázott, 2-0. Mestermérleg kertész Gábor: - Nem gondol­tam volna, hogy a soltiak ilyen erőbedobásra kényszerítenek bennünket. Megérdemelt a győzelmünk, mert a második félidőben fizikálisán felülmúl­tuk ellenfelünket. Jól védekez­tünk, és nagyobb arányban is nyerhettünk volna. boldoczki Sándor: - Jó mérkő­zést játszottunk a kunszállási­akkal, de nem érdemeltünk ve­reséget A játékvezetők tényke­désével nem foglalkozom. Kunszállás­Solt 2-0 (0-0) Tompa - Kiskunhalas 4-2 (2-2) Kiskőrös - Kerekegyháza 2-0 (0-0) Dusnok­Bácsalmás 3-4 (0-2) Kunszállás: Solt Tompa: Kiskunhalas: Kiskőrös: Kerekegyháza: Dusnok: Bácsalmás: Bánó Bita Zsembery Cs. Kovács Mlinkó Kása Bakula Gréczi Kádár RuppertG. Bálind Szakács Siszler Pálinkás Mihalik 1. (Óbéri) Varga Fekete Márics Raicevic Rencsár Mokrickij Hugyecz Kiss Szűcs Borbás (Kertész G.) Vajda Kovács Popán Rózsa (Kriskó) Juhász Kristály Zaric Bertus Turcsik (Molnár) Mezedi Ábrahám Fekete Virág Mihalik Zs. Rotpflug Koleszárik Berényi Kiss (Lukács) Ficsor Somlyai Kocsis Simonits Bögre Pataki (Térjék) Nagy Szabó Kárász Pecznyik Bagó Bierer Mantz Pöszmet T. (Vincze) TóthZs. Horváth (Szilvási) Balkó (Ács Z.) Sárközi Szécsényi (Berta) Bogárdi Berényi (Barcsák) Pöszmet Zs. Tóth A, Tumbas (Pálfi) Pajlovics Tóth G, (Suba) Árva Hencz Józsa (Szűcs) Lapsánszki (Zs. Szente (Ruppert G.) Béleczki Mészáros Markó Gyenes Borbély Snyehola Juhász) Sallai (Török) Varga (Csamangó) Brindza (Ács J.) Füleki Polgár Sátrán Rudics (Pancsics) Játékos edző: Edző: Edző: Edző: Edző: Szakmai tanácsadó: Edző: Edző: Kertész Gábor Boldoczki Sándor Tápai Tibor Czifrák András Szlovák László Márton Pál Horváth Péter Florin Nenad Kunszállás, 250 néző. Vezette: Körösi (Bábel, Tompa, 400 néző. Vezette: Vereska (Hegyesi, Kiskőrös, 130 néző. Vezette: Horváth Z. Dusnok, 120 néző. Vezette: Vörös (Zsebő, Bosnyák). Gól: Kádár, Vincze. Sárga lap: Szél). Gól: Szabó 2, Raicsevics, Pópán (öngól), (Stefánovits, Kusár). Gól: Fekete, Suba. Sár­Kriván). Gól: Hencz, Borbély, Bogárdi, ill. Lapsánszki, Kertész, III. Berényi, Sallai, Mól­ill. Ábrahám, Balkó. Sárga lap: Mezedi, Tűm­ga lap: Somlyai, ill. Árva. Piros lap: Kása, Szűcs, Rothpflug, Rudics, Snyehola. nár. Piros lap: Berényi. Kitűnt: Kádár, Szabó, bas, Pálfi, ill. Rencsár, Pajlovics, Mészáros. Pi­Gyenes. Kitűnt: Rózsa, Fekete, Somlyai, Su­Kitűnt: Kiss, Simonits, ill. Bögre, Snyehola. PöszmetZs., Pataki, Bertus, ill. Márics, Nagy, ros lap: Kárász, Ábrahám. Kitűnt: Varga, Rai­ba, ill. Hugyecz, Virág, Szécsényi. Ifjúsági Ifjúsági eredmény: 3-1. Tóth A., Tóth Zs. Ifjúsági eredmény: 2-2. csevics, Bálind, ill. Mészáros, Balkó. Ifj.: 3-3. eredmény 2-1. Kalocsa - N.nádudvar 7-0 (3-0) Kalocsa: Nemesnádudvar: nana - aottvaoKert t-x u-ii Tiszakécske ­Ladánvbene3-5(2-l) • . -r- ­-■1 .. x'i Harta: Soltvadkert hkkci iu,£ep megyei i. usMiidiy Dávid (Antónia) László Á. Tiszakécske: Ladánybene: 1. Kunszállás 27 17 5 5 58-26 56 Barna Kovács G. (Tusori) Kovács L Bálint Czigler Ispán (ifj. Csehi) Hatvanyi Teijéki NagyZs. 2. Kiskőrös 27 15 9 3 51-23 54 Mácsai Balogh (Farkast) Kerekes GojtánT. Báló Harsányi Fazekas Gillich Hirsch Forgó Sáfrány Ország Őze Homyák Guttyán (Ozsváth) Boda 3. Soltvadkert 27 16 5 6 50-23 53 4. Kalocsa 27 13 9 5 61-34 48 5.Ladánybene 27 13 9 5 57-42 48 Varga (Borsós) Tóbiás (Kovács L.) FarkasZ. Vinter B. Ivancsan Szarka Kislőrinc (Miskei) András (Dóka) Virág Kertész (Erdélyi) Barta Szabadi (Kövesdi) Galántai Kőműves 6. Harta 27 13 7 7 62-41 46 Csehi Kelemen Bagi 7. Tompa 27 14 3 10 54-37 45 Bállá Vinter Z. Duzmath Lázár (Guttman) Kirchner Papp Mérész Strasser (Mészáros) S. Kiskunhalas 27 11 7 9 54-43 40 Naftz Szabó V. Edző: Szigli (Kossá) Keszthelyi Edző: Habony Tóthi Kiss (Domonics) NagyN. Kenesei (Barna) Dóka D. 9. Solt 28 11 6 11 42-44 38 Lisztmaier(Koch) KovácsJ. Holczimmer Török (Szamosi) 10. Bácsalmás 27 8 9 10 32-40 33 7 5 15 31-50 26 Márton Zsolt Gojtán István Edző: Edző: Edző: Játékos edző: 11. Kerekegyhaza 27 Sümegi József Kis Péter Szatmári János Ozsváth Ferenc 12. Dusnok 27 5 8 14 32-65 23 Kalocsa, 2uu nezo. vezette: tke (bzoiiosr, Csákó). Gól: Tóbiás 2, Bállá 2, Szabó, Kere­kes, Barna. Sárga lap: Kerekes, Szabó, ill. Harta, 200 néző. Vezette: Aradi (Varga, Ta­mást. Gól: Kovács. Duzmath. ill. PaDD. Piros Tiszakécske, 100 néző. Vezette: Berki (Fülöp, Lovas). Gól: Bagi 2, Guttyán (öngól), ill. 13. Akasztó 27 5 6 16 43-61 21 14. N.nádudvar 27 4 5 18 38-80 17 15. Tiszakécske 27 3 3 21 29-85 12 László, Vinter B. Kitűnt: Tóbiás, Bállá, Barna, lap: Fazekas, Hatvanyi. Kitűnt: Duzmath, Ko­Homyák 2, Nagy N„ Kenesei, Ozsváth. Ki­tűnt: Bagi, Ország, Tóth, ill. Homyák, Szabó, Kerekes, ill. Harsányt vács, Czigler, Ivancsán, ill. Papp, Hirsch, Ga­Szabadnapos: Akasztó. A Solttól jogosulatlan játék Ifjúsági eredmény: 2-1. lántai. Ifjúsági eredmény: 1-4. Kislőrinc.Nagy N. Ifijúsági eredmény: 2-5. miatti pont levonva. Sorsdöntő meccs vár a Bajára labdarúgás A Pápa és a Pécs között dől el a feljutás A Bajai LSE Kalo-MÉH csapata még pénteken lejátszotta mécs­esét az NB II. Nyugati csoportjá­nak 29. fordulójában. A Sugovica-parti alakulat 5-4- re kapott ki a Gyirmót vendége­ként, és a kiesés szempontjából nagyon fontos mérkőzés vár rá az utolsó fordulóban. A Baja szombaton 18 órától a Tatabánya együttesét fogadja. A gyirmóti játékra mindenesetre lehet épí­teni a BLSE-nél. A Pécsi MFC hazai pályán két­gólos győzelmet aratott a Győri ETO II. csapata felett, így ver­senyben maradt az élvonalba ju­tásért. A mecsekaljai gárdának mindenképpen győzelemre volt szüksége, ugyanis a fordulót megelőzően egy ponttal előtte ál­ló pápaiak játék nélkül gyűjtöt­ték be a három pontot, mivel ezen a játéknapon éppen a visz- szalépett Dunaújvárossal talál­koztak volna, a versenykiírás ér­telmében pedig ezt a meccset 3-0-s gólkülönbséggel megkap­ták. A Nyugati csoport listaveze­tője, a Gyirmót nem nevezett az élvonalra, mivel nem kapta meg az induláshoz szükséges licen- cet, így a jelenleg második pápa­iak és a harmadik pécsiek kö­zött dől el a feljutás kérdése. Eredmények: Pécs - Győri ETO II2-0, Ajka - Budaörs 3-2, Tatabánya - Kozármisleny 2-1, Százhalombatta - Felcsút 1-2, Barcs - Integrál-DAC 2-0, Kaposvölgye - ZTE FC II 5-0, Dunaújváros - Pápa 0-3 (játék nélkül). Labdarúgó NB II. Nyugati csoport 1. Gyirmót 29 20 6 3 58-28 66 2. Pápa 29 19 6 4 59-18 63 3. PMFC 29 19 5 5 58-20 62 4. Tatabánya 29 15 6 8 48-33 51 6. Kaposvölgye 29 15 5 9 50-40 50 6. Ajka 29 12 10 7 40-29 46 7. Kozármisleny 29 10 9 10 39-38 39 8. Budaörs 29 11 6 12 46-49 39 9. Felcsút 29 10 8 11 36-37 38 10. ZTE FC II. 29 10 7 12 40-45 37 11. Integrál-DAC 29 8 7 14 36-39 31 12. Barcs 29 8 6 15 31-51 30 13. Baja 29 7 8 14 33-43 29 14. Győri ETO II. 29 8 5 16 43-55 29 15. Százhalomb. 29 5 7 17 23-53 22 16. Dunaújváros­­­­­HIRDETÉS 15 ÉVES A MAGYAR NEMZETI CIRKUSZ! Június 16-18-áig Baján, június 20-21-éig pedig Kalocsán új műsorral a világhírű MAGYAR NEMZETI CIRKUSZ, Magyarország legnagyobb és legszebb utazó cirkusza! Az előző évek hagyományaihoz hasonlóan az idén is cirkuszba hívjuk a Petőfi Népe előfizetőit, családtagjait. Levelezőlapon küldjék be a kérdésre adott helyes választ és írják mellé, hogy családként vagy iskolai, óvodai, egyéb közösségként kívánnak részt venni az előadáson! Családonként 4 darab, közösségenként maximum 20 darab jegyet sorsolunk ki. (Ne felejtsék el felírni, milyen néven van előfizetve a Petőfi Népe és mennyi jegyet igényelnek, illetve szerencsés esetben, milyen címre küldjük ajegyeket). A nyertesek a június 16-ai bajai, vagy a június 20-ai kalocsai előadásra kapnak jegyet Címünk: Petőfi Lap- és Könyvkiadó Kft., 6000 Kecskemét, Széchenyi krt. 29. Beküldési határidő: június 12. Előadások: Baján 19 órakor, Kalocsán 20-án 19,21-én 11 és 16 órakor. Kérdésünk: A műsorban 30 gyönyörű, idomított lovával fellép a világ legjobb lovasakrobatája, Richter Flóián is, aki a 2008. évi Monte-Carlói Cirkuszfesztiválon NAGYDÍJAT nyert. De mi a neve a díjnak? a) ARANY BOHÓC b) ARANY ELEFÁNT c) ARANY OROSZLÁN