Petőfi Népe, 2009. május (64. évfolyam, 102-126. szám)

2009-05-25 / 121. szám

PETŐFI NÉPE - 2009. MÁJUS 25., HÉTFŐ SPORT 13 Csatárok nélkül nyertek a hazaiak labdarúgás - akker tüzép megye i. Két jelenet is felpaprikázta a hartai szurkolókat Csatárhiányban szenved­nek a hazaiak. Egy játéko­suk sárga lap, kettő pedig sérülés miatt nem tudott játszani, így a bácsalmási­ak pontban, pontokban re­ménykedtek. Hiába! Szentirmay Tamás A hazaiak kezdték jobban a já­tékot. Csehi révén szervezték a támadásaikat, de csak oldalhá­lóra futotta erejükből. A bácsal­másiak viszont egy ellentáma­dás végén előnyhöz jutottak. A félidő közepén meglehetősen csúnya jelenet játszódott le. Snyehola ütközött Szabadival, majd szándékosan lefejelte el­lenfelét. A játékvezető nem lát­hatta, partjelzője pedig nem se­gített neki, így a vendég csatár Mestermérleg sümegi József: - Nyögvenye­lősen nyertünk, de azt hi­szem megérdemeltük a há­rom pontot. A bácsalmásiak jól szervezték meg a védelmü­ket, ezért nehéz volt feltörni azt, de szerencsére sikerült. Sajnos most már hetek óta csatár nélkül játszunk, de ez most a végeredményen nem látszik meg. florin nenad: - Szerettünk volna jó mérkőzést játszani, de nem vagyok megelégedve százszázalékosan a játéko­saimmal. Nem szoktam bí­rálni a játékvezetőket, de az első gól előtt nem történt szabálytalanság, a második pedig lesből született. Ha ezt a kettőt levonhatnánk akkor mi nyertünk volna 1-0-ra. csak sárga lapos figyelmezte­tést kapott, ám a szurkolók pi­rosat követeltek. Ezt követően láthatóan sokkal visszafogot­tabban játszott Snyehola, nem akarta azt, hogy a kiállítás sor­sára jusson. A vendéggól kissé felrázta a hazaiakat, mezőnyfö­lényben játszottak, amit a soro­zatos szögletek is bizonyítottak. A második félidő elején egy szabadrúgás után hamar jött az egyenlítés. A vendégek is össze­hoztak szép támadást, de Badó kapus a helyén volt. A félidő kö­zepétől szinte egy kapura ját­szottak a hartaiak. Sorra vezet­ték támadásaikat, de a védők állták a rohamokat. A 73. perc­ben érdekes jelenet játszódott le a tizenhatoson belül. Roth- plug ütközött ifj. Csehivel, mind a ketten a földre kerültek. A já­tékvezető közvetett szabadrú­gást ítélt a hazaiaknak, ami ez­úttal sem tetszett a szurkolók­nak. Nem sokkal később Vejtei mutatta meg szemfülességét, és a hálóba talált. A hartaiak a mérkőzés hátralévő percében is rohamoztak, de újabb gólt már nem tudtak szerezni. A nem­egyszer bokacsattogtató mérkő­zésen a hazaiak jobban hasz­nálták ki helyzeteiket, és akár nagyobb arányban is győzhet­tek volna. Percről percre ll. perc: Bálint jobb oldalról leadott lövése az oldalhálóban akadt el. 19. perc: Jobb oldali szöglet után Snyehola talált a bal alsó sarokba, 0-1. 22. perc: Snyehola szándéko­san lefejelte Szabadit, de csak sárga lapos figyelmeztetést ka­pott. 48. perc: Duzmath szabadrú­gást végzett el 25 méterről, a sorfal mellett elrúgta a labdát, ami a jobb alsó sarokban kö­tött ki, 1-1. 62. PERC: Józsa közeli lövését a felső léc alól tolta szögletre Badó. 73. PERC: Rothplug felvágta a ti­zenhatoson belül ifj. Csehit, amiért a játékvezető közvetett szabadrúgást ítélt. 75. perc: Jobb oldali beadás után Lázár lövését még ki tudta tenyereim Géczi, de Vejtei ott termett és a hálóba lőtt, 2-1. Berényi Krisztián (Bácsalmás, jobbra) a hartai védő, Kövesdi Gergő mellett próbálja elvinni a labdát Harta - Bácsalmás 2-1 (0-1) Kiskőrös - Ladánvbene 2-0 (1-0) Dusnok - Kerekegyháza 0-0 Tiszakécske - Akasztó 4-5 (1-1) Harta: Bácsalmás: Kiskőrös: Ladánybene: Dusnok: Kerekegyháza: Tiszakécske: Akasztó: Badó Géczi Mlinkó NagyZs. Bakula Kása Bállá Németh Zs. Kövesdi (Gutman) Varga (Páncsics) Siszler Mészáros Mihalik 1. Szabó Tapodi Németh Á. Szabadi Szűcs L Aszódi Barna (Virág F.) Kiss Pálinkás Forgó Lehota Ispán Rothplug Mokrickij Guttyán (Ordasi) Kristály Hugyecz Sáfrány Szrenkó Ivancsan Bögre Rózsa Miskei Mihalik Zs. (Borbély) Juhász Ország Megyes Bálint Rudics Pecznyik (Suba) Kislőrinc (Ozsváth) Sátrán Virág Őze Nagy Duzmath Berényi (Szűcs B.) Somlyai NagyN. Simonits Balogh Kass(Hegedűs) Antal (Supka B.) Csehi Barcsák E. Sárközi (Tóth G.) András Bogárdi Kocsis Bagi 1. Supka R. Lázár Mantz Fekete Virág A. Bierer (Óbéri) Bagó(Gyenes) Mérész(BagiG.) Judák ifj. Csehi Józsa Füleki Boda Hencz Széchenyi (Potyák) TBth T. (Kiss) Lázár (Supka S.) Szauer (Vejtei) Snyehola Markó Dóka D. Maros (Berberovics) Árva Habony Juhász Edző: Edző: Edző: Játékos, edző: Edző: Edző: Edző: Edző: Sümegi József Florin Nenad Szlovák László Ozsváth Ferenc Horváth Péter Márton Pál Szatmári János Újvári Gábor Harta, 200 néző. Vezette: Szűcs (Csere, Mar­Kiskőrös, 150 néző. Vezette: Rákosi (RáczZ., Dusnok, 150 néző. Vezette: Patyi (Kohajda, Tiszakécske, 150 néző. Vezette: Horváth (Ko­kő). Gól: Duzmath, Vejtei, ill. Snyehola. Sárga SörösJ.). Gól: Füleki, Tóth G. Sárga lap: Besszen). Ifjúsági eredmény: 9-0. sár, Serdült). Gól: Mérész 2, Bagi 1., Sáfrány, lap: Ispán, ill. Berényi, Barcsák, Snyehola. Aszódi. Kitűnt: Aszódi, Mokrickij, Somlyai, ill. Lázár3, Juhász, Lehota. Sárga lap: Forgó, Kitűnt: Szabadi, Kövesdi, Vejtei, Csehi. Ifjú­Tóth G., ill. Nagy Zs., Virág A. Őze, ill. Lázár. Kitűnt: Bállá, Sáfrány, Bagi 1., sági eredmény: 7­1. Ifjúsági eredmény: 3-1 Mérész, ill. Lázár, Juhász, Megyes. Soltvadkert - Kiskunhalas 2-2 (0-1) Ifijúsági eredmény: 2-5. Kalocsa ­Solt 2-2 íl-1) Tompa - N.nádudvar 7-2 (3-0) Kalocsa: Soft Tompa: Nemesnádudvar: Hatvani Cs. Kovács Akker Tüzép megyei . osztály Dávid Tüskés Zsembery(Szilvási A.) László Korsós (Gaál) Szakács 1. Soltvadkert 25 16 4 5 48-20 52 Répási (Frei) Márics Bálind Kovács Török (Tóth R.) Rencsár 2. Kunszállás 25 15 5 5 54-26 50 Barna Horváth Raicevics Barta Kirchner (Fazekas) Mészáros (Popén) 3. Kiskőrös 25 13 9 3 45-22 48 Balogh (FarkasT.) Vajda Kovács Báló Hirsch Brindza(Szűcs) 4. Kalocsa 25 12 8 5 52-32 44 Kerekes Turcsik Kiss Kassa Szarka Ábrahám 5.Ladánybene 25 12 8 5 50-37 44 Tóbiás (Varga) Nagy 1. Kosa (Pálfi) Vinter(Mezőfi) Kelemen Ficsor (Ács) 6 Harta 26 12 7 7 60-40 43 FarkasZ. Berényi (Ruppert) Szabó (Varga) Kertész Gillich Kárász Bállá Szente (Sallai) Horváth T. (Szilvási) Erdélyi Papp (Galántai) Balkó /.Tompa 2b 13 Naftz TóthZs. Lukács Harsányi (Melcher) Szamosi Pajlovics (Czifrák) 8. Kiskunhalas 25 10 7 8 48-38 37 Kovács L Tóth A. (Fejes) Béleczki Keszthelyi (Holczimmer) Csáki 9. Solt 26 10 6 10 39-41 35 Szabó V. Salamon Fenyvesi Sziegl TóthÁ. Játékos, edző: 10. Bácsalmás 25 7 8 10 27-36 29 Edző: Edző: (Csamangó) Edző: Edző: Kis Péter Czifrák András 11. Kerekegyháza 25 6 5 14 29-47 23 Márton Zsolt Boldoczki Sándor Edző: Horváth Béla Gojtán István Soltvadkert 200 néző. Vezette: Gyuga (Szeles, 12. Dusnok 25 5 8 12 28-57 23 Kalocsa, 150 néző. Vezette: Fülöp (Bállá, He­Tompa, 200 néző. Vezette: Apró (Szvetnyik, Bozóki). Gól: Fazekas, Hirsch, ill. Kárász, Ficsor. 13. Akasztó 26 5 6 15 43-59 21 gyi). Gól: Bállá, Márics (öngól), ill. Turcsik, Filus). Gól: Szabó 2, Raicevics, Kovács, Sárga lap: Szarka, Kelemen, Gillich, Papp, 14. N.nádudvar 25 4 5 16 37-69 17 Sallai. Sárga lap: Kerekes, Bállá, Kovács, Fenyvesi, Varga, Pálfi, ill. Kertész, Sziegl. Galántai, ill. Mészáros, Ábrahám, Pajlovics, 3 19 25-77 12 Szabó, ill. Márics, Vajda, Tóth Zs., Tóth A. Ki­Sárga lap: Kiss, ill. Kertész. Kitűnt: Bálind, Czifrak. Piros lap: Czifrak. Kitűnt: Kelemen, tűnt: Naftz, Balia, FarkasZ., ill.Tóth Zs.,Tóth Kiss, Kosa, ill. Kertész, Barta. Hirsch, Szarka, ill. Cs. Kovács, Mészáros, Ká­bzaDaanapos: Kunszállás, a doiiioi jogosuiaiian A., Nagy. Ifjúsági eredmény: 1-5. Ifjúsági eredmény: 2-2. rász, Csáki. Ifjúsági eredmény: 4-2. játék miatt 1 pont levonva. Szomorú hétvége: nyolc kapott gól, nulla rúgott labdarúgó nb in. alföld csoport A KTE-fakó a 30. perctől kezdve csak tíz emberrel játszott HIRDETÉS s Egészségüggyel foglalkozó cég keres Kecskeméten több műszakos 4,6,8 órás munkarendbe középfokú egészségügyi végzettséggel (gyógymasszőr előny) dinamikus, terhelhető, ügyes, nyugodt, betegszerető, akár kezdő munkavállalókat is terápiás feladatokra. Jelentkezés e-mailben fényképes önéletrajzzal, e-mail és telefon elérhetőség feltüntetésével, motivációs levéllel, a fizetési igény és a munkaidő megjelölésével. E-MAIL; emp8tla.terapia@freemall.hu , Kiss Tamásné asszisztens 106653j Weinhaus Kft. munkatársat keres bócsai üzemébe, az alábbi munkakörökbe: s általános ügyintéző feltétel: középiskolai érettségi ■a borász műszakvezető feltétel: legalább középfokú szakirányú képzettség A jelentkezőktől írásos szakmai önéletrajzot kérünk. Cím: 6235 Bócsa, III. körzet 14. fe e-mail: info(S)weinhaus.hu *­L ----------------------------------------------- / TI SZA VOLÁN-KISKUNFÉLEGYHÁZA 3-0 (2-0) Szeged, 200 néző. V.: Mihalik. Kiskunfélegyházi HTK: Bor­bély - Ujváry, Valkovics, Cseke, Tóth, Szabó, Péntek (Szalai), Keller, Katona (Vidéki), Czibo- lya, Drozdik (Fricska). Edző: Czéh László. 36. p.: egy jobbról, 16 méterről elvégzett szabadrúgás után Ho­már lőtt a hálóba, 1T). 42. p.: egy bal oldali elfutás végén Homár 12 m-ről volt eredményes, 2-0. 54. p.: 18 méteres szabadrúgás­ból Homár lőtt a léc alá, 3-0. A végig mezőnyfölényben ját­szó hazai csapat a három gól mellett számtalan helyzetet dol­gozott és hagyott ki. A félegyhá­ziak ritka kontrái kevés veszélyt jelentettek a szegedi kapura. Ki­tűnt: Szentpéterl (k), Homár, ill. Valkovics, Keller. Czéh László: - Ismét „hoztuk” idegenbeli formánkat. OROSHÁZA-ADRENALIN IZSÁKI SÁRFEHÉR SE 3-0 (3-0) Orosháza, 200 néző. V: Fenyvesi. Izsák: Házi - Garaci, Valkai, Kovács A., Kovács Zs. (Liptai), Márton (Szabó R), Suknovic, Dürgő, Nagy, Balog, Juhász (Par­ti). Edző: Gréczi Gábor. 8. p.: Baranyai lépett ki a les­re játszó védők közül, Szabó T- hez passzolt, aki könnyedén a kapuba továbbított, 1-0. 20. p.: Baranyai adott be jobb oldalról, és Ugrai egyből a kapuba lőtt, 2-0. 22. p.: Baranyai szabadrú­gásból a rövid sarokba csavarta a labdát, 3-0. A második félidőre egy teljesen más Izsák jött ki. Harcosabban, gólratörőbben ját­szottak, de a legnagyobb helyze­teket is kihagyták. Kitűnt: Szi- kora, Baranyai, Szabó N., ill. Garaci, Balog, Liptai. Gréczi Gábor: - Az Orosháza jobb annál, hogy egy félidőnyi előnyt adjunk neki. Sovány vi­gasz, hogy a csapat visszanyer­te a tartását. BP. HONVÉD ll.-KTE II. 2-0 (2-0) Bozsik-stadion, műfüves pálya, 150 néző. Vezette: Barta Kecskemét: Tóth Z. - Pénzvál­tó, Pelicsics, Urbán, Borsos - Bagi I., Bertus (Tölgyesi), Balog M. - Kiss L. (Vellai), Hegedűs Á., Nagy A. (Risztics). Edző: Szabó István. Az első húsz percben eldőlt a találkozó. A 2. percben egy kény­szerítőzést követően Keszthelyi a kifutó Tóth felett emelt a háló­ba 13 méterről, 1 -0, majd a 20. percben Fritz kiugrott, betört a tizenhatosra, és a kapus mellett a bal sarokba lőtt, 2-0. A sérülések miatt tartaléko­sán felálló KTE - a kispadon egyetlen felnőtt játékos sem ült -, a 30. perctől tíz emberrel ját­szott, mert a játékvezetővel ösz- szeszólalkozó Hegedűs piros la­pot kapott. Eredmények: Gyula-Hódmezővá- sárhely 3-1, Érd-Monor 0-0, Bu- dafok-Ujbuda 3-2, Jászapáti-Szol­noki Spart. 1-3, Dabas-Algyő 3-1. Labdarúgó NB III. Alföld csoport 1. Szolnoki Sp. 27 18 5 4 57-27 59 2. Honvéd II. 27 17 5 5 68-26 56 3. KTE II. 27 17 2 8 71-31 53 4. Algyő 27 16 5 6 54-30 53 5. Budafok 27 15 3 9 41-28 48 6. Hódmezóvh. 27 14 5 8 49-35 47 7. Érdi VSE 27 13 4 10 36-29 43 8. Orosháza 27 12 6 9 57-45 42 9. Gyula 27 11 3 13 51-49 36 10. Dabas 27 9 6 12 46-53 33 11. Monon SE 27 9 4 14 36-59 31 12. Tisza Volán 27 8 4 15 3548 28 13. ÚjbudaTC 27 8 4 15 44-71 28 14. Izsák 27 8 2 17 31-55 26 15. Kkfházi HTK 27 6 3 18 24-63 21 16. Jászapáti 27 2 5 20 15-66 11