Petőfi Népe, 2009. május (64. évfolyam, 102-126. szám)

2009-05-11 / 109. szám

14 SPORT PETŐFI NÉPE - 2009. MÁJUS 11, HÉTFŐ Lépéselőnybe került a Győr Dániában női kézilabda Kétgólos (26- 24) győzelmet aratott a Győr a dán Viborg vendégeként a Bajnokok Ligája döntőjének első mérkőzésén. A magya­roknál nem szerepelhetett a sérült Görbicz. Távollétében Kovacsics irányított, legalább­is a 25. percig, amikor üté­sért piros lappal kiállították. Ügyesen forgatták a pengét a magyarok vívás Kiválóan szerepeltek a magyarok a debreceni U23- as Eb-n. A női kardozóknál Pető Réka győzött, aki a dön­tőben Benkó Rékát verte, s utóbbihoz hasonlóan a tőrö- ző Gátai Róbert is második lett. A zárónapon aranyér­met szerzett a párbajtőröző Hanczvikkel Márk és a kar- dozó Szilágyi Áron. Még egyszer pályára lép a Bajai Bácska kosárlabda Súlyos vereséget szenvedett Egerben a Baja: EKF Hész-Bajai Bácska FKE 86-42 (15-8, 24-12, 30-10, 17-12). így már csupán for­malitás a B csoport 7. helyé­ért zajló párharc keretében a visszavágó, amit kedden 17 órakor rendeznek a német központ sportcsarnokában. Az aranyéremért játszik a kecskeméti csapat mai műsor NB I-es férfi röp­labda, döntő, 1. mérkőzés: Kaposvár-Kalo MÉH Kecske­méti RC. Kaposvár, 18 óra­kor. A párharc három nyert meccsig tart. NB I-es férfi-ko- sárlabdamérkőzés a 9-14. helyért: EnterNet NTE Hegy- vidék-Kecskemét. Budapest, 19 órakor. Totóeredmények - 19. hét 1. Cottbus-B. München 1-3 2 2. Dortmund-Karlsruhe 4-0 1 3. Hertha-Bochum 2-0 1 4. Hoffenheim-1. FC Köln 2-0 1 5. VfB Stuttgart-Wolfsburg 4-1 1 6. Bremen-Hamburg 2-0 1 7. Mönchengl. -Schalke 1-0 1 8. Lazio-Udinese 1-3 2 9. Cagliari-Roma 2-2 X 10. Catania-Fiorentina 0-2 2 11. Chievo-Inter 2-2 X 12. Arsenal-Chelsea 1-4 2 13. M. United-M. City 2-0 1 Plusz egy mérkőzés: 14. Milan-Juventus lapzárta után Vereség a véghajrában labdarúgás A 90. percben Zsolnai Róbert gólja döntött A mérkőzés hajrájában veszített 2-1-re Kaposvá­ron a KTE-Ereco. A hajda­nán Kecskeméten is fut­ballozó Zsolnai Róbert gólja döntötte el a mécs­esét a 90. percben. Borbély Károly- Keserű az ember szája íze, ha egy mérkőzést a hajrában veszít el - mondta Tomiszlav Szivics, a KTE-Ereco vezetőedzője a Kapos­vár elleni találkozó sajtótájékoz­tatóján. Pedig a 22. percben ve­zetett csapata: Yannick bal oldal­ról betört a tizenhatosra, becsap­ta Grúzt, majd átemelt Petrók fe­lett, aki kézzel beleütött a labdá­ba. Tizenegyes! A labda mögé Némedi állt, és jobbal, nagy erő­vel a léc alá lőtt, 0-1. Nem sok­kal később jött az egyenlítő talá­lat: Obrics végzett el szabadrú­gást a 32. percben a vendégtér­fél közepének jobb oldaláról, a kapu elé ívelt, az ötösön jó ütem­ben felugró Petrók fejjel a kapu jobb sarkába csúsztatta a labdát, 1-1. Petrók már ekkor helyre­hozta „kezezős” bakiját. Majd a találkozó hajrájában volt egy in­dítása, ami után végképp nem beszélt senki arról, hogy össze- b hozott egy büntetőt: ä 90. perc- | ben mesterien ugratta ki a bal- | összekötő helyén Farkas Kriszti- ; ánt, aki egyedül tört kapura, I majd önzetlenül a jobbján futó Zsolnaihoz passzolt. A kaposvá­ri csatár 12 méterről jobbal - a kifutó Mitrovics mellett - a kapu közepébe lőtte a labdát, 2-1.- Összességében jó meccset ját­szottunk. Két küzdő csapat talál­kozott, mindkettő szeretett volna nyerni, ezért támadó focit láthat­tak a szurkolók. Az első félidőben talán egy picivel több helyzetünk volt - folytatta Szivics, aki nem tévedett sajátjai ziccereit illetően: a 29. percben Csordás a kapufát találta telibe, rá tíz percre pedig Bagi 16 méterről leadott lövését követően tolta szögletre a bal alsó sarokba tartó labdát Horváth László, a hazaiak kapusa. A Kapós-parti hálóőrnek a második félidőben is akadt dolga, a 78. percben meleg pillanatokat élhe­tett át: Yannicknak készítették le a labdát, aki a balösszekötő helyé­ről lőtt 18 méterről, a jobb felső sa­rok felé tartó labdát azonban Hor­váth visszaöklözte a mezőnybe. Némedi Norbert (balra) és Bagi István közös erővel próbálja szerelni a hazaiak középpályását, Farkas Krisztiánt- Nehéz meccseken vagyunk túl, és ma is jól játszottunk. Most nem sikerült jó eredményt elér­ni, de megyünk tovább, nincs semmi gond. Ez van, ilyen a fo­ci, gratulálok mindkét csapat­nak és a kollégámnak is - tette hozzá Tomiszlav Szivics.- Örömteli győztes meccs után nyilatkozni. Sok hazai mérkőzé­sünkön ennél jobb játékkal nem voltunk eredményesek, most vi­szont két küzdelmes találkozón 6 pontot szereztünk - utalt rá Prukner László, a kaposváriak ve­zetőedzője, hogy az előző forduló­ban is győzni tudtak, akkor a Di­ósgyőrt verték hazai pályán, máj d folytatta: - A KTE-Ereco ellen kis­sé pontatlan volt a játékunk, de a végén egy kontra után sikerült a győztes gólt megszerezni. Sok si­kert kívánok a szimpatikus kecs­keméti csapatnak. Kaposvár - Kecskeméti TE-Ereco 2-1 (1-1) NB l-ES LABDARÚGÓ-BAJNOKSÁG 27. forduló. Kaposvár 2000 néző. Vezette: Szilasi (Huszár, KisZ.) Kaposvár: Horváth L. - Grúz, Petrók, Zahorecz, Junior - Pest K. - Hegedűs D., Obrics (Far­kas K., 80. perc), Farkas Z. (Gujic, 58.) - Bozsovics (Jovánczai, 67.), Zsolnai. Vezetőedző: Prukner László. KTE-ERECO: Mitrovics - Schind­ler, Gyagya, Koncz, Risztics - Némedi - Csordás, Bagi (Montvai, 58.), Csukics - Li- tsingi, Yannick. Vezetőedző: Tomiszlav Szivics. A forduló további eredményei: Honvéd - Debrecen 0-1, Vasas - REAC1-1, Diósgyőr - Siófok 0-1, Paks - Újpest 3-1, ZTE - Nyíregyháza 2-0, Győr - Fe­hérvár 1-2, MTK - Szombat- helyi Haladás 0-1. Labdarúgó NB 1. 1. Debrecen 27 19 4 4 63-25 61 2. Újpest 27 16 8 3 55-31 56 3. Haladás 26 14 4 8 37-24 46 4. ZTE 27 13 7 7 44-38 46 5. Fehérvár 27 12 5 10 36-31 41 6. MTK 27 12 5 10 36-35 41 7. KTE-Ereco 27 11 6 10 4642 39 8. Győr 26 10 8 8 47-31 38 9. Kaposvár 27 10 6 11 44-40 36 10.Vasas 27 10 4 13 37-46 34 11. Diósgyőr 27 9 6 12 27-39 33 12. Paksi FC 27 8 8 11 36-46 32 13. Bp. Honvéd 27 7 8 12 28-40 29 14. Nyíregyháza 27 6 10 11 28-37 28 15. Siófok 27 7 2 18 23-47 23 16. REAC 27 3 5 19 30-65 14 A mindent eldöntő negyedik negyed vízilabda Gólokkal büntette a kihagyott helyzeteket a vendég Tatabánya A gólkülönbség nagysága volt csak kérdéses A kecskeméti pólósok vereséget szenvedtek az OB I/B 9-15. he­lyéért folytatott rájátszásában. HVSE KECSKÉM ÉT-TATABÁNYAI VSE 10-11 (2-2, 2-1, 3-2, 3-6) Kecskemét 50 néző. Vezette: Kiszelly G., Schlosser J. HVSE : Csuta - Varga L, Bácsi M., Gyenes 1, Bajáki, Muth 6, Heródek. Csere: Kovács D. 3, Papp Zs. Edző: Wolf Péter. Bár számos előnyt és helyzetet kihagytak, a kecskemétiek 1-2 góllal vezettek. A negyedik ne­gyedben a kihagyott HVSE- helyzeteket a rutinos tatabánya- « iák gólokkal büntették. % Jók: Csuta, Muth, Kovács D., | ill. Vejlandics, Herczeg R. 4, Ge- 2 bauer 3, Rácz B. 3 Két, három gólt elérő játékos küzdelme: a kecskeméti Kovács Dávid (7) lövését Rácz Bálint szeretné blokkolni NB I/B-s férfi-kézilabdamérkő- ZÓS: BALASSAGYARMAT-P&P KIS­KUNFÉLEGYHÁZA 25-33 (13-16). Balassagyarmat, 450 néző. Vezet­te: Ágnetz, Sipos. Kiskunfélegy­háza: Köteles - Boda 10, Danku, Szöllősi 2, Pásztor 1, Basarics 5, Csató Dávid 4, Csere: Varga (k), Takács 4, Magyar, Molnár, Hor­váth 2, Csató Dániel 1, Nagy T. 4. Hétméteresek: 7/6, ill. 1/1 Kiál­lítások: 0, ill. 14 perc. Ősszel a félegyháziak odahaza döntetlent játszottak a gyarmatiakkal. Ez­úttal sikerült a visszavágás, hi­szen Bodáék végig vezetve, bizto­san nyerték a mérkőzést. A máso­dik félidő közepétől csak az volt a kérdés, hogy milyen gólkülönb­séggel nyernek. ■ Vezetése után emberelőnybe került a Baja, mégsem nyert Helyet cserélt volna a két gárda, ha a Baja begyűjti a három pon­tot. A kiesés árnyékából mene­külni akaró csapatok „hatpon­tos” összecsapása előtt az Integ­rál edzője kijelentette: magabiz­tosan utaznak Bajára. Ebből az erényből keveset csil­logtattak a vendégek az elején, csak keménykedésekre és gyors kontrákra futotta erejükből. Simpson megmozdulásai vi­szontjelezték: a légiós ügyködé­se kellemetlen következmények­kel járhat. Kiegyenlített játék folyt enyhe bajai fölénnyel. Trucz lövését a kapus piszkálta szögletre, majd egy sarokrúgás után a gólvonalról mentettek a győri védők. Félóra elteltével Vastag már a messzire kifutó bajai kapuson is átemelte a labdát, amikor a visz- szarohanó Mitasz az üresen tá­tongó kaputól 15 méterre tisztáz­ni tudott. Aztán Nagy E. átverte két testőrét, passzát Krajncz egy csel után helyezte a jobb alsóba, 1 -0. A félidő lefújása előtt Homo- nyik kidumált magának egy sár­gát, ám ilyen már volt neki, ezért Mészáros leküldte a pályáról. Szünet után a tájékozatlan szemlélő azt hihette, a Baja ke­rült emberhátrányba. Az átszer­vezett, cserékkel is frissített DAC 4 perc alatt 3 veszélyes helyzetet alakított ki. Negyedóra elteltével egy cselezgető győri támadó legalább öt hazai védőt vert át, majd a passzát követő beadásnál még mindig rende­zetlen volt a védősor, amit Simpson góllal büntetett, 1-1. Ezután már egyik csapat sem tudott megújulni. Eredmények: Ajka-Kozármisleny 3-1, Buda- örs-ZTE II. 1-1, Tatabánya-Pá­pa 0-2, Győr II.-Gyirmót 1-3, Kaposvölgye-Százhalombatta 6-2, Barcs-Felcsút 1-0. Bajai SE Kalo MÉH- Integrál DAC 1-1 (1-0) baja, 600 néző. Vezette: Mé­száros (Iványi, Beidek). Baja: Baranyai - Mitasz, Lovrics, Zsák, Facskó - Lógó - Fröhlich (Veszelinov, 46.), Krajncz, Trucz (Jenei, 70.), Kohány - Nagy E. (Szabó T, 56.). Edző: Nagy Tamás. DAC: Tarczy - Geri, Wilson, Hegedűs, Csikós-Lajtos (Czár, 70.), Müller, Simpson, Homonyik - Vastag (Dallos, 46.), Hehler (Ludánszki, 46.). Edző: Marko Maschke. Gólszerző: Krajncz (1-0) a 37. p., Simpson (1-1) a 60. p. Sárga lap: Homonyik a 14., Fröhlich a 29., Lajtos a 63., Zsók a 70., Csikós a 80., Veszelinov a 80., Ludánszki a 90. p. Kiállítva: Homonyik a 43. percben (második sárga). Labdarúgó NB II. Nyugati csoport 1. Gyirmót 25 16 6 3 45-22 54 2. PMFC 25 16 5 4 45-19 53 3. Pápa 25 15 6 4 50-17 51 4. Kaposvölgye 25 13 5 7 41-34 44 5. Tatabánya 25 12 5 8 37-24 41 6. Kozármisleny 25 10 8 7 37-31 38 7. ZTE FC II. 25 10 6 9 36-31 36 8. Budaörs 25 10 5 10 40-43 35 9. Ajka 25 8 10 7 29-27 34 10. Integrál-DAC 25 8 6 11 30-30 30 11. Felcsút 25 7 8 10 29-30 29 12. Győri ETOII. 25 8 4 13 40-46 28 13. Baja 25 6 7 12 28-35 25 14.Barcs 25 6 5 14 24-48 23 15. Százhalomb. 25 4 7 14 19-43 19 16. Dunaújváros­­­­-