Petőfi Népe, 2009. május (64. évfolyam, 102-126. szám)

2009-05-23 / 120. szám

PETŐFI NÉPE - 2009. MÁJUS 23., SZOMBAT SPORT 15 Gólparádéval búcsúztak kézilabda Meggyőző játékkal nyert a Budapest Bank Kecskemét Berta Róbert (a labdával) remekül kamatoztatta rutinját, s a kecskeméti csapat egyik leghasznosabb tagja volt a Százhalombatta elleni mérkőzésen Várhatóan nagy csaták lesznek a ma esti ökölvívó- csapatbajnokin Ma 18 órai kezdettel ökölvívó- csapatbajnoki találkozót rendez­nek a Gáspár András szakközép- iskola tornatermében (Hunyadi J. tér 1-2.). A Kecskeméti SC lé­giósokkal megerősített csapata a cseh Prostejonnal csap össze. A párharc hét mérkőzésből áll, de felvezetésképp lesz thai-box- bemutató, sőt táncoslányok pro­dukciójában is gyönyörködhe­tünk majd. A kecskeméti csapat a következőképpen alakul ezen az estén, 57 kg: Ráth Miklós (Va­sas), 60 kg: Mihály János (Kis­kunfélegyháza), 64 kg: Pekanov Tamás, 69 kg: Bácskái Balázs (Vasas), 75 kg: Baranyi Richárd, 81 kg: Szellő Imre, 91 kg: Darnos József (Vasas). A táblázaton a cseh csapat a második, a kecskeméti a harma­dik helyen áll, ennek megfelelő­en kiélezett küzdelem várható az esü boxgálán. ■ Nyolc órán át pattog a labda a parkolóban „Az év legnagyobb dobása.” A Streetball hódolói ismét össze­mérhetik erejüket Kecskeméten. AIX. Kosár Jam május 24-én, va­sárnap 10-től 16 óráig tart a Messzi István Sportcsarnok előt­ti parkolóban. A nap folyamán büntető- és hárompontosdobó: versenyt is rendeznek. Nevezni 9 és 9.30 között lehet a verseny napján. A meghívott vendégek között lesz négy kecskeméti ko­saras - Horváth Ákos, Molnár András, Szabó Zsolt és Nagy Pé­ter -, illetve Deák Attila, a Dom­bóvár KC játékosa. ■ Horváth Ákos is meghívott vendég A Kecskemét - szokásával ellentétben - az első perc­től vezetve nyert hazai pá­lyán a Százhalombatta el­len a 9-12. helyért folyta­tott rájátszáson. Rajtmár István Németh Attila harmadik perc­ben lőtt gólja után már 3-0-ra Holnap a 128-as főtábla küzdel­meivel megkezdődik az év máso­dik Grand Slam-tornája, a fran­cia nyílt teniszbajnokság a pári­zsi Roland Garroson. A világ- ranglistán 30. Szávay Ágnes és a rangsorban 61. Czink Melinda alanyi jogon indul, és selejtező­ből érkező ellenféllel kezd.- Úgy szeretnék játszani, mint Madridban: minél több meccset akarok nyerni - mondta Szávay, aki az idén 13 meccsen győzött, vezettek Skaliczki László edző tanítványai. No ez az, ami szo­katlan, ugyanakkor kellemes je­lenség volt a kecskeméti csapat­tól: a bajnokik többségén a soros ellenfelek szereztek előnyt az elején, s aztán Bíró Balázsék lo­holtak az eredmény után. Az első félidő 22. percében Vujasin találatát követően már 9-3-ra vezetett a házigazda. Ez­után Sutka Norbert lendült bele: és 12 alkalommal vesztesen hagyta el a pályát. Czink mérle­ge: 19 győzelem és 12 vereség. Az év elején még a 105. volt a rangsorban, de jelenleg - 44 he­lyet javítva - pályafutása legjobb pozícióját foglalja el a listán. A nőknél az orosz Szafina és Gyementyjeva, az amerikai V. Williams, a francia Mauresmo, a férfiaknál a spanyol Nadal és a svájci Federer a legesélyesebb a végső győzelemre. ■ zsinórban három sistergős bom­bát eresztett meg, 12-6. A csere­ként beállt Csorba Gábor „csak" kettőt, Kekezovics pedig egyet lőtt, így a szünetben 15-7. A második félidőben időnként igazi gálát varázsolt a Messzi Ist­ván csarnokba a hazai csapat. Berta Róbert végig nagyszerűen játszott: sok labdát szerzett, és szinte valamennyi helyzetét gól­ra váltotta. Az 50. percben a NB I-es női kézüabda-rájátszás a 9-12. helyért: kiskunhalas nkse BRAVOTEL-VASAS 38-24 (24-10). Kiskunhalas, 200 néző. Vezette: Janáki, Árokszállási. Kiskunhalas: Guiu - Sterbik 6, Sipos 4, Rábai 5, Tóth Zs. 9, Valovics 7/3, Szarka 2. Csere: Pácz (k), Virág 5, Horváth, Tóth J., Papp R. Edző: Zsadányi Sándor. Kiállítás: 8, ill. 2 perc. Hétméte­res: 4/3, ill. 8/6. Az eredmény ala­kulása, 6. perc: 6-1,13. p.: 13-3,41. meccs legszebb akcióját követő­en nőtt tíz gólra az előny, 26-16. A vége 32-22 a Kecskemétnek. A hazai gólokat Kekezovics, Sutka és Berta 5-5, Csorba és Dobardzsijev 4-4, Dobó 3, Né­meth A. és Vujasin 2-2, valamint Bíró és Szabó Péter lőtte. Hogy a Kecskemétnek sike­rül-e megszereznie az élvonal­ban maradást, az egy hét múlva, Gyöngyösön dőlhet el. p.: 28-16,52. p.: 33-21. Az első fél­időben macska-egér harc folyt a pályán, a hazaiak számolatlanul dobták a gólokat a már kiesett fő­városiaknak. Szünet után a cse­rék is lehetőséget kaptak. Ekkor több labdát elszórtak a halasiak, s ezeket megszerezve a Vasas gyors gólokat ért el. Kitűnt: Virág, Szarka, Tóth Zs., Sterbik, ill. Balog 9/5. A rájátszás utolsó fordulójá­ra egy hét múlva kerül sor, amikor a Halas a Vácot fogadja. ■ Újra szőnyegre lépnek a honi kötöttfogásúak birkózás Egerben gyűlnek össze ma 10 órától a kötöttfo­gású birkózók, akik a hétvé­gi országos bajnoksággal kezdik a felkészülést a szep­temberi vb-re. Struhács György szakágvezető el­mondta, hogy a birkózók ki­éhezve a versenyre, mert az olimpia után a szokásosnál hosszabb volt a pihenőjük. Az Univernek sikerült, a Bajának sajnos nem kosárlabda Kecskeméten a Máté-Ker fiú országos ka- dett bajnoki döntőben: Uni- ver-Pécs 98-75. Az Univer a legjobb négy közé jutott. Baja-Debrecen 67-70, -Falco 79-74. A bajaiak az 5-8. he­lyért küzdhetnek. Az élvonalban maradt a Hírős Futsal csapata OSZTÁLYOZÓ A hétfői 4-0-s kecskeméti győzelem után 3-1-re a debreceni vissza­vágót is megnyerte a Hírős Futsal csapata, és ezzel a kecskemétiek ősztől is az élvonalban folytathatják. Pénteki győzelme után már bajnok a Debrecen labdarúgás A Debrecen 3- 2-re nyert tegnap a Diós­győr ellen, és az utolsó for­dulótól függetlenül már az élvonal idei bajnoka lett. Brit részsiker, Mencsové a tegnapi rózsaszín trikó kerékpár A brit Mark Ca­vendish nyerte a Giro d’Ita- lia országúti körverseny 13. szakaszát. Az összetettben az előző nap kiválóan tekerő orosz Gyenyisz Mencsov áll az élen. A rózsaszín trikó mellett két pu­szi is járt a vezető Mencsovnak A párizsi salakpályán két magyar is főtáblás Gólzáporos mérkőzésen győzött a Kiskunhalas A kiesés elől menekülő Baja a hetedik Ajkánál vizitál hétvége a sportpályákon Honvéd-KTE II. az NB Ill-ban: a győztes csapat akár a vezetést is átveheti a táblázaton Szombat asztalitenisz NB I-es férfimérkő- zés: Kecskeméti Spartacus-Sze- ged II., 11 órakor. NB Il-es férfimérkőzés: Kiskunfél­egyházi ASI Il.-Vác II., 15 órakor. kézilabda NB Il-es női mérkőzé­sek: Kecskemét-Békéscsaba II., Bácsbokod-Balatonboglár, 17 óra. NB Il-es férfimérkőzések: Török­szentmiklósi Székács-Kiskunha­las, Kalocsa-Pécsi EAC, Kecel- Balatonboglár, 18 órakor. Megyei női bajnokság: Vaskút-Fi- at KB Kiskunhalas, Kisszállás- Mizse KC, 17 óra. Kiskőrös-Kis- kunmajsa, 18 óra. Férfibajnokság: Bácsalmás-Kiskunfélegyháza, 14 óra. Csávoly-Bölcske, Dávod-Del- fin ifjúsági, 17 órakor. kosárlabda NB I-es női rájátszás az 1 -10. helyért: NTE MAFC FTC- Bajai ÚDKSE, 15 órakor. Férfi kadett országos döntő: Kecs­kemét, GAMF sportcsarnoka. Ke­resztjáték, 9 órától. labdarúgás NB I-es mérkőzés: KTE-Ereco-MTK, 19 órakor. NB II. Nyugati csoport: Ajka-Ba- jai LSE Kalo MÉH, 18 órakor. NB III. Alföld csoport: Orosháza- Izsák, Tisza Volán-Kiskunfélegy- házi HTK, 17 órakor. Akker Tüzép megyei I. o.: Kalo- csa-Solt, 16.30. Kiskőrös-Ladány- bene, Tiszakécske-Akasztó, Solt- vadkert-Kiskunhalas, 17 órakor. Poli Farbe megye II., Észak: Vá- rosfold-Lakitelek, Kunfehértó- Ballószög, Orgovány-Jakabszállás, 17 órakor. Stadler megye II., Dél: Érsekcsanád-Sükösd, 15 órakor. Hajós-Bajaszentistván, Nagyba- racska-Felsőszentiván, 17 órakor. Ask-bau megye III., Észak: Mikló­si GYFE-Fülöpszállás, Helvéciái VSE-Apostag, Fülöpháza-Ágas- egyháza, 17 órakor. vívás Meghívásos utánpótlás egyéni verseny tőr és kard fegy­vernemben. Kecskemét, Béke Ált Iskola, 9 órától. vízilabda OB I/B-s férfimérkőzés: HVSE Kecskemét-KSI. Kecske­mét, uszoda, 17.30-kor. Női OB I/B-s forduló: Kecskemét, uszoda, 12.30-17.30-ig. A Villanó Fókák 12.30.-kor a Bánki VE-vel, 15.30-kor a Debreceni Öreghar­csákkal mérkőznek. Vasárnap asztalitenisz Megyei női felnőtt egyéni és csapatbajnokság, vala­mint megyei ifjúsági diákolimpia: Csengőd, sportcsarnok, 10 órától. kézilabda NB J/B-s férfimérkőzés: Makó-P&P Kiskunfélegyháza, 18 órakor. NB Il-es női mérkőzés: Túrkeve- Soltvadkerti TE, 15 órakor. NB Il-es férfimérkőzések: Miklós KC-Hercegszántó, 13 óra. Dabas U.-Mizse KC, 14 órakor. Szolnoki Főiskola-Kiskunmajsa, 16 órakor. Megyei női bajnokság: Nemes- nádudvar-Kerekegyháza, 9 óra. Bácsalmás-Kiskunfélegyháza, 10 óra. Csávoly-Iánoshalma, 10.30. Hírős regionális férfibajnokság: Mistrál KK-Soltvadkert, 10.30. kosárlabda NB I. B csoportos női rájátszás: Tatabánya-Kecskeméti KC, 18 órakor. NB I. B csoportos férfirájátszás: Nagykálló-Üniver Kecskemét II., 16 órakor. Férfi kadett országos döntő: Kecs­kemét, Messzi-sportcsarnok. Helyosztók 9 órától. Döntő 13 óra. labdarúgás NB 111. Alföld cso­port: Bp. Honvéd II.-KTE II, 17 órakor. Akker Tüzép megyei I. o.: Harta- Bácsalmás, Dusnok-Kerekegyhá- za, Tompa-Nemesnádudvar, 17 órakor. Poli Farbe megye II, Észak: Tabdi- Bugac, 13 óra. Tiszaalpár-Pálmo- nostora, Csólyospálos-Kiskunfél- egyházi V, Helvéciái SE-Duna­vecse, Nyárlőrinc-Kecskeméti LC, 17 órakor. Stadler megye II., Dél: Szeremle-Fajsz, Kelebia-Mélykút, Szakmár-Bácsbokod, Bácsborsód- Császártöltés, Gara-Csávoly, 17 órakor. Ask-bau megye III., Észak: Ti- szaug-Lajosmizse, Dunaegyháza- Tass, Kunbaracs-Kunadacs, Sza- badszállás-Soltszentimre, 17 óra. 100 éves a kiskőrösi futball, cen­tenáriumi ünnepség: Kiskörös- Magyar öregfiúk válogatott, 16 órakor. Kiskőrös-FTC, 17.30-kor. vízilabda Országos serdülőbaj­nokság: HVSE-OSC, Kecskemét, uszoda, 10.30-kor. A KeSI gyerek- csapata 11.45-kor, a HVSE ifjúsá­gi együttese 13 órakor játszik az uszodában az OSC ellen. ■