Petőfi Népe, 2009. május (64. évfolyam, 102-126. szám)

2009-05-18 / 115. szám

PETŐFI NÉPE - 2009. MÁJUS 18., HÉTFŐ SPORT 13 Izgalmas helyosztó a benei „arénában" labdarúgás akker tüzép megye i. A hajrában Nagy Zsolt védései is kellettek a vendéglátó sikeréhez Az őszi 1-4-ért szeretett volna visszavágni a La- dánybene a Tompának. A presztízs mellett a minél jobb helyezés megszerzé­se volt a találkozó tétje. Rajtmár István Némi elfogultsággal „arénának” nevezte a meccs helyi narrátora a benei pályát. Ami igaz, az igaz: remek időben és kitűnő talajon rendezték a találkozót. Az ötödik helyen két pont­előnnyel a Tompa előtt álló házi­gazdák kezdtek jobban. Ám pár perc múltán alábbhagyott Kene- seiék lendülete, s különösen a szabadkai illetőségű Rajcsevics vezérletével időnként veszélyes akciókat vezettek a vendégek. Jött azonban Hornyák Zsolt. Jó helyzetfelismerésének és rutin­jának köszönhetően megszerez­te a vezetést a Ladánybene. Téve­dett azonban az, aki azt hitte, hogy ezek után már sima út ve­zet a házigazdák győzelméhez. Előbb még Nagy Zsolt védett egyet, később azonban a hazai hálóőr is megadta magát: a Sza­bó Kornél által elvégzett szabad­rúgást követően a lövés irányába elmozduló kapust becsapta a sorfalon mandinert kapó labda. Egy pillanatra elbizonytala­nodtak Lázár Mátyásék, akik so­kat reklamáltak Pákolicz játék­vezetőnél. Benei szempontból a legjobbkor jött a 19 éves Nagy Norbert helyzetfelismerése: két védővel nyakán is sikerült Zsem- beri kapujába találnia, 2-1. A fordulást követően is maradt a színvonalas, jó és izgalmas já­ték. Őszinte, támadásokra felépí­tett focit játszott mindkét együt­tes. Kenesei Zoltán gólja meg­nyugtatta a beneieket. Talán túl­ságosan is, mert Szabó Kornél szépítő találatát követően a mér­kőzés hajrájában még két óriási lehetősége adódott a tompái ala­kulatnak. S ha nem Nagy Zsolt véd, akkor bizony egyenlíthettek volna Zorán Kuntics tanítványai. Ám a rutinos kapus ott volt a benei háló előtt, s neki köszön­hetően megmaradt vendéglátó minimális előnye. NsÉíÉlP V-:-. ' > >•.' *.•{**» sí«*­WSjPííi A ladánybenei csapat egyik legjobbja Hornyák Zsolt (4) volt. Gólja a vezetést jelentette, s később sem tudták tartani a mokány csatárt a tompái védők Percről percre 12. PERC: Remek hazai akció vé­gén Hornyák Zsolt kibújt a tompái védők közül és a hálóba lőtt, 1-0. 22. perc: Szabadrúgáshoz jutott a tompái együttes. A kaputól húsz méterre letett labdának Szabó Kornél futott neki. Lövése megpat­tant a sorfalon és a balra mozdu­ló Nagy Zsolt mellett az ellenkező oldalon vágódott a kapuba, 1-1. 37. perc: Nagy Norbert két védő­vel a nyakán megindulta tompái kapu jelé. A tizenhatoson belülre verekedte magát és a kifutó Zsem- beri mellett a jobb alsó sarokba lőtt, 2-1. 65. perc: Jobb oldali hazai táma­dás végén Nagy Norbert Kenesei Zoltánhoz passzolt, aki 10 méter­ről lőtt, Zsemberi védett, de balsze­rencséjére ismét a rutinos táma­dóhoz pattant a labda. Ez már túl egyszerű feladat volt Kenéseinek, aki másodszorra 5 méterről már nem hibázott, 3-1. 84. perc: A ladánybenei tizenha­tos előtt adogattak a tompái tá­madók. Végül a nagyszerű napot kifogó Szabó Kornél gondolt egyet és ballal hatalmas lövést eresztett meg. A labda védhetetlenül vágó­dottá jobb felső sarokba, 3-2. Mestermérleg ozsváth feRenc: - Nagyon ki­élezett meccset játszottunk .a jó játékerőt képviselő Tompa ellen. Jobban használtuk ki a helyze­teinket és ez, valamint a remek napot kifogó Nagy Zsolt védése­inek köszönhetjük sikerünket. Ladánvbene ­Tomoa 3-2 (2-11 Kiskunhalas ­Bácsalmás 1-1(1-11 ladánybene: Tompa: Kiskunhalas: Bácsalmás: NagyZs. Zsemberi Cs. Kovács Géczi Mészáros Bálind Szakács Varga Hornyák (Ozsváth) Rajcsevics Rencsár SzűcsL Miskei (Kislőrincz) Kovács M. Popán Drágán NagyN. Mezedi Ábrahám Sinish András Kosa (Lukács) Kárász Bögre Lázár (Boda) Szabó K. Pajlovics Rudics Virág Tumkas Czifrák (Rcsor) Berényi (Páncsics) Strasser Béleczki Mészáros Barcsák E. Kenesei (Ordasi) Varga M. (Horváth!) Brindza (Szűcs) Barcsák G. Dóka D. (Guttyán) Fenyvesi (Kiss R.) Csáki Szűcs (Mantz) Játékosedző: Edző: Játékosedző: Edző: Ozsváth Ferenc Zorán Kuntics Czifrák András Florin Nenad Ladánybene, 150 néző. Vezette: Pákolicz Kiskunhalas, 200 néző. Vezette: Berki (Bá­(Tóth l„ Markó). Gólszerző: Hornyák, Nagy N., bel, Bosnyák). Gól: Ábrahám, ill. Sinish. Sár­Kenesei, ill. Szabó K. 2. Sárga lap: Virág, ill. ga lap: Szakács, Ábrahám. Kitűnt: Kárász, Mezedijumkas, Varga M. Kitűnt: NagyZs., Abrahám, Csáki, ill. Géczi, Sinish, Szűcs L Nagy N., Hornyák, András, ill. Szabó K., Ifjúsági eredmény: 2-3. Rajcsevics, Bálind, Mezedi. Ifjúságiak: 5-1. Kerekegyháza - Sottvadkert 1-3 (0-1) N.nádudvar ­Dusnok2-2 (0-2) Kerekegyháza: Sottvadkert: : Nemesnádudvar: Dusnok: Kása Hatvanyi : László R. Bakula Szabó G. Korsós : Tusori(Kossá) Bogárdi (Óbéri) Pálinkás (Polgár) Szarka : GojtánT. (Mezőfi) Mihalik 1. Hugyecz Kelemen 1 Báló Bierer Juhász (Nagy Z) Kirschner (Galántai) 1 Harsányi Hencz Virág Papp ■ Szahler(VinterB.) Maros Balogh Szamosi ■ Kertész (Erdélyi) Simonies Kocsis Tóth Á. (Szabó A.) : Barta Sátrán (konkoly) Bagó Gillich „ Vinter Z. Kiss Szécsényi (Gyenes) Holczimmer(Tóth R.) : Sziedl MihalikZs. Árva Gaál (Fazekas) : Keszthelyi Borbély Szakmai tanácsadó: Edző: i Edző: (Berberovics) Márton Pál Kis Péter 1 Gojtán István Edző: Horváth Péter Kerekegyháza, 200 néző. Vezette: Suba ; Nemesnádudvar 500 néző. Vezette: Körösi (Bállá, Varga). Gól: Árva, ill. Kirschner2, Ba- : (ifj. Péter Szabó, Kollár). Gól: Keszthelyi, logh (öngól). Sárga lap: Polgár, ill. Tóth Á., : Vinter B., ill. Bogárdi, Hencz. Sárga lap: Tóth R. Kitűnt: Kirschner, Szamosi, Tóth Á., I VinterZ., Keszthelyi, ill. MihalikZs, Berbero- Gaál, Gillich. Ifjúsági eredmény: 0-4. : vies. Kitűnt: Keszthelyi, Vinter B., ill. Bogárdi, • Hencz. Ifjúsági eredmény 1-1. zorán kuntics: - A vereség elle­nére elégedett vagyok a csapa­tom hozzáállásával és teljesít­ményével Ixidánybenén hét volt élvonalbeli labdarúgó szerepel, s rutinjukat jól kamatoztatták. Fiataljaink kitettek magukért, volt esélyünk a döntetlenre is. Akasztó­Kalocsa 2-2 (2-1) Sort-Kiskőrös 2-1 (0-1) Kunszállás ­Harta 1-2 (1-1) Akasztó: Kalocsa: Solt: Kiskörös: Kunszállás: Harta: Németh Zs. Dávid Tüskés Mlinkó Bánó Kovács L Lehota Répási Horváth (Molnár) Aszódi Rádi (Cseh) Bálint Frenkó Barna (Farkas T.) Márics Schiszler Zs. Juhász (Pataki) Czigler Meggyes Mácsai Vajda Mokrickij Fekete Ispán NagyF. Balogh Turcsik (Salamon) Rózsa (Rideg) Bertus Ivancsán Antal Kerekes TóthZs. Somlyai PöszmetZs. Duzmath Supka B. (Supka S.) Frei (Kovács L.) Nagy Pecznyik Szabó! (Pöszmet!) Szabadi Czirok FarkasZ. Berényi (Szente) Sárközi (Kriskó) Kádár (Teljék) Csehi Juhász Bállá Unyi Fekete Borbás Lázár Judák Klupács (Tóbiás) Tóth A. (Sallai) Füleki (Tóth) Vincze Usztmaier Lázár Szabó V. Török Markó Koleszárik ifj. Csehi (Kövesdi) Edző: Edző: Edző: Edző: Edző: Edző: Újvári Gábor Márton Zsolt Boldoczki Sándor Szlovák László Kertész Gábor Sümegi József Akasztó, 200 néző. Vezette: Witmann Solt, 300 néző. Vezette: Vörös (Herczeg, Kunszállás, 150 néző. Vezette: Bőszi (FülöpZ, (Stefanovits, Nasz). Gól: Lázár, Antal, ill. Bállá Kohajda). Gól: Török, Nagy, ill. Aszódi. Sárga KJupác). Gól: Kádár, ill. Usztmaier, Czigler. Sár­2. Sárga lap: Lehota, ill, Répási, Mácsai. Ki­lap: Horváth, Tóth A., ill. Schiszier. Kitűnt: ga lap: Szabó, Kádár, Vincze, ill. Bálint Czigler, tűnt: Németh, Lázár, Meggyes, ill. FarkasZ., Tüskés, Márics, Nagy, Unyi, ill. Aszódi, Usztmaier. Kitűnt: Fekete, PöszmetZs., Kole­Mácsai, Barna. Ifjúsági eredmény: 2-1. Pecznyik, Mokrickij. Ifjúsági eredmény: 0-1. szárik, ill. Bálint, Usztmaier, Szabadi. Ifj.: 2-1. Akker Tüzép megye I. osztály 1. Soltvadkert 24 16 3 5 46-18 51 2. Kunszállás 25 14 5 6 52-28 47 3. Kiskőrös 24 12 9 3 42-22 45 4.Ladánybene 24 12 8 4 50-34 44 5. Kalocsa 24 12 7 5 50-30 43 6. Harta 25 11 7 7 58-39 40 7. Tompa 24 12 3 9 42-31 39 8. Kiskunhalas 24 10 6 8 46-36 36 9. Solt 25 10 5 10 37-39 34 10. Bácsalmás 24 7 8 9 26-34 29 11. Kerekegyháza 24 6 4 14 29-47 22 12. Dusnok 24 5 7 12 28-57 22 13. Akasztó 25 4 6 15 38-55 18 14. N.nádudvar 24 4 5 15 35-62 17 15. Tiszakécske 24 4 3 17 23-70 15 Szabadnapos: Tiszakécske. A Solttól jogosulatlan játék miatt 1 pont levonva. Tizenhárom gólt lőttek és csak egyet kaptak csapataink labdarúgó nb in. alföld csoport Az izsáki és a kiskunfélegyházi együttes menekül a kiesés elől IZSÁK - ÉRD 2-0 (2-0) Izsák, 100 néző. Vez.: Hegedűs. Adrenalin Izsáki Sárfehér SE: Házi - Garaci, Valkai, Kovács A. (Szabó P.), Kovács Zs., Suknovic, Nagy V. (Bakos), Dürgő, Balog, Juhász, Parti (Liptai). Edző: Gré- czi Gábor. 18. perc: Parti indítását Balog bevitte a tizenhatoson belülre, középre adott Juhászhoz, aki kö­zelről megszerezte a vezetést, 1- 0. A félidő végén lemásolták a hazaiak az első találat előtti ak­ciót, csak most Valkai indította Balogot, aki újra gólpasszt adott Juhásznak, 2-0. A második fél­időben is az Izsák játszott fölény­ben, a vendégek csak ritkán ju­tottak el a hazai tizenhatosig. Ki­tűnt: Balog, Suknovic, Valkai, Garaci, ill. Csizmadia. Gréczi Gá­bor: - Szerencsére a múlt heti nagy zakó után talpra állt a csa­pat, de nagyon nehéz lesz a baj­nokság vége. KISKUNFÉLEGYHÁZA - BUDAFOK 3-1 (2-1) Kiskunfélegyháza, 150 néző. Ve­zette: Mozsár. Kiskunfélegyházi HTK: Borbély - Ujváry (Nemes), Valkovics, Vi­déki, Tóth I., Szabó A., Keller, Pén­tek, Katona (Szalai), Czibolya (Rostás), Drozdik. Edző: Czéh László. 6. perc: egy bal oldali beadás után Katona fejelt a léc alá, 1-0.27. p.: Dobrai 18 m-es lövése után a labda a bal sarokba vágódott, 1-1. 45. p.: balról belőtt labda a 16-oson belül az egyik vendégjátékos ke­zét ért. A játékvezető 11-est adott, az esetnél reklamáló Nagyot pedig azonnal kiállította. A büntetőt Tóth I. lőtte a jobb alsóba, 2-1.91. p.: Szalai bal oldali passza után Drozdik 8 méterről lőtt a kapuba, 3-1. Az első félidőben felváltva fo­rogtak veszélyben a kapuk, de a helyzetek többsége kimaradt. Szünet után a 10 emberrel játszó Budafok mezőnyfölénybe került, de a hazaiak kibírták a nagy nyo­mást. Kitűnt: Borbély, Nemes, Drozdik, ill. senki. Czéh László: - Hazai pályán már megtanultunk nyerni. KECSKEMÉTI TE II - JÁSZAPÁTI 8-0 (2-0) Kecskemét, 100 néző. Vezette: Mihalik KTEII: Fischer - Borsos, Bagi 1., Visinka, Risztics (Tölgyesi) - Ábel Zs., Kiss L. (Szabó Sz.), He­gedűs Á. (Bertus) - Máté, Balog M., Nagy A. Edző: Szabó István Klasszikus mesterhármassal vezetett a KTE fakó. Máté Gábor a 6., a 31. és az 53. percben vette be a tabella utolsó helyén tanyázó Jászapáti kapuját, 3-0. Majd jött a klasszikus mesternégyes: Balog Marcell az 54., a 64., a 79. és a 81. percben növelte a hazai gólok szá­mát, 7-0. A pontot az „i”-re Bagi István tette fel a 84. percben, be­állítva a 8-0-ás végeredményt.- Az első játékrészben nem a megbeszéltek szerint játszott a csapatom, a szünetben rendet kellett tenni a fejekben. A fordu­lást követően taktikailag, techni­kailag és fizikálisán is ellenfe­lünk fölé nőttünk, igazi örömfut- ballt játszottunk. Sokat lendített együttesünkön, amikor az ifistákat - Szabót, Bertust és Tölgyesit pályára küldtem. - mondta Szabó István, a kecske­méti gárda edzője, aki egyedül azért bosszankodott, mert Ábel Zsolt megkapta ötödik sárga lap­ját, így rá nem számíthat a Hon­véd elleni találkozón. A forduló további eredményei: Monor-Hódmezővásárhely 0-0, Algyő-Tisza Volán 3-1, Újbuda­Orosháza 4-3, Szolnoki Spar- tacus-Dabas 4-1, Bp. Honvéd II.- Gyula 4-3. Labdarúgó NB III. Alföld-csoport ! Szolnoki Sp. 26 17 5 4 54-26 56 2. KTE II. 26 17 2 7 71-29 53 3. Honvéd II. 26 16 5 5 66-26 53 4. Algyő 26 16 5 5 53-27 53 5. Hódmezővh. 26 14 5 7 48-32 47 6. Budafok 26 14 3 9 38-26 45 7. Érdi VSE 26 13 3 10 36-29 42 8. Orosháza 26 11 6 9 54-45 39 9. Gyula 26 10 3 13 48-48 33 10. Dabas 26 8 6 12 43-52 30 11. Monori SE 26 9 3 14 36-59 30 12. ÚjbudaTC 26 8 4 14 42-68 28 13. Izsák 26 8 2 16 31-52 26 14. Tisza Volán 26 7 4 15 32-48 25 15. Kkfházi HTK 26 6 3 17 24-60 21 16. Jászapáti 26 2 5 19 14-63 11