Petőfi Népe, 2009. április (64. évfolyam, 77-101. szám)

2009-04-27 / 98. szám

I SPORT PETŐFI NÉPE - 2009. ÁPRILIS 27., HÉTFŐ Talmácsi negyedik Japánban, egy hét múlva Európába költözik a mezőny A hozzáállás dicsérendő labdarúgás A KTE-Ereco emberhátrányban kapott ki Button ismét az élen végzett, a Ferrari idei első pontjait szerezte Talmácsi Gábor, a Balaton Ra­cing Team versenyzője a 4. he­lyen végzett a 250 kcm-esek kö­zött a Japán Nagydíjon, a gyor- saságimotoros-vb 2. futamán. A győzelmet a spanyol Alvaro Bau­tista (Aprilia) szerezte meg a ja­pán Aojama Hirosi (Honda) előtt. A géposztály másik magyarját, Tóth Imrét (Team Tóth Aprilia) a 13. helyen intették le. A Motegiben korábban két­szer is dobogós magyar remekül rajtolt el a 7. helyről, s az első kanyarból harmadikként jött ki, bár kicsit meglökték a startot kö­vető tumultusban. Utána viszont nagyszerűen tartotta magát, a folytatásban feljött Aojama mögé másodiknak. Sőt a vezetést is át-’ vette, de élpozíciója tiszavirág­életűnek bizonyult, mert a házi­gazdák motorosa és a vb-címvé- dő olasz Simoncelli is elébe ke­rült. Ők ketten el is húztak a me­zőnytől, illetve a spanyolok klasszisa, Alvaro Bautista is gyorsabbnak bizonyult, Talmá­csi azonban a közvetlen üldöző­boly tagja maradt. Tizennégy körrel a vége előtt Simoncelli hibázott, kerékcseré­re kényszerült, így Talmácsi elő­lépett negyediknek, ami 15 vb pontot jelent számára. Az elöl vi- askodók csatáját Bautista nyerte, aki 6 körrel a vége előtt vágott Aojama elé. Tóth Imre - aki a reggeli, eső kísérte szabadedzést megnyerte - a 20. rajthelyről ne­kivágva a 23 körös viadalnak az elején csak egy pozíciót tudott javítani. Később azonban - a bu­kások következtében is - sike­rült előbbre lépnie, s végül a 13. lett, amiért 3 vb-pont dukál neki. Következik egy hét múlva a Spanyol Nagydíj. ■ Talmácsi rajthoz készülődik úertóf1 /N Koncz Zsolt (balra) úgy véli, hogy a hazaiak második és harmadik találatát szabálytalanság előzte meg: az egyiket kezezés, a másikat visszahúzás A KTE-Ereco védője, Koncz Zsolt a játék képe alapján sokáig úgy gon­dolta, hogy csapata nem kap ki a Löki otthonában Amondó, óriási sanszuk volt a pontszerzésre. Borbély Károly- Nagyon jól kezdtük a meccset, megzavartuk az ellenfelet ezzel a felállással - mondta a debreceni meccset követően Koncz Zsolt, a KTE-Ereco védője. - Nekem Oláh, Némedi Norbinak pedig Rudolf semlegesítése volt a feladat, míg Grkinics biztosított mögöttünk. Sajnos a 22. percben jött az elke­rülhető gól, ami megzavarta a csapatot, Mitrovics kiállítása pe­dig még tovább rontott a helyze­tünkön. A kecskemétiek kapusának a 33. percben mutatott fel piros la­pot a játékvezető, miután a bün­tető területen kívül kézzel beleka­pott a labdába, ezzel megakadá­lyozva, hogy Rudolf átemeljen fe­lette. A pályáról levonuló Mit­rovics vezetőedzőjének, Tomisz- lav Szivicsnek azt mondta, hogy nem kezezett.- Tíz emberre fogyatkozva si­került felállnunk - folytatta Koncz. - Az első félidő végén volt egy nagy lehetőségünk, amikor Bagi fejesét követően Polekszics bravúrral védett, majd a máso­dik játékrész elején ismét a hazai hálóőr szemfülességére volt szükség, hogy Yannick ne lője ki a jobb felső sarkot. Ekkor még meg voltam győződve, hogy nem kapunk ki. Mert a Löki többet bir­tokolta ugyan a labdát, de nem éreztem bennük az átütőerőt. Az­tán csak összejött nekik még két gól, de hozzátenném: az egyik előtt kezeztek, míg a másik előtt Némedit visszahúzták. Nagyon fáj a vereség, mert óriási sanszunk volt, hogy pontot, vagy pontokat szerezzünk Debrecen­ben. A vereség ellenére Tomiszlav Szivics elégedett volt csapata hozzállásával és azt mondta, azt szeretné, ha a következő találko­zón is hasonló felfogásban játsza­na együttese. Holnap a Vasas ott­honába látogat a Kecskeméti TE- Ereco. DVSC-TEVA - KTE-Ereco 3-1 (1-1) NB I-es labdarúgó-bajnokság, 24. forduló. Debrecen, 5000 néző. Vezette: Vad II (Ring, Tóthi.) Debrecen: Polekszics - Ber- náth, Mészáros N, Fodor M., Leandro - Rezes (Dombi, 56. perc), Varga /., Katona A. (Szakály, a szünetben), Czvit- kovics - Oláh L. (Vinicius, 66.), Rudolf. Klubmenedzser: Herczeg András. KTE-ERECO: MitrOVÍCS - Schindler, Némedi, Grkinics (Nagy A., 68.), Koncz, Farkas ­Csordás (Velimirovics, 35.), Bagi, Szavics, Yannick (Meny­hárt, 80.) - Litsingi. Vezető­edző: Tomiszlav Szivics. Gól­szerző: Oláh L. (1-0) a 22., Litsingi (1-1) a 36., Leandro (2-1) a 73., Dombi (3-1) a 86. percben. Kiállítva: Mitrovics a 33. percben. További eredmények: Siófok - Kaposvár 2-5, Haladás-REAC 1- 0, Győr -Paks 4-1, ZTE - Vasas 3-1, Fehérvár - Diósgyőr 2- 1, Nyíregyháza - MTK 0-0, Újpest - Honvéd 3-0. Labdarúgó NB I. 1. Újpest 23 15 7 1 47-22 52 2. Debrecen 23 16 3 4 52-22 51 3. ZTE 23 12 6 5 39-28 42 4. Haladás 22 10 4 8 30-21 34 5. Fehérvár 23 10 4 9 31-27 34 6. Győr 22 9 6 7 36-24 33 7. MTK 23 9 5 9 29-32 32 8. Vasas 23 10 2 11 33-39 32 9. Kaposvár 23 8 6 9 38-32 30 10. KTE-Ereco 23 8 6 9 36-36 30 11. Bp. Honvéd 23 7 8 8 28-33 29 12. Diósgyőr 23 8 5 10 24-35 29 13. Nyíregyháza 23 6 9 8 25-29 27 14. Paksi FC 23 6 7 10 29-41 25 15, Siófok 23 4 2 17 17-45 14 16. REAC 23 3 4 16 25-53 13 A pontversenyben éllovas brit Jenson Button (Brawn GP) nyer­te a Forma-l-es Bahreini Nagydí­jat, a vb 4. futamát. A negyedik rajtkockából startoló Button - ki­váló boxtaktikájának és a remek autónak köszönhetően - a 13. körben vette át a vezetést, és vé­gig magabiztosan versenyezve, fölényesen nyerte meg a viadalt a szahíri pályán. A start különösebb gond nél­kül zajlott le, a német Timo Glock (Toyota) megelőzte csapat­társát, az élről induló Trullit, mö­göttük pedig Button, Hamilton, Vettel következett az első kör vé­gén. Az éllovasok közül először a két toyotás versenyző ment ki a boxutcába, így Button került az élre: a brit csak a 15. körben cserélt kereket és az első helyre jött vissza. Féltávnál Button volt az első, mögötte Trulli, Vettel és Hamilton következett, a verseny­zők békésen vonatoztak körbe körbe. Húsz körrel a zárás előtt Button, Trulli és Hamilton szin­te egyszerre tankolt, ideiglene­sen Vettel vezetett, Button volt a második. A 50. körben a pont­versenyben éllovas Button szá­guldott az élen, mögötte Vettel, Trulli és Hamilton következett. A hajrában már nem változott a helyzet az élcsoportban. A brit ezzel idei harmadik, pá­lyafutása negyedik futamgyőzel­mét szerezte meg az autósport elitkategóriájában és előnye 12 pontra nőtt csapattársával, a bra­zil Rubens Barrichellóval szem­ben, aki a második a vb-pontver- senyben. A futam második he­lyén a német Sebastian Vettel (Red Bull), míg a harmadikon az olasz Jarno Trulli (Toyota) vég­zett. A hatodik pozícióban a finn Kimi Räikkönen zárt, s ezzel megszerezte az első pontokat a Ferrarinak. A Forma-1 történeté­ben korábban alig akadt példa arra, hogy az olasz istálló három verseny után még pont nélkül állt volna. Következik május 10- én a Spanyol Nagydíj. ■ / . Button idei harmadik vb-sikere Nyolc hónap után ismét hazai sikernek örülhettek Baján labdarúgás Nagy Tamás, a kék-sárgák vezetőedzője örömmel nyugtázta, hogy csapata ismét előrelépett Sérülésekkel sújtott, átszerve­zett csapatként lépett pályára a Baja, a tabellán közvetlenül előt­te álló Győr ellen. De még ezen a jól megforgatott együttesen is változtatnia kellett Nagy Tamás vezetőedzőnek, mert Rózsit az első negyedóra végén úgy meg­rúgták, hogy cserére szorult. Ad­dig is mezőnyfólényben játszott a Baja, ám helyzetig nem jutot­tak el. A magassági fölényben lé­vő vendégek adottságukat nem tudták érvényesíteni, a fejpár­bajok zömét a bajaiak nyerték. A kezdeti rohamok után kijött az addig sem bénító szorításból az ETO, a bajai támadásoknál pe­dig feltűnően sok technikai hiba akadt. Lógó a 25. percben ki­hagyhatatlannak tűnő helyzet­be került, ám Facskó remek be­adását követően senkitől sem za­varva hat méterről ügyetlenül belsőzte Molnárba a labdát. A hazai középpályás pár perccel később 25 méterről eresztett meg egy alattomosan csapódó lö­vést, amit a vendégkapus szög­letre tolt. A sarokrúgást Zsók fe­jelte vissza, egy védő pedig a lab­dába ütött. A 11-est Krajncz hig­gadtan gurította az elvetődő ka­pus helyére, 1 -0. A félidő utolsó pillanataiban viszont csak Lovrics önfeláldozó bevetődése mentette meg a hazai kaput, a védő a kapufa tövétől piszkálta ki a labdát a vendégcsatár elől. Szünet után Baranyai lábbal mentett egy közeli perdítést, majd Veszelinov pillanatai kö­vetkeztek. A termetes támadó NB Il-es labdarúgó-mérkőzés, Nyugati-csoport Baja, 500 néző. Vezette: Fajkusz (Kormányos, Kúti) baja: Baranyai - Suba, Lovrics, Rátkai, Rózsi (Facskó, 17. perc) - Kohány (Fröhlich, 59 ), Lógó, Mitasz, Krajncz, Zsók - Veszelinov (Késmárki, 68.). Vezetőedző: Nagy Tamás. GYŐR: Molnár - Szemerei, Leitold, Nyári (Németh L., 77.), Vető - Kiss Sz., Planéta addig nagy harcban volt hason­ló felépítésű védőivel, miközben több pontatlan passzal hívta fel (Karácsony, 65.), Berde, Frick (Sharashenidze, 68.) - Cseri, Csermelyt Vezetőedző: Klement István. További eredmények: Kaposvölgye - PMFC 1-1, Aj­ka - Integrál-DAC 3-2, Kozármisleny - ZTE FC II 1-1, Budaörs - Pápa 1-6, Ta­tabánya - Százhalombatta 4-0, Gyirmót - Felcsút 1-0, Barcs - Dunaújváros 3-0 (já­ték nélkül). magára a figyelmet. Az 57. perc­ben viszont a tizenhatosnál lát­ványos fordulattal vett át egy lab­Labdarúgó NB II. Nyugati csoport 1. Gyirmót 23 15 6 2 42-16 51 2. PMFC 23 15 4 4 41-18 49 3. Pápa 23 13 6 4 43-17 45 4. Tatabánya 23 12 4 7 37-22 40 5. Kaposvölgye 23 11 5 7 32-32 38 6. Kozármisleny 23 9 8 6 35-28 35 7. Budaörs 23 10 4 9 39-39 34 8. ZTE FC II. 23 9 5 9 34-30 32 9. Ajka 23 7 9 7 25-25 30 10. Integrál-DAC 23 8 5 10 29-28 29 11. Felcsút 23 7 7 9 29-29 28 12. Győri ETO II. 23 7 4 12 36-43 25 13. Baja 23 6 6 11 27-33 24 14. Százhalomb. 23 4 7 12 16-35 19 15. Barcs 23 4 5 14 21-47 17 16. Dunaújváros­­­­­­dát, ezzel rögtön helyzetbe ke­rült és balról, 7 méterről a háló­ba lőtt, 2-0. Ettől a góltól felszabadult, a cseréktől pedig mozgékonyabbá vált a Baja. A Győr becsülettel igyekezett, az utolsó percben is volt gólszerzési lehetőségük: 17 méterről rúghattak szabadrú­gást, de a labda csúnyán fölé szállt. Megérdemelt sikert ara­tott a hazai együttes, legutóbb augusztusban tudott otthonában nyerni a kék-sárga csapat. A lefújás után Nagy Tamás azt nevezte a legfontosabbnak, hogy ismét előrelépett csapata, míg győri kollégája csupán három 17 éves játékosának bemutatkozását említette pozitívumként. ■ K. T. Bajai LSE Kalo-Méh - Győri ETO FC II. 2-0 (1-0)