Petőfi Népe, 2009. április (64. évfolyam, 77-101. szám)

2009-04-27 / 98. szám

PETŐFI NÉPE - 2009. ÁPRILIS 27., HÉTFŐ SPORT 13 r Soltvadkert - Solt 3-0 (0-0) Soltvadkert Solt: Hatvani Tüskés Korsós Márics Török (Holczimmer) Vajda Kirchner (Tóth R.) Horváth Hirsch (Fazekas) Berényi Marton (Szamosi) Nagy Szarka TóthZs. Kelemen Salamon Gillich Unyi Papp Tóth A. TóthÁ. (Gál) Sallai Edző: Edző: Kis Péter Boldoczki Sándor Soltvadkert, 200 néző. Vezette: Tóth Cs. (Minda, Hegyi). Gól: Kirchner, Hirsch, Holczimmer. Sárga lap: Marton, ill. Unyi, Tóth A., Vajda. Kitűnt: Szamosi, Tóth Á., Kelemen, Szarka, ill. Nagy, Tóth Zs. Ifjúsági eredmény: 4-0. Dusnok-Akasztó 2-1 (1-1) Dusnok: Akasztó: Bakula Németh Zs. Sánta Németh Á. Kristály (MihalikZs.) JudákZ. (Varga) Bogárdi Szrenkó Bierer Meggyes Hencz Supka R. (Tóth) Kiss Nagy Maros (Borbély) Supka S. Simonits Antal Sáfrán Czirok Mihalikl. (Óbéri) Supka B. Edző: Edző: Horváth Péter Újvári Gábor Dusnok, 240 néző. Vezette: Fülöp (Kollár, Batta). Gól: Sáfrán, Sánta, ill. Antal. Kitűnt: Sáfrán, Sánta, Bakula, ill. Supka R, Antal. Ifjúsági eredmény: 4-2. Kalocsa - Tiszakécske 5-1 (2-0) Kalocsa: Tiszakécske: Dávid Ballal Naftz Tapodi Barna Forgó Mácsai Sáfrány Balogh (Farkas!) Kőműves Frei Őze (Kiss) Tóbiás Lukács FarkasZ. (Varga) Bagi Balia M. Mérész Kovács L. (Klupács) Horváth (Hegedűs) Szabó V. Habony Edző: Edző: Márton Zsolt Szatmári János Kalocsa, 200 néző. Vezette: Apró (FilusT., Hugyi). Gól: Barna 2, Balia M. 2, FarkasZ., ill. Bagi. Sárga lap: Dávid, Szabó, ill. Kőmű­ves. Kitűnt: Naftz, Szabó, Mácsai, Barna, Balia, ill. Bagi, Forgó. Ifjúsági eredmény: 5-1. Kiskunhalas - N.nádudvar 6-2 (4-1) Kiskunhalas: Nemesnádudvar: Cs. Kovács László (Meggyes!) Kovács (Mezőfi) Rencsár Barta Popán Gojtán T. Ficsor Báló Kárász Tusori Balkó Vinter Z. Pajlovics (Tóth) Kertész (Erdélyi) Czifrák (Ács) Harsányi (Vinter B.) Mészáros Keszthelyi (Kossá) Brindza Sziegl Csáki (Szűcs) Játékosedző: Edző: Czifrák András Gojtán István Kiskunhalas, 200 néző. Vezette: Patyi (Bakos, Besszer). Gól: Brindza 2, Kárász, Ficsor, Czif- rák, Pajlovics, ill Sziegl 2. Sárga lap: Czifrák, Mészáros, ill. Báló,Tusori, Keszthelyi. Piros lap: Brindza, ill. Gojtán. Kitűnt: Rencsár, Balkó, Kárász, ill. VinterZ. Ifjúsági eredmény: 4-2. Átaludtak egy félidőt, mégis nyertek labdarúgás akker tüzép megyei i. Hatvan percen át egyenrangú ellenfél volt a Solt Percről percre 70. PERC: Tóth Árpád az-alap­vonalról adta be a labdát, Kirchner nyolc méterről a kapu­ba vágta, 1-0. 73. perc: Márics buktatta a ti­zenhatoson belül Tóth Árpádot, amiért büntető járt. A 11-est Hirsch értékesítette, 2-0. 78. Perc: Tóth R. lövését Tüs­kés kitenyerelte, pontosan Tóth Árpád elé, aki a kapufára fejel­te a labdát. 84. perc: Holczimmer két csel után a bal felső sarokba lőtte a labdát. 3-0. Akker Tüzép megye I. osztály 1. Soltvadkert 21 14 3 4 41-14 45 2. Kunszállás 22 13 5 4 50-24 44 3. Kalocsa 22 12 6 4 48-27 42 4. Kiskőrös 22 11 9 2 39-19 42 5.Ladánybene 21 9 8 4 43-31 35 6. Harta 22 9 6 7 53-36 33 7. Tompa 21 10 3 8 30-23 33 8. Kiskunhalas 21 9 4 8 39-33 31 9. Solt 22 8 5 9 30-32 28 10. Bácsalmás 21 7 6 8 25-31 27 11. Dusnok 21 5 6 10 25-50 21 12. Kerekegyháza 21 5 4 12 25-39 19 13. Akasztó 22 4 5 13 32-47 17 14. N.nádudvar 21 4 3 14 32-58 15 15. Tiszakécske 22 3 3 16 20-68 12 Szabadnapos: Tompa. A Solttól jogosulatlan játék miatti pont levonva. Eredményesen szere­pelnek az idei bajnokság­ban a soltvadkertiek. A mostani nyertes mérkőzé­sükkel, mivel a Kunszállás vereséget szenvedett, a táblázat élére kerültek. Szentirmay Tamás A Soltiak arról panaszkodtak a mérkőzés elején, hogy sok a sé­rültjük, és összesen csak két csere mezőnyjátékosuk van. En­nek ellenére magabiztosan kezdték a találkozót. Már a kö­zéppályán megtámadták a vad­kertieket, sokkal többet futottak ellenfelüknél, és mezőnyfölény­ben játszottak. Akadtak helyze­teik is, de azok kimaradtak. A hazaiak játéka kissé fásult volt, hiányzott belőle a tűz. Többször is eladták a labdát, és a kapu előtt sem találták fel magukat. A második félidőben megvál­tozott a játék képe. Ebben bizo­nyára közrejátszott az is, hogy Kis Péter edző a szünetben cél­ratörőbb játékot kért játékosai­tól. Ennek meg is lett az ered­ménye. Egészen más felfogásban ját­szottak a vadkertiek, és negyed óra alatt háromszor találtak be Tüskés kapujába, egy alkalom­mal büntetőből. Amíg az első já­tékrészben többnyire a soltiak uralták a játékot, a másodikban fordult a kocka. Az igazsághoz hozzátartozik az is, hogy a ti­zenegyes után lélekben már fel­adták a vendégek a mérkőzést. Kis Péter a cseréknek is adott játéklehetőséget, akik közül Holczimmer góllal hálálta meg a bizalmat. Két ellentétes félidőt láthattak a nézők. Az elsőben a soltiak ját­szották a szebb focit, de ered­ménytelenül. A második félidő­ben a vadkertiek magukra talál­tak, és gólokat rúgtak, de emellett még sok lehetőséget is kihagytak. A játék képe alapján nem volt ekkora különbség a két csapat között, de a hazaiak meg­érdemelten tartották otthon a három pontot. Mestermérleg BOLDOCZKi Sándor: - Úgy ér­zem, hogy hatvan percig egyenlő ellenfelek voltunk. Aztán egy buta hiba megpecsélte a sorsunkat. Idegenben nem tudunk nyer­ni, csak otthon. Nem könnyű a helyzetünk! Kovács Kása Géczi NagyZs. Mlinkó Bánó Bálint Szabó Varga Mészáros Pál Zs. Juhász (Pataki) Czigler Gyenes Zaric Barna Aszódi Kádár Ispán Pálinkás Rothpflug (Szűcs) Hornyák Mokrickij Fekete 1. Ivancsán Hugyecz Bögre Guttyán (Ozsváth) Rózsa Borbás Szabadi Juhász Józsa Miskei Dedák (Somlyai) Vincze Csehi Virág Berényi NagyN. Kriskó (Rideg) Rádi Lázár Balogh Barcsák E. András (Virágh) Füleki Bertus Koch (Gutman) Kocsis Barcsák G. Strasszer Fekete N. Koleszárik Lisztmaier Bagó (Széchenyi) Snyehola Kenesei Markó Szabói (Térjék) ifj. Csehi Polgár (Árva) Rudics Dóka D. Pecznyik(Suba) Pöszmet Zs. Edző: Szakmai igazgató: Megbízott edző: Edző: Edző: Edző: Sümegi József Márton Pál Narancsik Máté Ozsváth Ferenc Szlovák László Kertész Gábor Harta, 200 néző. Vezette: Horváth Z. (Páko­Bácsalmás, 280 néző. Vezette: Wittman Kiskőrös, 250 néző. Vezette: Bán (Csöngető, licz, Tóth). Gól: ifj. Csehi, ill: Szabó. Kitűnt: (Stefanovics, Kosár). Gól: Rudics, ill. Homyák. ifj. Tóth S.) Gól: Füleki 3, ill. Szabó, Fekete. Szabó, Kása, Juhász. Ifjúsági eredmény: 7-1. Sárga lap: Józsa, ill. Miskei, Nagy N„ Mészá­Sárga lap: Mlinkó, Mokrickij, Aszódi, Pecznyik, ros, Homyák. Kitűnt: Varga, Barcsák E., Somlyai, ill Rádi, Pataki. Kitűnt: Füleki, Markó, Barcsák G., ill. NagyZs., Barna, Miskei, Pecznyik, Mokrickij, ill. Kádár, Fekete, Kenesei. Ifjúsági eredmény: 2-3. Pöszmet Ifjúsági eredmény: 2-2. kis PÉTER: - Nagyon nehéz mérkőzésen szereztük meg a három pontot. Az első félidőt átaludtuk, de szerencsére a soltiak nem tudták kihasznál­ni a helyzeteiket. A második félidőben sokkal motiváltab- ban játszottunk és ez az ered­ményben is megmutatkozott. A csatárok csatáját legtöbbször a vadkerti Gillich Balázs (balra) nyerte meg a solti Sallai Józseffel szemben Harta - Kerekegyháza 1-1 (0-0) Harte: Kerekegyháza: Bácsalmás - Ladánvbene 1-1 (0-0) Bácsalmás:_____Ladánybene: Kiskőrös - Kunszállás 3-2 (0-1) Kiskörös: Kunszállás: Szomorú hétvégéje volt megyénk mindhárom csapatának labdarúgó nb in, alföld-csoport Az Izsák otthon, a KTE „fakó” és a Kiskunfélegyháza idegenben kapott ki ADRENALIN IZSÁKI SÁRFEHÉR SE - GYULA 2-3 (1-1) Izsák, 150 néző Vezette: Szanyi Izsák: Házi - Garaci, Valkai, Pap Sz., Kovács Zs. (Bakos), Már­ton, Balog, Dürgő, Nagy V. (Hleba), Suknovic, Parti. Edző: Gréczi Gábor. Piros lap: Suknovic (87. perc, második sárga lap után), illetve Bányai (92. perc, ütésért) Kitűnt: Suknovic, Valkai, Garaci, illetve Pribojszki, Lauri- nyecz, Bíró, Miklya Már a 4. percben megszerezte a vezetést a vendégcsapat, Laurinyecz szabadrúgását köve­tően Pribojszki fejelte a kapuba a labdát, 0-1. Kiegyenlített játék után fél óra elteltével Dürgő adott be a jobb oldalról, a labda Balog combjáról pattant be a kapu bal oldalába, 1-1. A második játék­részt nagy elánnal kezdték a ha­zaiak, aminek a 63. percben meg is lett az eredménye: Dürgő be­adására Suknovic robbant be, és közelről a kapuba lőtt, 2-1. Pár perc elteltével Balog 7 méterről a kapu fölé bombázott. A 73. perc­ben a semmiből egyenlített a ven­dégcsapat: Lengyel szöglete után Pribojszki fejelt a léc alá 2-2. El­fáradt a hazai gárda: a 83. perc­ben Bíró ugrott ki, Házit is kicselezte, majd a kapu közepé­be lőtt, 2-3. Gréczi Gábor: - Meccslabdát ron­tottunk, amiért nagy árat fizet­tünk. BUDAFOKI LC - KECSKEMÉTI TE II. 1-0 (O-O) Budafok, 100 néző. Vezette: Tóth S. Kecskemét: Tóth (Fischer) - Pelicsics, Gyagya, Urbán, Borsos- Ábel Zs., Balog M., Hegedűs (Kárpi, Visinka) - Szilágyi, Kor­mos, Kiss L. Edző: Szabó István Hat sárga és egy piros lapot osztott ki a játékvezető a megle­hetősen durva találkozón. A lab­dát sokat birtokló KTE „fakó” az első és a második játékrészben is rengeteg helyzetet kidolgozott, de játékosai nem tudtak élni a le­hetőségekkel. A ziccerek elpus- kázása - ahogy az lenni szokott- megbosszulta magát: a 65. percben egy szögletet követően Hacker hat méterről a kapu bal sarkába fejelte a labdát, 1-0. - Tipikus egygólos meccs volt. A Budafok nem érdemtelenül nyert, de a döntetlen sokkal igaz­ságosabb lett volna - nyilatkoz­ta Szabó István a KTE-Ereco hon­lapján. HÓDMEZŐVÁSÁRHELY - KISKUNFÉLEGYHÁZI HTK 3-1 (2-1) Hódmezővásárhely, 200 néző. Vezette: Fenyvesi. Kiskunfélegyháza: Borbély - Ujváry, Valkovics, Cseke, Tóth I., Szabó A. (Szalai), Keller, Péntek, Katona (Kerekes), Drozdik, Ros­tás (Czibolya). Edző: Czéh László - Mi vagyunk a félegyházi ma­zochisták - mondta Czéh László a meccset követően, hangjában nem kis méreggel. Érthető volt a tréner bosszúsága, a ó. percben már vezetett az ellenfél: egy bedo­bást követően Rácz lépett ki a vé­dők közül, majd lőtt a jobb sarok­ba, 1-0. A 21. percben Drozdik egyenlített: a félpályáról megló­dulva tört be a kapu elé és helye­zett a hálóba, 1-1. A félidő vége előtt nem sokkal egy hosszú be­dobás után Valkovics térdéről ke­rült a félegyházi kapuba a labda, 2-1 (öngól). Az „i”-re a pontot a 78. percben tette fel a hazai ala­kulat: Félegyházi szöglet után kontrázott a Vásárhely, és Kiss KriSzüán 8 méterről kilőtte a bal sarkot, 3-1. További eredmények: Monor- Újbuda 1-2, Érd-Algyő 0-1, Orosháza-Szolnoki Spartacus 3-4, Tisza Volán-Bp. Honvéd II. 0-5, Dabas-Jászapáü 2-2. Labdarúgó NB III. Alföld-csoport 1. Szolnoki Sp. 23 14 5 4 48-25 47 2. Honvéd II. 23 14 4 5 56-20 46 3. Budafok 23 14 3 6 37-21 45 4. KTE II. 23 14 2 7 57-28 44 5. Hódmezővh. 23 13 4 6 41-30 43 6. Algyő 22 12 5 5 45-26 41 7. Érdi VSE 23 12 3 8 34-25 39 8. Orosháza 23 10 6 7 47-37 36 9. Gyula 22 9 3 10 40-37 30 10. Dabas 23 8 5 10 39-42 29 11. Tisza Volán 23 7 4 12 31-42 25 12. Izsák 23 7 2 14 29-43 23 13. Monori SE 23 7 2 14 29-56 23 14. ÚjbudaTC 23 6 4 13 35-63 22 15. Kkfházi HTK 23 4 3 16 19-55 15 16. Jászapáti 23 2 5 16 12-49 11