Petőfi Népe, 2009. április (64. évfolyam, 77-101. szám)

2009-04-14 / 87. szám

13 PETŐFI NÉPE - 2009. ÁPRILIS 14.,. KEDD SPORT Az öltözői fejmosás segített labdarúgás - akker tüzép megyei i. osztály Vesztett állásból állt talpra a Kalocsa A korai kiállítás megpecsételte a kiskunfélegyházi csapat sorsat A mérkőzés előtt egyenlő pontszámmal állt a táblá­zaton a két csapat. Mind a Kiskőrös, mind pedig a Kalocsa szeretett volna három pont előnyt szerez­ni vetélytársával szemben. Szentirmay Tamás Az első igazi nagy helyzetet a ka­locsaiak hagyták ki, igaz, ebben Mlinkó volt a „ludas”, mert bra­vúrral hárított. A hazaiak tetsze­tős, sokpasszos focit játszottak, míg a vendégek előreívelésekkel próbálták helyzetbe hozni a ta­pasztalt Bállá Mihályt. A hazai taktika jött be, mert két góllal megterhelték Dávid hálóját. A Kiskőrös a vezetés tudatában le­eresztett, aminek az lett a követ­kezménye, hogy még a szünet előtt szépítettek a vendégek. ■ Nem húzta ki a kiskö­rös: egy ártalmatlannak tűnő szöglet után Fekete Nándor saját kaptájába fejelte a labdát. A szünetben Márton Zsolt edző korholta játékosait, mert nem azt a játékot mutatták, amit kért tőlük. Aztán mérge­sen az öltözőben hagyta őket... A második játékrészben vál­tozatos volt a meccs, mind a két csapatnak adódtak ziccerei, de nem tudták azokat kihasznál­ni. A kiskőrösiek próbálták tar­tani az eredményt, míg a kalo­csaiak az egyenlítésért küzdöt­tek. A Mokrickij által vezényelt hazai védelem azonban jól állta a támadásokat, és ha más meg­oldás nem volt, előrevágták a labdát. A mérkőzésből már csak három perc volt, mikor a bal- szerencse elérte a vendéglátó­kat. Egy szöglet után Fekete Nándor saját kapujába fejelte a labdát. Ráadásul előtte szólt Mlinkónak, hogy maradjon a kapuban, majd ő megoldja a fel­adatot... Fejese három pont megszerzésétől fosztotta meg csapatát. Utána viszont a játé­kos vigasztalhatatlan volt. Az első félidőben a kiskőrösi­ek, a másodikban a kalocsaiak játszottak jobban. Igaz, a ven­dégek szerencsés körülmények között egyenlítettek, de a játék összképe alapján megérdemel­ték a döntetlent. Markó Ádám (fehérben) szerezte mindkét kiskőrösi gólt, ám csapatának ez is kevés volt a győzelemhez Kiskőrös-Kalocsa 2-2 (2-1) Kiskőrös: Kalocsa: Mlinkó Aszódi Rózsa (Kovács G.) Fekete Mokrickij Sárközi Somlyai Pecznyik (Rideg) Dedák Markó Tóth G. (Kriskó) (Siszler) Edző: Szlovák László Dávid Répás Barna Mácsai (Varga) Balogh Szabó V. Tóbiás Bállá Klupács (Farkas T.) Kovács L (Frei) FarkasZ. Edző: Márton Zsolt Kiskőrös, 350 néző. Vezette: Tóth Cs. (Péter Szabó, Minda). Gól: Markó 2, ill. Farkas, Fe­kete (öngól). Sárga lap: Fekete N., Kriskó, ill. Kovács L, Szabó V. Kitűnt: Markó, Mokrickij, ill. Répási, Szabó, Balogh, FarkasZ. Ifjúsági eredmény: 1-0. Márton zsolt: - Az első félidőben nem a megbeszéltek szerint ját­szott a csapat. A szünetben lete­remtettem a játékosokat, és ott is hagytam őket. A második félidő ben már jobban ment a játék, és ha szerencsével is, de egy pontot el tudtunk csípni. Mesteimérleg szlovák László: - Az első félórá­ban jól játszottunk, szinte pad­lón volt a Kalocsa. Ha nem hi­bázunk, és 2-0-lal tudunk for­dulni, akkor biztosan megnyer­tük volna a mérkőzést. így meg kell elégednünk egy ponttal. Percről percre 9. perc: Kovács László 15 mé­teres lövését a felső sarokból tolta szögletre Mlinkó. 17. perc: Mácsai bizonytalan­kodott a tizenhatoson belül, Tóth G. elvette tőle a labdát, beadását Markó a kapuba fe­jelte, 1-0. 35. perc: Somlyai hosszú lab­dával indította Kriskót, aki­nek beadását Markó egy mé­terről talpalta a hálóba, 2-0. 38. perc: Bállá kényszerítőzött Farkas Zoltánnal, aki Mlinkó mellett a bal alsó sarokba lőtt, 2-1. 41. perc: Farkas Z. 18 méter­ről a kapufát találta el 47. PERC: Markó a bal oldalon futott el, beadásába Barna lábbal beleért, és csak centi­méterekkel ment el saját ka­pufája mellett a labda. 87. perc: Szabó szögletébe Fe­kete Nándor balszerencsésen ért bele, a labda a fejéről a sa­ját kapujában landolt, 2-2. Eredmények: megyei i. osztály: Kerekegyháza- Ladánybene 0-1 (00), Tompa- Tiszakécske 4-1 (0-1), Harta- Nemesnádudvar 50 (30), Kis- kunhalas-Solt 20 (ÍO), Bácsal- más-Akasztó 0-0, Dusnok-Kun- szállás 1-2 (0-1), Kiskörös-Kalo­csai (2-1). Szabadnapos: SoltvadkerL MEGYEI 11. OSZTÁLY, DÉL: Felső szentiván-Érsekcsanád 6-1 (4-0), Bajaszentistván-Szeremle 2- 2 (1-1), Sükösd-Bácsborsód 3- 2 (3-0), Bácsbokod-Katymár 1-0-s hazai vezetésnél a 60. percben félbeszakadt, mert a játékvezetőt az egyik katymári játékos megütötte, Mélykút- Nagybaracska 2-1 (0-1), Csávoly-Császártöltés 0-4 (0-2), Szakmár-Kelebia 3-2 (1-1), Hajós-Gara 3-1 (2-1). Szabadna­pos: Fájsz. MEGYEI II. OSZTÁLY, ÉSZAK: VárOS- fóld-Bugac 3-2 (2-2), Pálmonos- tora-Kkfházi Vasutas 3-2 (30), Orgovány-Csólyospálos 30 (ÍO), Lakitelek-Dunavecse 50 (20), Ballószög-Jakabszállás 4-2 (0-2), Tiszaalpár-Kecskeméti LC 3-1 (2-1), KunfehértőNyárlőrinc 1-2 (1-1), Tabdi-Helvécia 2-1 (ÍO). Labdarúgó NB Iü. Alföld csoport: ADRENALIN IZSÁKI SÁRFEHÉR SE - KISKUNFÉLEGYHÁZI HTK 4-0 (3-0) Izsák, 150 néző. Vezette: Lovas. Izsák: Házi - Garaci, Valkai, Szabó R, Kovács Zs., Márton, Pap, Bakos (Nagy V.), Balog, Ju­hász (Parti), Liptai (Dürgő). Játékos-edző: Gréczi Gábor. Kiskunfélegyházi HTK: Bor­bély - Fricska (Vidéki), Péntek, Nemes, Újváry, Keller, Katona, Tóth I .(Cseke), Szabó A., Rostás (Czibolya), Drozdik. Edző: Lódi László. Nagy iramban kezdődött a mérkőzés, a hazaiak támadtak többet és veszélyesebben. A ven­dégek csak távoli lövésekkel pró­bálkoztak. A 21. percben Kovács Zs. ugratta ki Liptait, aki Borbély mellett megszerezte a vezetést, 1 -0. Továbbra is az izsákiak ma­radtak támadásban. A 29. perc­ben kezezés miatt ítélt büntetőt a játékvezető. A 11-est Parti érté­kesítette, 2-0. A 35. percben tíz főre fogyat­koztak a vendegek, ugyanis Pén­tek megkapta a második sárga lapját Pap buktatása miatt. Ez­után a félegyháziak kihagyták a legnagyobb helyzetüket: Rostás két méterről a kapu fölé rúgta a játékszert. Jött a büntetés: a Ba­logh, Parti, Liptai összjáték után utóbbi játékos kilőtte a hosszú sarkot, 3-0. A második félidőben vissza­vett az iramból a hazai csapat, a vendégek pedig nem tudtak meggyőzően támadni, így jobbá­ra a két 16-os között folyt a játék. A 70. percben Kovács Zs. meg­kapta második sárgáját, és ezál­tal ő is mehetett zuhanyozni. A kiállítás az izsákiakat tüzelte fel, ismét nagy erőkkel támadtak. A 75. percben tovább növelték elő­nyüket: Dürgő szögletét Parti fe­jelte a hosszú sarokba, 4-0. A hátralévő időben több nagy hely­zetet is kidolgoztak a hazaiak, de gólt már nem szereztek. Kitűnt: Liptai, Balog, Garaci, Valkai, ill. Katona. Gréczi Gábor: - Ilyen különb­séggel is megérdemelten győz­tünk szép ünnepet szerezve a szurkolóinknak. Lódi László: - Nem úgy sike­rült a mérkőzés, ahogy azt elter­veztük. A korán jött kiállítás megpecsételte a sorsunkat. Gra­tulálok az izsákiaknak, megér­demelten nyertek. ■ — APRÓN TÁRSKERESÉS KECSKEMÉTEN Mira ismerkedne. 30/658- 7434.---------------------------------------------*1022665* KÜ LÖNLEGESEN finom, érzéki, szép nő ismer­kedne. 30/848-3447.--------•-----------------------------------*1022902* MI NDENRE nyitott cica hívható. 70/246-4415--------------------------------------------*1022902* MOS OLYGÓS, ápolt, kedves, szenvedélyes lány ismerkedne Kecskeméten. 20/355-5471.-------------------------------------------->1022307* 19 ÉVES Jenny várja partnerét. 30/5893-825--------------------------------------------*1008890* 22 ÉVES, dúskeblű, érzéki nő ismerkedne. 30/711-3557.---------.----------------------------------*1022902* 22 ÉVES, érzéki, fiatal lány várja igényes urak hívását. 20/475-5539.--------------------------,-----------------*1022894* 40 ÉVES hölgy ismerkedne. Érdeklődni lehet: 30/913-08-39.------------- — - *1004493* VÁ LLALKOZÁS HELVÉCIÁN 51 m; alapterületű, használatba­vételi engedéllyel rendelkező vegyesbolt el­adó. Kisebb értékű ingatlant beszámítunk. Ár: 10 000 000 Ft + Áfa Tel.: 70/368-5209--------------------------------------------*1022842* CEGLÉD központjában kitűnő adottságokkal kialakított étterem, felszerelésekkel, kerthelyi­séggel, bérleti szerződéssel eladó. 30/2393- 512.--------------------------------------------*1022542* VEG YES ÜDÜLÉSI jog szerviz! Most akciós áron kíná­lunk luxus üdülési jogokat! Ha eladná üdülési jogát, hívja irodánkat: 1/769-01-14, 1/769- 09-31, 30/460-58-55.--------------------------------------------*1021422* »V arrás kellékei, könyvek, kötőgép, régisé­gek, irodai papíráruk eladók. Telefon: 76/324-222. MEZŐGAZDASÁG »AKÁCCSEMETE eladó. Érdeklődni lehet: 30/363-3593.--------------------------------------------*1020561* ÁRPA, b úza, kukorica, zab, borsó + törtszemű búza, kukorica eladó. Érdeklődni lehet: 30/349-4060.--------------------------------------------*1021185* BIA NKA, Pannónia, Cserszegi, Kunleány, Kék­frankos gyökeres eladó. I: 70/339-5917----------------------,----------------------*1022472* »D RÓTFONATOT a gyártótól! 2,5-2,8-3,1-es átmérőjű huzalból. 30/6-381-549.--------------------------------------------*1022647* ® FÉMZÁRTISZTA lucernamag eladó: 30/9034-159--------------------------------------------*1022596* KIT ŰNŐ UT2-es Desire és Aladin vetőburgonya eladó. Telefon: 30/33-04-828.--------------------------------------------*1021238* KÖR BÁLÁS széna és tritikálé eladó. 30/583- 2918--------------------------------------------*1022881* POHA RAS nemesbodza tövek eladók: 20/537- 96-75.-----------------------------;--------------*1022316* SZŐ LŐTELEPÍTÖK, beruházók figyelem! Gyöke­res bor és csemege szőlővesszők nagy válasz­tékban kaphatók és leköthetők tavaszi, őszi telepítésre. 30/3306-869, 30/300-7733.--------------------------------------------*1017433* » UT2 Laura vetőburgonya eladó. 30/2829- 161.--------------------------------------------*1022898* 3 VAGY 5 tonnás használt jó állapotú pótko­csit oldalak nélkül keresek. 30/218-5102.--------------------------------.----------*1022597* Pe tőfi Népe LAKOSSÁGI APRÓHIRDETÉSÉT telefonon is feladhatja! 76/518-250 A szavunkat adjuk! Petőfi Népe A Homokhátság Fejlődéséért Nonprofit Kft. kecskeméti irodája állást hirdet PR, marketing, nemzetközi kapcsolatok és titkársági munkakör betöltésére. Elvárások: • Szakirányú felsőfokú végzettség • Felsőfokú angol és legalább középfokú de társalgási szintű francia nyelvismeret • Legalább 2 éves hasonló területen szerzett szakmai tapasztalat • B kategóriás gépjárművezetői jogosítvány • Felhasználói szintű számítógépes ismeretek • Saját gépkocsi előny • Pontos, megbízható munkavégzés A munkakör betölthetőségének kezdő időpontja: 2009. május 15. A végzettségeit igazoló, fizetési igényét is megjelölő fényképes önéletrajzát 2009. április 30-ig a következő címre kérjük: Dr. Kelemen Márk, g 6041 Kerekegyháza, Fő u. 47/A I A Piac- és Vásárigazgatóság 3 évre történő bérbeadással hasznosítja a piaccsarnoki - a szabadtéri piac felé eső kijárat melletti ­40 m2-es üzletét. Az üzlet profilja a csarnok árukörébe illeszthetően választható meg. Érdeklődni és jelentkezni 2009. április 15-éig lehet a piaccsarnok irodáiban Kecskemét, | Budai u. 2/A szám alatt. I HIRDETÉS Kecskeméti élelmiszeripari vállalat szakképzett, panelszerelésben jártas karbantartó lakatosokat keres. lelentkezéseket a 6001 Kecskemét Pf.: 276 címre „lakatos” jeligére várunk. | Franchise rendszerben működő pénzügyi vállalat, jelenleg 24 működő fiókképviselettel PÁLYÁZATOT HIRDET KÖNYVELŐI, GAZDASÁGI VEZETŐI munkakörbe. Feladatkörébe tartozik: könyvelés, pénzügyi tevékenység irányítása, havi és éves beszámolók elkészítése. Valamint 1 fő ADMINISZTRÁTORI és ÜGYFÉLSZOLGÁLATI munkakör betöltésére. Feltétel: felsőfokú végzettség, angol nyelvtudás, jó kommunikációs készség. Pénzügyi területen szerzett jártasság előnyt jelent! A fényképpel ellátott pályázati anyagokat a kapcsolat@kekcegcsoport.hu címre várjuk 2009.04.24-ig. IO!g5J1