Petőfi Népe, 2009. március (64. évfolyam, 51-76. szám)

2009-03-23 / 69. szám

PETŐFI NÉPE - 2009. MÁRCIUS 23., HÉTFŐ SPORT 13 Tiszakécske - Bácsalmás 1-3 (0-0) Tiszakécske: Bácsalmás: Terjéki Géczi Tapodi Varga R. Kőműves Rothpfug Sáfrány Csehó Kovács Palla (Kiss) Bögre Forgó Berényi Horváth Z. Barcsák G. Bagi Rudics Mérész(Habony) Snyehola (Mantz) Tóth T. Barcsák E. Őze Józsa Edző: Edző: Szatmári János Florin Nenad Tiszakécske, 100 néző. Vezette: Fülöp Jó­zsef (Hegyi, Minda). Gól: Őze, ill. Józsa, Rudics, Snyehola. Sárga lap: Bagi, Őze, Terjéki, ill. Barcsák E., Józsa. Kitűnt: Bagi, Őze, Sáfrány, ill. Rudics, Józsa, Snyehola. Ifjúsági eredmény 2-0. Kunszállás - Kiskunhalas 2-0 (1-0) Kunszállás: Kiskunhalas: Bánó Cs. Kovács Zs. Juhász (Térjék) Takács Kádár (Kertész G.) Rencsár Fekete Ábrahám Borbás Ficsor (Kitl) Vincze (Cseh) Pajlovics Rádi Czifrák (Balkó) Bertus Mészáros Koleszárik Brinza (Nagy K.) Szabó T. (Pataki) Bogdán PöszmetZs. Csáki Játékosedző: Játékosedző: Kertész Gábor Czifrák András Kunszállás, 80 néző. Vezette: Eke (Szöllősi, Bá­bel). Gól: Kádár, Pataki. Sárga lap: Kádár, Bertus, ill. Rencsár, Czifrák, Brinza, Bogdán, Ficsor. Kitűnt: Kádár, Fekete, Borbás, ill. Ta­kács, Ábrahám, Czifrák: Ifjúsági eredmény 2-5. Kiskőrös - Dusnok 3-0 (2-0) Kiskörös: Dusnok: Mlinkó Bakula Pál Sánta Fekete Kristály Mokriczkij Mihalik Zs. (Schiszler) Mihalik 1. (Sáfrány) Rózsa Kiss Somlyai Biere (Borbély) Pecznyik (Rideg) Hencz Sárközi (Kriskó) Maros (Berberovics) Markó Simonies Füleki Dedák (Tóth G.) Bogárdi Edző: Edző: Szlovák László Horváth Péter Kiskőrös, 120 néző. Vezette: Somogyi (Berger, Kávai). Gól: Mokriczkij, Füleki, Tóth G. Sárga lap: Mihalik 1. Kitűnt: Mokriczkij, Somlyai, Pecznyik, ill. Kristály, Biere. Ifjúsági eredmény: 3-1. Akasztó - N.nádudvar 1-2 (0-1) Akasztó: Nemesnádudvar: Németh László Lehota Tusori Nagy Barta Juhász Gojtán T. Megyes Báló Németh Melchner (Vinter B.) Varga (Antal) Szahler Supka R. Kertész (Vinter Z.) Czirok Harsányi (Kosa) Supka B. Keszthelyi Judák Sziegl Edző: Edző: Újvári Gábor Gojtán István Akasztó, 120 néző. Vezette: Rácz (Tóth P., Kosár). Gól: Antal, III. Sziegl, Vinter B. Sárga lap: Nagy, Supka R„ ill. Barta, Báló, Szahler, Kertész. Piros lap: Nagy, Németh. Kitűnt: Lehota, Czirok, ill. László, Gojtán, Báló. Ifjúsági eredmény: 0-1. Vezettek, majd simán kikaptak labdarúgás - akker tüzép megyei i. osztály Ellentétes félidők Tiszakécskén Mivel helyzeteiket nem használták ki, a tisza- kécskeieknek nem sike­rült pontot szerezniük otthonukban, pedig nagy szükségük lett volna rá a felzárkózáshoz. Szentirmay Tamás A két csapat táblázaton elfoglalt helye alapján a vendég bácsal­másiak könnyű győzelemre szá­mítottak. Csalódniuk kellett azonban, mert egyáltalán nem látszott meg a kécskeiek muta­tott játékán, hogy az utolsó előt­ti helyen állnak. Az első félidőben a hazaiak uralták a pályát, több jónak ígér­kező támadást is vezettek, a be­fejezéssel azonban problémák adódtak, mert vagy Géczi védett jól, vagy a csatárok puskázták el a helyzeteiket. Ebben a játék­részben sokkal magabiztosab­ban játszottak a hazaiak, mint ellenfelük. A bácsalmásiaknak mindössze egy helyzetük adó­dott, amit Terjéki a kapufa segít­ségével védett. A második félidő­ben hamar gólt szereztek a tiszakécskeiek. Nem örülhettek azonban sokáig a vezetésnek, mert két perccel később a vendé­gek vitatott támadás után egyen­lítettek. Ekkor Józsa fellökte For­gót a tiszakécskei tizenhatoson belül, ám a játékvezető tovább engedte a játékot, és a bácsalmá­si csatár élt a lehetőséggel. Öt perc elteltével ismét a kécskei kapuból kellett kivenni a labdát. Ez kissé szárnyaszeget- té tette a hazaiakat, de nem ad­ták fel. Kiss révén akár egyenlít­hettek is volna, de Géczi a he­lyén volt. A kegyelemdöfést nem sokkal a befejezés előtt Snyehola adta meg a Tiszakécskének az­zal, hogy a hálóba fejelt. Két ellentétes félidőt láthattak a nézők. Az elsőben a hazaiak, a másodikban a vendégek voltak jobbak. Sajnálatos módon Fülöp játékvezető nem tudott felnőni a feladatához. Bár a bácsalmásiak jobban kihasználták a lehetősé­geiket, nem volt ekkora különb­ség a két csapat között. A döntet­len igazságosabb lett volna. Percről percre 39. PERC: Józsa futtából leadott lövé­sét Terjéki a felső kapufára tolta. 62. PERC: Kapu előtti kavarodás után Forgó levitte a labdát az alapvonalig, beadását Őze a kapuba lőtte, l-O. 64. PERC: Forgó bizonytalankodott a saját tizenhatosán belül, Józsa elvette tőle a labdát, és Terjéki fölött a háló­ba lőtt, 1-1. 69. PERC: Gyors, korszerű támadás után Rudics 14 méterről talált a kapu­ba, 1-2. 84. PERC: Kiss lövését a jobb alsó sa­rokból tolta szögletre Géczi. 87. PERC: Jobb oldali szöglet után Snye­hola tisztán fejelhetett a kapuba, 1-3. Akker Tüzép megyei I. osztály 1. Soltvadkert 17 11 3 3 31-12 36 2. Kunszállás 17 10 4 3 42-19 34 3. Kalocsa 17 10 4 3 37-20 34 4. Kiskőrös 17 9 6 2 28-13 33 5.Ladánybene 16 8 4 4 36-25 28 6. Harta 17 8 3 6 43-29 27 7. Tompa 17 8 2 7 24-20 26 8. Bácsalmás 17 7 3 7 21-24 24 9. Solt 17 6 5 6 22-21 23 10. Kiskunhalas 17 6 3 8 29-30 21 11. Dusnok 17 4 5 8 20-44 17 12. Akasztó 17 4 4 9 28-37 16 13. Kerekegyháza 16 3 3 10 19-32 12 14. N.nádudvar 16 3 2 11 22-41 11 15. Tiszakécske 17 2 3 12 16-51 9 Szabadnapos: Kerekegyháza Mestermérleg 1 na te. > szatmári JÁNOS: - Úgy gon­dolom, hogy a vereség ellené­re mindent megtett a csapat a siker érdekében. A vezetőgó­lunk megszerzése után gya­nús körülmények között jött az egyenlítés. Lehet, ha nem így történik, akkor más ered­mény született volna. Bagi István (balra) góllal akarta ünnepelni 32. születésnapját, de ebben Varga Róbert (jobbra) megakadályozta Tompa - Harta 2-1 (0-1) Solt - Ladánvbene 2-1 (1-1) Kalocsa - Soltvadkert 0-2 (0-0) Solt ________ Tü skés Molnár Márics Berényi Ruppert Nagy (Prókai) Salamon Unyi (Horváth) Tóth A. (Turcsik) Tóth Zs.(Vajda) Sallai (Széles) Edző: Boldoczki Sándor Ladánybene: Malecz Mészáros (Ozsváth) Barna Nagy (Hidvégi) Kislőrinc András Virág Lázár Strasszer Kenesei Dóka D. (Miskei) Edző: Ozsváth Ferenc Solt, 150 néző. Vezette: Hegyesi (Orosz, Fo­dor). Gól: Ruppert, Unyi, ill. Dóka D. Sárga lap: Molnár, Tóth Zs., Turcsik, ill. Kenesei. Ki­tűnt: Ruppert, Unyi, Nagy L, Tóth Zs. ill. Kiss, Barna. Ifjúsági eredmény: 3-1. Kalocsa: Dávid Répási (Naftz) Barna Mácsai Farkas! (Varga) Balogh (Kovács L.) Kerekes Tóbiás Farkas Z. Bállá Szabó V. Edző: Márton Zsolt Soltvadkert: _____ Ha tvani Kaszás Tóth R. Hirsch (Fazekas) Szarka Galántai (Kirchner) Kelemen Papp Tóth Á. (Győré) Török (Szabó A.) Gillich Edző: Kis Péter Kalocsa, 300 néző. Vezette: Wittmann (Stefánovits, Atyánszki). Gól: Papp, Török. Sárga lap: Répási, ill. Papp. Kitűnt: Galántai, Kelemen, Papp, Török, Gillich. Ifjúsági ered­mény: 2-2. Tompa: Zsembery Bálind Kovács M. Mezedi (Pálfi) Kiss Kosa Horváth T. Tumbas (Lukács) Béleczki Fenyvesi (Csamangó) Maravic Edző: Zorán Kuntics Harta: _________ Ko vács L Bálint Czigler Duzmath Szabadi (Lázár) Ivancsin Csehi ifj. Csehi Rothmann Koch (Lisztmaier) KovácsJ. Edző: Sümegi József Tompa, 300 néző. Vezette. Tóth I. (Varga, Makó). Gól: Pálfi, Csamangó, ill. Kovács K. Sárga lap: Kovács M., ill. Koch. Kitűnt: Maravic, Kosa, Kiss, ill. Csehi, Duzmath. Ifjúsági eredmény: 5-1. N florin nenad: - Legnehezebb a kötelező mérkőzéseket meg­nyerni. Többen sérültek a csa­patból, ezért a kispadunk is „vékony" volt. A hazaiak jól küzdöttek az első félórában, de utána felülkerekedtünk, és megérdemelten nyertünk. Tíz perc alatt kivégezte ellenfelét a Kecskeméti TE „fakó” labdarúgó nb in. alföld csoport Az Izsák olyan gólokat kapott, amilyeneket serdülő mérkőzéseken sem szokás KTEII - ADRENAUN IZSÁKI SÁRFEHÉR SE 7-1 (4-1) Kecskemét, 200 néző. Vezette: Fü­löp Z. Kecskemét: Fischer - Pelicsics (Csikai), Visinka, Urbán, Borsos - Ábel Zs. (Kárpi), Balog M., Bagi I., Nagy A. - Litsingi, Szilágyi (Töl­gyesi). Edző: Szabó István Izsák: Házi - Szabó P., Garaci, Valkai, Pap Sz. - Suknovic (Mi­hályka), Kovács Zs. - Thám (Bakos T.), Nagy V. (Parti), Liptai - Juhász Gy. Edző: Gréczi Gábor - Tíz perc alatt eldőlt a meccs. | Nem volt egy súlycsoportban a két | csapat. Olyan gólokat kaptunk, | amilyeneket serdülőben sem sza- J bad - összegzett a mérkőzés vé- 1 geztével Gréczi Gábor edző. A kecskeméti Balog Marcell (balra) nagy csatákat vívott Juhász Györggyel Jól számolt a tréner, valóban tíz perc alatt dőlt el a találkozó: a 14. percben a Bagitól kapott labdát lőtte Litsingi 12 méterről a kifutó Házi mellett a bal alsóba (1-0), majd szinte a gól utáni középkez­dést követően Szilágyi egy méter­ről helyezett a kapu jobb felébe (2-0). A 24. percben ismét Lit­singi mattolta Házit, 6 méterről pörgetett jobbal a jobb sarokba (3-0). A szépségtapaszt Liptai ta­lálata jelentette a vendégeknek, a 26. percben Bakos csúsztatását követően fejelt 4 méterről a háló­ba (3-1). Négy perccel később Nagy Adrián kicselezte a kifutó Házit, és 10 méterről növelte a KTE előnyét (4-1). A félidő vége előtt nem sokkal Házit kiállította a játlékvezető, mert a kapujától mintegy 18 méterre kézzel aka­dályozta meg, hogy Bagi átemel­je felette a labdát. A szünetet követően folytató­dott az izsákiak vesszőfutása. Az 52. percben Szilágyi lövését köve­tően a kaputól 7 méterre álló Pap Szabolcsra pattant a labda, majd onnan a hálóba (öngól, 5-1). Az­tán következtek Bagi pillanatai: a mezőny legjobbja először az 56. percben (6-1), aztán a 65.-ben (7-1) vette be a cserekapus, Mi­hályka hálóját. Kitűnt: Visinka, Bagi I., Litsingi, Nagy A., illetve Garaci. További eredmények: Buda- fok-Gyula 1-0, Tisza Volán-Oros- háza 2-4, Dabas-Érd 1-2, Jász­apáti-Hódmezővásárhely 0-2, Bp. Honvéd II.-Monor 5-0, Szol­noki Spartacus-Újbuda 1-1. Labdarúgó NB III. Alföld-csoport 1. KTE II. 18 12 1 5 48-19 37 2. Honvéd II. 18 11 4 3 42-16 37 3. Érdi VSE 18 11 3 4 30-14 36 4. Budafok 18 11 2 5 30-17 35 5. Szolnoki Sp. 18 10 4 4 37-22 34 6. Hódmezövh. 18 10 3 5 35-27 33 7. Algyő 17 9 5 3 33-22 32 8. Orosháza 18 8 5 5 35-27 29 9. Tisza Volán 18 7 3 8 27-30 24 10. Gyula 17 6 3 8 29-27 21 11. Dabas 18 6 3 9 28-32 21 12. Izsák 18 5 2 11 21-34 17 13. Monori SE 18 5 2 11 23-43 17 14. Újbuda TC 18 4 4 10 28-52 16 15. Kkfházi HTK 18 2 3 13 13-44 9 16. Jászapáti 18 1 3 14 8-41 6