Petőfi Népe, 2009. március (64. évfolyam, 51-76. szám)

2009-03-16 / 63. szám

PETŐFI NEPE - 2009. MÁRCIUS 16., HÉTFŐ SPORT 13 Egy „malac gólt" kapott Malecz labdarúgás - akker tüzép megyei i. osztály Tíz ember ellen sem tudott nyerni a Bene A Az akasztóiak egy pont megszerzését tűzték ki célul. Ez sikerült is ne­kik, sőt majdnem vaskos meglepetést okoztak a ladánybenei arénában. Szentirmay Tamás A hazaiaknál sérülés miatt Nagy Zsolt és az új szerzemény, a Di­ósgyőrből igazolt Sebők Vilmos sem tudta vállalni a játékot. Ettől függetlenül a beneiek kezdtek jobban, és sorra alakí­tották ki helyzeteiket, a kapu előtt azonban jól szűrték meg a támadásokat az akasztóiak. Egy ellentámadásból Juhász megsze­rezte a vezetést. Nem sokkal a félidő előtt ismét Juhász volt eredményes. Már a hosszabbí­tásban járt az óra, mikor egy ló­oson belüli kezezés miatt tizen­egyest rúghattak a hazaiak. Hor- nyák nem hibázott, 1-2. A második félidőben növelték előnyüket a vendégek, ismét Ju­hász volt eredményes. Nem sok­kal később Varga Balázs meg­kapta második sárga lapját, így tíz főre fogyatkoztak az akasztó­iak. A ladánybeneiek mindent megpróbáltak, hogy szépítse­nek, s ez Nagy Norbert révén si­került. Egy tizenhatoson belüli összecsapást Szűcs játékvezető úgy ítélt meg, hogy azért bünte­tő jár a hazaiaknak. Hornyák lö­vését azonban védte Odrobina! Egyre nagyobb nyomás nehe­zedett az akasztói védőkre, és Hornyáknak sikerült egyenlíte­nie. A hátralévő tíz percben hő­siesen védekeztek az akasztói­ak, és meg tudták védeni kapu­jukat az újabb góltól. Izgalmas, jó mérkőzést ját­szott egymással a két csapat. A ladánybeneiek talán alábecsül­ték az ellenfelet, ezért fordulha­tott az elő, hogy az akasztóiak kétszer is vezettek két góllal. A vendégek kontratámadásai min­dig veszélyesek voltak. Bár a hazaiak végig óriási me- zőnyfólényben játszottak, a hely­zeteiket nem tudták kihasználni. A hátralévő fordulókban a többi csapatnak is számolnia kell majd az akasztóiakkal! Percről percre 11. perc: Bal oldali beadás után Juhász kapta középen a labdát, majd 18 méterről lőtt, a labda Malecz hasa alatt ju­tott a kapuba, 0-1. 42. perc: Nagy Ferenc futott el a jobb oldalon, beadását Ju­hász pörgette a hálóba, 0-2. 45. PERC: A tizenhatoson belül Supka Róbert kezére pattant a labda, amiért büntetőt ítélt a játékvezető. Az ítélet-végre­hajtó Hornyák volt, 1 -2. 52. perc: Juhász hosszú lab­dát kapott a bal oldalon, ki­csit kisodródott, de így is ka­puba tudott találni, 1-3. 58. perc: Varga Balázs máso­diksárga lapját is megkapta, majd utána a pirosat. 64. perc: Lázár szabadrúgását kitenyerelte Odrobina, de pon­tosan Nagy Norbert elé, aki a kapuba lőtte a labdát, 2-3. 66. perc: Kenesei és Supka Bálint ütközött a tizenhatoson belül, amiért ismét tizenegyest ítélt a játékvezető. Hornyák lövését azonban ezúttal kivéd­te Odrobina. 79. perc: Hornyák húsz méter­ről leadott lövése a jobb alsó sarokban kötött ki, 3-3. Mestermérleg OZSVÁTH FERENC: - Túl Sok helyzetet kihagytunk, főleg középen erőltettük a játékot. Hátul néhányszor figyelmet­lenek voltunk, ezért kaptunk három gólt Ez az eredmény nem elfogadható számunkra, hiszen legalább hat gólt kel­lett volna rúgnunk. Gratulá­lok az ellenfélnek. újvári GÁBOR; - Amiért jöt­tünk, az elértük. Büszke va­gyok a csapatomra, mert tíz emberrel is hősiesen helytállt. Kétszer is két góllal vezettünk, és így utólag már sajnálom, hogy itthagytunk két pontot. Akker Tüzép megye 1. osztály 1, Kalocsa 16 10 4 2 37-18 34 2. Soltvadkert 16 10 3 3 29-12 33 3. Kunszállás 16 9 4 3 40-19 31 4. Kiskőrös 16 8 6 2 25-13 30 5.Ladánybene 15 8 4 3 35-23 28 6. Harta 16 8 3 5 42-27 27 7. Tompa 16 7 2 7 22-19 23 1 8. Kiskunhalas 16 6 3 7 29-28 21 9. Bácsalmás 16 6 3 7 18-23 21 1 10. Solt 16 5 5 6 20-20 20 f 11. Dusnok 16 4 5 7 20-41 17 12. Akasztó 16 4 4 8 27-35 16 E 13. Kerekegyháza 16 3 3 10 19-32 12 114. Tiszakécske 16 2 3 11 15-48 9 : 15. N.nádudvar 15 2 2 11 20-40 8 * Szabadnapos: Nemesnádudvar Ladánvbene - Akasztó 3-3 (1-21 Ladánybene: Akasztó: Malecz Mészáros (Hídvégi) Barna Hornyák Guttyán (Ozsváth) Nagy N. (Kislőrincz) Virág (András) Lázár Strasszer Kenesei Dóka D. Odrobina Varga B. Lehota NagyF. Juhász Megyes JudákZ. Supka B. Supka R. VargaZ. (Tóth T.) Czirok Edző: Újvári Gábor Játékosedzö: Ozsváth Ferenc Ladánybene, 200 néző. Vezette: Szűcs G. (Tamás N. Varga Z.) Gól: Hornyák 2, Nagy N., ill. Juhász 3. Sárga lap: Hornyák, ill. Varga B., Nagy E, Supka B. Piros lap: Varga B. Kitűnt: Juhász, Lehota, Odrobina, Supka B. Ifjúsági eredmény: 2-0. Kiskunhalas - Tiszakécske 5-1 (2-01 Tiszakécske: Kiskunhalas: Cs. Kovács Szakács Rencsár Ábrahám Ficsór (Kitl) Kárász (Popán) Pajlovics Czifrák (Brindza) Mészáros Bogdán Csáki A volt NB l-es játékost, Kenesei Zoltánt (jobbra) szorosan és jól őrizte az akasztói Supka Bálint Teijéki Tapodi Kőműves Sáfrány Palla Forgó Horváth (Habony) Bagi Mérész Tóth (Lukács) Őze Edző: Szatmári János Kiskunhalas, 100 néző. Vezette: Pákolicz (Tóth I., Markó). Gól: Czifrák, Csáki, Mészá­ros, Brindza, Pajlovics, ill. Bagi. Sárga lap: Kárász, Popán, ill. Kőműves, Habony, Sáf­rány. Kitűnt: Csáki, Ábrahám, Mészáros, ill. Kőműves, Bagi, Őze. Ifjúsági eredmény: 2-1. Kerekegyháza - Kunszállás 1-2 (0-1) Kerekegyháza: Kunszállás: Kása Bakó Gyenes (Marton) Zs. Juhász (Pataki) Pálinkás Kádár HugyeczGy. Fekete Balogh Borbás Bagó Vincze (Kertész G.) Juhász (Polgár) Rádi Virág Bertus Szabó G. Koleszárik Árva Szabó T. (Teljék) Szécsényi (Nagy G.) Pöszmet Zs. Szakmai vezető: Játékosedző: rton Pál Kertész-Gábor Kerekegyháza, 150 néző. Vezette: Kaszala (Fülöp J., Ártim). Gól: Hugyecz, ill. Zs. Juhász, Kertész. Sárga lap: Balogh, Szabó G., Szé­csényi, ill. Fekete, Bertus. Kitűnt: Hugyecz, Virág, Szécsényi, Szabó, ill. Fekete, Borbás, Kádár, Pöszmet. Ifjúsági eredmény: 1-2. Bácsalmás - Kalocsa 1-1ÍO-11 Soltvadkert­Kiskőrös 0-0 Solt-Harta 1-2(0-11 Dusnok­TomDa 1-0(1-01 Bácsalmás: Kalocsa: Soltvadkert: Kiskörös: Solt: Harta: Dusnok: Tompa: Géczi Dávid Hatvani Mlinkó Bita Kovács L. Bakula Zsemberi Varga (Józsa) Répási (Naftz) Török (Kirchner) Aszódi Molnár Bálint Sánta Bálint R. Zarics Barna Tóth R. (Fazekas) Pál Márics Czigler Kristály Kovács M. Rotphlug Mácsai Hirsch Somlyai Berényi Duzmath MihalikZs. Mezedi (Muravics) Cs. Kovács Balogh Marton (Győré) Fekete (Kriskó) Nagy Szabadi (Lisztmaier) Mihalik 1. KissR. Bögre Berényi Kerekes Szarka Füleki Salamon Ivancsán (Ispán) Kiss J. Kosa Frei Kelemen Mokriczkij Kovács ifj. Csehi Birer Szabó K. (Horváth Rudics (Mantz) FarkasZ. Gillich Pecznyik (Schiszler) Tóth A. Csehi Bogárdi T.) Snyehola Bállá (Farkas 1.) Papp Markó TóthZs. Reitman Herva (Berberovics) Tumbácz Bárcsak E. Klupács Gaál (Korsós) Dedák (Tóth G.) Turcsik Koch (Kövesdi) Maros (Konkoly) Lukács (Fenyvesi) BarcsákG. (Szűcs) Kovács(Szabó) TóthÁ. Rózsa Prókai (Sallai) Kovács J. (Lázár) Simonies Béleczki Pálfi Edző: Edző: Edző: Edző: Edző: Edző: Edző: Edző: Florin Nenad Márton Zsolt Kis Péter Szlovák László Boldoczki Sándor Sümegi József Horváth Péter Zorán Kuntics Bácsalmás, 250 néző. Vezette: Juhász Soltvadkert, 500 néző. Vezette: Rácz B. (Tóth P., Serdült S). Sárga lap: Tóth Á., Győré, ill. Markó. Kitűnt: Hatvani, Szarka, ill. Mokriczkij, Füleki. Ifjúsági eredmény: 1-0. Solt, 150 néző.Vezette: Kőrös (Amán, Zsebő). Gól: Sallai, ill. Bálint, Ispán. Sárga lap: Tóth A„ Berényi, Nagy, Molnár, Tóth Zs., ill Bálint, Ispán. Kitűnt: Sallai, ill. Bálint, Ispán. Ifjúsági eredmény: 3-0. Dusnok, 250 néző. Vezette: Suba (Tóth Cs., Kriván). Gól: Bogárdi. Sárga lap: Bogárdi, Mihalik I., Simonies, Piros lap: Bogárdi. Kitűnt: Bakula, Sánta, ill. Kiss. Ifjúsági eredmény: 1-2. (Madácsi, Fodor). Gól: Rudies, ill. Farkas Z. Kitűnt: Cs. Kovács, Bögre, Zarics, Rophlug, ill. Barna, Kerekes, Frei. Sárga lap: Kerekes, Barna, Balogh, Frei. Ifjúsági eredmény: 0-1. Ezt a hétvégi fordulót minél hamarabb el kell felejteni! labdarúgó NB in. alföld csoport Az Izsák és a Félegyháza otthon, a KTE II. idegenben szenvedett vereséget IZSÁK-BP. HONVÉD II. 1-2 (1-1). Izsák, 100 néző. Vezette: Barta. ADRENALIN IZSÁKI SÁRFEHÉR SE: Házi - Garaci, Valkai, Kovács A., Kovács Zs.(Hleba), Márton, Dürgő, Ferenc (Szabó R), Nagy (Suknovic), Juhász, Thám. Edző: Gréczi Gábor. bp. honvéd ii.: Kunsági - Sza­bó N., Filó, Madar, Vasas, Hor­váth, Lungu (Langer), Bila, Fritz, Rivera (Tárkány), Kocsis. Edző: Borgulya István. 30. p.: egy kezezés miatt meg­ítélt büntetőből Kovács Zs. révén .vezetést szereztek a hazaiak, 1- 0.41. p.: Horváth szép cselekkel tisztára játszotta magát, lövése megpattant egy védőn, és mivel Házi már elmozdult, a labda aka­dálytalanul gurult a bal alsóba, 1-1. AII. félidőben is a vendégek irányítottak, de igazán veszélyes támadásuk nem volt, mert a ha­zaiak egymást kisegítve véde­keztek. Már mindenki elköny­velte a döntetlent, amikor a 88. percben a középpályán egy el­vesztett hazai labdából kiugrat­ták Kocsist, aki a kapu bal olda­lába lőtt, 1-2. Kitűnt: Thám, Garaci, Valkai, ill. Filó, Kocsis, Vasas. Gréczi Gábor: - Az utolsó percek dekoncentráltsága miatt nem tudtuk pontot szerezni. KISKUNFÉLEGYHÁZI htk- SZOLNOKI SPARTACUS 0-1 (0-0). Kiskunfélegyháza, 150 néző. Ve­zette: ifj. Tóth S. Kiskunfélegyháza: Borbély - Lénárt (Czibolya), Valkovics, Cseke (Fricska), Nemes, Keller, Tóth (Vidéki), Péntek, Újvári, Szabó, Drozdik. E.: Lódi László. Szolnok: Kiri - Lécz, Boda, Rónyai, Urbán-Szabó, Dálnoki, Bálint, Horváth (Felföldi), Ruskó (Benedek), Sárkány (Lengyel), Ábel. Edző: Gömöri Béla. 59. p.: Egy gyorsan elvégzett szabadrúgás után a szolnokiak a hazai kapu elé ívelték a labdát, és a hosszú saroknál érkező Ábel 13 méterről a hálóba lőtt; 0- 1. Közben a félegyháziak percek óta emberhátrányban játszottak, mert a megsérült Tóth helyett a partvonal mellett várakozó Vidé­kit nem engedte be az egyébként jól bíráskodó játékvezető. A mér­kőzést kiegyenlített játék és vi­szonylag kevés gólhelyzet jelle­mezte. A hazaiak csak kapufáig jutottak. Kitűnt: Péntek, Keller, ill. Ruskó, Ábel, Bálint, Rónyai. Lódi László: - A küzdelem do­minált, melyben partnerei vol­tunk a jobb képességű vendé­geknek. Szerencsés gól döntött. Gömöri Béla: - A szervezetten, jól játszó félegyháziak otthoná­ban értékes győzelmet arattunk. ÚJBUDA TC - KTE II. 1-0 (0-0) Újbuda, 100 néző. Vezette: Munkácsi. KTE: Fischer - Pelicsics, Visinka, Urbán, Risztics, Szil­ágyi, Ábel Zs., Kiss L. (Tóth I.), Borsos, Litsingi, Kiss Sz. (Káli). Játékosedző: Visinka Ede. Az első félidőben mezőnyfö­lényben játszott a Kecskemét, de igazi helyzetig nem sikerült el­jutnia. A óO. percben Szilágyi a tizenhatos előterében eladta a labdát, Suth lecsapott rá, majd becselezte magát a büntetőterü­letre, és 14 méterről kilőtte a jobb alsó sarkot, 1 -0. A szünetet követően a vendégek előtt is több lehetőség adódott. Litsingi lövé­sét követően többször is kellett hárítania a hazai hálóőrnek, aki­nek a legbravúrosabb védése ak­kor volt, amikor Szilágyi ficakba tartó labdáját tornázta szögletre. További eredmények: Monor- Jászapáti 1-1, Érd-Tisza Volán 1-0, Orosháza-Budafok 0-0, Hódmezővásárhely-Dabas 3-0 Az Algyő-Gyula-mérkőzés elmaradt. Labdarúgó NB III., Alföld csoport 1. KTE II. 17 11 1 5 41-18 34 2. Honvéd II. 17 10 4 3 37-16 34 3. Szolnoki Sp. 17 10 3 4 36-21 33 4. Érdi VSE 17 10 3 4 28-13 33 5. Budafok 17 10 2 5 29-17 32 6. Hódmezővh. 17 9 3 5 33-27 30 7. Algyő 16 8 5 3 31-22 29 8. Orosháza 17 7 5 5 31-25 26 9. Tisza Volán 17 7 3 7 25-26 24 10. Gyula 16 6 3 7 29-26 21 11. Dabas 17 6 3 8 27-30 21 12. Izsák 17 5 2 10 20-27 17 13. Monori SE 17 5 2 10 23-38 17 14. Újbuda TC 17 4 3 10 27-51 15 15. Kkfházi HTK 17 2 3 12 13-42 9 16. Jászapáti 17 1 3 13 8-39 6