Petőfi Népe, 2009. március (64. évfolyam, 51-76. szám)

2009-03-30 / 75. szám

SPORT 13 PETŐFI NÉPE - 2009. MÁRCIUS 30., HÉTFŐ Jobban akarták a győzelmet a hazaiak labdarúgás - akker tüzép megyei i. osztály A nézők csak a második félidőben láthattak igazi focit Az alsóházi rangadón nem volt mindegy, hogy ki szerzi meg a győzel­met. A kerekegyháziak mindent egy lapra tettek fel, és otthon tudták tar­tani a három pontot. Szentirmay Tamás A mérkőzés elején a hazaiak voltak a kezdeményezők. Két­szer is Németh kapusnak kel­lett hárítania, majd egy bravúrt is végrehajtott, amikor Hu- gyecz lövését a felső kapufára tolta. Az első félidőben elég lagymatag játék folyt a pályán. Az ellenfelek egymás hibáiból éltek, és nem alakult jó játék. A második félidő egy akasz­tói góllal kezdődött. Kása meg­mozdulását szabálytalannak minősítette a játékvezető, ami­ért tizenegyest ítélt. A büntetőt a vendégek értékesítették. Az akasztóiak nem sokáig örülhettek a vezetésnek, mert a kerekegyháziak - szintén egy tizenhatoson belüli sza­Percről percre 9. PERC: Bagó nyolcméteres lövé­sét kiütötte Németh Zsolt. 36. PERC: Hugyecz 35 méteres lö­vését Németh a kapufára tolta. 48. PERC: Juhász Tamás lábát Ká­sa elhúzta a tizenhatoson belül, amiért büntető járt. A tizenegyest a sértett értékesítette, 0-1. 60. PERC: Meggyes eltalálta a bün­tetőterületen belül Árvát, ezért a mozdulatért is járt a tizenegyes, amit Virág lőtt be, 1-1. 67. PERC: Hugyecz kapáslövését védte Németh. 69. PERC: Árva kapu előtti kavaro­dás után talált a hálóba 2-1. Akker Tüzép megye 1. osztály 1. Soltvadkert 18 12 3 3 34-12 39 2. Kunszállás 18 10 5 3 43-20 35 3. Kalocsa 18 10 5 3 38-21 35 4. Kiskőrös 18 9 7 2 28-13 34 5. Ladánybene 17 8 5 4 37-26 29 6. Haifa 18 8 4 6 44-30 28 7. Tompa 18 8 3 7 24-20 27 8. Bácsalmás 18 7 4 7 22-25 25 9. Solt 18 6 5 7 22-24 23 10. Kiskunhalas 17 6 3 8 29-30 21 11. Dusnok 18 4 6 8 21-45 18 12. Akasztó 18 4 4 10 29-39 16 13. Kerekegyháza 17 4 3 10 21-33 15 14. N.nádudvar 17 4 2 11 25-41 14 15. Tiszakécske 18 2 3 13 16-54 9 Szabadnapos: Kiskunhalas bálytalanság után - tizen­egyeshez jutottak, és ők is él­tek a lehetőséggel. Ezt köve­tően kezdődött el a pályán az igazi foci. A hazaiak mindent megtettek annak érdekében, hogy gólt tud­janak szerezni, s kitartásukat a 69. percben siker koronázta. Az akasztóiak próbálkoztak, de ezek a próbálkozások egyál­talán nem jelentettek veszélyt Kása kapujára. A kerekegyhá­ziaknak adódott még egy kecsegtető helyzetük, de Nagy Zoltán hiába vezette egyedül Némethre a labdát, nem tudta bevenni a kapus hálóját. Elég alacsony színvonalú mérkőzést vívott egymással a két csapat. Különösen az első félidő volt felejthető. A máso­dik játékrészben már focit is láthattak a nézők, és ebben fő­leg a hazaiak jeleskedtek. Az akasztóiak a mezőnyben egyenrangú ellenfelek voltak, de a kapu előtt határozatlan­nak mutatkoztak. A hazaiak megérdemelten szerezték meg a három pontot. Mestermérleg MÁRTON PÁL: - A várt küzde­lem elmaradt, inkább izgal­mas mérkőzést láthattunk. A két csapat egymás hibáiból élt. A tét rányomta bélyegét a mérkőzés színvonalára. A helyzeteinket jobban kihasz­náltuk, ezért tudtunk nyerni. újvári Gábor.- - Küzdelmes mérkőzést láthattak a nézők. A lelkesebben, és a győzelmet jobban akaró kerekegyháziak megérdemelten győztek. Gra­tulálok nekik a három pont megszerzéséhez! A fehér mezben játszó kerekegyháziak fiatal csapata diadalmaskodott a szintén fiatal akasztóiak felett. Nemesnádudvar-Solt 3-0 (1-01 Nemesnádudvar: Solt: László Tüskés Kovács G. Molnár Barta Márics Gojtán T. Ruppert Tuson Berényi Vinter B. (Melcher) Nagyi. Szahler (Vinter Z.) Széles Kertész Á. Salamon (Sallai) Harsányi Tóth A. Keszthelyi Török Sziegl Turcsik (Prókai) Edző: Edző: Gojtán István Boldoczki Sándor Soltvadkert­T.kécske 3-0 (1-0) Soltvadkert: Tiszakécske: Hatvani Terjéki Korsós Tapodi Török Forgó Kirchner (Gál) Sáfrány Tóth R. Habony Fazekas (Győré) (Mérész) Szarka Őze Kelemen Tóth Gillich Kiss (Kovács) Galántai (Marton) Hegedűs Tóth Ä. Bagi (Holczimmer) Varga Edző: Edző: Kis Péter Szatmári János Bácsalmás - Kunszállás 1-1 (0-1) Bácsalmás: Kunszállás: Géczi Csikós Varga Zs. Juhász Zarics Kádár Rothpflug Fekete Csehó Kovács Borbás Bögre Vincze (Kertész) Józsa Rádi Berényi Koleszárik Barcsák (Szűcs) Szabó (Pataki) Rudics Pöszmet Snyehola Cseh Edző: Edző: Florin Nenad Kertész Gábor Nemesnádudvar, 150 néző. Vezette: Wrtt- mann (Ártim, Barta). Gól: Sziegl 2, Keszthe­lyi. Sárga lap: Tuson, Szahler, ill. Tüskés. Ki­tűnt: Sziegl, Harsányt Tuson, Barta, ill. Berényi. Ifjúsági eredmény 2-2. Soltvadkert, 150 néző. Vezette: Pataki (Kohajda, Bakos). Gól: Tóth Á., Kirchner, Török. Sárga lap: Tóth R., Szarka, Kelemen, ill. Forgó, Hegedűs. Pi­ros lap: Szarka. Kitűnt: Hatvani, Tóth Á., Tóth R., Gillich, Török, ill. Terjéki, Bagi. Ifjúságiak: 2-1. Bácsalmás, 200 néző. Vezette: Szűcs (Vén, Markó). Gól: Bögre, ill. Zs. Juhász. Kitűnt: Bögre, Snyehola, Zaric, ill. Csikós, Zs. Juhász, Fekete. Sárga lap: Bögre, Snyehola, ill. Rádi, Szabó, Kertész. Ifjúsági eredmény: 0-1. Kerekegyháza - Akasztó 2-1 (0-0) Kerekegyháza: Akasztó: Kása Németh Gyenes Varga (Supka G.) Pálinkás (Polgár) Lehota Hugyecz Juhász T. Balogh Meggyes Bagó Szrenkó Juhász V. Supka R. Virág Antal (Judák Á.) Árva (Nagy G.) Czirok Szécsényi (NagyZ.) Supka B. Kocsis Judák Z. (Tóth T.) Szakmai igazgató: Edzó: Márton Pál Újvári Gábor Kerekegyháza, 200 néző. Vezette: Apró (Filus N., Palcsik). Gól: Virág, Árva, ill. Juhász T. Sárga lap: Bagó, Kása, ill. Meggyes, Supka R., Supka B. Kitűnt: Hugyecz, Kocsis, Ba­logh, Virág. ill. Czirok, Lehota. Ifjúsági eredmény: 1-7. Dusnok - Kalocsa 1-1 (0-0) Dusnok: Kalocsa: Bakula Dávid Sánta Répási Kristály Mácsai MihalikZs. (Sátrán) Farkas Simonits Balogh Kiss Kerekes Mihalikl. Varga (Tóbiás) Bierer Bállá Maros (Berberovics) Klupács (Naftz) Bogárdi (Borbély) Kovács (Frei) Hencz Szabó Edző: Edző: Horváth Péter Márton Zsolt Dusnok, 200 néző. Vezette: Eke (Kosár, Állaga). Gól: Bogárdi, ill. Répási, Kitűnt: Bogárdi, Bierer, Bakula, ill. Kovács, Balogh. Ifjúsági eredmény: 5-2. Harta - Ladánvbene 1-1 (1-1) Harta: ladánybene: Kovács L. NagyZs. Czigler Miskei Ivancsán Barna Ispán Homyák Bálint (Szabadi) Strasszer Reitmann (Lázár) Hídvégi Duzmath NagyN. Csehi Kislőrinc ifj. Csehi András Koch (Lisztmaier) Dóka D. Kovács Lázár Edző: Edzó: Sümegi József Ozsváth Ferenc Harta, 200 néző. Vezette: Tóth Cs. (Péter Szabó, Pocsai). Gól: Duzmath, ill. Strasszer. Kitűnt: Ivancsán, Koch, Czigler, Ispán, ill. NagyZs., Lázár, Nagy N. Ifj. eredm.: 1-5. Tomoa - Kiskőrös 0-0 Tompa: Kiskőrös: Zsembery Milinkó Bálind Pál Kovács Fekete Mezedi Rózsa (Tóth Z) Kiss (Varga) Somlyai Kosa Pecznyik Szabó (Csamangó) Sárközi Tumbas Markó Béleczki Füleki Fenyvesi Dedák (Tóth G) Pálfi Mokriczkij Edző: Edző: Zorán Kuntics Szlovák László Tompa, 250 néző. Vezette: Kucsora (Fekete, Somodi). Sárga lap: Kovács, Tumbas, Csa- mangó. Kitűnt:Fenyvesi, Pálfi, Zsembery, ill. Milinkó, Dedák, Sárközi. Ifj. eredm.: 2-2. Kiélezett küzdelem, ellentétes félidők a megyei rangadón kézilabda A kiskunfélegyháziak annak köszönhetik sikerüket, hogy jobban bírták erővel a találkozó hajráját Jól felkészült a Kiskőrös a Kis­kunfélegyházából, az első félidő­ben jobban is játszottak a ven­déglátók, ez azonban kevés volt a végső sikerhez. Az első találatot a vendégek érték el, ezt követően azonban negyedórán át egyszer sem ta­láltak be a kiskőrösi kapuba. Eb­ben közrejátszott az is, hogy Gál János remekül védett. Az első já­tékrészben végig a körösiek ve­zettek, a vendégek nem tudták megismételni egy héttel korábbi, a Fradi ellen mutatott játékukat. A szünetben alapos fejmosást kaphattak a félegyháziak Pász­tor István edzőtől, mert egy me­rőben más felfogású csapat jött ki a pályára: tizenkét percen ke­resztül érintetlen maradt a ven­dégháló! A félegyháziak a 35. percben egyenlítettek, majd egy perccel később a vezetést is meg­szerezték, és folyamatosan húz­tak el ellenfelüktől. A nagy küzdelem mellett so­kat szabálytalankodtak a játéko­sok, amit kettőperces kiállítá­sokkal honoráltak a bírák. Vérbeli rangadót láthattak a nézők. A találkozó első félidejé­ben a hazaiak, a másodikban a vendégek bizonyultak jobbnak. A két csapat között nem volt nagy különbség. A kiskőrösiek sajnálhatják, hogy a második fél­időben nem összpontosítottak jobban, mert akkor más ered­mény született volna. KISKŐRÖS KSK-P&P KISKUN­FÉLEGYHÁZA 19-23 (11-8) Kiskőrös, 500 néző. Vezette: Bacs, Bán. Kiskőrös: Gál - Vass 6/2, Cser­mák 1, JJorváth A. 1, Reichert 2, Tamkó 1, Kovács L. 2. Csere: Kiss (k) Dobos 2/2, Szabó T. 1, Marsa, Yassine 2, Kovács Á. 1, Szent- györgvi. Edző: Rapi Róbert. P&P Kiskunfélegyháza: Köte­les - Csató Dávid 3, Basarics 2/1, Pásztor 6, Szöllősi 1, Takács 6, Boda 1. Csere: Varga Zs. (k), Ma­gyar, Molnár 1, Horváth B., Danku, Nagy T. 2, Csató Dávid. Játékosedző: Pásztor István. Hétméteres: 5/4, ill. 2/1. Kiál­lítások: 20 perc, plusz egy végle­ges, ill. 16 perc. ■ Sz. T. A félegyházi Nagy Tamás (11) próbál átjutni a keményen záip kiskőrösi védelmen a megyei rangadón