Petőfi Népe, 2009. március (64. évfolyam, 51-76. szám)

2009-03-19 / 66. szám

PETŐFI NÉPE - 2009. MÁRCIUS 19., CSÜTÖRTÖK SPORT 15 Bodnár döntése döntött kosárlabda Végsőkig kiélezett csatában vágott vissza az Olaj A kép hűen tükrözi a valóságot: Matthew Knight ennyivel nőtt a mezőny fölé. Kár, hogy a elöntő pillanatokban nem akadt társa az ausztrál centernek. A kaposváriak ellen felszabadult játék és jó mérkőzés várható iMa játsszák az élvonalbeli fér- fi-röplabdabajnokság közép­szakaszának utolsó forduló­ját. A 2. helyen álló Kalo MÉH Kecskeméti RC18 órakora lis­tavezető Kaposvárt fogadja a Messzi-sportcsarnokban.- Mikor nyert utoljára kecs­keméti együttes a somogyi­ak ellen? - kérdeztük Gyur- kó Sándor edzőt.- Szoros meccseink voltak, de győzelemre mostanában nem emlékszem. Persze a két csapat feltételei merőben má­sok. Náluk a magyar váloga­tottak mellett brazil légiósok is vannak, továbbá három olyan tehetséges fiatal - Cso­rna, Schulcz, Kaszap -, akik nemrégen még kecskeméti színekben szerepeltek.- Mire számítsanak a szur­kolók a mai meccsen?- Felszabadult, színvonalas röplabdára. Ha bármelyik baj­nokságban az első két helye­zett játszik, akkor az a sport­ág ünnepe. Egy hónappal ez­előtt Kaposváron is szoros meccsünk volt, a bajnok két szettet is csak 23-ra tudott nyerni. Valójában teher nél­kül léphetünk pályára, hiszen a középszakasz második he­lyét már megszereztük.- Mi a következő három hét programja?- Melegítünk a rájátszásra, és segítünk az Eb-re kijutott if­júsági válogatottnak a felkészü­lésben. Szerdán Izsákon, hat napra rá Kecskeméten ját­szunk velük edzőmeccset. Csa­patkapitányuk, Dorcsák Lajos, az egyik centerünk, aki folya­matosan tagja a válogatott kez­dőhatosának. ■ Sz. E. Gyurkó edző: szoros meccs lesz Dobhártyarepesztő, az utolsó másodpercig kiéle­zett mérkőzésen vágott .vissza az őszi vereségért a Szolnoki Olaj az Univer Kecskemétnek. Rajtmár István A bevethető három centeréből Zsoldos András edző ezúttal a Knight-Klaiber-duónak szava­zott bizalmat. A szolnoki szur­kolók zsúfolásig megtöltötték a vendég kispad fölötti két szek­tort, legkevesebb hétszázan szo­rongtak harmadannyi helyen. Hangrobbanással felérő szurko­lásukkal becsülettel felvette a versenyt a hazai tábor. A feldobást követően hiába hozta el Barrónak köszönhetően a vendégcsapat a labdát, Dale büntetői és tripláját követően 5-2-re a házigazda vezetett. A 3. perc végén azonban Tutt hárma­sát követően 9-10 lett az állás. Nem sokáig, mert Hováth Ákos azonnal válaszolt egy „trojká­val", 12-10. A negyedet a duda­szó pillanatában eleresztett Haynes-tripla zárta, 25-22. Időnként meglépett az Univer - például a második negyed ele­jén Klaiber szenzációs zsákját követően 29-22-re -, de a Szol­nok mindannyiszor felzárkózott. A harmadik negyedben Dale belelendült: beszórt öt pontot, Haynes hozzátett még egy egyé­ni betörés utáni duplát és a 23. percben 47-37 volt az állás. nb i-ES férfimérkőzés. Kecske­mét, Messzi István Sport- csarnok, 2000 néző. Vezette: Bodnár, Benczúr, Pozsonyi Univer: Haynes 13/6, Horváth Á. 4/3, Dale 18/9, Klaiber 12, Knight 20. Csere: Tóth P. 4, Szabó Zs., Molnár A. Ekkor a mezőnyben egyed­uralkodónak számító „tasmán lovag”, azaz Matt Knight begyűj­tötte a harmadik személyi hibá­ját, és Zsoldos edző a padra pa­rancsolta. Szétesett a hazaiak vé­dekezése, amit az olajosok trip­lazáporral büntettek: 4 perc alatt négy hármast szórtak Rossék, és egy 14-2-es szériával 51 -49-re átvették a vezetést! A negyedik etapban, hihetet­len izgalmak közepette az utolsó perc döntött: 70-71-nél Klaiber ziccert rontott, majd Tutt bedo­Edző: Zsoldos András. Szolnok: Ross 18/6, Tutt 27/15, Váradi 8/3, Jurkunas 8/6, Barro 7. Csere: Cziczás 5/3, Harazin. Edző: Pór Péter. A mérkőzés alakulása: 5. perc: 14-12, 15. perc: 33-31, 25. perc: 49-46, 35. perc: 58-66. bott két büntetőt, 70-73. Egy má­sodperccel a vége előtt Horváth Ákos elindította a triplát, faultol­ták. Nagy megdöbbenésre Bod­nár bíró két büntetőt ítélt... Ákos az elsőt bedobta, a második lejött a palánkról, de Kaliberről kipat­tant, így az Olaj 73-71-re meg­nyerte az év legjobb mérkőzését. Zsoldos András: - Kemény, jó meccset játszottunk, mind a két csapat nagyszerűen teljesített. Az döntött a szolnokiak javára, hogy náluk több extra teljesít­mény akadt. Kitűnt: Haynes, Knight, illetve Tutt, Ross. További eredmények: ZTE-Alba- comp 84-83, Sopron-Dombóvár 90-83, Falco-Paks 86-103, Nyír- egyháza-Pécs 81-88, Kapos­vár-Körmend 87-93, NTE Hegyvidék-Debrecen 71-76. Univer Kecskemét-Szolnoki Olaj 71-73 (25-22,15-15,11-18,20-18) Csak bravúrral juthat nyolc közé a Zenit labdarúgás Hat visszavágó maradt mára az UEFA Kupa legjobb ló közötti párharca­iban. Magyar szempontból a Zenit-Udinese (18.30) a legérdekesebb, ahol a szent­pétervári csapat színeiben Huszti Szabolcs is pályára lép. Az első találkozón az olaszok győztek 2-0-ra. Gálán mutatkozik be a férfiválogatott kosárlabda A jövő szomba­ti, Nyíregyházán sorra ke­rülő gálán mutatkozik be az újjászervezett férfiváloga­tott, amely az NB I. All Star ligaválogatottjával csap ösz- sze. Előbbiben Horváth Ákos, utóbbiban Gregory Danielson képviseli az Uni­ver Kecskemét színeit. Szávay Ágnes nyerő pozícióban zuhant össze tenisz Az Indian Wells-i torna nyolcaddöntőjében Szávay Ágnes kikapott a lengyel Radwanskától (6:0, 5:7, 6:3). Ági a döntő játsz­mában már 3:l-re vezetett, háromszor is labdája volt a 4:1-hez, ám a lengyel hozta a gémet, s ez fordulópont­nak bizonyult. Kilőtték a legendás játékos egyik szemét baseball Edzés közben a fél szemére megvakult a do­minikai Miguel Diloné, min­den idők egyik legjobb ba- seballjátékosa. A korábbi sztár éppen gyermekeknek tartott tréninget, amikor az egyik lövés eltalálta a bal szemét. BUNDESLIGA 1. 12. HÉT 1B. München (2.)-Karlsruhe (18.) 1 2. Bielefeld (14.)-Wolfsburg (3.) 2, x 3. Dortmund (9.)-Bremen (10.) 1 x 4. Hoffenheim (5.)-Hannover (13.) 1 5. Leverkusen (7.)-E. Frankfurt (12.) 1 6. VfB Stuttgart (6.)-Hertha (1.) x 7. Schalke (8.)-Hamburg (4.) x OLASZ A-0SZTÁLY 8. Catania (13.)-Lazio (8.) x 9. Roma (6.)-Juventus (2.) 1,2 10. Fiorentina (5.)-Siena (15.) 1, x 11. Genoa (4.)-Udinese (12.) 1, x 12. Inter (l.)-Reggina (20.) 1 13. Torino (18.)-Sampdoria (14.) x +1: Napoli (ll.)-Milan (3.) • 1 Hamar elszálltak a kecskemétiek továbbjutási reményei labdarúgás A villámgyors hazai gól helyett jött a kispestiek találata a mérkőzés harmadik percében A fővárosiak kezdő tizenegyé­ben ott volt Mischek Lungu és Debreceni András, akik mind­ketten tagjai voltak az NB Il-t nyert KTE-nek. Debreceni óva intette társait attól, hogy elbíz­zák magukat: - A Pesten elért 2-0-s előny még nem garancia a továbbjutásra a Kecskemét ott­honában - mondta a kispesti vé­dő. Pláne akkor nem az, ha a ha­zaiak villámgyorsan szereznek egy gólt. Ez volt ugyanis a terve Tomiszlav Szivicsnek, a KTE- Ereco vezetőedzőjének. A gól jött is gyorsan, már a harmadik percben, csak épp a Honvéd ré­széről. Abass telibe találta Tóth Zoltán kapust az ötös jobb sarká­ról, akiről a labda a kapu közepé­be vágódott. Potya volt a javából. A bekapott találatot követően fel­pörgött a hazai alakulat, és Montvainak a 16. percben sike­rült is egy fejessel egyenlítenie. „Még egy gól ebben a játék­részben, kettő a másodikban és megvan a továbbjutás” - szá­molgattak a hazai hívek. Abra­ham és Abass azonban keresz­tülhúzta a számításaikat. Előb­bi Gyagyát verve pöccintett a jobb sarokba, utóbbi pedig jó le- sipuskásként szinte a gólvonal­ról passzolt a hálóba. 1-3 állt az eredményjelzőn. Elszálltak a hazai remények a továbbjutást illetően. Ráadásul az 55. perc­ben Tóth Zoltán egy kifutást kö­vetően lábsérülést szenvedett, Pavel Velimirovicsnak kellett váltania. A kispadról beugró há­lóőr állta a sarat, több ziccert is hárítani tudott, a 91. percben azonban őt is felavatták Ar- szenijevics révén a vendégek, beállítva az 1-4-es végered­ményt. Lehet ma a kecskeméti druk­kerekkel miről beszélni az este öt órakor kezdődő szurkolói klub­ban, a Club Caribe-ben. ■ B. K. KTE-Ereco-Budapest Honvéd 1-4 (1-3) magyar KUPA. negyeddöntő, 2. mérkőzés. Kecskemét, 700 né­ző. Vezette: Vad III. (Albert, Viczián) KTE: Tóth Z. (Velimirovics, 57. p.) - Schindler (Csukics, a szü­netben), Gyagya, Koncz, Farkas I. - Csordás, Némedi, Szavics (Alempijevics, a szünetben), Yannick - Kormos, Montvai. Vezetőedző: Tomiszlav Szivics. Gólszerző: Abass (0-1) a 3., Montvai (1-1) a 16., Abraham (1-2) a 33., Abass (1-3) a 44., Arsenijevics (1-4) a 91. percben Kitűnt: Koncz, ill. Abass, Abraham, Sztojakovics Továbbjutott: a Honvéd 6-1-es összesítéssel. A négy közé került még: MTK, Siófok, Győr. Yannick (jobbra) megrogyott, akárcsak csapata a tegnap esti meccs