Petőfi Népe, 2009. február (64. évfolyam, 27-50. szám)

2009-02-12 / 36. szám

SPORT PETŐFI NÉPE - 2009. FEBRUÁR 12., CSÜTÖRTÖK Az izraeli meccsen az FC Liverpool labdarúgójának találata döntött A magyar labdarúgó-válogatott idei első felkészülési mérkőzé­sén 1 -0-s vereséget szenvedett az izraeli csapattól Tel-Avivban. A tegnap esti összecsapás egyet­len gólját az FC Liverpool futbal­listája, Josszi Benajün szerezte a 77. percben. Eredmény: Izrael-Magyaror- szág 1 -0 (0-0). Tel-Aviv, 10 ezer néző. Vezette: Borski (lengyel). Magyarország: Fülöp - Szélesi (Szalai 84.), Juhász (Tímár 75.), Vanczák, Bodor (Halmosi 84.), Vadócz (Tóth B. 65.), Gera, Haj­nal, Huszti, Dzsudzsák (Rudolf 70.), Torghelle. Az első félidőben szinte alig volt kidolgozott helyzet. A ma­gyar középpályás sor jól szűrt, így az izraeli támadók csak egy védelmi hiba révén kerültek helyzetbe. A magyar csapat fő­ként a távoli lövésekkel próbál­kozott, sikertelenül. A folytatás­ban nagyobb tempóra kapcsolt az izraeli csapat, de a védelem jól helytállt, így Fülöpnek csak egy szabadrúgásnál kellett bravúrt bemutatnia. Az első komoly ma­gyar lehetőségre a 72. percig kel­lett várni, ekkor Juhász fejesét tolta ki a hazaiak kapusa. Az iz­raeli fölény végül a 77. percben érett góllá. Igaz, ehhez egy jó adag szerencsére is szükségük volt a vendéglátóknak. ■ Szivics tárgyalt, de hiába: nem jönnek a csatárok Tomiszlav Szivics, a Kecskeméti TE-Ereco mestere két csatárral is- úgy tudjuk, magyarokkal - tár­gyalásban volt az elmúlt napok­ban. Mindhiába, a szerződteté­sükből ugyanis nem lesz semmi- tudtuk meg az élvonalbeli lab­darúgócsapat vezetőedzőjétől. A hírős városi klub ügyvezető menedzsere, Losonczy László vi­szont tegnap örömmel újságol­ta, hogy végre pont kerül a szerb Radojica Risztics szerződtetésé­re. A védőként bevethető futbal­lista az NB III-as Mezőkövesdtől érkezik a KTE-hez. Nagy Adrián pedig az NB Il-es Pécstől, de ő csak próbajátékra. A középpá­lyást a szombati, Fehérvár elle­ni Ligakupa-meccsen teszteli Szivics. • ■ B. K. Fogyva bár, de törve is... kosárlabda Egy félidőn át tartotta magát a tartalékos Univer Nemcsak kosárlabdázásban, hanem földharcban is jobb volt a Paks. Balról jobbra: Klaiber, English, Harrison és Panta. A sérült DeAndre Haynes le sem vetkőzött, Szabó Zsolt ugyan mezt öltött, de hasonló okok miatt be sem melegített. Az ameri­kai irányító kiesése után Zsoldos András edző Tóth Péter kezébe adta a kar­mesteri pálcát. Rajtmár István Az első negyedben 7-2-re meglé­pett a vendéglátó, de az 5. perc­ben Danielson triplája után 8-7- re már a Kecskemét vezetett. Hor­váth Ákos vezérletével, no és gyors betörései nyomán két perc­cel a negyed vége előtt 18-12-re vezetett az Univer. Bár a kéthar­mados bajai fölényben lévő bírók Kiss Zsolt egy tripladobásánál el­hamarkodottan ítéltek faultot Klaiber ellen, az amerikai utolsó pillanatban hintett tempója nyo­mán előnnyel (17-20) zárta a ne­gyedet a vendégcsapat. A máso­dik etap felénél megtört a kecske­métiek lendülete. Hazai oldalról Charles Gosa nagyon belelendült - már a 13. pontját szórta -, és 31 -24-re elhúzott az Atom. A ne­gyed végén Tóth Péter egy duplá­val hozta ismét látótávolságba a kecskeméti csapatot, 41 -37. A harmadik negyed döntőnek bizonyult. Az első két percben az Univer nem talált a gyűrűbe, vi­szont Klaiber begyűjtötte a ne­gyedik személyi hibáját. Zsoldos Andrásnak le kellett cserélnie, ezzel valamennyi ütőkártya ki­került a kecskeméti mester pak­lijából. Hét pontra ellépett a Paks (47-40), s ez a tehetetlenség egy rúgást „hozott ki” a vendégek edzőjéből: egy vizesflakont talált telibe, amelynek a kupakja a pá­lyára repült. Ez a focibemutató egy sportszerűtlen faultot ért az edzőnek és csapatának. Williams eredményes büntetőit és Gosa jól megtervezett betörése nyomán 51 -40-re növelte előnyét az Atom. Nem volt megállás, a 26. percben 60-47-es állásnál Zsoldos edző nem tehetett mást: pályára küld­te Tornóczkyt és Hortit. Ezzel is jelezve: ebben a negyedben már nem számít csodára. Innentől kezdve a Paksnak minden bejött. A 29. percben már húsz pont (67-47) volt a házigaz­da előnye. A negyedik negyed­ben már nem sok oka volt a ven­dégszurkolóknak a mosolygásra. Talán egyedül akkor, amikor a 35. percben a teljes csarnok ha­talmas nevetésben tört ki. Forrai játékvezető támadófaultot ítélt a házigazdák óriásbébije, Gulyás Róbert ellen. Ezen mind a két tá­bor jóízűt nevetett, bár a kecske; métiek inkább kínjukban tették mindezt... A találkozó vége felé a paksiak­nak minden bejött, még Gulyás és Panta is dobott egy triplát. A vendéglátók a mérkőzés folya­mán mindezt 52 százalékos ered­ményességgel tizenkét alkalom­mal tették meg, miközben a ven­dégek hét hárompontost dobtak, 29 százalékos hatékonysággal.... Ennek megfelelően a házigaz­dák magabiztosan őrizték elő­nyüket. A negyedik negyedben mindössze egyszer, Danielson triplája után még sikerült köze­lebb kapaszkodnia az Univemek, (67-53), de ez volt a maximum a tartalékosán felálló vendégektől. Az utolsó pillanatra a sérülések­től megfogyatkozott Kecskemét végleg megtört, ennek 24 pontos vereség lett az eredménye. Atomerőmű SE-Univer-Kecskemét 92-68 (17-20,24-17,26-13,25-18) NB l/A CSOPORTOS FÉRFI-KO- SÁRLABDAMÉRKŐZÉS Paks, 1000 néző. Vezette: Forrai, KissL., Vétek. ASE: Mészáros Z. 3/3, Williams 24/12, Gosa 22/9, Johnson 6, Csaplár-Nagy E. 8/6. Csere: Gulyás 11/3, Eng­lish 10, Kiss Zs. 3, Medve, Panta 3/3, Morgen 2. Vezető­edző: Dzunics Branislav. univer: Tóth P. 8, Horváth Á. 17, Harrison 8, Klaiber 11/3, Danielson 18/15. Csere: Mol­nár A. 5/3, Hord, Tornóczky, Kovács Á. 1. Vezetőedző: Zsol­dos András. Kitűnt: Williams, Gosa, Mészáros Z., illetve Harrison. Zsoldos András: - Tóth Péter lehetőséget kapott a csapat irányítására, amivel egy ideig tudott élni. Tartalékosán ma ennyire voltunk képesek. Szávay Ágnes javítana az adogatójátékán tenisz A szerváján szeretne javítani Szávay Ágnes, aki elsősorban gyenge adogatá­sai miatt szenvedett veresé­get a Párizsban zajló női tornán. A legelőkelőbben rangsorolt magyar játékos elmondta: rövidesen eldől, hogy ki lesz az új edzője. Szávay a jövő héten egy dubaji versenyen indul, az­tán Mexikóba utazik. A holland edző ismét duplázik a kispadon LABDARÚGÁS JÖVŐ héttől az idény végéig Guus Hiddink orosz szövetségi kapitány lesz az angol élvonalban szereplő Chelsea edzője. A 62 éves trénernek nem lesz aláírt szerződése London­ban, mivel elegendőnek tartja a szóbeli megállapo­dást is a tulajdonossal, az orosz Abramoviccsal, aki jó barátja. A holland szakem­ber néhány éve az ausztrál válogatottat és a PSV-t irá­nyította párhuzamosan. Fiilöpszálláson a fogatos szakemberek közgyűlés A Magyar Lovas Szövetség Fogathajtó Szak- bizottsága ma 10 órától tartja a szakág közgyűlését a fülöpszállási Biczó csár­dában. A szakemberek ér­tékelik az elmúlt esztendő eredményeit, meghallgatják a szövetségi kapitányok be­számolóit, megvitatják a szabálymódosításokat és jó­váhagyják az idei verseny- naptárt. BUNDESLIGA 1. 7. HÉT 1 Bochum (IZ)-Schalke (8.) 2, x 2. Bremen (lO.)-Mönchenglad. (18.) 1 3. E. Frankfurt (12.)-Wolfsburg (7.) x 4. Hannover (13.)-VfB Stuttgart (6.) 1, x 5. Hertha (3.)-Bayern München (2.) 1,2 6.1. FC Köln (11.)-Karlsruhe (16.) 1 7. Dortmund (9.)-Cottbus (15.) 1, x 8. Hamburg (4.)-Bielefeld (14.) 1 OLASZ A-OSZTÁLY 9. Lazio (ll.)-Torino (18.) 1 10. Atalanta (lO.)-Roma (6.) 1,2 11. Genoa (5.)-Fiorentina (4.) 1 12. Juventus (2.)-Sampdoria (15.) 1 SKÓT PREMIER LEAGUE 13. Celtic (l.)-Rangers'(2.) 1 OLASZ A-OSZTÁLY +1: Internazionale (1.)- Milan (3.) 2 Győrfi Alen nyeregbe szállna a spanyol futamokon technikai sport Talmácsi Gábor és menedzsere minden segítséget megad a halasi motorosnak Két helyet lépett előre az európai női ranglistán A kiskunhalasi Győrfi Alen a gyorsaságimotorsport egyik nagy hazai reménysége. Az idén 20 éves motoros a 125 kcm-es Hondájával 2007-ben Alpok-Ad­ria Kupát és Eb-t nyert. Stefano Favarro, Talmácsi Gá­bor olasz származású mene­dzsere úgy döntött, hogy segít Alennek a továbblépésben. Ez­zel lehetővé válna, hogy feljebb lépjen a 250-es kategóriába, és elinduljon a 7 fordulós spanyol bajnokságban. A tervek megva­lósításához további támogatók­ra van szükség. Ennek reményé­ben tájékoztatót szerveztek a ha­lasi Csipkeházban, melyen jelen volt Talmácsi Gábor világbajnok is. Megtudtuk, hogy nagyon jól A világbajnok Talmácsi Gábor (jobbra) szívesen adja át tapasztalatait a kiskunhalasi motoros reménységnek, Győrfi Alennek érzi magát az új 250-es Aprilia nyergében, és edzéseredményei is egyre javulnak. Alennel kap­csolatban Talma elmondta, hogy aki a spanyol bajnokságban elöl végez, annak helye van a vb me­zőnyében is. Ő minden szakmai tapasztalatot átad neki. Stefano Favarro hozzátette, hogy Alen az Aspar Aprilia egyik fiókcsapatában versenyez­ne, melyhez a motorkerékpárt és szervezeti hátteret biztosítják, továbbá 3 fiatal magyar motoros­hoz hasonlóan a közös lakó­buszt, az utazás és nevezés ad­minisztrációit is intéznék. Ám a gumik, a benzin, a cserealkatré­szek, a szerelő és a repülőjegy költségeinek előteremtéséhez to­vábbi 70000 euróra van szük­ség. Ennek első felét egy hóna­pon belül kellene kifizetni ah­hoz, hogy Alen rajthoz tudjon állni a március 2-án induló baj­nokságban. A támogatás máso­dik részletét szeptemberig kell a csapathoz eljuttatni. Ha a helyi vállalkozók összefogása eredmé­nyes lesz, úgy egy Halasi Vállal­kozók lógó szerepelne a moto­ron, a pilóta ruháján és a ver­senypályák reklámfeliratain is. A menedzser szerint ez párat­lan alkalom és hosszú távú be­fektetés Kiskunhalas és a helyi vállalkozók számára, amiben Alen tehetsége és az ő kapcsola­ti, szakmai tőkéjük a siker ga­ranciája. ■ Szűcs Károly asztalitenisz Ambrus Kriszti­na (Soltvadkerti TE) az Európa Top 10-en szerzett ezüstérmé­nek köszönhetően az 5. helyről a harmadikra lépett előre az ifjú­sági európai ranglistán. bowling Országos egyéni pontszerző verseny volt Buda­pesten, melyen jól szerepeltek a Kecskeméti BSE játékosai. Ered­ményeik, női: 2. Vajda Francis­ka, férfi: 9. Lubi Zoltán, 14. Orosz Máté, senior: 1. Vicha Gyula. futsal NB I-es női mérkőzés: Somafone Kiskunfélegyházi HTK-Vesta Cityline 7-7 (4-5). A bajnokság egyik favoritjával szemben a hajrában egyenlített a hazai csapat. Gólszerzőik: Báli 2, Szabó N. 2, Zentai 2, Bagdi 1. ■ i