Petőfi Népe, 2008. november (63. évfolyam, 256-279. szám)

2008-11-24 / 274. szám

PETŐFI NÉPE - 2008. NOVEMBER 24., HÉTFŐ SPORT 13 Igazságos pontosztozkodás a szélben labdarúgás akker tüzép megyei i. osztály Jól küzdöttek a fiatal játékosokkal felálló hazaiak Mindössze két pont vá­lasztotta el egymástól a két csapatot a találkozó előtt. Amennyiben a kun­szállási nyert volna, meg­előzte volna a Ladány- benét a táblázaton. Szentirmay Tamás A hazaiak a mérkőzés előtt ar­ra panaszkodtak, hogy külön­böző okok miatt öt stabil játéko­suk is hiányzik a kezdőcsapat­ból. így nem tudták, hogy csa­patuk mire lesz majd képes a jó nevekből álló kunszállásiak el­len. A vendégek viszont nem kerestek kifogást, „csak” nyerni szerettek volna. Az első félidőben mindössze egy említésre való esemény tör­tént: Pataki már csak Nagy Zsolttal állt szemben, de a fiatal játékos nem tudta gólra váltani a ziccert. A nagy szél miatt sok volt a pontatlan átadás, az elő­revágott labdák meg rendre hosszúnak bizonyultak, pedig Percről percre 14. PERC: Pataki kicselezte Vi­rág Ferencet, egyedül vezethette kapura a labdát, már bent járt a tizenhatoson, mikor lőtt, de Nagy Zsoltot találta el. 57. PERC: Jobb oldali beadás után Hídvégi Homyákhoz pasz- szolt, Pöszmet Zsolt lest érezve leállt, mert les, ám a játékveze­tő nem sípolt, így a csatár a jobb alsó sarokba lőtt, 0-1. 60. perc: Pataki cselezett a ti­zenhatoson belül, tisztára ját­szotta magát, majd lőtt, de a kapufát találta telibe. A kipat­tanó labdára Borbás jókor érke zett, és a tehetetlen Nagy mel­lett a hálóba lőtt, 1-1. Labdarúgó megye 1. osztály, végeredmény 1. Kalocsa 14 10 2 2 35-1632 2. Soltvadkert 14 10 1 3 28-1131 3. Kiskőrös 14 8 4 2 25-1328 4. Ladánybenel4 8 3 3 32-2027 5. Kunszállás 14 7 4 3 36-17 25 6. Tompa 14 7 1 6 21-17 22 7. Harta 14 6 3 5 35-25 21 8. Solt 14 5 5 4 18-1520 9. Bácsalmás 14 6 1 7 17-22 19 10. Kiskunhalasl4 5 2 7 23-2617 11. Dusnok 14 3 5 6 18-36 14 12. Akasztó 14 3 3 8 21-3112 13. Kerekegyh. 14 2 3 9 16-29 9 14. Tiszakécske 14 2 3 9 13-41 9 15. N.nádudvarl4 2 2 10 19-38 8 Szabadnapos: Solt az edzők minden bizonnyal el­mondták, hogy ilyen időjárási körülmények között érdemes a földön passzolva játszani. A második félidőben változott a játék képe. Először a ladánybe- neieknek sikerült a hálóba talál­niuk, de nem sokáig örülhettek a vezetésnek, néhány perc múl­va a hazaiak kiegyenlítettek. Hi­ába panaszkodtak a kunszállási­ak, hogy tartalékosak, ez nem látszott meg a játékukon. Sőt a fi­atal Pataki és Borbás is jól ját­szott. Mind a ketten kihasznál­ták gyorsaságukat, és egyáltalán nem voltak megilletődve a ta­pasztaltabb ladánybeneiektől. A hazaiak sokkal harcosabban és rámenősebben játszottak a má­sodik félidőben. Mind a két csapat előtt adó­dott gólszerzési lehetőség, de nem tudtak élni vele. Feltűnő volt, hogy a kunszállásiak sokat reklamáltak. A házigazdák időn­ként elégedetlenek voltak a já­tékvezetéssel. Pedig a mutatott jáfék alapján az eredmény igaz­ságosnak mondható. Mestermérleg kertész Gábor: - Az első fél­időben nagy lehetőséget sza­lasztott el Pataki Ha berúgja a helyzetet, akkor biztosan más lett volna az eredmény. Abban a játékrészben jobbak voltunk ellenfelünknél, a má­sodikban viszont ők voltak mezőnyfólényben. Az ered­mény igazságos. OZSVÁTH FERENC: - Az első félidő egyenlő erők küzdel­mét hozta, amint az várható is volt A második játékrész­ben úgy érzem, hogy ellenfe­lünk főié kerekedtünk, és a helyzetek alapján győzelmet szalasztottunk el. Hídvégi Attilát (elöl) jól fogta a fiatal Borbás Endre, és arra is volt energiája, hogy gólt szerezzen a mérkőzésen. Tompa - Bácsalmás 1-1 (1-1) Tompa: Bácsalmás: Zsembery Géczi Bálind Varga Pálfi Zaric Véh Sinisa Mezedi Vujevic Kiss Bögre Kosa (Béteczkí) Cifra Szabó Józsa Horváth T. Berényi (Szűcs) Csamangó (Fenyve­Barcsák E. sí) Snyehola (Barcsák Tumbas G) Edző: Edző: Zorán Kuntics Florin Nenad Tompa, 300 néző. Vezette: Kis (Kohajda, Herczeg). Gól: Csamangó, ill. Bögre. Sárga lap: Pálfi, ill. Józsa, Berényi. Kitűnt Bálind, Tumbas, Pálfi, ill. Józsa, Géczi. Ifjúsági eredmény: 2-2. Harta-Akasztó 4-1 (3-1) Marta: Akasztó: Kovács L. Ámann Ispán Vaiga B. Kiss Lehota Czigler Németh Ivancsán Juhász Lázár Megyes Gazsi Homola Vejtei (Tomolik) Supka Szabadi (Vajda) Csehi Lisztmaier Ifj. Csehi KovácsJ. (Bárdos) Antal Edző: Edző: Szauer Tamás Pál János Harta: 220 néző. Vezette: Szűcs (Varga, Cse­re). Gól: Vejtei, Lisztmaier, Gazsi, KovácsJ., ill. ifj. Csehi. Kitűnt: Tomolik, Czigler, Ivancsán, ill: Csehi, Supka, Homola. Ifjúsági eredmény: 0-4. Kiskőrös - Kiskunhalas 3-1 (2-0) Kiskörös: Kiskunhalas: Mlinkó Cs. Kovács Siszler Rencsár (Gillich T.) Mokrickij File Aszódi (Dedák B.) Ábrahám Rózsa Ficsor Suba (Gombár) Kárász Somlyai Török (Brinza) Pecznyik(Sütó) Czifrák Sárközi Mészáros Markó Bogdán Füleki Csáki (Gieszinger) Edző: Edző: Szlovák László Rádi Zoltán. Kiskörös, 100 néző. Vezette: Rácz (Horváth Z., Atyánszki). Gól: Füleki 2, Aszódi, ill. Brinza. Sárga lap: Czifrák. Kitűnt Mokrickij, Aszódi, Füleki, Markő, ill. Kárász, Mészáros. Ifjúsági eredmény: 1-0. Kunszállás - Ladánvbene 1-1 (0-0) Kunszállás: ladánybene: Bánó Nagy Zs. Juhász Mészáros Makány Barna Cs. Fekete Homyák Borbás Guttyán (Kislőrincz) Bartus Hídvégi (Boda) Koleszárik András Pöszmet Zs. Virág A. (Lázár) Kertész Á, Strasser Kertész G. Virág F. Pataki Dóka D. Edző: Edző: Kertész Gábor Ozsváth Ferenc Kunszállás, 150 néző. Vezette: Somogyi (Pa­taki, Szöllősi). Gól: Borbás, ill. Homyák. Sárga lap: Kertész G., ill. Homyák. Kitűnt: Makány, Bertus, Pöszmet Borbás, Kertész G., ill. Bar­na, Hídvégi, Virág F., Homyák. Ifjúságiak: 0-5. Dusnok - Soltvadkert 1-2 (0-0) Dusnok: Soltvadkeit Bakula Hatvanyi Sánta Korsós (Tóth R.) Kristály Fazekas(Szabó) Bolvári Hirsch (Bier) Bierer Szarka Simonits Marton Bogárdi Kelemen Demkó Kirchner (Bada) Kollár (Berberovics) Papp (Gusztos) Konkoly TóthÁ. Borbély Gillich Edző: Edző: Horváth Péter Kis Péter Dusnok, 120 néző. Vezette: Horváth (V it­mann, Alaga). Gól: Simonits, ill. Tóth R„ Eiler. Kitűnt: Sánta, Bolvári, Demkó, ill. Papp, Hat­vanyi, Tóth Á. Ifjúsági eredmény: 0-0. Tiszakécske - Nemesnádu. 1-3 (1-1) Tiszakécske: Nemesnádudvar: Terjéki László Varga Kovács Maczkó (Kossá) (Lukács) Barta (Vinter B.) Kőműves Bécsi Tapodi Gojtán T. Sáfrány Vinter Z. Habony Bálé Horváth Szahler Bagi Harsányi Floch Melcher TóthlY* Hódos (Mezőfi) Edző: Edző: Kardos Mihály Gojtán István Tiszakécske, 50 néző. Vezette: Apró (Palcsik, Kiss). Gól: Floch, ill. Harsányt Melcher, Hó­dós. Sárga lap: Maczkó, ill. Kovács, Báló, Melcher. Piros lap: Gojtán. Kitűnt: László, Bé­esi, Melcher, Hódos. Ifjúsági eredmény: 4-2. Kalocsa - Kerekegyháza 3-1 (2-01 Kalocsa: Kerekegyháza: Dávid Kása Naftz (Répási) Pálinkás Barna Virág Mácsai Kocsis Farkas! (Borsos) Lapéta Balogh Marton (Nagy Z.) Kerekes Szabó G. (Polgár) Farkas Z. (Varga) Gyenes Bállá (Frei) NagyN. Szabó V. KovácsJ. KovácsL Szécsényi (Batka) Edző: Szakmai tanácsadó: Márton Zsolt Márton Pál Kalocsa, 150 néző. Vezette: Fülöp (Minda, Gál). Gól: Bállá 2, Farkas Z., ill. Szécsényi. Sárga lap: Balogh, ill. Virág Kitűnt Bállá,. Szabó, Barna, ill. Marton, Szécsényi. Ifjúsági eredmény: 3-1. Dulakodtak a hazai nézők a vendég játékosokkal Az őszi első hely sorsát hivatott eldönteni a Géderlak-Kunbaja megyei III. osztályú labdarúgó­mérőzés, mert a csoport első és második helyezettje játszott rangadót. Ám a találkozó 2-2-es állásnál félbeszakadt Ami a 67. percben történt, azt másképp lát­ták a kunbajaiak, és másképp látták a játékvezetők. A fegyelmi bizottság szerint a kunbajai Ropi Szilárd megrúgta ellenfelét, Németh Lászlót, aki ezért törlesztett. A játékvezető mind a két labdarúgót kiállítot­ta. Ekkor a pályára szaladt egy tucat néző, akik inzultálták a kunbajai játékosokat. A vendé­gek játékosedzője kérte a játék­vezetőt, hogy fújja le a mérkő­zést, mert nincs biztonságban a testi épségük. Csere Lajos azon­ban ezt nem tette meg, mire a kunbajaiak levonultak a pályá­ról, és a játékvezető lefújta a mérkőzést. Németh Lászlót ket­tő, Ropi Szüárdot pedig három bajnokitól tiltotta el a fegyelmi bizottság. A mérkőzés három pontját 3-0-s gólkülönbséggel a géderlakiak kapták. A hazaiaknak a soron követke­ző négy hazai bajnokiján tíz fő­re kell emelnie a rendezői létszá­mot, és kötelesek saját költségü­kön szövetségi ellenőrt fogadni. Az őszi végeredmény: 1. Gé- derlak 36,2. Dávod 34,3. Duna- szentbenedek 33,4. Kunbaja 32 ponttal. ■ Sz. T. APR«­VEGYES CSEREPKALYHA és kandalló: 20/465-9265.---------------------------------------—----------------------—1X057* CS IZMAVÁSÁR 400 Ft-tól, szezonruhák -25- 40%, horgolt térítők 5500 Ft/kg nov. 24-től- dec. 9-ig. Dec. 15-21-ig JELMEZKIÁLLÍTÁS! Osztálylátogatás, időpont-egyeztetésre: 76/482-699. Kecskemét Vörösmarty u. 1.-998227­8 ELADÓ megkímélt állapotban lévő Natalie kattanás ágy, babakocsi, pelenkázó, járóka. Érdeklődni: 76/329-742. MEZOGAZDASAG 8 AKÁC, Pusztaszil, Ezüstfa és egyéb erdésze­ti csemete eladó, Kecskemét-Dunavecse. 30/203-90-16.------------------------------------------------------------------------185144* Cukorcirok, búza, kukorica, nap­raforgó, tritikálé, árpa, borsó Kméten! 20/9415-540..OT. MŰTRÁGYÁK, ammonium, kálisó 3* 15-ös, 0- 24-es eladó! Telefon: 76/704-171,30/82-20- 151 SZŐLÖTELEPÍTÓK, pályázók! Gyökeres bor- és csemege szőlővesszök nagy választékban kap­hatók. Érdeklődni: 30/300-7733, 30/3306- 869. TAKARMÁNYRÉPA kb. 100 q Lajosmizsén el adó! Ár: 900 Ft. Érdeklődni lehet: 20/57-01 107----------------------------------------------------------------:-------*998309 8 5 00 q árpa kis tételekben is eladó Kunadacson a benzinkút melletti raktárban Ár: 3200 Ft/q. T.: 20/961-75-28 SZA UNÁZZONfinn hagyományok szerintí Új szolgáltatással bővül a ballószögi termálfürdő december 01-től! HÉTFŐNKÉNT 17-21 óra között naturisták is igénybe vehetik a fürdő szolgáltatásait SZOLGÁLTATÁSAINK: • 3 éves korig a belépő ingyenes • Min. 4 fős család, vagy társaság a családi belépőt 10% kedvezménnyel veheti igénybe • Belépőjegy ára: 3000 Ft, mely tartalmazza a kül- és beltéri szauna, a gőzkabin, a pihenőágyak, a medencék és a fürdőlepedő használatát. NYUGDÍJAS KEDVEZMÉNY: 1000 Ft/fö, kedden és csütörtökön 9-12 óráig. INGYENES BÉBI ÚSZÁS: szerdán és vasárnap 9 órától Aranykor Wellness Termálfürdő BaHószög, V. kér. 168. Te).: 76/573-590, 573-580 Petőfi Népe LAKOSSÁGI APRÓHIRDETÉSÉT telefonon is feladhatja! 76/518-250 Polar-Stúdió Kft. Elektromos Fővállalkozás bgdapesti munkahelyre felvételre keres önálló villanyszerelő brigádokat irodaház és ipari létesítmények szerelésére. Jelentkezés és bővebb felvilágosítás: polar@polar-studio.hu ■ 76/480-370 ■