Petőfi Népe, 2008. november (63. évfolyam, 256-279. szám)

2008-11-11 / 263. szám

14 SPORT PETŐFI NEPE - 2008. NOVEMBER 11., KEDD Gólparádé a nyárlőrinci futballpályán labdarúgás - poLi-FARBE megyei is, észaic A második félidőben egyenlíthettek volna a dunavecseiek így estek a gólok Mindössze egy ponttal ve­zettek a mérkőzés előtt a nyárlőrinciek a vecseiek előtt. Vendéggyőzelem esetén a két csapat helyet cserélt volna a táblázaton. Szentirmay Tamás A találkozó előtt Bende József, a hazaiak edzője arra panaszko­dott, hogy két csatára, Bimbó An­tal és Torbán Csaba ebben a baj­nokságban nem olyan gólerős, mint az előzőben. Ez meg is lát­szik a csapat teljesítményén. A vecseiek mestere, Sümegi József viszont bizakodva várta a találko­zót. Úgy érezte, hogy a nyárlő­rincieket „el lehet kapni” ezen a Nyárlőrinc - Dunavecse 4-3 (3-01 Nyárlörínc: Dunavecse: Varga Pergel Molnár Kothencz Forgó Orosz Bálint Verbóczki Bimbó I. (Bárányos) Csemák Gutman László Pandúr György Szabó M. BeraA. Tlringer (Polánszki) Bimbó A. (Búcsús) Felföldi Torbán Princzes (Miklós) Balázsi (Sallai) Edző: Edző: Bende József Sümegi József Nyárlőrinc, 100 néző. Vezette: Hegyi (Gál, Molnár M.). Gól: Torbán 3, Bimbó A., ill. Sallai, Miklós, Felföldi. Sárga lap. Bimbó A., Bimbó I., Bera A., ill. Gutman. Kitűnt: Torbán, Forgó, Varga. Ifjúsági eredmény: 3-2. Mestetmérieg BENDE JÓZSEF:- Az volt a lényeg, hogy nyerjünk ezen a fontos mérkőzésen. Az eredménnyel és az első félidei tel­jesítménnyel elégedett vagyok. SÜMEGI JÓZSEF:- Remélem, hogy a fiúk szégyellik magukat az első félidőben muta­tott játék miatt, mert én nagyon. Fordulás után egyenlíthettünk volna. Helvécia - K. Vasutas 1-4 (1-2) találkozón. A játék hazai szem­pontból kezdődött jobban. Még öt perc sem telt el, máris vezettek a nyárlőrinciek. Pergel kapus minden valószínűséggel beadást várt, ezért rosszul helyezkedett Bimbó Antal lövésénél. A máso­dik nyárlőrinci találatot is elke­rülhették volna a vecseiek, ha jobban odafigyelnek. A gól Tor­bán szemfülességét dicséri. A fél­idő közepén újabb találat sokkol­ta a vendégeket. Ezúttal is Tor­bán volt eredményes. A szünetben öt játékost is le­cserélt Sümegi edző, az új labdarúgók játékba küldésével igyekezett változtatni az eredmé­nyen. Nem kellett sokat várni a szépítő gólra. Ám Torbán ismét háromra növelte az előnyt. Ettől kezdve azonban a vendégek él­tek jobban a pályán. Két alkalom­mal találtak a nyárlőrinci kapu­ba, és az utolsó percben volt lehe­tőségük az egyenlítésre is, de Varga hárított. Az első félidőben a Nyárlőrinc játszott jobban, háromgólos elő­nye úgy tűnt, elég lesz a folytatás­hoz. A második félidőben azon­ban - teljesen érthetetlen módon - leengedtek a házigazdák, és nem sok hiányzott ahhoz, hogy az egy pontot megszerezzék a vendégek. A hazaiak csak az eredménnyel lehettek elégedet­tek, a mutatott játékkal nem. Labdarúgó Poli-Farbe megye II., Észak 1. Orgovány 13 11 1 1 46-13 34 2. Lakitelek 13 10 2 1 31-15 32 3. Pálmonostora 13 10 1 2 29-8 31 4. Városföld 13 7 3 3 34-21 24 5. Kkfh. Vasutas 13 7 2 4 29-21 23 6. Nyárlőrinc 13 7 1 5 28-19 22 7 Bugac 13 6 1 6 23-20 19 8. Tabdi 13 6 1 6 23-25 19 9. Dunavecse 13 6 0 7 36-28 18 10. Csólyospálos 13 5 3 5 24-26 18 11. Jakabszállás 13 5 2 6 32-30 17 12. Kunfehértó 13 4 2 7 29-32 14 13. Kecskeméti LC13 2 3 8 13-36 9 14. Helvécia 13 2 2 9 12-35 8 15. Tiszaalpár 13 2 1 10 16-42 7 16. Ballószögi KSK13 1 1 11 10-44 4 Tiszaalpár - Lakitelek 0-0 Helvécia: Kiskunfélegyháza: Tiszaalpár: Lakitetek: Orgovány: Bugac: Halasi L. Pelikán (Kovács) Magyar Körtvélyesi Jelen Koncz Farkas (Reibl) Oroszi (Dinnyés) Németh Oláh (Tánczos) Fejes Szele Vér Cseh A. (Cseh Zs.) Hekkel Tóth Pécsik Grezsa Hardi (Nyúl) Csincsák Pásztor Kalics Kocsis B. Kovács G. Halasi K. Abonyi (Nemcsok) Túri Juhász Seres Szabó L Marosvölgyi Siber Fábián (Törőcsik) Magyar (Budai) Csernik 1. (Fehér) Seregélv (Tariánvi Komáromi Dömötör (Polgár) Kovács Molnár Péntek (Szegedi) E.) Kis Vidéki Tóth (Palásti) Fórizs Gréczi (Sárai) Tarjányi B. Gartner Gulyás Babita Kovács (Kertész) Hugyecz Szabó Á. Nyakocza(Szapu) Fütyü Baranyi (Gulyás) CsemikCs. (Kocsis Szabó N. Szabó T. Seres László (Pallós) Fazekas T.) Jókai Verebélyi Szalai Szikora (Szabó T.) Edző: Edző: Edző: Edző: Edző: Edző: Bodrozsán László Siber Mátyás Kása István Ézsiás Gábor Vízteleki János Kovács György Helvécia, 50 néző. Vezette: Kiss (Fejes, Tiszaalpár, 250 néző. Vezette: Amán (Kará­Orgovány, 100 néző. Vezette: Fülöp (Almási, Hugyi). Gól: Nyakocza, ill. Seres 3, Fütyü. csony, Törőcsik). Sárga lap: Németh, Túri, ill. Csavajda). Gól: Péntek, Hugyecz, Csernik Cs., Sárga lap: Siber. Kitűnt: Kis, Komáromi, Oláh, Kalics, Verebélyi. Piros lap: Hekkel. Ki­ill. Szabó N. Sárga lap: Kocsis B., Csernik L, Halasi L, ill. Seres, Fütyü, Cseh A. tűnt: Németh, Pásztor, Túri, ill. Fórizs, Kalics. Péntek, ill. Kovács, Jókai. Piros lap: Szabó L. Ifjúsági eredmény: 2-1. Ifjúsági eredmény: 1-5. Kitűnt: Pócsik, Seres, ill. Szabó N. Ifjúsági eredmény: 12­1. Csótvosoálos - Jakabszállás 2-111-0) Városföld- KLC 3-0 (1-0) Csólyospálos: Jakabszállás: Városföld: Kecskeméti LC: Kunfeherto - Pálmonostora 1-3 (1-1 Nadrai Kovács F. Vörös Bállá Kunfehértó: Pálmonostora: Orvos Mellák (Víg) Balogh S. Juhász Német Mindák Andricz Gulyás Almási Komonyi Hérány Kovács L Paragi (Varga) Kovács A. Marosvölgyi Csizmadia Berki Mészáros Mihalkó (Szekeres) Kánisz Kertész (Domokos) Héjjas (Kiss) Horváth Kovács N. Harkai Torbavecz Sáfár (Trungel) Bodor Popán Tóthi. Tálas Átrak Szabó Z. (Csatai) Nagy (Fekete) Tóth Pozsár (Földesi) Csikós Baranyi Kovács Engel Maczkó Tamási Baranya (Somogyi) Török Lovas (Kiss) Spiczer Bozsóki Soós(Papp) Novikov (Sólya) Palásti Farkas(Puskás) Dusik (Szabó P.) Lajkó Kovács S. (Szeri) Répás N. (Gurdics) Kullai Nagy Kapás Szklár (Mészáros) Bíró Szabó G. (Kiss) Póth Edző: Edző: Edző: Edző: Göczö Zsolt TorbaveczJózsef Sáfár Sándor Karakas Ferenc Edző: Edző: Csólyospálos, 150 néző. Vezette: Pocsai Városföld, 150 néző. Vezette: Bábel Bodor László Fehér László (Narancsik, Csontos). Gól: Mihalkó, Széké­(Barta, Molnár H.) Gól: Marosvölgyi, Kér­Kunfehértó, 100 néző. Vezette: Szűcs (Hodo­res, ill. Palásti. Sárga lap: Novikov, ill. Kovács tész, Nagy L. Sárga lap: Kertész, Sáfár, III. ván, Rátkai). Gól: Szabó, ill. Bíró 2, Pozsár. Sár­A., Palásti, Kullai. Piros lap: Török. Kitűnt: Komonyi. Kitűnt: Balogh, Almási, Kertész, ga lap: Popán, ill. Mészáros, Tóth, Pozsár, Bíró. Andricz, Harkai, Csikós, ill. Kovács F., Palásti. Nagy, Sáfár, ill. Komonyi. Piros lap: Kovács L Kitűnt: Tóth, Bozsóki, Hor­Ifjúsági eredmény: 4­1. Ifjúsági eredmény: 1-2. váth, ill. Bíró, Póth, Kovács N. Ifj.: 3-1. Mindkét két fiatal játékos - Tiringer Csaba (balra) és Bera András - a középpályán építette a támadásokat. GEBEEnil 4. perc: György indította a jobb oldalon Bimbó Antalt, aki futtából kilőtte a jobb fel­ső sarkot, 1-0. 13. PERC: Bimbó A. bedobását Szabó elvétette, Torbán rácsa­pott a labdára, és laposan a kapuba lőtt, 2-0. 28, perc: Bera András bal ol­dalról adta be a labdát, Tor­bán üresen várta a tizenhato­son belül, és fejéről a hálóba szállt a játékszer, 3-0. so. perc: Oszlánszki a jobb ol­dalról átívelte a labdát a bal oldalon felfutó Felföldinek, aki a kapuba lőtt, 3-1. 51. PERC: Orosz közelről a ka­pufát találta el. 71. PERC: Torbán cselezgetett a tizenhatos előtt, majd lövésre szánta el magát. A labda Polánszkit érintve jutott a ka­puba, 4-1. 74. perc: Molnár felrúgta Sallait a tizenhatoson belül, amiért tizenegyest ítélt a já­tékvezető. A büntetőt Miklós értékesítette, 4-2. 77. perc: Felföldi bal oldalról adta be a labdát, Sallait sen­ki sem fogta, így közelről a hálóba lőtt, 4-3. 90. perc: Sallai közeli lövését lábbal védte Varga. Tabdi- Ballószög 4-0 (1-01 Tabdl: Ballószög: Nagy Doszpod Bonea Szekér Molnár Z. Galántal Fábián (Szabó) Holczimmer (Lukács) Gaál Rumán Szlovák (Mezei) Simon Edző: Edző: Bácsi László Máté Gábor Tabdi, 150 néző. Vezette: Serdült (Csovcsics, Tumbász). Gól: Szlovák 2, Holczimmer, Me­zei. Sárga lap: Füle. Kitűnt: Holczimmer, Szlovák, Szekér, ill. Füle, Oláh. Ifjúsági eredmény: 6-0. Orgovány - Bugac 3-1 í 1-01 Nemes Turcsányi Patai (Gyönge) Huber Füle Oláh Hortobágyi Szitás T. (Sárosi) Szitás B. (Molnár Zs.) Andrási (Szalai) LABDARUGÓ STADLER MEGYE II., DEL Bácsbokod - Bajaszentistván 4-0 (1-01 Siikösd - Hajós 1-0 (0-01 Nagybaracska - Katymár 3-1 (1-01 Bácsbokod: Bajaszentistván: Sükösd: Hajós: Nagybaracska: Katymár: Szőke Petrovácz Szabados Tasnádi Mikolás Palásti Tettinger (Cs. Csabai (Hulej) Koszorús Ruff Somogyi Z. Berki Kovács) Puskás Marusa Birgány (Kovács) Nagy A. Rasztik V. Kölcze Kristolovics Matity Nádasdi P. Fekete Rákity Győré Onhausz Gruber Nádasdi G. Balics Rasztik P. Morvái Radics Halász (Kazinczi) Nasz Illés L (Illés T.) Hebők Bosnyák Timer Angeli (Molnár) Czuczu Somogyi T. Pilcsuk Kovács Gergity Schindler Tamaskó Császár Gulyás Győrfi (Dervaderics) Rigó Kovács Huber Gúnya Pillér Anka Török Tamás (Balázs) Pesti Szőcs (Kubovics) Vadászlaki (Kovács) Veverka (Mamuzsics) László Holczer (Juhász) Pesti (Kutyka) Gyöngy Kanizsai Horváth Edző: Edző: Edző: Edző: Edző: Edző: Barákovics István Szólik Gábor Lógó János Ginál Gábor Vanó Sándor Ribár Zsolt Bácsbokod, 200 néző. Vezette: Tóth Cs. (Gönczi, Szécsényi). Gól: Veverka 2, Tettinger, László. Sárga lap: Rigó. Kitűnt: László, Tettinger, Kovács, Szőke, III. Puskás. Ifjúsági eredmény: 0-3. Sükösd, 100 néző. Vezette: Vörös (Kriván, Kovács D.). Gól: Pesti. Sárga lap: Marusa, il Nádasdi G., Tamaskó. Piros lap: Huber. Ki­tűnt: Pesti, Schindler, Marusa, ill. Nasz, Huber. Ifjúsági eredmény: 4-0. Nagybaracska, 100 néző. Vezette: Horváth F. (Tóth P, Kozár). Gól: Kanizsai 2, Szőcs, ill. Pilcsuk. Sárga lap: Somogyi 1, ill. Rasztik V. Kitűnt: NagyÁ., Császár, Kanizsai, ill. Pilcsuk, Rasztik V., Rákity. Ifjúsági eredmény: 3-2. Csávolv ­Ersekcsanád 0-0 Császártöltés­Bácsborsód 5-1 (4-1) Faisz­Kelebia 1-311-1) Csávoly: Érsekcsanád: Császártöltés: Szeremé: Fájsz: Kelebia: Babicz Székely Frick Tamási Richter Kollár Kiss Glavatity Árvái Kómár Tanyó Szántó (FerenczGy.) Király (Pólyák) Kasza FilusA. Kővári MihalikZs. Szabó G. (Erdélyi) Kővári Bajnok Jánosi Csongor Tóth A. Ürmös Bosnyák NagyZ Schindler Mezei (Palkó) Mihalikl. Miklós B. Kárpáti K. Szabó P. Vata (Veres) Sánta Varga Á. Bereczki Gémes Vidákovics Filus G. (Berger) Tirpák (Konkoly) Póta Fodor Wittner (Horváth G.) Nagy A. (Farkas) Herczeg Dányi Anisity Dulics Losonczi Kovács K. (Gyurkity) Varga Koch Kékesi Tartott Kárpáti R. Taba (Aranyos) Béleczki (Györgye) Pencz Tamaskó (Gáncs) FerenczM. Szabó G. Kovács 1. Kovács Gy. Majoros (Újházi) Szász Patocskai Edző: Edző: Edző: Edző: Edző: Edző: Kiss Róbert Znnyi István Verba József Raffai Rudolf Szász Zoltán Dulics József Csávoly, 100 néző. Vezette: Varga (Vén, Markó). Sárga lap: Wittner, NagyZ., ill. Gyurkity. Kitűnt: Kővári, ill. Székely. Ifjúsági eredmény: 0-3. Felsőszentiván - Bácsborsód 2-1 (0-01 Felsószentfván: Bácsborsód: Péter Farkas Kovács (Kiss) Varga Répási Török (Csontos) Blahó Orosz Schnobl A. Héhn (Bognár) (Schnobl K.) Hamóczi Tettinger Mojzes Mészáros (Nemes) Bulla Tóth Merkler Szabó Faragó Rezsneki Salamon (Simon) Kuthi Edző: Edző: Szűcs Zoltán Illés Antal Felsőszentiván, 150 néző. Vezette: Állaga (Stefánovics, Nasz). Gól: Rezsneki, Szabó, ill. Hamóczi. Sárga lap: Tettinger, Schnobl K., Kuthi, ill. Mojzes. Kitűnt: Tettinger, Répási, Blahó, ill. Hamóczi, Mojzes, Farkas. Ifj.: 2-2. Császártöltés, 250 néző. Vezette: Körösi (Zsebő, Bella). Sárga lap: Kómár, Pencz. Gól: Herczeg 3, Kovács, Dányi (öngól), ill. Tirpák. Kitűnt: Herczeg, Jánosi, ill. Mojzes. Ifjúsági eredmény: 6-2. Mélykút - Szakmár 1-6 (0-31 Fájsz, 110 néző. Vezette: Tóth I. (Pólyák, Szalontai). Gól: Szász, ill. Szabó 2, Miklós B. Sárga lap: MihalikZs., ill. Kollár, Bereczki, Pa- tocskai T. Kitűnt: Tamaskó, Szász, ill. Szabó, Dulics, Miklós B. Ifjúsági eredmény: 1-7. Labdarúgó Stadler megye IL, Dél Mélykút: Szakmar: Gavlik Papp Cs. Kamara KissM. Bori Maczkó (Bényi) Odor Beszedics Velez (Berkó) Snyehola Bállá Zsinka Romsics(Tóth K.) Kalló Greksa Varjú Gubányi Rab (Tóth Z.) Balogh Szalontai (Szigeti) András Nagyapáti Edző: Edző: Velez Attila András Gábor Mélykút 80 néző. Vezette: FilusT. (Bánáti, Temyák). Gól: Balia, ill. Varjú, Gubányi, Sza­lontai, András, Nagyapáti, Tóth Z. Sárga lap: Kiss M. Piros lap: Kamara. Kitűnt: András, Nagyapáti, Varjú. Ifjúsági eredmény: 4-4. 1. Császártöltés 14 12 0 2 63-12 36 2. Kelebia 15 10 4 1 36-16 34 3. Szakmár 14 11 0 3 33-18 33 4. Hajós 14 10 1 3 35-21 31 5. Nagybaracska 14 8 1 5 28-19 25 6. Mélykút 14 7 2 5 29-36 23 7. Katymár 14 6 2 6 23-24 20 8. Szeremle 14 5 4 5 27-22 19 9. Sükösd 13 5 4 4 24-21 19 10. Bácsbokod 14 5 2 7 29-33 17 11. Érsekcsanád 15 3 5 7 17-22 14 12. Csávoly 14 3 5 6 23-32 14 13. Fájsz 13 4 1 8 20-30 13 14. Felsőszentiván 14 3 2 9 28-46 11 15. Bajaszentistván 14 3 1 10 12-38 10 16. Gara 13 2 3 8 19-31 9 17. Bácsborsód 13 2 1 10 20-45 7 Szabadnapos: Gara