Petőfi Népe, 2008. október (63. évfolyam, 230-255. szám)

2008-10-01 / 230. szám

PETŐFI NÉPE - 2008. OKTÓBER 1., SZERDA SPORT 15 Színészfocisták is pályára lépnek a szombati NB l-es mérkőzés előtt Megizzadt a bajnokcsapat futsal Az újonc Kecskemét legjobb élvonalbeli formáját mutatta Sztrájkolnak a kosarasbírók, nem vezetik le a bajnoki meccseket Október 4-én szombaton 18 óra­kor lesz Kecskeméten a KTE- Ereco-Vasas élvonalbeli labda­rúgó-mérkőzés. Az izgalmasnak ígérkező élvonalbeli meccs előtt a magyar színészválogatott a KTE szeniorválogatottjával ját­szik. A 16 órakor kezdődő talál­kozón a vendégeknél több nép­szerű színész is pályára lép, Ka­marás Iván, Puskás Péter, Lippai László, Szarvas Attila, Cseke Pé­ter is ott lesz a csapatban. A ta­lálkozó két szervezője: dr. Pálvölgyi László és dr. Sárközy Szabolcs elmondta, hogy a ven­déglátóknál biztosan labdába rúg Hájer Sándor, Rózsa Pál, Tomiszlav Szivics, Fekete Sán­dor, Érsek József, Vérségi János és a megyei bíróság új elnöke, dr. Bicskei Ferenc is. ■ R. I. A hetvenöt éves Fenyvesi Mátét köszöntötték A 76-szoros válogatott Fenyvesi Mátét köszöntötték 75. születés­napja alkalmából a labdarúgó­szövetségben. Jánoshalmán szü­letett. A helyi csapatban kezdett, majd a Kecskeméti Kinizsi, ké­sőbb a Ferencváros igazolta le. Négyszeres bajnok, egyszeres Magyar Kupa-győztes, és döntő gólt fejelt a WK-fináléban. ■ Az élvonalban újonc KTE- Cucu FC csapata a bajno­ki cím védőjét fogadta hétfőn este a Messzi Ist­ván Sportcsarnokban. Rajtmár István A vendégek a 13. percben sze­rezték meg a vezetést, Sáfár ta­lált Koós kapujába. A 23. perc­ben Gál kettőre növelte a vendé­gek előnyét,, majd a 31. percben Ábel előbb szépített, majd 4 perc elteltével éles szögből lőtt a ven­dégek kapujába, 2-2. Nagyon jó mérkőzést láthattak a nézők, a kapuban Koós bravú­rok sorozatát mutatta be. Ám az előnyük elvesztését követően rá­kapcsoltak a vendégek, és a 37. percben Nagy I., rá egy percre Lovas góljával a bajnokcsapat vé­gül elvitte a három pontot: KTE-BERETTYÓÚJFALU 2-4 (0-1) Kecskemét: Koós - Márics, Ronkó, Gazdag, Virág. Cs.: Tiha­nyi, Márton, Bállá, Ábel, Szabó Z., Bakos, Péntek. Edző: Koncz Zsolt. koncz ZSOLT: - Nagyon sajná­lom, hogy sikerült pontot szerez­ni. Azt gondolom, hogy a csapat hozzáállása már megfelelő volt, és ha így játszunk a továbbiak­ban, akkor hamarosan meg is szerezhetjük az első pontunkat. szitkó Róbert: - Remélem, ez volt számunkra a bajnokság leg­gyengébb meccse. Ábel Zsolt (fehérben) remekül játszott a bajnok Berettyóújfalu ellen, két gólt is lőtt a vendégek kapujába. Nem fogadják el a kosaras játék­vezetők a szövetség díjemelését, nem vállalják a szerdán rajtoló női NB I-es mérkőzések dirigálá­sát sem. A szövetség 20 száza­lékkal növelte a bírók 25 ezer fo­rintos honoráriumát, ám a sípo­sok az első osztályban 80 száza­lékos emelést - valamint a biz­tonság javítását - követeltek. A játékvezetők kara állásfoglalásá­ban kifejtette: „a követeléseknek csak elenyésző része teljesült, a lényegiek közül viszont semmi sem". A bírók sérelmezik, hogy nincs rendezve jogállásuk és képviseletük a szövetségben, a férfiliga a tárgyalások felén nem volt jelen, a női pedig visszalé­pett a kompromisszumos meg­oldás után néhány nappal. ■ Szávay Ágnesnek Azarenka jelentett végállomást Az első forduló jelentette a vég­állomást Szávay Ágnes számára a 650 ezer dollár díjazású stutt­garti tenisztornán, ahol a fehér­orosz Azarenka győzte le 7:5, 6:3-ra. Az első játszmában 5:2- es hátrányból Szávay kiegyenlí­tett, ám a végét riválisa bírta job­ban. A folytatásban 3:3-ig tartot­ta magát Szávay, utána sorozat­ban három gémet vesztett. ■ Hyundai a kecskeméti Hoványnál Tisztelettel tájékoztatjuk minden meglévő és leendő ügyfelün­ket, hogy a teljes körű és maximális kiszolgálás érdekében a Hyundai Holding Hungary Kereskedelmi Kft. tovább bővíti már­kakereskedői hálózatát. Az újonnan nyíló márkakereskedés a Hyundai hivatalos képviselete Bács-Kiskun megyében. Az új márkakereskedés neve: Hyundai Hovány Székhelye, elérhetősége: Kecskemét, Szent László krt. 68. (76) 502 800 Nyitás időpontja: 2008. október 1. www.hyundaihovany.hu HYunnni HIRDETÉS ÚJ MAGYARORSZÁG VIDÉKFEJLESZTÉSI PROGRAM 2007-2013 UJ MAGYARORSZAG VIDÉKFEJLESZTÉSI PROGRAM k A 2007-2013 Mikrovállalkozások fejlesztése Turisztikai tevékenység ösztönzése Falumegújítás és fejlesztés Vidéki örökség megőrzése Dr. Forgács Barnabás a földművelésügyi és Vidékfej­lesztési minisztérium szakáilarnlitkára, az Új Magyaror­szág Vidékfejlesztési Program 2008. októberében induló vidékfejlesztést érintő intézkedéséről tájékoztatót tart Időpont: 2008. október 2. csütörtök, 17:00 óra Helyszín: Bácsalmás, Művelődési Központ Szent János u. 9. Házigazda: Zaiántai Endre, polgármester Európai Mezőgazdasági Vidékfejlesztési Alap a vidéki területekbe beruházó Európa