Petőfi Népe, 2008. szeptember (63. évfolyam, 204-229. szám)

2008-09-29 / 228. szám

14 Talmácsi Gábor többször haladt az élen, végül a harmadik lett A125 kcm-esek között vb-címvé- dő Talmácsi Gábor a harmadik helyen végzett a gyorsaságimo- toros-vébé Japán Nagydíján. A viadalt a német Stefan Bradl nyerte 39:57.228 perces idővel. A második helyezett a francia Mike Di Meglio lett, aki 0,151 másodperccel maradt le a győz­tes mögött, 39:57.379-es időt produkálva. A világbajnok ma­gyar versenyző, aki többször is vezetett, 39:57.509 perces idővel ért célba. Az Aprilia magyar pi­lótájának két hete, az indiana- polisi futamon eltört a kezében a sajkacsont, most csak külön orvosi engedéllyel indulhatott el. „Nagyon boldog vagyok, bár elképzelhető, hogy ez nem lát­szott rajtam a verseny utáni interjúnál, mivel akkor már min­den idegszálam érezte a kezem­ben lévő fájdalmat. Kemény ver­seny volt, nagyon elfáradtam a végére, de örülök, hogy végig bírtam. Köszönöm az orvosok­nak, hogy egyáltalán lehetővé tették az indulásomat, ami teg­nap még kérdéses volt. Le kellett küzdenem a fájdal­mat, ami féktávokon nagyon ne­héz volt, de a motorom kitűnően működött. Köszönöm a csapa­tomnak is, hogy remek gépet ál­lítottak össze. Szerencsére nem mozdult el a csavar a csuklóm­ban, ezt egy gyors röntgennel ellenőrizte dr. Costa - mondta Talmácsi, aki a vb-pontverseny negyedik helyén áll. ■ Játszmákon belül szoros küzdelmet vívtak a bajnokkal Női extra ligás asztalitenisz-mér­kőzésen: BUDAPEST POSTÁS DIEGO-AKKER PLUS SOLTVADKERTI TE 6:1. Az eredmény nem tükrözi a mérkőzés alakulását, hiszen a bajnokcsapat ellen több mérkő­zésen is pariban voltak az Amb­rus lányok. Például párosban ve­zetésből vesztettek, Ambrus Krisztina 2:0 és 7:4-re is vezetett Lovas Petra ellen. Ambrus Tí­mea Kertai ellen csak 2:3 arány­ban maradt alul, és végül Beáta is nyert szettet Kertai ellen. Az egyetlen vadkerti győzelmet Ambrus Tímea érte el. ■ autóbusz­vezetőket keres Kecskemét helyi járatú autóbuszokra Érdeklődni és jelentkezni lehet: Kökény István helyi üzemigazgatónál személyesen, Kecskemét, Noszlopy Gáspár park 1. helyi pályaudvaron, vagy s a 76/321-451 telefonszámon. | SPORT PETŐFI NÉPE - 2008. SZEPTEMBER 29., HÉTFŐ Mezőkövesdé a két pont kézilabda Öt mérkőzés után is pont nélkül áll a Kecskemét Csak a KTE ll-nek sikerült nyernie a megyei NB lll-as csapatok közül KISKUNFÉLEGYHÁZI HTK - HÓDME­ZŐVÁSÁRHELYI fc 1-4 (0-2) Kis­kunfélegyháza, 250 néző. V.: Czirbuly. Kiskunfélegyháza: Tóth P. - Kádár T., Húber (Szalai), Nemes, Fricska (Kerekes R), Bagi M., Új­vári, Tóth L, Szabó A., Czibolya, Bekő (Lénárt). Edző: Lódi László. A 7. percben Marton 18 méter­ről lőtt a bal alsóba (0-1). A 30. percben Rácz érkezett az ötösön, majd a kapu bal oldalába fejelt (0-2). Az 55. percben Czibolya használta ki a kapu előtti kava­rodást és 5 méterről a kapu bal sarkába lőtt (1-2). A 64. perc­ben Nagy András az ötösről ta­lált a jobb felső sarokba (1-3), majd rá két percre Kis Krisztián 11 méterről a bal alsóba (1-4). KTE ll-BUDAFOKI LC 2-0 (2-0) Kecskemét, 200 néző. V.: Kántor. Kecskemét: Tóth Z. - Fekete A. (Urbán R), Bagi L, Koszó, Nagy J., Szilágyi, Lungu, Ábel Zs., Ko­sa (Szabó R), Kormos, Balázs (Kiss L). Edző: Török László. A 35. percben Kosa szögletét követően Lungu bólintott 5 mé­terről a kapu közepébe (1-0), majd a 40. percben Szilágyi adott középre Kormos 3 méterről a ka­pu bal alsó sarkába lőtt. GYULAI TERMÁL FC - IZSÁKI sárfehér se 2-1 (0-0) Gyula, 150 néző. V.: Orosz. Izsák: Házi - Garaci, Kovács Zs., Kovács A., Márton (Aczél), Thám, Valkai, Árva (Liptai), Nagy V., Hleba (Takács), Dürgő. Edző: Gréczi Gábor. Az 58. percben Czira közelről fejelt a kapuba (1-0), rá egy percre egyenlített az Izsák: Ko­vács András tizenegyesből a ka­pu jobb oldalába lőtt (1-1). A hosszabbítás második percében Bagi megszerezte a győztes talá­latot (2-1). ■ Labdarúgó NB III. Alföld csoport 1. KTE II. 8 7 0 1 25-8 21 2. Algyő 8 5 2 1 18-10 17 3. Honvéd II. 8 4 4 0 15-5 16 4. Budafok 8 5 1 2 12-6 16 5. Szolnoki Sp 1.8 4 3 1 19-8 15 6. Hódmezővh 1.8 4 2 2 15-12 14 7. Érdi VSE 8 3 3 2 9-7 12 8. Gyula 8 3 1 4 15-13 10 9. Tisza Volán 8 3 1 4 12-14 10 10. Orosháza 8 2 3 3 10-12 9 11. ÚjbudaTC 8 2 2 4 14-21 8 12. Izsák 8 2 2 4 6-13 8 13. Monori SE 8 2 1 5 11-20 7 14. Dabas 8 1 2 5 10-15 5 15. Kkfházi HTK 8 1 2 5 6-21 5 16. Jászapáti 8 1 1 6 4-16 4 A hiba a rossz támadójátékban keresendő kézilabda A kiskunhalasi csapat eddig egyetlen meccsen sem nyert szönhető a vereségünk - azon gondolkodik, hogy mi- mondta Zsadányi Sándor, a ha- ként tudná orvosolni a bajt. lasiak edzője, aki egyfolytában - A kollégák mindig lelket Tajtavill-Nyíradony-Kiskunhalasi NKSE 26-17 (11-8) Nyíradonyban sem jártak siker­rel a kiskunhalasi hölgyek, így öt fordulót követően egyetlen bajno­ki pontot sem jegyezhetnek.- Nyíradonyban már ment a meccs, mi pedig még aludtunk, ennek köszönhető, hogy ellen­felünk produkált egy ó-O-s szériát. A második játékrész­nek is volt egy tízperces szaka­sza, amikor egyszerűen képte­lenek voltunk a kapuba találni. Ez a rossz támadójáték pszi­chésen nagyon megviselte a társaságot, főleg ennek kö­NB I-es női kézilabda-mérkő­zés. Nyíradony, 300 néző. Ve­zette: Árokszállásy, Janáki. kiskunhalas: Guiu - Valovics 1, Rábai 3, Sípos K. 2, Sterbik 1, Kása, Takács 8 (3). Csere: Szarka 1, Tóth Zs. 1, Zámbó, Horváth M. Edző: Zsadányi Sándor. Kitűnt: Lajtos (kapus), Kudor 6, Gulyás, Sopronyi 10 (3), il­letve Takács. Kiállítások: 6, ill. 6 perc. Hétméteresek: 5/3, ill. 4/3. öntenek belém. Azt mondják, nem rossz amit csinálunk, le­gyek türelmes, mert egyszer majd szépen elindul a szekér. A védekezésünk jó, a kapu­sunkkal sincs semmi gond, egyedül a támadójátékunk le­hangoló. Sajnos Fortuna sem volt kegyes hozzánk a sorso­láskor. Nehéz ellenfelekkel kezdtünk, de most jön három hazai meccs, amik könnyebb­nek tűnnek. Remélem, hogy a nyolcadik fordulót követően már négy pontunk lesz. ■ B. K. Jellemző kép a tegnapi mérkőzésről: a kecskeméti Berta Róbert tanácstalanul keresi a társakat a mezőkövesdi védők szigorú őrizetében. ,A mérkőzés két pontját betervez­te az idei eredménylistába a kecskeméti klub vezetése. BUDAPEST BANK KECSKEMÉTI KC-MEZŐKÖVESD 25-38 (15-19) NB I-es férfi-kézilabdamérkő- zés, Kecskemét, Messzi I. Sport- csarnok, 800 néző. Vezette: Hor­váth R, Marton. KECSKEMÉT: Kovács R. - Ke- kezovics 3, Dobardzijev 4, Muhi 2, Juhász V. 3, Tóth E. 6/3, Berta 1. Csere: Erdélyi (k), Basarics, Dobó 1, Veszelinov, Vujasin 1, Csorba 2, Drabant 2. Edző: Kun István. MEZŐKÖVESD: Tóth K. - Papics 4, Bécsi 4, Bajorhegyi 5, Mili- csevics 2, Fekete 10/1, Juhász Z. 4. Csere: Szabó P. (k), Molnár 1., Padla 2, Rácz 4, Rosta 2, Zele. Edző: Rosta István. Kiállítás: 12, ill. 8 perc. Hétméteres: 4/3, ill. 1/1. A kecskemétiek szerezték meg a vezetést, 3-3-ig együtt ha­ladt a két csapat. Ekkor azonban állva hagyta a házigazdákat a Kövesd: a 13. percben 4-8 volt az állás. A hazaiak vért izzadva a 24. percben Tóth Edmond góljá­val 12- 13-ra feljöttek azért, hogy pár perc alatt elszórakozzák a szoros eredményt, 15-19 a fél­idő. A fordulás után öt percig volt némi remény a felzárkózásra, de a 42. percben már 18-25 volt az állás. Ezután egy hitehagyott ha­zai csapat játszott egy önbiza­lomtól duzzadó Mezőkövesddel. A vége nem is lehetett más, mint nagy különbségű vereség. Kun István: - Az eredmény ön­magáért beszél, ennyi hibát nem lehet büntetlenül elkövetni. Rosta István: - Büszke vagyok a csapatra és a szurkolókra. Nagy eredményt értünk el. ■ R. I. autóbusz­vezetőket keres Kecskemét, Kiskunfélegyháza, Izsák, Tiszaalpár és Pálmonostora térségből Érdeklődni és jelentkezni lehet: Szarvas Éva helyközi üzemigazgatónál | személyesen, Kecskemét, Noszlopy Gáspár park 1 helyközi pályaudvaron, vagy a 76/503-683 telefonszámon. SZEGEDI SZÉKHELYŰ VILLAMOS ÉS SZERELŐIPARI VÁLLALKOZÁS kezdő és gyakorlott villanyszerelőket, hegesztőket és szerkezetlakatosokat keres felvételre. Vidékiek esetében szállás biztosítása megoldható. Jelentkezni lehet telefonon a 06 30/692-1591-es és a 06 30/928-7383-as számokon 8-17 óra között valamint a gaspar.jozsefne@foszer.hu . e-mail címen. Kecskeméti telephelyű élelmiszeripari cég keres férfi alapanyag raktárost. Számítógépes ismeret, targoncavezetői vizsga előny. 2 Érd.: 30/460-5739. | Könyvelőiroda gyakorlott könyvelőt keres önálló munkára, kecskeméti munkahelyre. A jelentkezést „lxl” jeligére a kiadóba kérjük eljuttatni. (Határidő: 10.03.) JMUNBSWW JLt Kft. keres TISZAKÉCSKÉRE jól képzett, gyakorlattal rendelkező szakembereket.- LAKATOS - HEGESZTŐ - CNC-FORGÁCSOLÓ munkakörbe. Kiemelt kereseti lehetőség! Tartós, biztos munkahely! Jelentkezni: Domokos Ferencné személyzeti vezetőnél Tiszakécske, Dózsa telep 69. * E-mail: domokosne@tigep.hu ? Telefon: 06-70/708-3023, 76/542-159 S A Mediterrán Magyarország Betoncserép Gyártó Kft. új, kunszentmiklósi gyárába Műszaki munkakörbe munkatársat keres. Feladatok: • A műszak vezetőjének irányítása alatt a gyár karbantartási feladatainak ellátása Elvárások: • min. középfokú szakirányú végzettség (elektromos berendezés szerelő technikus, eléktromüszerész, villanyszerelő, autószerelő, erősáramú berendezés szerelő technikus, villamos gépszerelő technikus, mechanikai műszerész, géplakatos, gépész technikus, gépszerelő stb.) • építőipari-, gyártási tapasztalat • precíz, megbízható munkavégzés Amit kínálunk: • Versenyképes jövedelem • Juttatások • Változatos munka, szakmai kihívás és fejlődés g Munkavégzés helye: Kunszentmiklós 2 Pályázatokat október 10-ig kérjük leadni az allasfnlmediterran.hu e-mail címre. HIRDETÉS A Mediterrán Magyarország Betoncserép Gyártó Kft. új, kunszentmiklósi gyárába gépészmérnök munkatársat keres. Feladatok: • termelési csoport irányítása • a termelési tervben foglaltak teljesítése, a határidők betartása • kiváló minőségű termelés biztosítása • folyamatos termelés fenntartása ■ hatékonyság biztosítása és folyamatos javítása Elvárások: • gépészmérnöki végzettség • építőipari-, gyártási tapasztalat • minőségbiztosítási területen szerzett tapasztalat • angol és német kommunikációs szint • MS Office, CAD ismeret Amit kínálunk: • versenyképes jövedelem • változatos munka, szakmai kihívás és fejlődés • Juttatások Munkavégzés helye: Kunszentmiklós Pályázatokat október 10-ig kérjük leadni az allas@mediterran.hu e-mail