Petőfi Népe, 2008. augusztus (63. évfolyam, 179-203. szám)

2008-08-19 / 194. szám

14 SPORT PETŐFI NÉPE - 2008. AUGUSZTUS 19., KEDD Tíz emberrel is értékes hazai győzelem labdarúgás • pou-FARBE MEGYEI ii. osztály észak A Tabdi nem azt a játékot nyújtotta, amit tavaly Egy év kihagyás után is­mét a megyei II. osztály­ban folytatja a Tiszaalpár csapata a játékot. A mér­kőzés előtt Kása István, a hazaiak edzője egy pont­tal is elégedett lett volna. Csapata nem engedett a háromból. Szentirmay Tamás Mindjárt a mérkőzés elején cse­rére kényszerült a vendégcsa­pat. Lukács meghúzódott, nem tudta folytatni a játékot. Ez úgy tűnt, hogy megzavarta a néhány percig emberhátrányban játszó Tabdit, amit remekül használtak ki a hazaiak: egy jól eltalált Hekkel-lövéssel a tiszaalpáriak meg is szerezték a vezetést. Ezt követően László előtt adódott több lehetőség a gólszerzésre, de Tiszaalpár-Tabdi 3-1(2-11 egyikkel sem tudott élni, míg a vendégeknek szerencsés körül­mények között sikerült egyenlíte­niük. Nem kellett azonban soká­ig várni, hogy ismét a hazaiak­nak álljon a zászló. A szünet után a Tabdi többet birtokolta a labdát, meddő me­zőnyfölényben játszott. Az utol­só húsz percre az alpáriak 10 fő­re fogyatkoztak, ez azonban nem jelentett előnyt a vendégeknek, sőt, az utolsó pillanatban ismét őket érte „találat". Egyik csapat sem játszott jól, sok volt a pontatlan átadás. A vendégeknél hiányzott az átütő­erő és sok esetben körülménye­sek voltak. Nem tudták azt a já­tékot nyújtani, amit az előző évi bajnokságban megszoktak tő­lük. A hazaiakat dicséret illeti, mert tíz emberrel is tudtak gól szerezni, ezért megérdemelten tartották otthon a három pontot. : Tiszaalpár. Tabdi: Verebélyi Németh Kovács Töröcsik Túri Fábián R. (Farkas) Tóthi. Hekkel Babita Baranyi (Győri) László (Patak) Edző: Kása István Kapitány Fábián S. (Szlovák) Szekér Bonea Németh Doszpod Lukács (Tóth Z.) Holczimmer (Bánya) Font Szabó Gaál Edző: Hunyadi László Kkfháa Vasutas ­Kkfházi Vasutas: Pelikán Horváth Cseke Csincsák Dongó Abonyi (Fütyü) Dömötör (Cseh) Vidéki (Dinnyés) Gulyás Polgár (Oroszi) Seres (Nagy) Edző: Siber Mátyás D.vecse 2-1 (0-11 Dunavecse: Pergel Kothencz Polánszki Bárányos Orosz Oszlánszki (Kövesdi) Szabó Gutman Felföldi Princes (Miklós) Balázsi Edző: Sümegi József Tiszaalpár, 300 néző. Vezette: Sebestyén (Kávai, Király). Gól: Hekkel, Kovács, László, ill. Gaál. Sárga lap: Túri, Babita, ill. Fábián, Bonea, Tóth. Piros lap: Túri. Kitűnt: az egész csapat, ill. Gaál, Font, Bonea. Ifjúsági ered­mény: 2-4. . «Ü SÍ I Kiskunfélegyháza, 100 néző. Vezette: Eke (Töröcsik, Csákó). Gól: Vidéki, Gulyás, ill. Princes. Sárga lap: Gutman. Kitűnt: Dongó, Dömötör, Gulyás, Polgár, ill. Kothencz, Sza­bó, Gutman. Ifjúsági eredmény: 0-2. Kökény Koncz (Szabó L.) Grezsa Kovács G. Jókai Farkas Kovács P. (Szabó T.) Szikora (Tholt) Seregély Szabó N. Szabó Á. Edző: Kovács György Varga Bálint Forgó Molnár Csemák (Golovics) BeraT. Bera A. György (Bimbó I.) László (Bucsus) Bimbó A. (Böde) Torbán (Mányi) Edző: BendeJózsef Jelen Csernik I. Póczik Kocsis B. (Szegedi) Seres (Kocsis T.) Fejes Péntek Hugyecz (Sárai) Rózsa (Mankovics) Csernik Cs. Szalai Edző: Vízteleki János Körtvélyesi Oláh (Táncos) Tóth Kalics (Verebélyi) Juhász Kovács P. Magyar (Budai) Fazekas Fórizs Lángos (Molnár) Mata Edző: Ézsiás Gábor Bugac, 120 néző. Vezette: Herceg (Patyi, Kohajda). Gól: Bimbó A. Sárga lap: Grezsa, Kovács G„ Kovács P. Kitűnt: Grezsa, Jókai, il Bimbó A. Ifjúsági eredmény 6-1. Orgovány, 150 néző. Vezette: Filus (Bánáti, Török). Gól: Péntek, Hugyecz, Csernik Cs. Sárga lap: Fejes, ill. Tóth, Magyar. Kitűnt: Je­len, Csernik L, Hugyecz, ill. Körtvélyesi, Ju­hász. Ifjúsági eredmény. 8-2. Kunfehértó, 150 néző. Vezette: Fülöp (Mester, Hegyi). Gól: Grácz, Bozsóki. Sárga lap: Grácz, Szabó R. Kitűnt: Csorba, Berki, Maczkó, Bozsóki, ill. Vörös, Sáfár, Kertész. Ifjúsági eredmény: 11-0. Ballószög, 120 néző. Vezette: Berki (Polgár, Karácsony). Gól: Sipos, ill. Dobos 2. Sárga lap: Huber, ill. Horváth, Bodor, Marosvölgyi. Kitűnt: Gyönge, Szitás, Sallai, ill. Dobos, Bo­dor, Halasi. A tiszaalpári Kovács József (balra) Gaál Zoltánnal vívott nagy harcot az egész mérkőzés alaU. Pálmonost­Csólvoso. 1-0 (1-0) Jakabsz. - Kecskemét8-1 (5-0) Érsekcs. - Bácsborsód 2-1 (0-0) Szakmár- Nagvbaracska 3-2 (0-0) Sükösd - Csávohr 2-4 (1-2) Palmonostora: Csólyospálos: Jakabszállás: Kecskeméti LC: Érsekcsanád: Bácsborsód: Szakmár: Nagyba racska: Sükösd: Csávoly: Mindák Nadrai (Hunyadi) Kovács F. (Kovács Bállá Székely Farkas Zsinka Mikolás Nagy Molnár Seres Baranya R.) Hajagos Bajnok Varga Greksa Fekete Papp Kővári Papp Répás KissJ. (Székely) Fekete Kasza Orosz Tóth (Kalló) Nagy Marusa Király Kovács L Orvos Kánisz(Kullai) Csizmadia Csőzik Héhn Bréti Kanizsai (Kubovics) Schindler Gémes (Kurtyák) Földesi Novikov (Tálas) Gulyás Héjjas Nagy A. (Kiss E.) Harnóczi (Török) Romsics(Gillich) (Pintér) Kazinczi (Pólyák) Kovács N. Harkai Török Jónás (Szabó) (Lan­Vidákovics G. Mojzes Gubányi Balics Halász Wittner (Novák) Tóth Mihalkó Torbavecz(Csákó) tos) (Kovács) Csontos(Csúcs) Perity(Kovács) Császár Matity Szabó G. Bíró Andricz (Szekeres) Átrak S. Juhász (Dusik) Vidákovics B. Bulla (Merkler) Rab (Nagyapáti) Somogyi Z. Molnár Zs. Losonczi Tamási Csikós Baranyi Terecskei (Miókovics) Rácz Balogh (Varjú) Gúnya Gruber(Kovács) Kárpáti K. Mészáros Szekeres Törteli Szalai Glavatity Simon (Bognár) Szalontai Somogyi T. (Illés T.) Pesti (Katymarac) Soós Répás Palásti Kiss (Illés) NagyZ. Salamon András Király F. Tamás Bosnyák Edző: Edző: Szilágyi (Sódar) Spitzer Farkas (Blahó) (Barta) Szőcs (Illés L), (Kutyka) KissR. Fehér László Götcző Zsolt Edző: Edző: Hoffman Edző: Edző: Kárpáti R. TorbaveczJózsef Karakas Ferenc Edző: Edző: Dobler Róbert Vanö Sándor Edző: Edző: Pálmonostora, 150 néző. Vezette: Aradi Jakabszállás, 80 néző. Vezette: Kiss L. Kemya Tibor Váits Zoltán Szakmár, 100 néző. Vezette: Kávai (Barta, Lógó János Kiss Róbert (Cser, Pólyák). Gól: Soós. Sárga lap: Mészá­(Palcsik, Hugyi). Gól: Átrak 3, Szilágyi 2, trsekcsanad, züü nezo. Vezette: Polyak (Ven, Pataki). Gól: Greksa, Gubányi, Gillich, ill. Sükösd, 150 néző. Vezette: Tóth 1. (Vén, ros. Kitűnt: Mindák, Soós, ill. Mihalkó, Ré­Kánisz, Torbavecz, Sódar, ill. Lantos. Kitűnt: Tóth). Gól: Glavatity, Nagy, ill. Bognár. Sárga Császár, Gúnya. Sárga lap: Tóth, Bréti, Perity, Szűcs). Gól: Matity, Halász, ill. Szabó, pás, Nadrai. Ifjúsági eredmény 3-6. az egész csapat, ill. Lantos, Illés, Jónás. Ifjú­lap: Kovács, ill. Farkas. Kitűnt: Kasza, NagyZ., András, ill. Császár, Somogyi. Piros lap: Fe­Gémes, Bosnyák, Kárpáti R. Sárga lap: sági eredmény. 7-0. Glavatity, Hoffman, ill. Varga, Harnóczi. Ifj.: 2-1. kete, Illés L. Ifjúsági eredmény: 4-3. Matity, Papp, ill. Kárpáti R„ Szabó, Losonczi Pólyák. Piros lap: Schindler. Ifjúsági eredmény: 3-0. Bugac - Nváriorinc 0-1 (0-01 Oreovárrv - Lakttelek 3-0 (1-0) Mélvkút - Felsőszenti. 5-2 (4-1) Bácsbokod-Faisz3-2fl-0) Bugac: Nyárlőrinc: Orgovány: lakitelek: Mélykút Felsószentiván: Bácsbokod: Fájsz: Hajós - Császártöltés 0-6 (0-2) Gavlik Szepesvári Papp Cs. Kuthi KissM. (Rutterschmidt) Puskás Répási Kamara Schnobl K. Szabó (Bényi) Mészáros (Tóth) Snyehola Schnobl A. Odor (Bállá) Blahó Velez (Kürtös) Szabó Kisa (Berkó) Ördög Beszedics Rezsneki Tóth Edző: Edző: Velez Attila Blahó Gyula Mélykút, 150 néző. Vezette: Serdült (Nasz, Atyánszki). Gól: Kisa 4, Beszedics ill. Schnobl, Rezsneki. Sárga lap: Kamara, Berkó, ill. Tóth. Kitűnt: Kisa, Beszedics, Papp Cs. Snyehola, ill. Szabó. Ifjúsági eredmény: 4-0. Kazinczi Hercz Papp Győré Morvái Bosnyák Csehó Kovács Győrfi (Anka) Benke Kupusz MihalikZs. Kutasi (Póta) Mihalikl. Tanyó Tamaskó Anisity Kovács (Veverka) Sereg (Máté) Juhász Szeitz (Dervaderics) Szász László Edző: Edző: Barákovics István Gyuricza János Bácsbokod, 150 néző. Vezette: Péter Szabó (Tatai, Bánfi). Gól: László 2, Veverka, ill. Tamaskó, Póta. Sárga lap: Papp, Győrfi, Ju­hász, ill. Benke. Kitűnt: László, Papp, Monzai, ill. az egész csapat. Ifjúsági eredmény: 4-4. Ha[6s: ________ Ti hanyi Gyöngy Staffer Ruff Huber Birgány (Ginál) Tamaskó Nasz(Szeicz) Pesti Bényei Czuczu(Kovács) Edző: Ginál Gábor Császártöltés: Paplanos Árvái Májer Schindler Berger (Veres) Filus A. (Kardos) Filus G. Herczeg Jánosi (Varga) Kovács (Györgye) Béleczki Edzó: Verba József Kunfehértó - Városföld 2-0 (1-0) Ballószög­Helvécia 1-2 (0-0) Gara - Szeretnie 1-1 (1-0) Kelebia - Katvmár 1-0 (0-0) Kunfehértó: Városföld: Ballószög: Helvécia: Gara: Szereink: Kelebia: Katymár: Csorba Vörös Nemes Halasi L Szabó Tamási Kollár Palásti Hérány (Horváth) Kertész Gyönge Horváth (Kiss) Krizsák (Kricskovics) Tirpák (Sánta) Szabó (Bereczki) Kovács Cs. Berki Almási Szabó (Molnár) Bodor Szemerédi Mezei Szántó (Révész) Rasztik V. Szabó R. Marosvölgyi Huber Barczi Császár Újházi (Kővári) Patocskai T. Berki Mészáros (Kiss) Nagy Andrási Gartner (Dobos) Bakai T. (Holczer) Tokodi Patocskai M. Rasztik P. Tóth Jaskó Patai Szabó (Nyúl) Viszmeg Csongor Ormos Győré Maczkó (Binszki) Szabó Szitás Nyakócza Csobolya Koch Miklós B. Ribár Bozsóki Sáfár Apró Vér Bakai 0. Kómár Dulics Juhász Popán (Szabó G.) Farkas Varró Király (Marosvölgyi) Bácsi Majoros Fodor (Selymes) Horváth (Rákity) Grácz Kovács (Csatai) Simon (Sipos) Halasi K. (Reibl) Mészáros (Murinyi) Tamási Tartott Zs. Vadászlakí (Hebők) Tarjányi (Lajkó) Lovas (Kiss) Sallai (Csizmadia) Hardi Tibor Kerezsi Konkoly Ferencz (Kovács 1) Szalai Edző: Edző: Edző: Edző: Edző: Edző: Edző: Bodor László Sáfár Sándor Edző: Máté Gábor Bodrozsán László Viszmeg István Raffai Rudolf Dulics József Pillér Ti bor Hajós, 450 néző, Vezette; Somogyi (Kollár, Gál). Gól: Filus G. 2., Béleczki 2, Filus A. Herczeg. Sárga lap: Berger, Kovács. Piros lap: Huber, Ruff, Tamaskó. Kitűnt: senki, ill. az egész csapat. Ifjúsági eredmény: 5- 2. Percről percre a mérkőzésen 6. PERC: Hekkel 24 méterről vég­zett el szabadrúgást. Kapitány rá sem mozdult a labdára, így az akadály nélkül jutott a hálóba 1-0. 11. PERC: Bal oldali beadás után László öt méterről nem találta el a kaput. 12. PERC: László remek labdát kapott középen, már Kapitány mellett is elvitte, de nem tudott az üres kapuba találni. 24. PERC: Gaál hosszú indítást kapott a bal oldalon, lefutotta Némethet, majd a kapu­jából kijövő Verebélyi mel­lett laposan l^lMá-li elgurította a labdát 1-1. 26. PERC: Kovács 22 méterről el­végzett lövése a felső kapufáról rápattant Kapitány hátára, onnan pedig a kapuba 2-1. 71. PERC: Túri megkapta máso­dik sárga lapját, majd azt követő­en a pirosat. 85. PERC: Font tizenhat méteres szabadrúgását bravúrral öklözte ki Verebélyi. 89. PERC: László a bal oldalon tört kaputra, lefutotta Doszpodot, majd laposan a hálóba lőtt 3-1. Mestermérleg KÁSA ISTVÁN:- Nagyot küzdöttünk, és úgy ér­zem, hogy megérdemelten nyer­tünk, a jobb erőkből álló Tabdi el­len. Sajnos a szünet kicsit elalta­tott bennünket, és utána nehe­zen éreztük meg a játék ritmu­sát, de az a lényeg, hogy sikerült nyernünk. hunyadi László: - A gyors sérü­lés nem tett jót a csapatnak. A két pontrúgásból kapott gól megfogta a játékosokat. Úgy gondolom, hogy mi irányítot­tuk a játékot. Sajnos, a játékve­zető három szabadrúgást is ki­hozott a tizenhatoson kívülre, pedig belül volt. SPORTMŰSOR Gara, 220 néző. Vezette: Horváth F. (Prikidánovics, Kincse). Gól: Bakai, ill. Konkoly. Sárga lap: Kricskovics, ill. Mezei, Újházi. Piros lap: Viszmeg. Kitűnt: az egész csapat, ill. Tamási. Ifjúsági eredmény: 6-3. Kelebia, 100 néző. Vezette: Suba (Kovács D., Mester). Gól: Fodor. Sárga lap: Tartott, ill. Ribár. Kitűnt: Patocskai, Fodor, Tartott, Mik­lós B., ill. Juhász, Palásti, Rasztik P., Berki. If­júsági eredmény 2-0. Szerda labdarúgás Augusztus 20-án sem maradnak játék nélkül a foci szerelmesei. Az Akker Tü- zép Megyei I. osztály hétvégi for­dulójából elmaradt Kiskunha- las-Kalocsa mérkőzést ezen a napon játsszák. Teljes fordulót bonyolítanak le a Stadler megyei II. osztály Déli csoportjában: Sü- kösd-Felsőszentiván, Bácsbo- kod-Mélykút, Bajaszentist­ván-Csávoly, Fajsz-Hajós, Ér- sekcsanád-Császártöltés, Kele- bia-Nagybaracska, Szerem- le-Katymár, Gara-Bácsborsód. Szabadnapos a Szakmán Vala­mennyi mérkőzés 17 órakor kez­dődik. Ezen a napon a Magyar Kupa 2. fordulójában a Kiskőrös az Algyőt fogadja, míg a Baja vendége a Kozármisleny lesz. Mindkét találkozó 16:30-kor kez­dődik.