Petőfi Népe, 2008. augusztus (63. évfolyam, 179-203. szám)

2008-08-18 / 193. szám

PETŐFI NÉPE - 2008. AUGUSZTUS 18., HÉTFŐ SPORT Az első félidőben büntetőt hibáztak, fordulás után hat gólt is szereztek Huszárvágás Fehérváron labdarúgó nb i. Megszerezte első élvonalbeli győzelmét a KTE! A nagy akarással játszó Félegyháza pontot mentett a meccs hajrájában Második félidei jó játékával ki­ütéses győzelmet aratott a Kecs­keméti TE II. az NB III-as labda­rúgó-bajnokság Alföld csoport­jában, az Újbuda ellen. KTE ii. - újbuda 6-0 (0-0) Kecs­kemét, 200 néző. Vezette: Lovas. Kecskemét: Tóth Z. - Koszó, Bagi, Urbán (Lungu), Nagy J., Szilágyi, Hegedűs (Fekete A.), Nagy S., Kosa (Ábel Zs.), Kor­mos, Balázs. Edző: Török László. Kiállítva: Lókai a 28. percben. A vége ó-O, de lehetett volna akár 12-0 is, ha a mezőnyfö­lényben játszó hazaiak az első játékrészben nem hibázzák el sorra a helyzeteiket. A kecske­méti lilák még azt is „megen­gedhették” maguknak, hogy a 28. percben kihagyjanak egy büntetőt: a kitörő Balázst a ti­zenhatoson belül lerántotta Lókai (mehetett is zuhanyozni). A sértett állt a labda mögé, de nem tudott túljárni a bravúrt bravúrra halmozó vendég háló­őr, Várkonyi eszén. A második félidő 60. percé­ben törte meg a gólcsendet az akkor már sokkal jobban kon­centráló KTE: Hegedűs lépett ki a védők közül, majd helyezett a hálóba, 1 -0. Rá hét percre Szilá­gyi centerezett be jobbról, a menteni igyekvő Székely sze­rencsétlenül ért a labdába, ami a saját kapujában kötött ki (ön­gól), 2-0. A 72. percben ismét Hegedűs volt a főszereplő, Balázs csúszta­tását követően talált a kapuba, 3- 0. A 75. percben Szilágyi har­cosságának köszönhetően lett 4- 0, a 76.-ban Kormos talált ka­puba (5-0), majd tíz perccel ké­sőbb gólpasszt adott Ábelnek, aki beállította a 6-0-s végered­ményt. Kitűnt: Bagi, Szüágyi, Hegedűs, Nagy J., ül. Várkonyi. ■ B. K. Labdarúgó NB III. Alföld csoport 1. KTE II. 2 2 0 0 10-1 6 2. Honvéd 2 2 0 0 6-0 6 3. Érdi VSE 2 2 0 0 4-0 6 4. Monori SE 2 2 0 0 3-1 6 5. Hódmező. 2 1 1 0 4-2 4 6. Algyő 2 1 1 0 4-3 4 7. Orosháza 2 1 0 1 2-2 3 8. Budafok 2 1 0 1 1-3 3 9. Izsák 2 1 0 1 1-4 3 10. Szolnoki Sp .2 0 2 0 3-3 2 11. Dabas 2 0 1 1 3-4 1 12. Kkfh. HTK 2 0 1 1 2-5 1 13. Gyula 2 0 0 2 2-4 0 14. Jászapáti 2 0 0 2 0-2 0 15. Tisza Volán 2 0 0 2 0-3 0 16. Újbuda TC 2 0 0 2 0-8 0 APR ü 11 íBHfl MEZŐGAZDASÁG * KUKORICA 500 tonna, nagy tételben eladó Ópusztaszeren. Ár: 4200 Ft+kompenzációs felár Érdeklődni lehet.: 30/9-680-003.-------------------------------------------------------------’973562' LÉ ALMA felvásárlás! A Gerő majorban napi jó áron, na­gyobb tétel esetén elszállít­juk. 30/295-6577, 70/453- 6179. Franciska Kft .,72046* NYERS csöves, édes-erős fűszerpaprika kis- és nagy tételben eladó. 30/983-8507.------— ,----------— — ’973287’ RO ZS eladó vethető minőség. 30/356-3915 —----------------------:-------------------------------------*973491* SZ AMÓCAPALÁNTA eladó. Telefon: 30/612- 6710. —s—---------------------------------------------------’972138’ ____________UTAZÁS____________ AZ OSZTRÁK HATÁRON, Bozsokon, a RÁKÓCZI VENDÉGHÁZ-ban (Rákóczi u. 45.), szépen be­rendezett 2 és 3 á$as szobák egész évben ki­adók. Bécs 1 órányira! Érd.: a 30/7474-165- ös, vagy a 94/364-667-es telefonon. — ’00000’ „Meglátod, jók leszünk!” - mondta Tomiszlav Szi- vics, a Kecskeméti TE- Ereco mestere az FC Fe­hérvár elleni élvonalbeli bajnoki mérkőzés előtt. Rajtmár István Kijelentését hallotta egy-két ha­zai szurkoló is, akik persze meg­mosolyogták a tréner szavait. Pe­dig az újonc lilák az eddig leját­szott két mérkőzésükön egyszer sem vallottak szégyent, „csak” a győzelem és a pontszerzés ma­radt el mindannyiszor. A fehér­váriak kisebb vagyont költöttek az idén játékosvásárlásra, és tet­ték mindezt azért, hogy a baj­nokság végén az 1 - 3. hely vala­melyikén fussanak be. A találkozó elején elmaradt az ilyenkor szokásos nagy hazai ro­ham: az első fehérvári helyzet a 11. percben adódott, de ekkor Koller veszélyesnek tűnő fejesét hárították a kecskeméti védők. A válasz parádésra sikeredett: a 13. percben Montvai passzát kö­vetően Menyhárt futott el a jobb szélen, tíz méterről éles szögből, laposan kapura lőtt. Sebők kapus szerencsére otthon felejtette „kö­tényét”, mert a lábai között a bal alsó sarokba vánszorgott a lab­da, 0-1! A vezetés megszerzése után a vendégek a kontrára rendezked­tek be, hagyták kezdeményezni a vendéglátókat. Nagy kockáza- | tot nem vállaltak Lovricsék ezzel a takükával, mivel a fehérvári csapat támadójátéka minden el­képzelést nélkülözött. A szünet után gyorsan kettőre növelte előnyét a KTE: Koncz re­mek labdával szöktette a jobb ol­dalon Csordást, aki lefutotta őrzőit, és 15 méterről a jobb alsó sarokba lőtt, 0-2! „Sok-sok a pénz, hol az ered­mény?” - szólt a hazai kórus, mi­vel a Disztl-legénység továbbra sem találta a zárt kecskeméti vé­delemben a rést. A szépítéshez némi partjelzői segítség kellett a Fehérvárnak. A 62. percben többen is lesen indultak, de Bede szárnysegédje nem jelzett. Ezért a üla-fehér védők szabálytalan­kodtak 20 méterre a kaputól. Horváth Gábor jobbal nagy gólt lőtt Mitrovics kapujának bal fel­sősarkába, 1-2! A baj nem jár egyedül. A baj Döntő volt a Fehérvár-KTE-mérkőzésen, hogy Csukics (balra) semlegesíteni tudta a játékmester Dvéri Zsoltot. ezúttal Yannick volt. A kameru­ni úgy gondolta ő „a Jani” a pá­lyán, belekötött Andicsba, és gyorsan kiderült az igazság: Bede bíró „a Jani” a pályán, aki Sebők kapus (!) és Butkai partjel­ző jelzése után kiállította a hat percet pályán töltő csatárt. Mondta is a meccs után Szivics: „Súlyos büntetésre számíthat!” A hátralévő időben Romeo Mitrovics kapus vállalt főszere­pet, aki több veszélyes lövést, fe­jest hárított bravúrral. Ennek (is) köszönhetően a kecskemétiek megszerezték első élvonalbeli pontjaikat a hazai pályán hóna­pok óta veretlen Fehérvár ellen. Tomiszlav Szivics: - Tiszteltük, becsültük a Fehérvárt, láttuk a Deberecen elleni meccsét. Igyekeztünk Dvérit kivenni a játékból, ez sikerült is. Az első gólunkhoz kellett a szerencse, de a labdarúgáshoz szerencse is kell. Éreztem, hogy jók leszünk! További eredmények: Diósgyőr- MTK2-3, Újpest-Haladás l-O, Siófok-Vasas 0-1, ZTE-Kapos- vár 1-1, Paks-Honvéd 1-1, Győr-REAC 3-2, Nyíregyháza- Debrecen 1-1. FC Fehérvár-Kecskeméti TE-Ereco 1-2 (0-1) Székesfehérvár, 1600 néző. Ve­zette: Bede (Farkas, Butkai) FC FEHÉRVÁR: Sebők Zs. - Andics, Koller, Horváth G., Mohi, Simek (Pavlicsics), Far­kas B., Sifter, D\’éri, Sitku, Vujovics (Nagy D.). Vezető­edző: Disztl László. KTE-ERECO: Mürovics- Schind­ler, Lovrics, Grkinics, Farkas /., Menyhárt, Alempijevics, Csukics, Csordás (Yannick), Koncz (Némedi), Montvai (Litsingi). Vezetőedző: Tomiszlav Szivics. Sárga lap: Horváth (18.), Andics (56.), Sitku (77.), Mohi (88.), ill. Csukics (89.), Mitrovics (92.). Kiállítva: Yannick, a 66. percben. A labdarúgó NB I. állása 1. Debrecen 4 3 i 0 7-2 10 2. Újpest 4 3 0 1 5-4 9 3. Vasas 4 3 0 1 6-6 9 4.MTK 4 2 1 1 9-6 7 5. Paksi FC 4 2 1 1 9-8 7 6. ZTE 4 2 1 1 6-5 7 7. Haladás 4 2 0 2 5-3 6 8. Bp. Honvéd 4 1 2 1 5-4 5 9. REAC 4 1 1 2 8-8 4 10. Kaposvár 4 1 1 2 7-8 4 11. Diósgyőr 4 1 i 2 5-7 4 12. Nyíregyháza 4 i i 2 2-5 4 13. KTE 3 i 0 2 3-4 3 14. Fehérvár 4 1 0 3 2-4 3 15. Siófok 4 1 0 3 1-3 3 16. Győr 3 1 0 2 4-7 3 Labdarúgó NB IC. Alföld csoport: SZOLNOKI SPARTACUS-KISKUNFÉL- EGYHÄZI HTK 1-1 (O-O). Szolnok, 100 néző. Vezette: Gyekiczki. Kiskunfélegyháza: Tóth P. - Huber, Kádár, Bálint, Timafalvi (Nagy), Fricska, Szalai (Polgár), Újvári, Katona, Czibolya (Bagi), Szabó A. Edző: Lódi László. 60. perc: Sárkány átadása után Szoboszlai nyolc méterről a kapu közepébe lőtt, 1-0. 82. p.: Szabó A. szabadrúgását követő­en Kádár visszafejelte a labdát, amely aztán Újvári melléről a hálóba pattant, 1-1. A nagy akarással játszó tarta­lékos félegyháziak jobban bírták erővel a hajrát és remekül alkal­mazkodtak a rossz talajú pályá­hoz. Kitűnt: Ruskó, Szoboszlai, Sárkány, Dálnoki, illetve Tóth R, Kádár, Fricska, Katona, Szabó A. BP. HONVÉD II.-IZSÁK 4-0 (l-O). Budapest, 100 néző. Vezette: Bősi. Izsák: Házi - Valkai, Nagy V, Kovács Zs., Kovács A., Márton, Thám, Balogh (Bakos), Liptai (Dürgő), Papp, Árva (Takács). Edző: Gréczi Gábor. 4. perc: Horváth L. bal oldali beadását Varga közelről a léc alá bombázta, 1-0. 65. p.: Fazekas egy jó csel után a kapu bal alsó sarkába lőtt, 2-0. 79. p.: Tárká- nyi beadását Fazekas fejelte a léc alá, 3-0. 90. p.: Varga 16 méter­ről kilőtte a jobb alsó sarkot, 4-0. A hazaiak biztosan nyertek az erejével a végére teljesen elké­szülő Izsák ellen. Kitűnt: Hor­váth L, Varga, Bojtor, ill. Thám. Eredmények: Tisza V.-Érd 0-1, Budafok-Orosháza 1-0, Gyula- Algyő 1-2, Jászapáti-Monor 0-1, Dabas-Hódmezővásárhely 2-2. Válogatottunk már a montenegróiak ellen készülődik Erwin Koeman szövetségi kapi­tány 21 fősre szűkítette a Monte­negró elleni, szerdán 18 órakor kezdődő (Puskás-stadion) barát­ságos mérkőzésre készülő ma­gyar labdarúgó-válogatott kere­tét. A keret: Babos, Fülöp, Köte­les; Szélesi, Bodnár, Juhász, Vas­kó, Lőw, Vanczák, Tímár, Bodor, Hajnal, Gera, Vadócz, Halmosi, Vass, Tóth B., Dzsudzsák, Huszti, Priskin, Rudolf. ■ A PILZE-NAGY Kft. (6000 Kecskemét, Talfája 50.) pályázatot hirdet T6GHN 0LÓGVS-ASSZ1SZT6NS munkakör betöltésére. A laskagomba alapanyaggyártó üzem vezetőjének közvetlen irányítása mellett a sikeres pályázó feladata lesz az alapanyaggyártás technológiájának, valamint a gyártási folyamatok elemzése, laboratóriumi feladatok ellátása, kutatási projektekben való részvétel. A munkakör betöltésének feltételei: Szakmai képzettség: • felsőfokú, de legalább technikusi kertészeti és/vagy környezetvédelmi. Szakmai tapasztalat: • nem szükséges, pályakezdők is jelentkezhetnek. Személyes kritériumok: • precizitás, jó problémamegoldó képesség • kommunikációs készség és csapatszellem • önállóan végzett munka nagyfokú megbízhatósággal • számítógépes ismeretek (Word, Excel) • angol nyelv tudása és jogosítvány előnyt jelent Részletes szakmai önéletrajzával, okmánymásolatokkal és fényképpel ellátott pályázatát 2008. szeptember 5-ig küldje el a S PILZE-NAGY Kft. 6001 Kecskemét, Pf.: 407 címre. AWRiTLk Tiszakécskére keres lakatos és gépi forgácsoló területen gyakorlattal rendelkező GYÁRTÁSKÖZI ELLENŐRÖKET (meo) Elvárások: . • legalább gépésztechnikai képesítés • számítógépkezelői ismeretek Előnyt jelent: • angol vagy német nyelvtudás • minőségellenőri képesítés • anyagvizsgáló bizonyítvány Jelentkezni: Domokos Ferencné személyzeti vezetőnél Tiszakécske, Dózsa telep 69. e-mail: domokosne@tigep.hu «> telefon: 06-76/542-159 1 _________06-70/7083-023_________§ KE RESKEDELMI ASSZISZTENS (MALEN KFT. KECSKEMÉT) Elvárások: □ kereskedelmi adminisztratív területen szerzett tapasztalat (háztartási vegyi áru, kozmetika, papíráru), □ kitűnő kommunikációs és stressztűrő képesség, □ középfokú végzettség, □ kitűnő felhasználói szintű számítástechnikai ismeretek (Word, Excel). A pozíció azonnal betölthető. Levélcím: Magyar-Lengyel Kereskedelmi Kft. ^ 6000 Kecskemét, Városföld 92. is E-mail: vinczeica@malen.hu § DuMA-Tísza köze. in* BA0N.hu *iii A BÁCS-KISKUN MEGYEI ONLINE